Skočiť na obsah

Volebný systém a mandát poslancov


lopata555

Odporúčané príspevky

Skoncilo mi predplatne 08.02. Mapky nezmyselnych obvodov vidim. Co je tam zaujimave?

Co je zaujimave u nas? Z modrej koalicie odchadzaju modri. 

Povedz mi jeden dovod tyso, ci iny preco nedat hlas Hlasu? 

Preco to dat SaS, ci PS, co tu nebudu mat ziadneho kandidata? Ci prveho na 68 mieste. Akoze ti najinteligentnejsi ludia su v Bratislave? Ako obcanov aj volenych z Bratislavi je tam najviac vzdelanych. Ale to neznamena, ze v BB kraji taky niesu. Ze sa nenajdu 17ti.

Je nenormalne ,ze z Bratislavi je 50 poslancov a 25 taky odpad ,ze to nenajdes ani v Revucej, nechcel som nikoho ineho urazit. 

Ak to takto ma byt,tak nech je. Bratislavcania,nech si volia bratislavcanov, ja si budem volit stredoslovakov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 80
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • slimak

    32

  • tyso

    9

  • Sniper

    7

  • sani

    6

napriklad ze za prvej republiky boli obvody ine  a aj tak na prvych miestach boli bratislavcania, kedze boli znami a tak ich strany nasadili aj mimo.  A to by sa dialo aj teraz,  nepomohol by si si.  Ale inak samozrejme suhlasim s tebou,  ludia sa najdu len volici neuvazuju ako ty.
"Fakt, že v regiónoch sa elity a politickí lídri hľadajú oveľa ťažšie ako v centrách, vedie strany k praxi, ktorej sa hovorí parašutizmus. To znamená, že strany ako výsadkárov vysádzajú svoje esá – inak žijúce v hlavnom meste – do regiónov, aby tam získali hlasy a mandáty a po úspešnej operácii sa zase vrátili."
A v Britanii  kde mas jednomandatove obvody, tak je to tiez tak.
Ale je tam toho ovela viac,  k tejto debate tam mas dost faktov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to je v poriadku,ak to tak  budem to respektovat. Zas neverim, ze z BB kraja by neboli aspon 4 madarsky poslanci. Ci uz z Bratislavi ci Rimavskej Soboty, Lucenca, Krtisa. zas dnes uz mas aj ine media ako noviny. A TV a rozhlas. 

Neverim,ze keby bol 8 vylebny system, ze by bolo tolko neukvotvenych ludi v stranach. 

Dnesne teatro Modra koalicia a Dzurinda odsutpuje a nastupuje 11 poslancov Olano a dve hviezdy Heger a Nad. Predseda strany Kollar bol prvy co odstupil od koalicie a zoberie k sebe 13 poslanoncov OLANO? Kvoli nim odstupil z koalicie. Naco toto divadlo?

 

Ved sa pozri na tie osoby, Matovic, Remisova, Heger, Nad, Kollar, Kollar, Nicholsonova, Budaj a spol, Šipoš, Šeliga, a dalsich 30 politikov podobnych toto niekto chce volit? A kde? Ved oni sa ani do utvaru nevedia zaradit.

 

Respektovat volebny system. Aj tento co tu je, musim respektovat,ale vam nieje z tohto co to mame ko..ko..tno? Ak toto co tu je to najlepsie, tak je to najlepsie a musime to akceptovat.  Ak tu len v jednej strane je v parlamnte 30 odpad ludi co by si im ani ruku nepodal to najlepsie, inak to bude aj po dalsich volbach, tak mame super volebny system.

Asi si 600 000 - 800 000 tisic ludi ci polovica(volicov) toho vedia lespie vybrat od 16- 22 poslancov. Ako Matovic, co nevedel kto na jeho kandidatke od 20 miesta bol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
Citát

 

Ak bude Aliancia nabudúce kandidovať samostatne, do parlamentu sa podľa Gyimesiho nedostane. Berényi aj Orosz sa zhodujú v tom, že bude vhodné hľadať koaličných partnerov spomedzi slovenských strán. Skúsenosti zo spolupráce na župnej či miestnej úrovni podľa nich dokazujú, že by to mohlo fungovať aj na celoštátnej úrovni.

Maďarské strany už v minulosti rokovali s SaS či s OĽaNO. Pred poslednými voľbami Aliancia neúspešne diskutovala o koalícii s KDH.

Podľa Örsa Orosza by hnutie mohlo byť vhodným partnerom i v budúcnosti. KDH sa mu páči pre svoju hodnotovú orientáciu. „Jeho politický osud aj stranícka štruktúra sú dosť podobné našej a teritóriá kampane sa nekrížia. Máme aj dobré skúsenosti so spoluprácou,“ hovorí.

https://www.postoj.sk/139821/aliancia-uz-nebude-moct-kandidovat-samostatne-inak-opaet-pohori

 

KDH s nimi nepojdu. Lebo by ich madari prekruzkovali a mohli by dopadnut ako kapitan. S romskou stranou mozno. Ale tu je prekryv volicov. Smiesni su ti madari.

Citát

 

Voľby ukázali, že aj naši Maďari sa sporia o postoj k LGBTI témam, migrácii či vojne na Ukrajine. Často volia nie podľa etnickej príslušnosti, ale na základe svojich postojov k týmto otázkam.

„To je prirodzené u väčšinového národa, no u takej koncentrovanej menšiny, akou je maďarská, by to až takou samozrejmosťou byť nemalo,“ myslí si György Gyimesi.

Aliancia chce presvedčiť slovenských Maďarov, aby ju volili bez ohľadu na rôzne ideologické preferencie. Posledné voľby sa síce skončili neúspechom etnickej politiky, no strana ju chce istým spôsobom vrátiť na scénu.

Podľa Józsefa Berényiho z vedenia Aliancie musia presvedčiť ľudí, aby nevolili na základe medzinárodných tém, ale aby si vyberali svoju politickú reprezentáciu podľa toho, čo je dôležité pre život v konkrétnom regióne.

„Rozvoj južného a východného Slovenska, rozvoj maďarskej menšiny, zachovanie národnostnej identity maďarských detí na Slovensku sú naše dôležité nosné, rozhodujúce témy,“ hovorí.

 

Romskych poslancov mame 6. mozno aj nejakeho madarkej narodnosti. Z Gemera nik, Komarno nik.

Som si pozrel kruzky v meste Revuca, celkovo dostali 29 kruzkov , jednotka Forro 4 a 15 Gyimesi 2. Teda ten(Gyimesiho) bilbord v strede mesta, sa mu velmi nepomohol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V russku niesu volby. Preto sa moze toto udiat. Pod prvym prispevkom je aj video.

Ja ked som bol na vojne nikto sa nemohol ani pobit aj ked bol opity a mal silne reci. Nemohol pobit, neznamena ze ja som im to zakazal bitkou. Odvliekol som ich na postel. Oni chlapci aj rychlo vytriezveli aj co sa chceli bit ked ich si zavolal aj mna devetak posadky, si aj darovali cigaretu.  U mna na rote uz bordel nerobili,lensli po schodch a ich bonzli z prvych troch poschodi.

Keby som si pripravoal vojakov na boj,ze viem ze snimi budem musiet ist bojovat by som bol tvrdsi, ale to by sme pochopili vsetci ze na seba musime byt tvrdsi,ale nikdy by som ich neponizoval, ani nenechal aby sa ponizovali navzajom.

Aj keby som bol len velitel caty, z tej jamy by som svojho vojaka vytiahol.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Konecne sa niekto zamyslel.

https://www.teraz.sk/priame-prenosy-a-videa-tasr-tv/nazivo-tk-unie-miest-slovenska/759321-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%3Bw%3BwIndex%3BPriamePrenosyAVidea

https://www.postoj.sk/142988/najviac-mandatov-by-mali-kraje-bratislava-a-presov-najmenej-trnava-a-bystrica

Aj toto riesi ,co som chcel. 8 kandidatok. Jeden volebny obvod. Predseda by uz nemal taky vplyv kto sa dostane do parlamentu.

Mozno aj jednoduchsie by vznikali volebne koalicie. Rychlejsie by sa to aj spocitalo. Pocet poslancov, by nebol podla poctu obyvatelov, ale podla volicov, stym by som dokazal zit. Verim, ze u nas v BB by sa zvysila ucast, teda by sme mali o jedneho, dvoch poslancov viac. Ale tie juzne kraje maju o dost menej poslancov, zrejme sa tam zaratali len volici parlamentnych stran,to asi nieje spravne. Zas keby sa tam dostala Aliancia by to narastlo(aj ako koalicia). Priklad na koalicia s KDH by uz mala asi zmysel. Sever by si pobralo KDH a juh Alliancia,len KDH by na juhu v koalici asi sancu nemali, to by bol pomer 2 ku 15%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov