Skočiť na obsah

Oldies


lopata555

Odporúčané príspevky

Kedze ja mam 23 rokov povazujem za oldies daco co je asi stare 10 a viacej rokov a nemozem si pomoct ale najlepsie pesnicky ma urcite pre man skupina Team a Elan tieto dve skupiny valcovali slovensku hudobnu scenu a paradne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 27
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • wysky

    7

  • Bijou

    2

  • lopata555

    2

  • Fantozzi

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Keby som mal za oldies povazovat vsetko co ma 10 rokov, tak viac drviva vacsina mojich oblubenych Black metalovych diel je oldies :)

Takze to by bol hlavne Darkthrone -

1991 - Soulside Journey

1992 - A Blaze In The Northern Sky

1993 - Under A Funeral Moon

1994 - Transilvanian Hunger

1995 - Panzerfaust

 

Potom samozrejme Bathory

"Bathory" (1984)

"The Return..." (1985)

"Hammerheart" (1990)

"Twilight Of The Gods" (1991)

 

Mayhem:

1994 De Misteriis Dom Sathanas

 

Potom ranna Anathema, My dying bride a ja neviem co vsetko este :)

 

Ale osobne to nepovazujem za oldies... Tazko by som sa zmieril s tym ze Black Metal je skutocne mrtvy a jeho vrchol je uz davno oldies :lol: ;)

Pre mna osobne je Oldies az skupiny ako Black Sabbath

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked sa povie oldies, tak jednoznacne 60 te roky a hudba "Rythm and Blues"... Vo filme "Hriesny tanec", je nieco z muziky tych cias a v tomto smere je absolutnou jednotkou film o jednom DJovi, ktory zacal tuto hudbu propagovat. Samozrejme, ze sa uchytila predovsetkym medzi mladymi (ved ako inak) .

Mal z toho velke problemy v konzervativnej spolocnosti USA. Na meno si nespomeniem, ale ten DJ sa dostal posmrtne do siene slavy. Nespomeniem si ani na nazov filmu. Velmi casto ho ale davaju (li) na Hallmarku. Ten film je muziky "Rythm and Blues" plny.

 

Na nazvoch kapiel mi az tak nezalezi. Ta hudba ma svoje caro aj po rokoch... :lol: ... takmer kompletna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oldies sú super! Veľmi pozitívna hudba! Ja osobne mám rád najmä osemdesiate roky, ale môžu byť aj 60-te a 70-te. Čo sa týka popu tak asi úplne všetko. Z rokových vecí tiež dosť, ak nie sú príliš tvrdé. Je toho masa.

 

A samozrejme tiež SK (ČS) starinky... Napríklad Elán, Team, ale aj taký Žbirka (v tých časoch som ho neznášal, teraz sa mi zdá super), atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznáte niekto hudbu skupiny The Shadows? začali hrať, ešte keď som nebol na svete, zrejme teda patria sem, do tejto témy. už v roku 1958 začali hrať spoločne, vtedy ešte pod názvom The Driffters. táto britská kapela hrala inštrumentálnu muziku a dodnes sa mi veľmi dobre počúva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasne, výborná hudba! Samé inštrumentálky, pravda, neskôr tuším hrali aj s Cliffom Richardom. Najradšej mám od nich asi skladby Apache a Kon-Tiki.

Spomínam si že kedysi, už veľmi dávno, bežala nejaká skladba od nich ako "podmaz" pri snehových správach v predpovedi počasia na STV. Tuším to bola skladba Wonderful Land.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..už veľmi dávno, bežala nejaká skladba od nich ako "podmaz" pri snehových správach v predpovedi počasia na STV. Tuším to bola skladba Wonderful Land.

tak toto si presne nepamätám, v tých časoch som ešte liezol po podlahe s plienkami na zadku. :-)

všetky skladby od tejto kapely nepoznám, no doteraz sa mi páčila každá, na ktorú som narazil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

The Shadows -> snehove spravy... :)

Ale myslim, ze to nebolo az tak davno.

 

A samozrejme tiež SK (ČS) starinky... Napríklad Elán, Team, ale aj taký Žbirka (v tých časoch som ho neznášal, teraz sa mi zdá super), atď.

tak ano, nase osemdesiate roky... Elan uz ani nie (ay na niektore skladby), ten Zbirka je v pohode a Team, skor nieco starsie. Ja som z Elanu v tom case presedlal na Team a ich LPcky z osemdesiatych rokov mam tusim vsetky. Ked uz tak skor ten TEAM. Ale skor take menej zname pesnicky.

 

Cim je clovek starsi zacinaju sa mu pacit aj ine veci napriklad PRUDY... Ku tomu by som este priratal napriklad PRAZSKY VYBER... (Ja sem hral, ty si hral, my sme hrali na cimbaly, vsichni mysi tancovali.) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že za oldies by sa mohli považovať pesničky,

kt. sú tu už aspom jednu generáciu

10 rokov sa mi zdá veľmi málo

už len z toho dôvodu, že piesne z '98 sú na oldies ešte mladé

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoznacne AC/DC

jooj kamos mi povedal ze v simpsonovcoch raz spominali ako vyspelovat AC/DC, a dakto povedal "a ce de ce" dakto oponoval: "nie, a ce blesk de ce" :lol:

 

no a potom je tu este Let Zepelin, Guns N Roses, Metallica, myslim ze aj Prodigy, lebo aj to jes tarsie ako 10 rokov, potom je tu Red Hot Chili Peppers, a mnoho dalsich

je toho strasna kopa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznáte niekto hudbu skupiny The Shadows? začali hrať, ešte keď som nebol na svete, zrejme teda patria sem, do tejto témy. už v roku 1958 začali hrať spoločne, vtedy ešte pod názvom The Driffters. táto britská kapela hrala inštrumentálnu muziku a dodnes sa mi veľmi dobre počúva.

poznáme ... áno, hrávali aj ako kapela - doprovod Cliffa Richarda ...

 

nikdy okolo nich neboli klebety, hrali úpravne a upravení a rovnako celých päťdesiat či koľko rokov ... počuť Shadows hocikedy a hocikde / a hladké, mierne, úpravné a krásne melódie Shadows a aj sira Cliffa Richarda / je pre mňa malý sviatok ...

napriek tomu, že hudba môže byť živšia, hlasnejšia, že "prvý" bol Beatles a oni a Rolling Stones a Pink Floyd a Queen sú klasika nad klasiky, na Shadows nedám dopustiť ...

valcik, ty si môj človek :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mna je oldies, vsetko co vzniklo pred mojim narodenim :lol:

 

No a z tych oldies si vypocujem toho dost malo, ale najradsej mam tieto Oldies vecicky: Queen, Abba, no a potom take tie ceske starsie veci (napr. zo Soundtracku Pelisky), Petr Novak, Karel Cernoch, atd. No ale teraz ma nic viac nenapada

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no keď sa to bere takto tak počúvam len oldies poväčšinou - hlavne mám rada Deep purple, Pink floyd, Led Zeppelin, Clash, Frank-a Zappa-u, Rolling Stones, Stevieho Raya Vaughan-a, BB King-a, Pixies, Beatles, Lynyrd Skynyrd, Velvet underground, Clapton-a, Motorhead, Prince-a, Queen, Doors, Janis Joplin... zo slovenských akurát asi Deža Ursínyho

 

neviem, čím to bude, ale čím som staršia inklinujem k staršej a staršej hudbe :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Tak dnes ide druha cast dokumentu "sedem rokovych rokov"... alebo tak nejak. Bob Dylan, The Who, The Kinks. :lol: Erik Clapton

 

cesta od cernosskeho blues ku rytm'and'blues a ku rocku... Hudba doprevadzajuca jedno obdobie velkych zmien.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a Ozzy Osbourne, Scorpions, Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd, Roling Stones, Queen, Jenys Joplin, Doors, ... tie začiatky sú oldies

a stovky skupín, prvý bigbeat, český bigbít, rock na každý počiatočný spôsob, niečo, čím to celé začínalo ... dávno ... to je oldies

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov