Skočiť na obsah

Rally "DAKAR" 2009


aljak63

Odporúčané príspevky

Rally "Dakar" 2009

 

Januárová trať Rally Dakar 2009 povedie prvýkrát v dejinách mimo Africký kontinent. Odštartuje v Buenos Aires, pretekári sa dostanú až do Chile a potom naspäť do Argentíny. Súťaž zakončia opäť v argentínskom hlavnom meste. Predchádzajúci ročník Rally Dakar v Afrike sa neuskutočnil pre hrozbu teroristických útokov v Mauretánii. Keďže aj v minulosti sa účastníci súťaže útokom púštnych pirátov nevyhli, rozhodli sa organizátori pre zmenu. Púštne dobrodružstvo sa teraz pôjde v Južnej Amerike.

 

Obrázok

Zdroj: REUTERS, dakar.com, © 2008 Petit Press.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 14
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    5

  • tomassi

    3

  • aljak63

    3

  • Ryan Giggs

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Tak čo už...žial ani enormné bezpečnostné kroky a hlavne politika nepomohli zanechať Dakar v Afrike...i keď nepochybne aj v Argentíne a v Chile sa nájde vhodný terén a fantastická scenéria a tiež dúfam v úspech a vybudovanie si rovnakej prestíže ako predtým...ale po stránke image to bude ozaj hodne ťažké...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja sledujem, ale len obmedzene. Prezriem si výsledky po každom dni (etape) a aj ako sa to hýbe v priebežnom poradí. No a ak v telke niečo zazriem o Rally "Dakar" tak samozrejme si to rád pozriem aj! Zaujímajú ma najmä kategórie Motorcycles a Cars.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ja kukám Dakar a výsledky, keď ale mám samozrejme čas...žial tento rok mám menej času...čo som si stihol ale všimnúť je to, že etapy sú až masakersky ťažké... :lol: a žial už si našla aj obeť, mimochodom dosť čudne zmizol ten francúz...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja už fakt neviem

keby to spravil nejaký nováčik,

ale aljak, ktorý tu je deň-noc,

 

prečo nemožeš založiť tému pre nový ročník SÁÁÁM

duplom, keď sa jedná o tak významnú zmenu v tomto podujatí

 

je pravda, že som si to mohol všimnúť už dávnejšie,

ale to ničnemení na fakte, ktorý sa tu omieľa koldokola

nový ročník - nová téma

 

tému môže založiť, kto chce

nielen mod

 

všetko spisuješ do štatistík a takúto základnú vec,

ako rozdelenie do chlievika, nevieš pochopiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak mam pravdu povedat, nevsimol som si to ze to je LEN po 2008. Takze preto som novu nezalozil, inak keby si to vsimnem tak iste zalozim novu, ved si si vsimol ze zakladam uz bezne aj novy rocnik ak ten stary skoncil (teda ak viem odhadnut co patri do noveho a co nie - v F1 by som ten zlom uplne nevedel odhadnut). Takze to je jediny dovod, ale si to oddelil, tak neni ani problem - snad tolko prace ti to nedalo...

 

 

A do uvodzoviek si mohol dat radsej to "dakar" a nie 2009 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj to tak malo byť

ale si ma vytočil

 

aj týmto tvojim komentom

kurnik, ty nevieš, že sa menili roky?

a že sa to presúval, takže sa musel začať nový ročník?

 

keby si teraz po ruke, tak přijede rána :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne...inak, Al-Attiyah, ktorý viedol Rally Dakar je DQ - http://www.autosport.com/news/report.php/id/72679..pretože neprešiel 1 chcekpoint, keďže nechcel zastaviť kvôli prehrievaniu vody, či tak nejak...ale myslím si, že mal dostať skôr penalty ako ho úplne vylúčiť....ale aj  celkovo je v organizácii trochu väčší chaos ako obvykle...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako ste si isto všimli Dakar 2009 sa skončil - medzi autami dominovali VW...nejak extra veľkú radosť z toho nemám, ale je jasné, že od vstupu do Dakaru urobili enormný kus práce a vzhľadom na priebeh tohto ročníka si víťazstvo aj zaslúžili - žial Carlos tri dni pred kncom havaroval, takže vyhral De Villiers, 2. skončil Miller a 3. skončil Robby Gordon s Hummerom - btw. strašný sympaťák a nadšenec motoršportu :lol: ...pohromou bolo účinkovanie Mistsubishi s ich novým Racing Lancerom s diesel motorom/po vzoru VW/ - jediný kto došiel do cieľa bol Roma, aj to až na desiatom mieste :) ...predchádzajúcich 7 ročníkov vyhrali, žial tento rok to bol značný prepad, víťazstvo iba v jednej etape, značné technický problémy s novým strojom...čo už, takto chodí, treba len dúfať, že budúci rok sa hlavné muchy vychatajú a budú môcť bojovať o víťazstvo  ;)

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/72850

 

Na motorkách vyhral Coma, na kamiónoch boli klasicky na prvých dvoch miestach staré, ale excelentné Kamazy  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov