Skočiť na obsah

Prvé kolo klubu


phersu

Odporúčané príspevky

Tak a je tu prvé kolo nášho klubu čitateľov.

V kľude si rozmyslite, ktorú chcete čítať a označte.

 

Krátke oboznámenie z dielami

 

Avery Corman - Kramerová versus Kramer napísané v roku 1977

Román čerpá námet zo súčastnosti, ktorý sa zaoberá životom mladých Američanov. Príbeh je presvedčivým rozprávaním o každodenných radostiach a starostiach pri výchove syna. Otec je na syna sám a cím ďalej si viac uvedomuje, že dieťa je jeho zmyslom života, keď v tom príde jeho egocentrická matka a chce mu syna vziať.

 

 

Charles Dickens - Príbeh z dvoch miest napísané v roku 1859

Román z obdobia francúzskej revolúcie, vystupuje v ňom mnoho postáv. Autor podal v tomto románe výstrahu buržoáznej spoločnosti a feudalizmu, ktorý páchal desné násilie, ktoré vyjadruje prostredníctvom zápiskou dr.Mannetta.

 

 

Jack London - Martin Eden napísané v roku 1909

Hlavný hrdina Martin Eden pracuje ako námorník, ktorý túži po novom vzdelaní. Zaľúbi sa do vysokopostavenej ženy, ktorá je symbolom vzdelania a dobrého správania. Ako to dopadne s nádejnou láskou a jeho ďalším životným údelom sa dozviete po prečítaní.

 

 

Vladimír Nabokov - Lolita napísané v roku 1955

Fiktivné vyznanie muža, ktorý čaká vo väzení za spáchaný zločin. Hrdina sa cíti neodolateľne priťahovaný dospievajucími dievčatkami. Keď sa stane podnájomníkom, naskytne sa mu naplniť svoju túžbu.

 

 

 

Tak to je moja ponuka, neviem či sa vám pozdáva, ale tak snáď niečo ano. Myslím, že tieto knihy sa dajú dosť ľahko zohnať v knižniciach pretože ide o veľmi známe dieľa, ktoré boli svojho času a ešte sú veľmi čítané

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 38
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • phersu

    9

  • Lolisha

    7

  • nutrinka

    6

  • Cat the Philosophist

    4

Top prispievatelia v tejto téme

nakolko som Chralesa Dickensa i Vladimira Nabokova uz citala, vyber sa mi znacne zuzil :lol:

 

takze hlasujem za Avery Corman - Kramerová versus Kramer, napísané v roku 1977

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Avery Corman - Kramerová versus Kramer,

vybral som si rovnakú knihu, dúfam že sa mi ju podarí zohnať. :-)

 

knihu Lolita od V.Nabokova aj poviedku Martin Eden od J.Londona som už čítal, na toto som celkom zvedavý.

z diel o francúcskej revolúcii mám mierne obavy, doteraz som našiel len veľmi málo kníh s podobnou tématikou, ktoré by ma bavili, ale pre istotu sa poobzerám aj po knihe od CH.Dickensa, uvidíme ako dopadne anketa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa 1.kola nezucasnim, lebo uz o 2 dni idem objavovat krasy sveta ... ale keby som si mal vybrat hlasujem za Lolitu, to je jedna z tych knih ktore ma celkom zaujali podla opisu a isto sa na to niekedy chystam, ale to az v dobu neurcitu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlasoval som za

 

Avery Corman - Kramerová versus Kramer

 

Aljak63 nehlasoval z dôvodu odcestovania.

Bijou je odcestovaná takže tiež asi nebude môcť hlasovať.

Axel nám nepotvrdil či sa jeho priateľka zúčastní tak ju zatiaľ nebudeme rátať aj keď je členom.

 

Jediný kto ostáva je Andulqa, ale už sa nič nezmení na vybranej knihe.

 

Takže dámi a páni zožente Kramerová versus Kramer. Dúfam že to nebude problém a že ste nadšený.

Do konca týždňa by sa vám to snáď mohlo podariť zohnať.

 

Takže v sobotu by sa mohlo "začať". Nejaký problém? :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O_M_G.

Tak ja sa dnes vezmem, že idem do knižnice po Kramerová vs. Kramer, a keď tam dojdem, tak len zízam na oznam na dverách:

"Z dôvodu revízie knižničných fondov bude knižnica júl - august ZATVORENÁ."

:lol: :) ;) :) ;) ;) ;) ;) ;)

 

Asi sa ku klubu pripojím až neskôr ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne, ako vravíš, Lol.

 

Môj subjektívny názor (zatiaľ): Kniha sa dá prečítať jedným dychom, mojím problémom však je, že už od začiatku, ako toto dielko čítam, cítim príšernú bezmocnosť. Príbeh na mňa pôsobí veľmi emotívne, dúfam, že dnes večer zaspím a nebudem do noci čumieť do stropu a premýšľať nad (ne)zmyslom života ako taký trtko. Idem teda ešte čítať, uvidím, čo bude ďalej... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kniha sa veľmi dobre číta, neni tam žiadna zbytočná omáčka čo ma teší. Som sa včera do nej pustil a zatiaľ vyzerá dobre, len ma niektoré pasáže deptajú. Chúďa dieťa mama mu zdrhne :lol: to sa nerobí.

Najviac ma dostalo keď povedala Tedovi, že si ani nepamätá, že bol pri pôrode. To bolo dosť kruté.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat's comment: Pri subjektívnych názoroch, ktoré by mohli ostatných čitateľov počas čítania ovplyvniť, som použila spoiler.

 

Knihu som prečítala včera v noci a dopadlo to tak, ako som si to predstavovala, t.j. že ju dočítam, a potom nad ňou budem ešte tri hodiny premýšľať. Takže som teraz značne nevyspatá kvôli Tedovým problémom a jeho prekliatemu manželstvu. :lol: Kniha je zradná v tom, že sa síce ľahko číta, ale emocionálne dopady sú o to intenzívnejšie - aspoň teda pre mňa boli, neviem, ako to budú vnímať ostatní. Mám z toho taký zvláštny pocit, ale aspoň viem, ako to chodí v US súdnictve a v iných rodinách. Podľa môjho názoru

nebol koniec knižky dobre prepracovaný, autor si to značne uľahčil a trochu mi prekážala Billiho pasivita, aj keď si uvedomujem, že od malého chlapčeka nemôžem očakávať revolučnejší postoj k danej veci.

 

 

Naopak mi veľmi imponovalo, že autor Teda nevylíčil ako dokonalého otca, ale ako normálneho bežného človeka so všetkými chybami aj prednosťami, a s problémami, ktoré patria ku každodennému životu. Neviem, či to bol priamy zámer autora, ale čo sa týka Tedovej bývalej ženy, iba ťažko by som našla niečo, čo by mi bolo na nej sympatické. Jej náhle rozhodnutie opustiť rodinu mi je cudzie a myslím, že sa to dalo riešiť iným, menej drastickým spôsobom, hm...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa doteraz nepodarilo knihu zohnať, asi sa do tohto kola nestihnem zapojiť.

určite si ju však prečítam hneď ako sa mi dostane do pazúrov :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No trochu to zanedbávam, bo lietam kvôli brigáde a začal som hrať Fallouta a to nie nie pustiť kto to pozná ten ma určite pochopí :).

 

Sa mi strašne páčilo keď prišli Joanniny rodičia a pýtali sa Billa, že čo robí a on im povedal že na rybu a to je ako a jeho odpoveď.

"Ryba - to je, keď ležím v posteli v pyžame a vyberiem z nej cikuľu aby trčala von ako ryba."

 

:lol: :) Som z toho úplne nemohol, mama prišla za mnou, že čo sa tu smejem ako blázon.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to už môžem písať svoje názory? ja že to phersu nejak odštartuje či čo :lol:

 

inak, s tými spoilermi, myslím, že by sme sa mohli dohodnúť, že ich nebudeme používať, a jednoducho tí, čo knižku ešte nemajú prečítanú, ak nechcú vedieť, čo sa tam bude diať, nech sa vyhýbajú tejto téme... ja som to robila tak, že som jednoducho nečítala lolishine a philosofkine príspevky, aby na mňa niečo nevyskočilo. pretože potom to tu môže byť zaplnené spoilermi a stať sa trochu neprehľadné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jo, nut, ja som použila spoilers, pretože som nechcela byť taký sviňúch a vytrúbiť svoj subjektívny názor, ktorý by iných čitateľov mohol ovplyvniť. :lol: Mohli by sme to spraviť teda tak, že ak budem písať čosi nekalé ešte predtým, ako ostatní dočítajú knižku, jednoducho hodím na začiatok nejaký comment, ktorý bude vypovedať o "kvákavom" charaktere môjho príspevku. Pre istotu. Inak je zrejme najlepšie riešenie to, čo si navrhla Ty:

jednoducho tí, čo knižku ešte nemajú prečítanú, ak nechcú vedieť, čo sa tam bude diať, nech sa vyhýbajú tejto téme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to už môžem písať svoje názory? ja že to phersu nejak odštartuje či čo :lol:

:) a prečo by som to mal štartovať ja? Čo som nejaký váš Boss? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co tam mna velmi zaujalo bolo, ze ako bral Bill mamu - po jej odchode bolo pre neho podstatne uistenie, ze mu bude posielat darceky

a ked sa ho pytali, ze co ma najradsej na mame a co na otcovi ( len parafrazujem, nemam pri sebe knihu)..

Otec : ze sa so mnou hra..

Mama : Obed v restauracii..

 

Uz len to same tak plne vypoveda o tm, co bol pren ktory rodic..

 

A ano, ta jeho pasivita sokovala aj mna

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No už som to konečne dočítal :lol: :)

 

Ako som už povedal dobre sa čítala mala rýchly spád, ale bola hodne emotívna. Posledné dve tri kapitoly na mňa veľmi vplývali aj mi slzy vybehli :). Autor sa dosť zameral na to ako Ted všetko zvládal a bojoval zo svojou bezmocnosťou čo ma priklonilo na jeho stranu a tiež ako pfilosfoka nič mi na Joanne neprišlo sympatické. Do poslednej chvíle som dúfal, že Ted získa poručníctvo ale keď ho pridelili Joanne tak som si musel zapáliť dosť ma to zložilo. Mal by som prestať tak prežívať tie knihy.

 

A mne sa ešte páčilo, keď prišla tá psychologička a pýtala sa Billyho že čí ho otec bije tak povedal, že ano a ona kedy. Vtedy keď sú v tej a vtej krajine a ukradne poklad z továrne na arašídové maslo. A bil ťa niekedy v skutočnosti. Ocka ma nebije, hlúpa. Prečo by ma bil To bolo tak chutné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov