Skočiť na obsah

Štvrté kolo klubu


valcik

Výber knihy pre 4. kolo  

11 členovia hlasovali

  1. 1. Štvrté kolo, štyri knihy. snáď si tu každý nájde niečo zaujímavé..

    • Viktor Dyk - Krysař
      4
    • Karel Čapek - Továrna na absolutno
      3
    • Arthur Golden - Pamäti gejše
      2
    • George Orwell - 1984
      2


Odporúčané príspevky

Viktor Dyk - Krysař

- do mesta Hammeln zavítal nezvyčajný hosť, Krysař. s predstavenstvom mesta uzatvorí na radnici dohodu, ktorú radní páni porušia. Krysařove myšlienky sú preto plné pomsty, pomste však prehradí cestu nečakaná prekážka, žena. Agnes.

 

Karel Čapek - Továrna na absolutno

- román spod pera spisovateľa, ktorý v mnohých svojich myšlienkach ďaleko predbehol svoju dobu. pridávam citát, je to časť předmluvy z úvodu knihy. (sledujte tie 3 nádherne rozvité vety : )

 

"..Jakže, že tato knížka nemá souvislého děje? Což, není to epický a vzrušující děj, jak autor, štván Erinyemi, uniká do horské samoty i do zátiší redakčních, na Svatou Kildu, do Hradce Králové; na tichomořský atol, do Sedmi chalup a posléze za stůl hospody U Damohorských, aby teprve tam, s rukama skříženýma a vrhaje svým pronásledovatelům v tvář poslední argumenty, se vzdal? Sledujte se zatajeným dechem, kterak až do poslední chvíle věří; že - jsa nemilosrdně honěn přese vše míří k jakémusi cíli a sám honí jakousi ideu; a opustil-li ho v třicáté kapitole dech, neopustila ho podivná víra, že v klikaté cestě; kterou právě proběhl, byl jakýsi jednotný smysl. Toto jest pravý děj románu, jenž skutěčně není románem, nýbrž fejetonovým seriálem: kterýžto název na něj dodatěčně připichuji.

v říjnu 1926, Karel Čapek"

 

Arthur Golden - Pamäti gejše

- príbeh japonského dievčaťa, ktoré sa narodilo v chudobnej rybárskej rodine, v Japonsku. dievčinu predali vo veku 9 rokov spolu so sestrou do Kjóta, kde sa neskôr stala jednou z najznámejších gejší. príbeh je napísaný podľa jej vlastných slov, v roku 1956 emigrovala z Japonska a zvyšok života prežila v USA.

 

George Orwell - 1984

- vizionárskym spôsobom napísaný román, ktorý rozpráva o svete riadenom takmer dokonalou diktatúrou. i keď bol román napísaný v rokoch 1948-1949, obsahuje veľa symbolov, ktoré sa dajú rozpoznať i v dnešnej dobe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno áno je to tu

toto som čakala s oveľa väčším entuziazmom ako nový rok :lol:

 

Pamäti gejše aj 1984 mám už za sebou

tie 3 rozvité vety som veeeľmi dlho čítala, takže hlasujem za možnosť 1:

Viktor Dyk - Krysař

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sám som zvedavý, ako toto kolo dopadne. trocha mám obavy z našich čitateľských fajnšmekrov, či mi ten výber neofrflú.. preto som rád, Aika, že si si tam niečo vybrala. :-)

 

..mne sa pozdáva práve Čapek, túto knihu som ešte nečítal, preto som si zaň i zahlasoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po preskúmaní všetkých možností som sa napokon rozhodla pre Viktora Dyka - Krysař :lol:

Aj ked som napísala, že just zahlasujem za niečo iné, toto sa mi z výberu asi najviac pozdávalo... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlasovala som za Krysařa, už len kvôli príbehu z Landovej piesne :lol:

 

ale nemala by som ani nič proti Gejši

 

1984 som nedávno čítala a Čapek, pravdupovediac, ma neláka vôbec, ale možno, keby som sa k nemu odhodlala, chytilo by ma to, ťažko povedať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

George Orwell - 1984 dávnejšie som si to chcel prečítať. Čapek ani Gejša ma nelákajú a asi najlepšie z toho je Krysař, ale to som nedávno čítal, tiež ako Bijou hlavne kvôli muzikálu od Landu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlasoval som: Arthur Golden - Pamäti gejše

 

Uz dlhsie si to planujem precitat ... som na to zvedavy! Na DVDcku mam nahraty aj film, ale radsej chcem najprv knihu a az potom porovnat s filmom no uvidime co to da. Snad to bude dobre...

 

 

Z tych ostatnych som cital 1984 - skvela kniha, vynikajuce dielo od skveleho spisovatela!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

zatiaľ nám to vyhráva Krysař a ak sa nikto ďalší nepridá, možno by sme sa mohli pustiť do čítania.

(knihu som zohnal i v digitálnej podobe, vo formáte pdf, v prípade záujmu pošlem.)

 

kurník, v každom kole je nás menej, zdá sa mi.. dúfam, že výber kníh v nasledujúcom kole vás zaujme viac. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kurník, v každom kole je nás menej, zdá sa mi.. dúfam, že výber kníh v nasledujúcom kole vás zaujme viac. :-)

tak vydržala len elita :lol:

 

no ďalšie kolo výberu mám tuším ja, tak nepredbiehajme so záujmom, lebo zatiaľ mám jasno len o jednej knihe, takže asi prekvapím aj samú seba, čo vlastne vyberiem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Andulqa

Lolisha

Cat the Philosophist

Tomassi

Arwiel

Ryan Giggs

NokiaE50

Ronja

 

 

Mohli by ste zahlasovat vy zvysni alebo nieco, nech sa moze rozbehnut. S filozfkou nemusime asi ratat ked sa tu neobjavuje. Lolisha tiez niekam zmizla, ale ostatni mozu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 3 mesiacmi...

neviem, či sa to tu ešte pohne, tak pridám zatiaľ len citát z knižky:

 

"Odešel domněle svobodný , a vracel se spoutaný touhou, nejasnou zprvu, vždy však mocnejší a krutější, která ho hnala zpět, zpět k protivným hradbám hnusného města, města malých životů a malých srdcí, kam zabloudila krysařova láska."

 

Pre mňa fantastická kniha, skvelo napísaná. Prečítala som ju už dvakrát. Viktor Dyk je majster atmosféry. Určite si niečo od neho ešte prečítam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súhlas super kniha s časťami nabitou atmosférou , Krysař bol presne taký akého som si ho predstavoval len škoda že to nebolo dlhšie.

 

 

Bijou

 

od Dyka som čítal Posledného Mága, Zmoudření Dona Qujita a Ondřej a Drak a jediný Mág má tu správnu tajomnú a napínavú atmosféru. Drak bola pre mňa obyčajná blbosť :-) som nechápal ako môže napísať super Krysařa a takúto blbosť.

Sa mi tak zdá, že Krysařom dosiahol vrchol a ostatné sú v tieni oproti tomu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tak. úžasná atmosféra, hneď odzačiatku

ale akosi ma nemrzí, že to nebolo dlhšie.. myslím, že by to potom už nebolo ono.. takto to bolo tak akurát

Bijou sem dala pekný citát :lol:

no mňa najviac chytila tá časť, kde sa Agnes zabila... tú som čítala asi trikrát.. krása

 

 

záver mi pripomenul trochu Parfum - Príbeh vraha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

no nikto už dlho nehlasuje najviac hlasov ma krysař väčšina takže z moci ktora mi bola udelena :lol: ukoncujem hlasovanie a vyber je Krysar je cas na dalsie kolo snad sa zasa rozbehneme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Pred pár dňami som bola v knižnici a chcela som len tri knižky: tohto tu Dyka a plus ešte dve knihy z piateho kola a absolútne nič tam nemali... :lol:

Budem sa musieť popozerať po inej knižnici, lebo toto tu je vážne bieda... :)

Dúfam, že mi aspoň valcik pomôže s tým Dykom, ss som mu poslala, tak hádam odpovie :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže kniha prečítaná...

Neviem, čo by som dodala nového, myslím, že všetko to už bolo povedané :lol:

Krysař je napísaný úžasným štýlom a o tej atmosfére ani nehovorím... celkom seriózne uvažujem, že si ju zoženiem v normálnej podobe, lebo toto dielo by som vážne chcela mať doma na svojej poličke. Naozaj som nenašla nič, čoby sa mi nepáčilo, akurát mohla mať väčší rozsah, takto som ju mala za necelú hodinu prečítanú :) Takže pre mňa jedno skvelé dielo ;)

A ešte raz vďaka Valcikovi za pomoc :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

konecne vcera pozicane z kniznice a dnes precitane...

 

uzasna kniha, nechapem, ze som sa k nej dostala az teraz

ako bolo spomenute, uzasna, putava atmosfera a postava krysara je velmi zaujimavo podana... zvraty, ako utek agnes a sialenstvo jej mamy... a uplne necakany zaver

 

asi tym, ze bol taktiez vydedencom a istym sposobom iny, nez ostatni v spolocnosti, mi krysar pripominal postavu z uplne inej knihy a uplne ineho zanru - Zaklinaca

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov