Skočiť na obsah

Prvé kolo klubu


phersu

Odporúčané príspevky

a ja som prave naopak uz od zacatia sudu tusila, ze porucnictvo ziska matka, ale dieta neviem ako a preco nakoniec ostane otcovi :lol:

takze zaver ma neprekvapil..napriek tomu sa mi ale pacil sposob, akym to autor zakoncil..strachom zeny, ze by to predsa len nezvladla, ked to nezvladala celu dobu predtym

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 38
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • phersu

    9

  • Lolisha

    7

  • nutrinka

    6

  • Cat the Philosophist

    4

Top prispievatelia v tejto téme

ja som tiež čakala, že poručníctvo dostane matka, ale to že to napokon nezvládne, ma prekvapilo ale aj potešilo

 

Joanna mi tiež bola nesympatická, v podstate už od začiatku, ani jedno jej konanie som nepochopila. a Billyho pasivita ma tiež prekvapila, neviem, či si takto chcel spisovateľ uľachčiť robotu a nechať spor len medzi rodičmi, ale mne osobne to trošku aj vadilo, pretože mi príde divné, že chlapcovi po štyroch rokoch, ktoré s ním neustále trávila matka, ho len tak zo dňa na deň opustí, bez rozlúčky, a chlapec to úplne v pohode prežije bez nejakých väčších "orácií"

 

Ted bol opísaný pre mňa úplne ideálne - s chybami, so starosťami, aj s jeho malým váhaním, či si má billyho nechať, s takmer žiadnou podporou od rodičov a svokrovcov, proste žiaden prototyp superotca, ale otec, ktorý sa musel vysporiadať s odchodom matky, ktorý mával aj zlú náladu a občas sa to prejavilo aj na jeho správaní k synovi. keby ho po Joanninom odchode Corman opísal ako človeka, čo to zvláda úplne dokonale, bolo by tam pre mňa až moc fantázie

 

celkový dojem z knižky mám dobrý, dobre napísaná, dobre a rýchlo sa čítala, pre mňa to bolo fajn oddychové a svieže čítanie. po knižke som zvedavá aj na film, takže pri najbližšej príležitosti si ho pozriem, som celkom zvedavá, ako knižku sfilmovali :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ja som prave naopak uz od zacatia sudu tusila, ze porucnictvo ziska matka, ale dieta neviem ako a preco nakoniec ostane otcovi :lol:

Ja som práveže nechcel pripustiť, že to skončí typickým americkým HappyEndom. Nakoniec to aj tak skončilo síce až po Joanninom "zaváhaní".

 

 

po knižke som zvedavá aj na film, takže pri najbližšej príležitosti si ho pozriem, som celkom zvedavá, ako knižku sfilmovali

Mama vravela, že film je veľmi dobrý a z kina ľudia chodili uplakaní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ted bol opísaný pre mňa úplne ideálne - s chybami, so starosťami, aj s jeho malým váhaním, či si má billyho nechať, s takmer žiadnou podporou od rodičov a svokrovcov, proste žiaden prototyp superotca, ale otec, ktorý sa musel vysporiadať s odchodom matky, ktorý mával aj zlú náladu a občas sa to prejavilo aj na jeho správaní k synovi. keby ho po Joanninom odchode Corman opísal ako človeka, čo to zvláda úplne dokonale, bolo by tam pre mňa až moc fantázie

 

celkový dojem z knižky mám dobrý, dobre napísaná, dobre a rýchlo sa čítala, pre mňa to bolo fajn oddychové a svieže čítanie. po knižke som zvedavá aj na film, takže pri najbližšej príležitosti si ho pozriem, som celkom zvedavá, ako knižku sfilmovali :lol:

so vsetkym napisanym o Tedovi suhlasim..

film moze byt dobry, ale zas mam skusenost, ze ked si ako prvu precitam knihu, film ma potom sklame

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

film moze byt dobry, ale zas mam skusenost, ze ked si ako prvu precitam knihu, film ma potom sklame

ja tiež mávam podobný "problém" pri sfilmovaných knihách, ale tak či tak si vždy keď môžem film pozriem, pretože som zvedavá, ako sa s tým filmári popasovali... a sklamanie z filmu mi nekazí dojem z knižky :lol:

a navyše, hrá tam Meryl Streep, už len pre to som ešte viac zvedavá :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že je koniec prvého kola keďže už nikto neprispieva a keď niekto dodatočne dočíta tak sa môže pokračovať v diskusii.

 

Poradie kto dáva na výber je vypísané TU

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som nemala cas ist do kniznice lebo som bola dva tyzdne mimo, takze toto kolo som vynechala, ani som nehlasovala, ale ak sa k tomu dostanem tak precitam, ale cakat na mna netreba :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa to stále nepodarilo zohnať, máme biednu knižnicu. ale žiaden strach, hneď ako sa mi kniha dostane do pazúrov, prečítam si ju a potom doplním debatu. podľa vašich reakcií mám dojem že to bolo zaujímavé čítanie.

 

pokojne sa však môže vybrať ďalšia kniha, netreba čakať na každého oneskorenca. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

rozmýšľala som, či sem napísať, keď už kolo dávno skončilo, ale nikomu to neublíži, že :lol:

 

knižku som zhltla za tri hodinky, veľmi dobre sa čítala, bez zbytočnej omáčky a siahodlhých opisov či iných naťahovaní

krásne opísaný vzťah otca k dieťaťu, k nenarodenému

 

"Zdalo sa mu, že s tým nemá veľa spoločné - bol to jej výmysel, jej dieťa, jej zázrak."

 

a aj potom k Billymu, ako sa ovplyvňovali, existovali jeden pre druhého

 

"A potom ešte posledný raz pozrel na spiaceho chlapca. Povedal si, že za tie dlhé mesiace všetko bolo tak, ako malo byť. Bol za ten čas vďačný. Ten čas existoval. Nik mu ho nemôže vziať. A mal pocit, že vďaka nemu sa zmenil. Bol presvedčený, že vďaka dieťaťu dorástol. Naučil sa väčšmi ľúbiť vďaka dieťaťu, bol úprimnejším vďaka dieťaťu, mocnejším vďaka dieťaťu, láskavejším vďaka dieťaťu a okúsil viac z toho, čo život ponúka - vďaka dieťaťu. Naklonil sa nad spiacim Billom, bozkal ho a povedal: "Zbohom, chlapček. Ďakujem ti."

 

súhlasím s opisom Teda, ale nemôžem povedať, že by mi bola Joanna nesympatická... neschvaľujem, čo urobila, ale ani ju "nezatracujem"

syna možno mala rada, ale bola to taká "víkendová láska" --> na víkend sa oňho postarám, ale cez týždeň budem rozvíjať svoju osobnosť (a chodiť na tenis) a tak mi ho berte z cesty

to, čo spravila, bolo možno pre všetkých najlepšie

a Ted bol.. mierne.. sebecký, ako jej zakazoval chodiť do práce

bolo jasné, že Joanna nie je materský typ, tak niet divu, že rodinný život ju zachvíľu otrávil

ak mi bol niekto strašne nesympatický, tak to bol Ron Willis

celá jeho postava bola pre mňa odpudzujúca

 

čo sa týka Billovej pasivity, mňa to neprekvapilo

skôr by som sa čudovala, keby reagoval inak

nechcem sa hrať na psychologičku, a ani deti nemám, ale ak to môžem porovnať s mojou rodinnou situáciou, sestra mala 8, keď sme odišli, a za otcom nezaplakala, ani za domovom, ani za izbičkou, ani za ničím

brala veci tak, ako išli, extrémne rýchlo sa prispôsobila novej situácii a bola (a dúfam, že je..aspoň v rámci možností) šťastná

...ale to už moc odbočujem

 

takže knižka sa mi veľmi páčila, také ľahké čítanie, čo sa týka štýlu písania, ale náročné na psychiku

zápory nie sú, a ak aj sú, nechcem ich hľadať

plný počet, u mňa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

pre mňa taká slabšia kniha, vzťah otca a dieťaťa ma nemal prečo osloviť, materinské pudy u mňa akosi ešte nefungujú... trochu som sa našla v Joanne, ale strach pred zodpovednosťou a túžbu "hľadať samu seba" nevidím ako dôvody opustiť vlastné dieťa a ublížiť rodine... nechápem celkovo ten život v "domoch slobodných", ako môže byť niekto taký zúfalý v mladom veku ako Joanna, že sa vydá z čírej vypočítavosti a potreby ukojenia matkiných vzdychov po "dcérinom šťastnom živote" ? to neexistovala iná možnosť ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Tak, konečne som si aj ja túto knižku zohnala :)

Celkový dojem : je to naozaj ľahké čítanie a zaujímavý príbeh...

 

V podstate súhlasím s vašimi názormi...

No ja som zo začiatku dokonca sympatizovala s Joannou...ked sa to tak vezme, bola štyri roky stále v jednom kolotoči, ráno vstala a celý deň s dieťaťom. To tiež nie je sranda... :lol:

Ted spravil chybu, že ju nechcel pustiť do práce, keby bol, možno by sa všetko bolo ináč zvrtlo...

Týmto ale nechcem Joannu obranovať, že sa vykašlala na dieťa. Podľa mňa, Billa mala rada, ale viac mala rada seba... Medzi nimi sa ani nevytvoril ten pravý vzťah matka-dieťa a preto bolo Billovi teda ľahostajné, či matka odišla.

 

No... táto kniha zanechala vo mne celkom veľký dojem. Musím si niekde zohnať filmové spracovanie, tuším má zato Meryl aj oscara, tak som zvedavá :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov