Skočiť na obsah
  • 0

Mrznutie PC


Mazmar

Otázka

mam taky mensi problem a nieje to nic nove resp od kedy som kupil PC co uz su dva roky. aj ked nazov temy hovory mrznutie tak skorej je to teplo co to sposobuje pretoze PC pri vysokej zatazi zamrzne a z reprakov vychadza vysoky ton. na servise nic nezistili tak reklamaciu neuznali lebo ani nevesia co to vlastne mrzne.

 

to ze to je prehrievanie sa da zistit tym ze ak si zavrem bednu ta zamrzne okamzite ak zapnem nejaku hru s otvorenou bednou sa mozem normalne hrat ale po case aj tak zamrzne pomaha ked otvorim okno :lol:.

 

potreboval by som zistit co vlastne tuto chybu sposobuje je na to nejaky nastroj??

 

len nepovedzte ze rucne odskusat co ma najvacsiu teplotu lebu takto by som to typoval na grafiku.

 

 

konfiguraciu uz ani neviem presne ale aspon nieco

 

AMD Athlon 2500+

Nvidia GeForce FX 5700/128 Ultra

1024 RAM (2x DDR2)

SB Audigy 2 Ultra

maticnu nepamatam a dvdroky niesu dolezite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovede 21
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • valcik

    6

  • petrof1994

    6

  • Sniper

    3

  • Darkman

    2

Top Posters For This Question

21 odpovedí na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0

prva vec - komplet vycistit od prachu

potom vsetko rozober, a este raz zasad na spravne miesto, skontroluj ci dobre sedi chladic na procesore

grafika by to byt nemala, ak by sa ta prehrievala tak by ti robila graficke artefakty, ak ti zamrza pc tak sa ti prehrieva bud ram alebo procesor, ale ram silne pochybujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

len nepovedzte ze rucne odskusat co ma najvacsiu teplotu lebu takto by som to typoval na grafiku.

Uz je to nejaky piatok co su do HW montovane teplotne cidla, tak si pekne stiahni nejaky soft na monitorovanie HW. Alebo si po zmrznuti pozri v biose, co sa ti to vlastne prehrieva :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

V prvom rade treba dobré vetranie. Keď píšeš že pri otvorenej bedni ti to nemrzne tak problém bude najmä tam. Namontovať prídavný ventilátor pod zdroj by nemal byť problém. Drôtmi si aj zmontuj káble dokopy, aby tam bolo čo najviac voľného miesta a vzduch mohol prúdiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Mne mrzne tiez casto ale ono to bude pokazenym ventilatorom

A to akoze s tym nic nerobis? :lol:

 

Ked sa ti odpali procak spolu s MB tak bude uz neskoro. (nehovoriac o tom, ze novy vetrak stoji mozno 800sk)

 

 

128-kou RAM-kou

pokial nieje vadna, tak nie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

mam taky mensi problem a nieje to nic nove resp od kedy som kupil PC co uz su dva roky. aj ked nazov temy hovory mrznutie tak skorej je to teplo co to sposobuje pretoze PC pri vysokej zatazi zamrzne a z reprakov vychadza vysoky ton. na servise nic nezistili tak reklamaciu neuznali lebo ani nevesia co to vlastne mrzne.

 

to ze to je prehrievanie sa da zistit tym ze ak si zavrem bednu ta zamrzne okamzite ak zapnem nejaku hru s otvorenou bednou sa mozem normalne hrat ale po case aj tak zamrzne pomaha ked otvorim okno :lol:.

 

potreboval by som zistit co vlastne tuto chybu sposobuje je na to nejaky nastroj??

 

len nepovedzte ze rucne odskusat co ma najvacsiu teplotu lebu takto by som to typoval na grafiku.

konfiguraciu uz ani neviem presne ale aspon nieco

 

AMD Athlon 2500+

Nvidia GeForce FX 5700/128 Ultra

1024 RAM (2x DDR2)

SB Audigy 2 Ultra

maticnu nepamatam a dvdroky niesu dolezite

:) :) ;)

To co mas za suflikantov, ze sa ti na to nevedia pozriet??? Vsak jasne si tu popisal problem a dostal si jasnu odpoved od Axela, ze aby si si zohnal dalsi vetrak.....

Len tak z haluze, co je to za firmu...ak sa tak daju pomenovat???

 

Inac ja to vidim na Procesor....skontroluj v BIOSe teplotu......ked bude mat okolo tych 60 stupnov, tak tzn ked spustis samotny OS, zmrzne.....POKIAL ho samozrejme pekne vytazis....na to si zozen nejaky soft, co ti bude ako tuto spominali spoluforumaci na to, aby si monitoroval PC.

Dalsia varianta moze byt aj taka, ze odisiel nejaky kondenzator na MB....stretol som sa s takym pripadom uz...proste komp pracoval ok a po chvilke, ked sme ho zatazili, tak pekne zmrzol.....Kondik patril ku PAMATOVEJ casti MB...cize ta oblast!

V poslednom rade to moze byt aj zdroj....Ja mam teraz napriklad taky fasa zdroj, ze musim 3-4krat reset kompu, ked sa mi dodrbka nieco v OS....mam novy, ale pozical som ho strykovi a uz je na case, aby som si ho zobral nas5 ;)

Takze zatial tolko k tomu....este by ma zaujimalo, ze od kedy ti to asi zacalo robit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Zdravim mam taky isty problem mrzne mi pc ked sa viac zatazi (narocnejsie hry atd...)

Neni davno asi nejak 2 mesiace dozadu co to vsrtko zacalo zaniesol som kamaratovy

to pekne kompresorom vyfukal..... pre tym malo cpu teplotu 60+ ked sekol....

po tom sa teplota drzala tiez okolo 50 a nesekol ani pri velkej zatazi.... a ta ista chyba sa mi zacala diat aj teras

nwm ci to mam znova vycistit alebo co s tym mam...

 

konfig

 

Cpu Intel? Celeron? 2,53Ghz

Ram 2x 512mb

Grafika Inno3D GeForce FX 5200 s pam 128mb

Hdd 200gb + 40gb

 

neviete v com by mohla byt chyba?? defragmentacia disku alebo nieco by nepomohlo?alebo to zas bude prehrivanie?

bo teplotu to ma zas okolo 59-63

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

myslím, že defragmentácia disku nevyrieši problém so 'zamŕzaním' PC, tam bude nejaká iná zrada. teplota 60'C je pre Celeron trocha vyššia než je bežné, no podľa mňa aj pri takejto teplote pracuje Celeron úplne normálne.

 

na tej grafickej karte máš len pasívny chladič, alebo je tam aj ventilátor? FX 5200 mala väčšinou pasívne chladenie a ak používaš nejaký software na úpravu frekvencie GPU alebo VRAM, môže to blbnúť kvôli tomu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Neviem či je to náhoda, ale v lochu robím s kompom v ktorom je tiež Celeron (a tuším taký istý ako tento) a tiež to nie je žiadna sláva.

Skús vymeniť procesor alebo grafiku. Na 99% bude problém tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

na tej grafickej karte máš len pasívny chladič, alebo je tam aj ventilátor? FX 5200 mala väčšinou pasívne chladenie a ak používaš nejaký software na úpravu frekvencie GPU alebo VRAM, môže to blbnúť kvôli tomu.

mam tam ventilator....

---------------

Neviem či je to náhoda, ale v lochu robím s kompom v ktorom je tiež Celeron (a tuším taký istý ako tento) a tiež to nie je žiadna sláva.

Skús vymeniť procesor alebo grafiku. Na 99% bude problém tam.

 

kazdy nieje milionar ale ked sa musi menit tak sa musi ...:lol:

 

Nwm ci to fakt nebude tym prcakom a jeho prehreivanim zas bo tam ventilator nemam..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

petrof, žartuješ? : ) na tom procesore naozaj nemáš ventilátor??

 

potom sa pomaly začni obzerať po novom procesore, pretože Celeron ti bez chladenia doslúži veľmi rýchlo, hlavne v lete. podľa pracovnej frekvencie, ktorú si sem napísal si myslím, že je osadený v sokete LGA775, skús sa popozerať do cenníkov a pohľadaj procesor Intel Pentium 4, dnes sú veľmi lacné a oproti Celeronu aj o dosť výkonnejšie, rozdiel v rýchlosti ťa poteší.

 

bolo by dobré pozrieť si manuál k základnej doske, tam je napísané akú päticu máš na doske a aký procesor doska podporuje.

 

edit:

ak sa to dá, mohol by si odfotiť vnútro svojho PC, bez krytu, mobilom alebo hocičím iným a poslať sem obrázok. nechce sa mi veriť, že ti ten procesor fungoval dlhší čas bez chladiča. ja som mal s teplotou Celerona problémy aj keď som na chladič osadil kvalitný ventilátor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

ves ono tam je ten pisiny asi odfotim zajtra... bo vrtulka :lol: ventilator nanom neni a fachci uz vysee 2 rokov :)

 

ono chladic nanom je a to je asi ten pasvny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

ventilator nanom neni a fachci uz vysee 2 rokov :lol:

Ak si pod pojmom "fachčí" predstavuješ mrznutie tak to potom hej. Daj tam ventilátor, odporúčam Artic Cooler a potom zistíš čo znamená slovo "fachčiť".
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

potom sa nečudujem, že ti počítač zamŕza. aj keď to znie čudne, asi zamŕza kvôli vysokej teplote. : )

 

ak máš naozaj na procesore len pasívny (kovový) chladič, myslím že stačí dokúpiť ventilátor, osadiť ho a pôjde to lepšie. tie ventilátory nie sú ani príliš drahé a myslím, že ak by si zobral počítač do predajne, namontujú ti ho priamo tam, ak by si si na to netrúfal.

 

tá fotka by ma však zaujímala, nechce sa mi veriť, že Celeron pracoval taký dlhý čas len s pasívnym chladením. navyše väčšina základných dosiek monitoruje teplotu CPU a v biose býva nastavená kritická hranica teploty, pri ktorej začne doska pískať alebo vydávať nejaký iný signál, preto si myslím, že by si vysokú teplotu procesora odhalil už skôr. môj Celeron mal v lete 55'C aj s ventilátorom, to bol však starší typ.

 

..neodletel ten ventilátor, keď ste s kamarátom vyfukovali kompresorom prach? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

fachci mno ono to fungovale BEZ AKYCHKOLVEK problemov 2 roky tusim ze aj viac... len pasivne chladenie je na nom...

 

 

ano fotka bude ale nemam fotak...n edelu budem amt tak to odfotim a dam sem...

 

nie neodletel:D a nevydava cudne zvuky:D

 

nad tym ventilatorom rozmyslam aj ja uz teras... len nwm potrebujem nake cenove kategorie zbehned do lgrka tam hadam poradia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

tu nájdeš cenník ventilátorov pre socket LGA775, z minulého týždňa. cenník je z predajne agem, ale ceny v obchode by nemali byť oveľa vyššie, zvlášť pri takejto lacnej položke. na stránke agem.sk nájdeš kompletný cenník celého sortimentu.

 

hlavne si pozri presný typ procesora, než to pôjdeš kupovať, aby si to tam potom aj nasadil.

 

a ak ťa môžem poprosiť, skús pri písaní používať bežné slová, ja tým tvojim skratkám takmer nerozumiem. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

ves ono tam je ten pisiny asi odfotim zajtra... bo vrtulka

..nwm..

..zbehned do lgrka..

nad týmto som musel uvažovať trocha dlhšie. : )

v prvm rade však ide o problém so zamŕzaním PC, tá moja pripomienka bola len tak bokom.

 

potom nezabudni napísať, ako to s tvojim počítačom dopadlo, som zvedavý či sa ti to podarí vyriešiť. a možno to pomôže i niekomu ďalšiemu, kto si bude čítať túto tému.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

tak v lgrku som s tym bol( LGR predajna) namontoval mi tam ventilator...a skusam hrat narocnejsie hry ale nepotresim bo v tom problem asi nebol bo to mrzne stale pri narocnejsich veciach.... tazze to bude v niecom inom tam mi povedaly ze by mozno pomohol komplet reinstal OS ale to je roboty zalohovania toho 250Gb disku takze to sa mi nechce....

 

a k tym slovickam ..ja si necitam co napisem:P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

tak v lgrku som s tym bol( LGR predajna) namontoval mi tam ventilator...

to je dobre, podľa mňa si tým ventilátorom predĺžil životnosť procesora. nečudovali sa, že tam ten ventilátor nebol už od začiatku?

 

..a skusam hrat narocnejsie hry ale nepotresim bo v tom problem asi nebol bo to mrzne stale pri narocnejsich veciach....

tie hry si predtým hral bez problémov? je možné, že na niektoré náročnejšie hry tvoj procesor alebo grafická karta nestačia. Celeron patrí do nižšej triedy a nie je určený do počítača, na ktorom chceš spúšťať náročné hry. aj FX5200 je len základná grafická karta s podporou DirectX 9.0, bola to už pri uvedení na trh karta s veľkým množstvom nových funkcií, ale s nízkym výkonom. uisti sa, že máš v ovládacom paneli NVidia zakázané funkcie Antialiasing (vyhladzovanie hrán) a Anisotropic filter (anizotropné filtrovanie textúr), každá z týchto funkcií ti príliš zaťažuje grafickú kartu.

 

tazze to bude v niecom inom tam mi povedaly ze by mozno pomohol komplet reinstal OS ale to je roboty zalohovania toho 250Gb disku takze to sa mi nechce....

neviem, v akom stave máš operačný systém, ale keď ti technik z tej predajne poradil preinštalovať to, zrejme bude lepšie nad tým pouvažovať. : )

máš len jeden disk? ak áno, pri ďalšej inštalácii si ho rozdeľ na viac častí, vytvor na ňom aspoň dve partície, jednu menšiu na systém (cca 6-10 GB stačí), druhú veľkú na ostatné data. ak budeš v budúcnosti znova uvažovať o preinštalovaní OS, postačí ak naformátuješ len systémovú časť a nebudeš musieť nič zálohovať.

 

a k tym slovickam ..ja si necitam co napisem:P

písaním všelijakých skratiek porušuješ jedno z pravidiel tohto fóra, preto si prečítaj aspoň tie pravidlá. ;-)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Zacal som mat problemy s mojim pc. Zacal mi mrznut pri hrach, no uz sa stalo ze zmrzol pri pihlasovani na plochu, alebo aj ked bol pusteny len internetovy prehiadac. Zmrznutie vyzera nasledovne:

 

1. zacne trhat hra

2. objavia sa kriklave farby (niekedy zmrne bez zmeny farieb)

3. a nasledne zmrzne cely pc

 

musim dat restart. no ked sa uz nacitava windows tak max. prebehne ten windowsacky loading a potom uz len "svieti" obrazovka na cierno - nehodi ma do menu kde sa vyberaju ucivatelske ucty. Musim nechat par hodin pc von zo zastrcky aby som sa dostal do toho menu.

 

Neviete mi prosim poradit v com je problem? Nemoze to byt prehrievanie? Vsetky 3 ventilatory funguju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov