Skočiť na obsah

Plynová kríza


game

Odporúčané príspevky

Tak podľa TV Markíza Rusko plyn dodávať nebude aj napriek dohode. Vraj sa tak rozhodol Medvedev.

 

No pozeram na sme.sk a tam tento clanok

 

http://ekonomika.sme.sk/c/4257046/rusko-pl...ach-zmluvu.html

 

Gazprom plyn pustí až vtedy, keď bude mať Rusko kópiu Ukrajinou podpísaného dokumentu a kým sa na mieste neobjavia medzinárodní pozorovatelia. "Tranzit obnovíme len po splnení týchto dvoch podmienok," povedal Medvedev vo vysielaní štátnej televízie. "Čím rýchlejšie sa splnia naše podmienky, tým jednoduchšie bude vyriešiť situáciu, do ktorej Ukrajina dostala Európu," zdôraznil.

 

Aktualizovaná správa o 19:00...

 

No dobre zavádzala markíza

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wysky: To se dalo čekat, pokud to vůbec neřekli už dřív. Ale zase moc dlouho to taky nevydrží, protože když plyn neteče tak se jim neplatí a to je musí bolet :)

 

Ryan: Taky by mě zajímalo, ale oni mají poměrně dost velé zisky z vodní energie, uvidíme. Každopádně zatarasit hr. přechod je maximum co můžou udělat, tak jim to nechme, jestli se cítí dobře :lol: Štvou mě s tím pěkně i kvůli Temelínu, kterej je podle mě zabezpečenej dost dobře.

 

Valcik: já se nesměju, já konstatuju :) Odstavení druhého bloku Vé jedničky byla vstupní podmínka do EU ;) Doufám že z toho naše přesdesnictví neudělá bordel, jde jen o dobu než se ukrajině domluví.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan: Taky by mě zajímalo, ale oni mají poměrně dost velé zisky z vodní energie, uvidíme. Každopádně zatarasit hr. přechod je maximum co můžou udělat, tak jim to nechme, jestli se cítí dobře :lol: Štvou mě s tím pěkně i kvůli Temelínu, kterej je podle mě zabezpečenej dost dobře.

No jo, ale stavať elektrarne na každom potoku je nezmysel. A Nil či Amazonku tu nemame, aby sme z jednej vodnej elektrarne ziskali toľko energie ako z jadrovej.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rusko považuje dohodu o plyne za neplatnú. Plyn neprúdi

 

Prezident Dmitrij Medvedev dnes vyhlásil, že Rusko pokladá dohodu o monitorovaní toku plynu cez Ukrajinu, ktorú sprostredkovala EÚ, za neplatnú. Moskva uviedla, že nezačne s obnovením dodávok plynu do Európy, kým nebude mať platnú dohodu. Dodávky plynu sú zastavené od stredy.

 

Medvedev dnes vyzval predstaviteľov EÚ, aby požadovali od Ukrajiny stiahnutie jej takzvanej deklarácie, ktorú vydala ako dodatok dohody. Európska komisia vyhlásila, že deklarácia nemôže zmeniť dohodu. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov však povedal Medvedevovi, že kópia dohody, ktorú Rusko dostalo, obsahuje zvláštnu podmienku, že platná je iba spolu s deklaráciou.

Doteraz som za vinníka viac považoval Ukrajinu, ale šiesty zmysel mi hovorí, že Rusko sa rozhodlo Ukrajinu, alebo skôr EÚ (vrátane Slovenska) vydierať. To len podporuje tézy, aby sa EÚ zbavila závislosti na ruskom plyne čo najviac. Ja môžem len súhlasiť. Od Rusov nie je ani smrad dobrý.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

Ale treba dodať že Ukrajina si tam do tej dohody pripísala dodatok k zmluve až po tom ako Rusi podpísali dohodu .................. byť Rusom tiež to považujem za neplatné ............. A stále vidím Ukrajinu ako jediného vinníka .....................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To Dark:

 

Dobre, zabodoval si...

 

Ak niekto zmení text už podpísanej dohody je podvodník... Prekvapujú ma však drístyniektorých predstaviteľov EU, že sa nič nedeje a že to nemá na nič vplyv... Vždy platilo a malo by stále platiť: Clara facta bona amici.

 

Názor Putina krízu: http://www.prop.sk/putin_o.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Topolanek sa nalietal hore-dole a plyn by sa k nam mal doplazit asi dnes.

 

Inak, ako to okomentoval jeden cesky minister, nezhody medzi Ruskom a Urajinou su tak velke, ze si nie su schopni sadnut za jeden stol. Obidve strany si dohody vykladaju po svojom.

 

S tym ale mame najvacsi problem my,kedze sa nase vsetky predosle vlady vyflakli na diverzifikaciu energetickych zdrojov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ukrajina opäť podpísala dohodu o obnovení dodávok plynu z Ruska cez ukrajinské územie bez akýchkoľvek dodatkov. V pondelok o tom informoval ruský plynárenský koncern Gazprom.

Som zvedaví nakoľko je táto informácia pravdivá ................ ale že by sa konečne dohodli? Už by bolo na čase .

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepozdáva sa mi výrok od šefa Gazpromu Millera:

 

"V prípade nepovoleného odberu (Ukrajinou) znížime objem dodávok o hodnotu, ktorá bude ukradnutá za 24 hodín," oznámil Miller.

To mi pripadá ako keby Jožo choval prasce a s Janom by bol dohodnutý, že každý mesiac mu predá 100 prasiat. Cestou do Janových chlievov mu medzitým Fero ukradne 10 prasiat, tak Jano logicky dostane len 90 prasiat. No a Jožo na to zareaguje tak, že na ďalší mesiac Janovi pošle práve len tých 90 prasiat. Takže ak Fero niečo ukradne tak Jano zase dostane menej a takto sa to bude postupne znižovať... Jano samozrejme nemôže za to, že Fero tie prasce ukradol, skôr Jožo by si mal dávať pozor aby mu Fero prasce nekradol, resp. mal by od Fera pýtať náhradu... Takže aj my s tým plynom sa dostaneme tam kde sme doteraz boli. Rusko by nemalo znižovať dodávky, ukradnutý plyn by si malo vymáhať od Ukrajiny.

 

Buď som ten Millerov výrok nepochopil alebo Miller nevie narátať do päť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte ani neuschol atrament na novej dohode a už Ukrajina vyrukovala, že plyn potrebný na prevádzku tranzitu si stiahne bez platenia. To už nasrala aj posledných svojich fanušikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna by len zaujimalo preco ma 'plyn na prevadzku', ktory ziada ukrajina, rovnaky objem ako je denna spotreba Rakuska :lol:

A vobec..co je to ten tranzitny plyn? To maju derave potrubia...alebo co?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ideálne by bolo, ak by sa tranzitné poplatky uhradili iným spôsobom, nie v naturáliách.

 

čím skôr sa podarí pri preprave plynu obísť ukrajincov, tým lepšie pre celú európu. som zvedavý, čo budú ukrajinci kradnúť potom a čím si budú potom kúriť..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čím skôr sa podarí pri preprave plynu obísť ukrajincov, tým lepšie pre celú európu

Len som zvedavý kedy to aj zrealizujú ................... už mali dávno, keď boli problémy už v minulosti .................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna by len zaujimalo preco ma 'plyn na prevadzku', ktory ziada ukrajina, rovnaky objem ako je denna spotreba Rakuska :lol:

Na prevadzku čoho?

 

Inak, Ukrajinci idu sami proti sebe. Obavam sa, že si zahatali cestu do EU na pekne dlhy čas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: podla titulkov na TA3 sa Gasprom a Naftogas navzajom obvinuju...

 

GASPROM: Ukrajina zablokovala dodavky plynu.

NAFTOGAS: Zatial pritekaju len minimalne mnozstva plynu.

 

A do toho EU: Europski pozorovatelia nemaju pristup do centier Gaspromu a Naftogasu...

 

:) komedia. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov