Jump to content

Po výmene grafiky FreeSpace 2 seká


Sniper
 Share

Recommended Posts

Odkedy som vymenil grafickú kartu tak mám dosť zvláštny problém s FreeSpace 2. Keď sa loďou posúvam po obzore tak je všetko OK, ale akonáhle je niečo v zornom poli (stačí obyčajná hviezda, tá jedna čo je štandardne v každej misii) tak pohyb už je trhavý. Nehovorím o tom keď je nejaká akcia, tak to je dosť zle hrateľné.

Na to že mám AMD Barton 2500 XP, 1 GB RAM a GeForce 7300 GT tak je to dosť zvláštne, CFS ide v pohode a ostatné hry tiež (čo mám niektoré novšie tak pod touto grafikou už idú normálne, pod starou GeForce 4 boli nehrateľné). Skúšal som aj rôzne nastavenia hry, vrátane ubrania detailov na minimum, ale výsledný efekt nebol uspokojivý. V každom prípade pod starou grafikou išlo všetko OK. Nejaké referencie?

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 7
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Sniper

  6

 • valcik

  2

podobnú vec poznám veľmi dobre, mne sa takto chovala napríklad hra Homeworld II. všimol som si to však pri viacerých starších aplikáciách, ktoré využívajú rozhranie OpenGL. vždy pomohlo, keď som v nastavení ovládačov (Ovládací panel NVidia) pozakazoval pokročilé funkcie grafickej karty.

 

edit:

v ovládacom paneli NVidia sa dá nastaviť samostatný profil pre každý spúšťaný program zvlášť, preto sa dajú funkcie pozakazovať len pre jednu konkrétnu hru. ostatné programy budú ďalej využívať bežné nastavenie grafickej karty.

Link to comment
Share on other sites

Aj to som skúšal, ale moc som si nepomohol. Skúsim sa potom s tým ešte pohrať, všetky nastavenia dám na minimum a uvidím. Zaujímavé že to robí problémy len pri FS2, čo mám novšie a náročnejšie hry tak tie idú OK.

Link to comment
Share on other sites

Povypínal som na karte všetko čo sa dalo, ale moc som si nepolepšil. Ako-také zlepšenie nastalo keď som zároveň v hre povypínal úplne všetky detaily. Takže niečo divné bude v mojom počítači. Žeby procesor nestíhal? :lol:

Link to comment
Share on other sites

procesorom to nebude, ak to išlo na staršej karte bez toho sekania. možno by stálo za pokus stiahnuť staršie ovládače ku grafickej karte a vyskúšať to s nimi, niekedy mi to pri staršej hre zabralo..

Link to comment
Share on other sites

Staršie už asi nezoženiem, používam originálne pribalené k CD.

Je to zvláštne, keď sa pohybujem v menu hry tak to ide lepšie ako na starej karte, ale priamo v hre počas hrania misií (najmä keď prebieha nejaká akcia) je to opačne. Tu bude zrejme nejaký iný špecifický problém, ale neviem ako to riešiť. Možno je to príliš výkonná karta pre takú hru a chcelo by to niečo slabšie, iné mi nič nenapadá. Ale potom prečo by mi CFS išlo dobre?

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...
 Share


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy