Jump to content

Staršie PC hry


Sniper

Recommended Posts

Ktoré staršie PC hry ešte hrávate? Za staršie považujem tie, ktoré sa hrávali pred rokov 2001.

 

Worms, Quadrax, Need For Speed 3, Tomb Raider 2,3, MDK, Kingpin, FreeSpace 2, Duke Nukem 3D, Quake 2 ... hovorí to niekomu niečo? :)

 

Inak živá predstaviteľka Lary Croft sa celkom vydarila. Síce je tam ešte čo zlepšovať, ale páči sa mi viac ako Angelina Jolie :lol:

Link to comment
Share on other sites

No ja drvím teraz The lost vikings, Warcraft 2 a Dune 2 :) (Tie mi totiž nežerú tak čas ako novinky, takže preto...) Ale inak máme veľa starých klenotov...A na tvoju otázku, či tie tituly niekomu niečo hovoria ti poviem, že aj staršie hry ešte áno, veď čo taký Prince of Persia, Civilization, Alley cat, Budokan... Ach, to boli časy :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

jéj, na to som už takmer zabudla :lol:

Prince of Persia som hrala voľakedy dávno ako úplne prvú hru na takom malom otváracom PC... Acer 1100LX ... /malo to len odtiene šedej, ale ešte ho máme doma a je funkčný a ten chudák princ tam tiež ešte je / :)

Link to comment
Share on other sites

nikde nevidím, že by niekto spomenul Dynu.to tu nikto nehrával? :) veď ja na tom som fičala celé detstvo,si pamätám ešte našu starú 386 - jediný počítač v okolí, kamárat chodil k nám niekoľko kilometrov a potom sme drtili aj niekoľko dní vkuse :lol:

potom som hrávala ešte tie staré Disneyovky Aladina a Leví kráľ.na Prince of Persia som nemala nervy :)

a moja obľúbená, Lost Vikings, už ani neviem, ktorého z tých týpkov som mala najradšej...jáááj to boli časy ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Prvé poriadnejšie hry, na ktoré si spomínam, boli Settlers 3, Knights and Merchants, Diablo, Age of Empire, Jazz Jackrabbit a kopec ďalších. Myslím, že prvá, ktorú sme mali doma, bola Shadow Warrior.

Link to comment
Share on other sites

nikde nevidím, že by niekto spomenul Dynu.to tu nikto nehrával? ;)

Žartuješ? Veď s tým sa musel stretnúť snáď každý :lol: Len nemôžem sem nahádzať zoznam 400 hier, s ktorými som vyrastal :) Čo som uviedol boli len príklady... Nespomenul som toho kopec, či už jednu z prvých čo pamätám - Perestrojku :)
Link to comment
Share on other sites

Len nemôžem sem nahádzať zoznam 400 hier, s ktorými som vyrastal :

veď dobre, ale Dyna, to už je kultovka, to jednoducho MUSÍŠ spomenúť :lol:

Link to comment
Share on other sites

K tým kultovkám - Dynu - to som nepočul nikde a FreeSpace až od Axela. Kult je dosť relatívny pojem.

Dyna Blaster je fakt kult, na tú som zabudol, ju spomenúť... Aj Age of Empires si zahrám ale iba starovek a Rise of Rome.

 

Najnovšiu hru čo mám je Return to Castle Wolfenstein. Je to dobrá hra, ale veľmi mi tam chýbajú prvky adventúry (napr. ako v Kingpin).

Link to comment
Share on other sites

Normálne sa až hanbím, že som doteraz nespomenul Golden Axe... Koľko hodín sme s bratom pri tom zabili... :lol:

 

Axel, tak si daj starého Wolfa 3D, to je čistá strieľačka kde ti prvky adventúry chýbať nebudú :) A tu môžeme opať spomenúť legendu tohoto žánru - DOOM :) ;)

Link to comment
Share on other sites

moje stare oblubene hry

didaktik: Dizzy, saboteur, manic miner, golden axe, ninja turtles, paperboy, tetris

PC: dynablaster, simcity, dungeon master 1 a 2, prince of persia, ultime online, stonekeep, dune 2, legend of kyrandia, ufo: enemy unknow, civilization, supaplex, duke nukem 3D, Dangerous Dave, transport tycoon, monkey island 1 a 2, settlers, simfarm, abuse, bermuda syndrome, anwil of dawn, comannder keen 4, loderunner, mortal kombat, lost vikings, worms, raptor, doom, heroes of might and magic 1,2,3..

 

 

myslim ze na dnes aj stacilo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Axel, tak si daj starého Wolfa 3D, to je čistá strieľačka kde ti prvky adventúry chýbať nebudú :) A tu môžeme opať spomenúť legendu tohoto žánru - DOOM :lol: :)

Wolfensteina 3D som hral asi prvé tri levely, potom som to vypol, ťahalo mi to oči od takého slabého rozlíšenia. Oboch Doomov som prešiel. Nie som si istý či oboch, ale jedného určite. Ale taktiež kvôli slabej grafike to bolo skôr utrpenie ako zábava. Mňa z tej grafiky bolí hlava. Hoci Duke Nukem 3D ju má lepšiu ako Doom, ale ani tam to nie je žiadna sláva. Nie je to tým že mi to frčí na nízkej frekvencii?
Link to comment
Share on other sites

Prince of Persia bola asi jedna z prvých, čo som hraval... Pod zámienkou práce doma som si PC doniesol z roboty a mohli sme si so symni urobiť trošku zábavy. Doteraz pamätám, ako som do noci nacvičoval, na čo sme cez deň nemohli prísť, aby som ďalší deň mohol zamachrovať... :lol:

 

A ďalšia obľúbená bola Dune (nie strategická Dune 2, ale klasická "jednotka")

Link to comment
Share on other sites

:)

Som hrdym vlastnikom original kompilacie C&C The First Decade - kupoval som si to hlavne kvoli trojici C&C, C&C RA, C&C Tiberian sun... tie novsie ma az tak neberu.

 

Klasiky ako Civilization, SystemShock, Dune II, Prince of Persia, worms, Doom, Doom II, Wolfenstein 3D, Descent, Dyna Blaster, Retaliator, Transport tycoon, Jazz Jackrabbit... su mi 100% zname.... ach to boli casy :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Descent2

 

 

Obrázok

 

Descent je klasická 360-stupňová akcia, kto nehral, nezažil...

Predchodca celej freespace série, táto pecka si dodnes zachovala priaznivcov z celého sveta. (www.planetdescent.com).

 

Pred tromi rokmi som urobil zopár misií, ak má niekto ešte D2, môže skúsiť. Odporúčam misie od 5-tého levelu, tie prvé sú moc infatilné. Veľmi zaujímavé je mapa 7, "station", kde musíte preletieť kozmickou orbitálnou stanicou obsadenou robotmi nosiacimi mimozemský vírus. Hrozí, že orbitálna stanica začne páliť na zemský povrh. Okrem iného veľmi dobrá misia je posledná 9, "section1", kde je asi najviac pascí a nedobitný reaktor. Súčasťou balíčka je aj moja nedokončená Moon Project, kde je k dispozícií len jeden level - máte za úlohu dohoniť podozrivú vesmírnu loď ktorá mieri k mesiacu - a zničiť ju. Je to stále len verzia beta, no aj tak skrýva veľa prekvapení, dynamiku prostredia, zaujímavé koridory lode.

 

Do zip súboru som pribalil aj cudzie dielo - Project Mandril, veľmi podarená kampaň (asi najlepšia vytvorená hráčmi).

 

Najlepšie je to všetko rozbaliť do složky "Missions". Odporúčam mať najnovšie updaty, okrem iného by bolo vhodné mať aspoň D2 Virge verziu.

V balíku je aj textový súbor "Ivo mines", kde sú vysvetlené detaily (eng).

 

Zip súbor je na mojom NS fóre:

 

 

D2 misie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nedávno som si kúpil C&C First Decade sériu so všetkými 12 vydanými hrami (po Generals: Zero hour).

 

Obrázok

 

Nostalgia ma priviedla znovu nainštalovať staré známe veci a na leto mám postarané čo budem pariť ak sa nebudem vonku pariť.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dynu kto nespomenul? ved to je totalny kult! A napokon aj worms. teraz som hral 3D verziu a je to neuveritelny rozdiel. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

No ludkovia, pre mna je jednoznacne kult WING COMMANDER III, DUKE NUKEM 3D, HEXEN, HERETIC, SAM & MAX - HIT THE ROAD, TERMINAL VELOCITY, TFX, BLOOD, DESCENT FREESPACE, and many more...

 

Venujem specialnu pozornost hre Wing Commander III - ta hra ma dokonca este viac uchvatila ako samotny Descent FreeSpace....ale nie koli grafike hry......ale koli filmovym sekvenciam.....hral som preto, aby som mohol vidiet dalsi kusok z filmu........nehorazne zazitok, ktory je uz ta tam......a to mi nedava spat, ze uz je po tom :lol:

 

Ach ta nostalgia kua.....rad by som ten cas vratil s5.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy