Sniper Zverejnené 25. August, 2008 Zverejnené 25. August, 2008 Keďže mám doma zopár analfabetov a po mojom príchode nájdem v PC veľa bordelu rozhodol som sa, že si vytvorím svoje súkromné konto a analfabetom vytvorím jednotné konto aby nič nemohli pokaziť a pre ktoré potrebujem aby si mohli spustiť nejaký ten program, alebo internet, ale aby nemali prístup na ostatné disky ako D, E, F, atď... teda iba na C (kde nemám nič dôležité a potrebné). Dá sa to?
Darkman Zverejnené 26. August, 2008 Zverejnené 26. August, 2008 Jasne. Len potrebujes mat na vsetkych diskoch NTFS. Potom im mozes pridelit pristupove prava aj na urovni samotnych uzivatelov.
Sniper Zverejnené 27. August, 2008 Autor Zverejnené 27. August, 2008 No však ja mám všade NTFS. Len som akosi neprišiel na to ako povoliť prístup k diskom iba z môjho konta. Našiel som nejaké políčko s názvom Nastaviť tento priečinok ako súkromný ale nedá sa zafajknúť.
Cactales Zverejnené 27. August, 2008 Zverejnené 27. August, 2008 Treba to odblokovať cez Ovládací panel>Možnosti priečinka>Zobrazenie>Použiť jednoduché zdieľanie (tam to odznačiť)
Sniper Zverejnené 28. August, 2008 Autor Zverejnené 28. August, 2008 OK, tak to funguje. Teraz už len potrebujem zistiť ako si taký user môže zmeniť domovskú stránku v Maxthone pretože ani za svatého som neprišiel na to ako mu povoliť zápis v zložke Program Files a to som povolil v nastaveniach všetko čo sa dalo.
Tomáš Zverejnené 6. December, 2009 Zverejnené 6. December, 2009 Ja by som tiež potreboval niečo také ako konto administrator na heslo a jedno user pre pre tých čo si môžu počúvať hudbu, behať po nete ale aby nemohli mazať priečinky, presúvať z jedného priečinka do druhého a pod. Mám Windows XP - SP3. Dá sa to?
Nox Zverejnené 7. December, 2009 Zverejnené 7. December, 2009 Jasně, vždyť při vytváření nového uživatele zadáváš ve 2. kroku typ, zda bude správce nebo uživatel
Tomáš Zverejnené 22. Júl, 2015 Zverejnené 22. Júl, 2015 Až teraz som objavil túto tému že existuje. Tak aktualizujem aj otázku. Jedná sa o Windows 8 a notebooku kde na pôvodnom konte čo tam je od novoty ide všetko a spravilo sa ďalšie konto a tam neukáže bluetooth ktorý je hardware. Tie práva admin neadmin sú na manipuláciu so systémom ale hardware ako napr. zvuk, grafika, bluetooth, usb sloty, card reader... by mali fungovať v každom konte.
Odporúčané príspevky
Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky
Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom
Vytvoriť konto
Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!
Zaregistrovať si nové kontoPrihlásiť sa
Máte už konto? Prihláste sa tu.
Prihlásiť sa teraz