Skočiť na obsah

wysky

Odporúčané príspevky

ked som bol maly tak som stale pozeral v telke rozpravku Bol raz jeden zivot, pekna rozpravka skoda ze uz to nedavaju

pridavam link

ježíííš, to bolo skvelé, ešte na strednej veľké odrastené pubertálne decká sme stále na biológii žobronili, aby nám to učiteľ pustil :lol: a ešte bolo dobré Bol raz jeden vynálezca :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol raz jeden život vyšiel u nas nedavno na DVD.

 

Z československych mam najradšej Ako zajac prekabatil leniveho horara. Každy deň mu ukradol jednu kapustu. Bola tam super hudba a na ten zajacov smiech nezabudnem do smrti - chichichichichíííí. :lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

vstávat !

 

a prooooč ?

 

protože je ráno ! jde se do práce !

 

a prooooč ?

 

protože práce šlechtí !

ježiiiš toto mám už asi dva roky ako budík :lol: dosť drsné, vždy ma to ráno okamžite vytiahne z postele :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Na toto si spomííínam, som to videl tak miliiooon kraat. Úplne som na to zabudol. Ale ako nato pozerám mi to príde skôr ako hriankovač než toaster :lol:

 

Keď takto spomínam tak veľa krát som videl a nebolo tu spomenuté Lišiak Vuk :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Praveze by som napisal ale si pamatam len ze tam bola veza alebo vrch nieco tom podobne a v nej bola cesta a urcite tade isli hrdinovia tej rozpravky.

:lol: husta pomoc ze

Urcite bola starsieho data mozno ako toaster alebo jednorozec a toto sui nie som isty ale zda sa mi ze dej sa odohrava v oriente

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je fakt veľka napoveda. Na nejkay kopec sa štveraju v každej rozpravke. :lol:

Spominam si ešte na jednu skvelu rozpravku, pri ktorej som sedel ako prikovany: Wizard of Oz.

Inak, ak chcete nejake kvalitne rozpravky, odporučam čokoľvek od pana Miyazakiho. On je genius, naňho nemaju ani chlapci z Pixaru a Dreamworksu. Niektore rozpravky vysielali aj u nas a vyšli aj v edicii lacnych DVD.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 3 mesiacmi...

To je fakt veľka napoveda. Na nejkay kopec sa štveraju v každej rozpravke. :)

 

teraz som si este spomenul ze tam bol urcite aj drak :lol:

to uz by si snad mohol zvladnut nie :)

 

teraz som uplne prepadol animakom Wallace & Gromit len skoda ze je toho dost malo, lebo tam je hodne dobry humor hlavne co sa tyka Gromita tie jeho ksichty nemaju chybu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

kto vníma trochu aj našu animovanú tvorbu, a tej je tak všeobecne zato dosť, aj skutočne dobrej kvality ...

filmíky behajú po festivaloch vo svete a vyhrávajú ceny - len my sme zvyčajne málo informovaní a hrdí na to, čo je naše, okrem bryndzových halušiek - dostala som echo, že sa vydáva časopis zameraný na slovenský animovaný film

 

nie je to zlé, lebo sa skutočne deje kdečo, a zvyčajne nám napadne pixar a popoluška ... :) - priznám aj mne ... v prvom rade Gerri a Birds ... :)

 

tu:

http://www.homofelix.sk/

 

 

/časopis sa dá kúpiť v predajniach Artforum, v bratislavskom kníhkupectve Ex Libris, zanedlho aj v predajni SFU Klapka, ale objedanť aj online cez kontakt uvedený v časopise /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja anime pozerám poslednú dobu celkom dosť

odhliadnuc od Naruta a niektorých komerčných seriálov

 

je veľa dobrých anime napr. Hoshi no koe, Ef a tale of the memories / melodies a pod

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k slovenským animovaným filmom jedna novinka, predtým boli vydané na DVD animácie z predošlých desaťročí, teraz k nim pribudlo DVD so štrnástimi krátkymi novými animáciami rokov posledných

 

Slovenský animovaný film nie je mŕtvy. Ožíva na DVD

 

Aj keby niekto mohol ľahko podľahnúť predstave, že animovaný film sa na Slovensku po zániku štúdií Koliba nadobro vyparil, skutočnosť je iná.

Animácia nie je mŕtva, hlása DVD, ktoré teraz prichádza na pulty predajní. A predstavuje diela mladých tvorcov. Štrnástka čerstvých krátkych animovaných snímok ponúka detektívku, špionážny film, sci-fi aj apokalyptický príbeh o konci sveta. Je občerstvením filmotéky.

...

"DVD-čkom by sme radi prispeli k celkovému povedomiu, že na Slovensku sa animovaný film točí a že tu existuje generácia autorov, ktorí chcú filmy robiť, hoci na ne nemajú výborné podmienky a často tvoria na kolene," povedal Andrej Kolenčík, filmár z občianskeho združenia, ktoré organizuje medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča. "Na DVD vyšli výbery animovaných filmov 60., 70. a 80. rokov. My sme cítili potrebu vytvoriť kompiláciu najmladšej generácie," dodal.

...

najlepšie poznanie na tom je, že k tomu skutočne netreba predraženú Kolibu so stovkami zamestnancov a šialenými rozpočtami.

ide to aj bez toho. pracne, s láskou, fantáziou, a originál slovenské dielka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

na xate niekto spomenul, že už sa začali vysielať vianočné reklamy.

že tento svet je totálne komerčný a podriadený konzumu, na to bola najlepšia odpoveď v roku 2010 Oscarom ovenčený animovaný film, reklamy, logá, konzum, každého druhu nacpaný do 16 minútového príbehu ... k tým reklamám dokonale pasuje, s vtieravou hudbou, vesmírom plným hviezd, paráda.

 

Logorama

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

práve som sa dočítal,

že v seriály Miazgovci:

časti 1. a 13. nikdy neboli nadabované pôvodným dabingom. Podobne ako v 1. sérii časti 11. a 12. Bolo by zaujímavé zistiť, prečo - či z nejakého dôvodu politicky vadili alebo sa vtedajšej televízii nezdali dosť kvalitné. Ak by niekto o tom niečo vedel, dajte to sem vedieť.

nepoznáte odpoveď?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov