Skočiť na obsah

Ktorý vyhľadávač používate?


Sniper

Ktorý vyhľadávač použ  

18 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý vyhľadávač najčastejšie používate?

    • Google
    • Yahoo
      0
    • Bing
      0
    • Altavista (Yahoo)
      0
    • Ask
      0
    • Atlas
      0
    • Centrum
      0
    • Zoznam
      0
    • Iný (napíšte aký)


Odporúčané príspevky

A čo slovenské vyhľadávače/katalógy?

 

Ja môžem mať dobré slovo asi iba na zoznam.sk

Potreboval som aktualizovať linky na FSP a FSPF, napísal som im mail cez editačný formulár a do 2 dní to bolo.

 

Do atlas.sk, szm.sk a centrum.sk som už 2x registroval stránky a stále nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 71
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    19

  • game

    3

  • Nokia

    3

  • Cactales

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

  • Pred 9 mesiacmi...

ja ficim na google ale obcas aj http://www.pozri.sk

 

 

A čo slovenské vyhľadávače/katalógy?

 

Ja môžem mať dobré slovo asi iba na zoznam.sk

Potreboval som aktualizovať linky na FSP a FSPF, napísal som im mail cez editačný formulár a do 2 dní to bolo.

 

Do atlas.sk, szm.sk a centrum.sk som už 2x registroval stránky a stále nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Do tejto témy som nepozrel veľmi dlho a pozerám že ten zoznam vyhľadávačov je extrémne krátky :) Mal by som ich pridať do ankety a reštartovať ju.

 

Ale aj tak by vyhral Google :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ale to nemôžeš povedať s istotou. Možno keby som tam pridal napr. taký Entireweb.com tak možno polovica by sa buchla po čele so slovami "Ježiši však tento mám radšej ako Google!" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

Microsoft ponúkol 44,6 miliárd dolárov za Yahoo

 

SAN FRANCISCO (AP) -- Microsoft Corp. has pounced on slumping Internet icon Yahoo Inc. with an unsolicited takeover offer of $44.6 billion in its boldest bid yet to challenge Google Inc.'s dominance of the lucrative online search and advertising markets.

Len toto oznámenie vystrelilo akcie Yahoo o 60% hore, zatiaľ čo akcie Google padli o 8%.

 

Je to zaujímavé, hoci Microsoft sa snaží presadiť svoj vlastný vyhľadávač MSN, či Windows Live, či čo to majú, kúpou Yahoo by sa na poli vyhľadávačov mohol výrazne presadiť. Yahoo by touto kúpou mohlo tiež získať, pretože na Google výrazne stráca. A nakoniec Google by konečne získalo konkurenciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na slovenských vyhľadávačoch nemám rad, že v prvom rade do výsledkov vyhľadávania zoraďujú domény .sk a až potom tie "ostatné" (ak vôbec), hoci máloktorý si uvedomí že národna doména nie je tou pravou zárukou relevantných výsledkov.

 

Preto freespaceportal.info sa v slovenských vyhľadáčoch nájde ťažšie, hoci mám aj doménu freespaceportal.sk presmerovanie na slovenskú koncovku by z technických dôvodov bolo náročnejšie a s tým sa mi nechce s(h)rať. Aspoňže Google to chápe, ale aj jemu to trvalo istý čas :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nednoznacne GOOGLE.com ... kedysi som casto pouzival yahoo.com, a obcas aj zoznam.sk a seznam.cz...

 

a este mam aj Google-Tollbar, takze ked nieco potrebujem najst tak vzdy to napisem tam a za 2-3sekundy to je najdene

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby ostatné vyhľadávače neboli sprosté (napr. Atlas.sk zaradí do svojho katalógu iba stránky .sk pretože administrátorom atlasu ešte nedošlo že slovenské stránky môžu byť aj na inej doméne, tak ako to pochopil časom aj Google) a ostatné svetové vyhľadávače by používali aj miestnu lokalizáciu pre Slovensko, tak ten podiel Google by nebol taký zdrvujúci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim ze to nieje jediny problem

vyhoda googlu je v tom ze je jednoduchy a nic ta tam neotravuje

otvoris si google.com a ziadne reklamy a ine sprostosti ako na inych vyhladavacoch

to je velke plus, ktore nema snad ziaden z dalsich velkych vyhladavacov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Využívam Google... svojho času som skúšal aj Yahoo alebo AltaVista. Ono je to prašť ako uhoď. Informácia, ak je hodnotná, tak sa za ňu zvyčajne platí a hľada sa podľa profesií v príslušných databázach (niektoré sú grátis, alebo vyžadujú členstvo). Samozrejme skočím aj na web, keď nič nie je k dispozícií alebo ak sa jedná o komerčné aktivity.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim ze to nieje jediny problem

vyhoda googlu je v tom ze je jednoduchy a nic ta tam neotravuje

Aj to je pravda, ale Google vedie najmä v tom že žiadny vyhľadávač neindexuje tak rýchlo a spoľahlivo ako Google. Raz som čosi napísal do diskusií na sme.sk a o 1 hodinu som sa našiel v indexe Google pri náhodnom hľadaní iného kľúčového slova. Na toto nemá žiadny iný vyhľadávač.

 

svojho času som skúšal aj Yahoo alebo AltaVista.

AltaVistu som kedysi aj ja používal, kedysi sa mi zdala lepšia a podávala relevantnejšie výsledky ako Google (najmä pri hľadaní obrázkov). Ale časom upadala a potom ju prevzal Yahoo.

 

Yahoo na Slovensku nikdy nedobehne Google keď nebude fungovať na podobnom princípe. Ak vznikne niečo také ako yahoo.sk (podobne ako google.sk) tak šance sa mu zvýšia a potom môže konkurovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov