Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2009)


tomassi

Odporúčané príspevky

No tak, aby sa nepovedalo ze sa nic nedeje, tak sem aspon dam to, na co sa okrem testov tesime najviac!

 

Vacsina teamov uz oznamila datumy prezentacii svojich novych monopostov:

  • 15.januar - Ferrari F2009
  • 15.januar - Toyota TF109
  • 16.januar - McLaren MP4-24
  • 19.januar - Renault R29
  • 19.januar - Williams FW31
  • 20.januar - BMW Sauber F1.09
  • marec - Toro Rosso STR4
  • marec - Red Bull RB5
  • marec - Force India VJM02
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ferrari ako prvý tím predstavilo "základnú" verziu svojho nového na túto sezónu - volá sa F60

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/72731

 

Obrázok

 

Inak musím povedať, že hlavne z bočného a horného pohľadu vyzerá pekne čisto, ale to je dané hlave novými pravidlami :)  ešte mnohí a trošku aj ja si budeme musieť zvykať na nové prítlačné krídla, hlavne na zadné, ale je to len otázkou času /inak čo sa týka predné krídla, predpokladá sa viacero zlomených predných krídiel, hlavne vďaka ich šírke a z cockpitu sú ťažšie videteľné/...

 

Tento týždeň sa odohrá ešte pár premiér, samozrejme najviac očakávam premiéru Mclaren MP4-24, ktorý bude odhalený v piatok v Tech. Centre Mclarenu  :lol: /sezóna je nepredvídateľná, obzvlášť teraz, ale verím, že budeme mať majstrovské auto  :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a konečne sa začínajú oficiálne prezentovať monoposty pre budúcu sezónu!

 

Ako prvé svoje veledielo odkrylo Ferrari - z tohto pohladu co sem dal tiborko vyzera ten monopost velmi pekne, sice vidno ze predne kridlo je vacsie a zadne je poriadne mini, ale neposobi to az tak prehnane ako pohlad zpredu alebo zhora - z tadial to vyzera poriadne divne, proste nezvyk! ... poriadny skok z roku na rok, ale tak zvykneme si aj na toto vsetko.

 

Verim ze ten monopost co sme videli dneska je novym vitaznym monopostom pre sezonu 2009!

 

:) !!! Lets go Kimi & Felipe !!! :lol:

 

Obrázok Obrázok

 

Obrázok Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ale pevne verím, že tieto radikálne zmeny prinesú výsledky - a síce viac predbiehania a viacero súbojov...nečakám samozrejme priam revolúciu, ale čakám značnú evolúciu... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Seb Buemi je oficiálne potvrdený, samozrejme bude jazdiť v STR

Super, to som celkom rád. Buemiho mám celkom rád a je to veľký talent, takže snáď svoj talent ukáže aj priamo na trati počas sezóny. V štartovom poli sa tak objaví švajčiarsky jazdec po 14 rokoch. Naposledy sa zúčastnil nejaký Švajčiar na GP v roku 1995 - bol to Jean-Denis Deletraz. No uvidíme či Sebastien Buemi nadviaže na také švajčiarske formulové legendy akými boli Clay Regazzoni a Jo Siffert.

 

Čo sa druhého miesta u STR týka, to bude ešte zaujímavé. Vyzerá to tak, že o to miesto zabojuje najmä trojica Bourdais, Sato a Barrichello. Nemám moc rád ani jedného, takže mi je to jedno - aj keď najradšej by som tam videl asi Sata.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som toho názoru, že Bourdais by mal ostať - prechod na slicky môže byť pre neho obrovská výhoda, keďže poznáme kde závodil, i keď až na slicky sú tieto autá budú dosť odlišné od bývalých ChampCar...ale myslím si, že ani Rubens by nemal dostať zbohom, minulú sezónu bol vynikajúci s otrasnou RA108, celkovo bol komplexnejší ako Jesnson - ale poznáte to, vek a to, že v F1 je od 93´čo je obrovská výhoda, ale aj nevýhoda...

 

Inak Ferrari prekvapujúco vylúčilo dodávku motorov pre "nástupcu" Hondy...i napriek tomu, že vďaka kontaktom Rossa Brawna sa to zdalo celkom realistické...prekvapujúco sa ozval Norbert Huag, ktorý by za vyjasnených záležitostí okolo kupcu Hondy by bol ochotný zúčasniť sa na rokovaniach a tak dodávať motory aj pre Rossa a spol...to by znamenalo 6 Mercedes motorov  :lol: .../minulý rok bolo pre zmenu 6 Ferrari motorov.../celá záležitosť je ale v plienkach...

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/72755

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si už celkom aj zvykám na nové aero a pod., takže osobne žiadne šoky nedostávam  :) ...čo sa mi páči je "čistosť" monopostov pri pohľade zhora...priam sexi mi to pripadá  :lol: ...a teraz k TF109: ťažko povedať, čo od tohto stroja čakať - je to už otrepané, ale teraz je obzvlášť ťažšie predpovedať kto na tom ako bude...minulý rok bola Toyota veľmi schopná, Timo v polke sezóny začal predávadzať skvelé výkony, Jarno bol celkom konzistentný aj v pretekoch a nakoniec obsadilo 5. miesto...uvidíme..teraz ako sa pozerám na detaily, TF109 má konzervatívnejší "nos" ako F60 od Ferrari, ktorá ma ostejší, špicatejší nos a tatiež "kaskády" na prednom krídle...taktiež TF109 má klasicky usporiadané spätné zrkadlá narozdiel od F60, ktorej vyrastajú z bočníc...ako isto viete Toyota začne sezónu bez KERSu...

 

A už sa teším na zajtrajší deň, pretože sa objaví naša nová zbraň Mclaren MP4-24  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A je to tu! Mclaren dnes v MTC odhalil MP4-24  :lol:

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/72814

 

Obrázok    Obrázok

Opakujem svoje slová - verím spolu so všetkými Mclaren Fans, že obhájime titiul v pohári jazdcov a konečne po 11 rokoch vyhráme aj pohár konštruktérov!

 

Čo sa týka samotného modelu MP4-24 - je nádherný...výzor predku/nos krídlo/ bol už viacmenej známy z hybridu MP4-23K, to znamená, že vyzerá asi najelegantnejšie so všetkých zatiaľ predstavených "nosov", špecifikom je jeho značnejšia oblosť a šírka oproti F60 a TF109...zadné krídlo je samozrejme podľa nových pravidiel úzke, s výrezom ktoré ho zboku robia špicatejším...jo, a je krásne videť opäť jednotku na Mclarene  :) Samozrejme, že je to môj subjektívny názor, ale zatiaľ je to najkrajší nový monopost a chrómovano-červená farba ladí s autom dokonca ešte lepšie ako v predchádzajúcich troch sezónach...najdôležitejšie je ale, aby celý paket fungoval a to je už iná kapitola...zima bude ešte dlhá, verím, že detské muchy budú čo najskôr odstránené a auto bude schopné bojovať o titul...

 

Lewis & Heikki - come on!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani tu sa mi to zadne kridlo nepozdava...no aspon ta strieborna farba monopostu posobi blahodarne na oci a dufam, ze sa bude objavovat v sezone na tych najvyssich prieckach..alebo aspon vzdy pred cervenou :lol:

jaaj ked sa ak pozeram na tieto moderne monoposty normalne mi chybaju stare dobre auta z rokov doby kedy nastupil do kolotoca F1 Jacques Villeneuve :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tom....to, že tu budeš oplakávať JV ti nejak nepomôže a už prenes sa cez to konečne! :lol:

 

Pri príležitosti predstavenia MP4-24 je tu jedna významná správa - a síce Ron Dennis odstupuje z posta šéfa tímu - ním sa sa stane podľa očakávaní Whitmarsh. Pochopiteľne Ron, ale z Mclarenu neodchádza a bude ako executive chairmam a a nezabudnime na to, že je aj 15% vlastníkom Mclarenu...ale i tak je to niečo "nové" - pravdepodobne Ron nebude na každej GP, nebude pri nim figurovať titul šéf tímu...ale šteže v Mclarene ostáva, širšie bude pracovať ostatnými divíziami Mclarenu...každopádne ako šéf tímu urobil neskutočný kus práce v histórii Mclaren!  :)

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/72820

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tentokrat som ho vynimocne neoplakaval...aj ked cez to prazdno ktore zanechal sa tazko prenasa :)

 

ale skor som chcel povedat ze tie starsie formule sa mi pacili o mnoho viac ako terajsie

 

Obrázok

 

v tomto som stara skola..nemam rad ked sa to stale meni :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tom, myslím si, že tento príspevok patrí do inej témy/najkrajšie monoposty a pod/... :) skôr by som bol zvedavý, na nejaké komentáre okolo zmien v Mclarene a celkovo zmien v F1  :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na scéne sa dnes objavili v portugalskom Portimao aj nové monoposty Williamsu a Reanultu.

 

 

Williams FW31 - Nico Rosberg & Kazuki Nakajima

 

Obrázok

 

 

Renault R29 - Fernando Alonso & Nelsinho Piquet

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ako prvým začnem R29 - mňa pri prvom pohľade na stroj napadlo, že to vyzerá ako lego - široký masívny nos, ktorý ozaj vyzerá ako zo skladačky + mierne zmenená farebná kombinácia, keďže novým dodávateľom oleja sa stal Total - trochu sa čudujem, že R29 obsahuje žraločí kryt motora, osobne sa priznám som nevedel, že to nové pravidlá dovolujú/ale ako som si všimol "figuruje" aj na TF109/...

 

Čo sa týka Williamsu FW31, ten vyzerá trochu menej drasticky, v duchu ostatných strojov, z časti mi tvarmi pripomína MP4-24/výraznejší rozdiel vidím akurát na nose oboch strojov/...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa pri prvom pohľade na stroj napadlo, že to vyzerá ako lego - široký masívny nos, ktorý ozaj vyzerá ako zo skladačky

No a to som sa bál, že len mne to tak pripadalo :lol: Hlavne ten nos mi totálne udrel do očí, keď som to uvidel.

 

Obrázok

 

Tieto novosezónne stroje sú riadne revolučné :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No o R29 si to budú asi viacerí myslieť  :lol: ....tie revolučné zmeny sú samozrejme dané pravidlami, potom je samozrjme zaujímavé, ktorý tím aké riešenie preferuje, alebo ktoré mu najviac funguje a pod...pri tom širokom nose sa mi ešte vynára Williams FW26/žraločí nos/...(ale vyslovene iba pri nose a bez predného krídla) na oko sa to zdá dosť podobné...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dneska bola vo Valencii odhalená nová zbraň teamu BMW Sauber!

 

 

BMW Sauber F1.09 - Robert Kubica & Nick Heidfeld

 

Obrázok Obrázok

 

 

A zaujímavé je aj porovnanie tohtoročnej verzie F1.09 a minuloročnej F1.08

úprimne: ktorá verzia sa vám pozdáva viacej?

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov