Skočiť na obsah

Cyklistika (cestná, dráhová, horská, cyklokros,...)


aljak63

Odporúčané príspevky

súhlasím.

tie dôvody sme tu už predtým rozoberali, neveľa sa zmenilo:

 

našlo sa svedkov, popriznávali sa cyklisti, samozrejme dopingoví hriešnici, že Armstrong tiež.

 

akési dôkazy vychádzajú najavo teraz, týždne po prvých správach o tom, že dopoval, a pohone na čarodejnice, o tom sme tiež písali, hodne ...

 

nech sa USADA nehnevá, stále je v kauze hmlisto.

keby Armstrong absolvoval zo desať kontrol, poviem, že jeho lekár má vrecku všetky antidopingové komisie, a je to v suchu.

ale absolvoval tých kontrol stovky ... a neobstojí ani to, že sa nedal ten doping preukázať ... transfúzie asi nie, ale o EPO sa vie dlhé roky, a STEROIDY, vraj ... nech mi nikto nepovie, že pri niekoľko sto kontrolách za tie roky nikto neprišiel na steroidy

predsa vyhrával, bol o to viac sledovaný

našli sme judáša, vyšetrovacia komisia je v suchu, konečne sme dostali previnilca.

 

nebránim ho, ale za tie roky toto celé stále kríva na obe nohy. a keď tak čítam komentáre a diskusie kdekade, myslí si to kdekto.

http://sport.sme.sk/...uly-z-Tour.html

 

zoberú mu všetky tituly, vymažú meno, lebo nie je hodný, ale vedia páni tak určite po ďalších päťsto odberoch / či koľko robili druhým a tretím / a po tých rokoch, že tí druhí a tretí boli čistí ?

stále je to podivná kauza. veľmi podivná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vysledky TdF budu zmenene tak, ze rocniky, v ktorych vyhral Armstrong nebudu mat vitaza...

samozrejme, lebo keby posunuli poradie, tak by to o rok-dva museli robit znova, ked obvinia dalsich a dalsich

ake je to lahke - prebral si mi frajerku ? zjedol si mi obed ? vyhral si a ja nie ? dopoval !

kto z nich to neskusil ???

 

ps - som zvedavy, kedy dojde na Sagana...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zandlho budú menené zrejme aj výsledky v rokoch, keď vyhrával Indurain ( 1991 - 1995 ) ... len čo sa vec dostane do uší príslušného orgánu antidopingového, americký brnkne španielskemu, a dodatočne nájdu svedkov, celkom iste ... -_-

 

len aby Tour de France ešte vôbec nejakých víťazov v tomto tisícročí mala ...

 

Päťnásobný víťaz Tour de France Miguel Indurain je jedným z mála ľudí, ktorí ešte veria v čistotu úspechov svojho cyklistického nasledovníka Lancea Armstronga.

Indurain vyslovil vážne pochybnosti o disciplinárnom konaní proti Armstrongovi, pretože mu ani raz nedokázali užívanie zakázaných látok pozitívnym testom.

 

"Som z toho trochu prekvapený. Zvláštne, že ho odsúdili iba na základe výpovedí. Pravidlá hovoria jasne, ale teraz to vyzerá tak, že sa zmenili," neodpustil si ironickú poznámku Indurain.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/...l#ixzz2A987dne0

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ps - som zvedavy, kedy dojde na Sagana...

 

na Sagana len tak lahko nedojde, doping je pre "bohacov", nie je to lacna zalezitost, musi sa podplatit x zloziek (USADA v tomto nie je tiez cista)

Saganovi robili tento rok x odberov, vsetky dopadli negativne

 

v tej dobe dopovali takmer vsetci, vsetci sutazili za rovnakych podmienok...vdaka dopingu sa clovek na druhy den nezobudi a predsa nevyhra TDF, musi mat nieco v nohach, a to Lance mal

 

zrazu len proste dosli financie .. tak si povedali, ze spravime skandal..sice vieme ze dopoval, ale ako to sakra dokazat?

 

USADA vraj predlozila UCI dokument so stovkami stran, s mnozstvom dokazov...zaujimave, ze ak by chcela ocistit aspon trochu cyklistiku, tak daju mediam, a hlavne tym bulvarnym, do pozornosti tieto dokazy

v minulosti bol ze vraj 2krat pozitivne testovany...a? kde su teda vysledky? dokazy?

 

a stale nic

 

som zvedava, ci budu pytat premie za vitazstva aj od byvaleho vedenia US POSTAL, ktory to cele financoval (z penazi danovych poplatnikov USA)

 

Armstrong padol na uplne dno, ano, podarilo sa to tym, ktori po tom tuzili

smutny okamih v dejinach sportu (nie za doping, ale za cely tento nepodareny proces)

________

 

pozrime sa na to, ako vyzera tabulka prvych 10tich za posledne rocniky TDF - zobrazeni cyklisti boli bud obvineny za doping, alebo pozitivne testovani alebo zamotani do dopingovej afery (zdroj: http://www.nytimes.c...tml?ref=cycling ) - prilozeny obrazok

post-16-0-32246500-1351023251_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a pokračujeme.

 

nasleduje Vinokurov, v inej súťaži, za výhru mal parťákovi zaplatiť, a pritom mailovať a urobiť prevod s jednou rukou na kormidle

Taliansky denník Corriere della Sera zverejnil e-maily a detaily bankových transakcií, ktoré majú demonštrovať Vinokurovovu vinu.

Olympijský víťaz v cyklistike Alexander Vinokurov si údajne v roku 2010 kúpil víťazstvo na klasických jednodňových pretekoch Liége - Bastogne - Liége.

...

Taliansky denník Corriere della Sera zverejnil e-maily a detaily bankových transakcií, ktoré majú demonštrovať Vinokurovovu vinu.

Novinári získali dokumenty z prostredia prokuratúry v Padove. V správach si údajne Vinokurov s Kolobňovom vymieňali informácie o bankových prevodoch.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/...l#ixzz2BCZWayQM

museli mať otvorené minimum mobily s mailami všetkých nádejných víťazov a mailovať počas preteku, kto vedel, že Koloboňov bude druhý ?

či ako to je ?

 

najsamlepšie bude zrušiť všetky prvé miesta v každom cyklistickom preteku od roku 1903.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

A je to tu.

 

V "A la Hollywood" style predstavil team CANNONDALE PRO CYCLING zlozenie svojho teamu na rok 2013. Detaily - http://www.cannondaleprocycling.com/live-from-hollywood-cannondale-pro-cycling-launches-2013-team/

 

Peto Sagan, Ivan Basso, Elia Viviani a Moreno Moser su stvorica kapitanov.

Clenovia teamu: http://www.cannondal...-team/athletes/

 

Vizitka v mafianskom style :)

 

http://youtu.be/zVgXJQB5aO4

 

A na pobavenie, Petove podanie Forresta Gumpa :)

 

http://youtu.be/PR3qEj9AF_Q

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaaaaaj Ryan, presne som vedela, ze sa tu objavis :)

 

ked uz, riesili sme tu sposob, akym niekto isiel niekoho obvinovat

muselo byt kazdemu jasne, ze dopoval, dopovali vsetci

ja sa len cudujem ze sa priznal, mal si to nechat pre seba a vsetkych ignorovat

 

ale ten hon na ikonu bol chory

a chore to stale je

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obhajovali sme ho zubami nechtami ... ozývali sme sa proti spôsobu, akým sa to celé prezentovalo, bez dôkazov, hon na čarodejnice, a celé to vtedajšie dianie okolo

dokonca stále nie sú skutočné dôkazy, len výpovede.

že sa priznal, zrejme to súvisí s tým, o čom sa písalo v článku sme.sk vyššie - chce ďalej športovať, a to by mu nedovolili, keby mu nemali čo najprv odpustiť, a to nešlo bez priznania

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevraviac o tom, ze v USA plati zakon, podla ktoreho ak bude svedcit proti svojmu zamestnavatelovi a dosvedci uplatky, aj ak so to tykalo priamo svedka, dostane peknu odmenu :)

a to sa mu teraz, ked od neho sponzori utekaju, aj celkom zide

 

a uprimne, tesim sa na to, ak sa ocitne na sude a ZACNE HOVORIT

nech pekne krasne povie ako to funguje v UCI, v labakoch, u lekarov

 

UCI si fajne zavarila, ked sa ho snazila znicit

dufajme, ze sa mu podari polozit na lopatky aj ich, tak ako polozili oni jeho

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, čiže stale je to on, komu bolo ubližene... A že dopovali aj ini, to ho akože ospravedlňuje...

 

To akym spôsobom sa na to prišlo je uplne irelevantne. Nie je zďaleka prvy s kym tak nakladali. Len je najmedializovanejši.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a na co sa mu vlastne prislo? .. aha, na nic sa mu neprislo :)

 

nic nove nepovedal, len to, co chceli ludia pocut

brali ste testosteron? preco tej hlupej moderatorke nepovedal, ze ano, musel som, nakolko som mal rakovinu semennikov a mal som to dokonca predpisane v karte - o tom vedel kazdy .... ach

 

nebol ani zdaleka prvy, s ktorym takto nakladali? nuz ja neviem, nepamatam si taketo medialne hry s hocakym inym cykllistom .. ci ono druhe, tretie a dalsie miesta sa uz nerataju?

nie je v tom nieco ine?

 

kazdy dopoval, kazdy mal rovnake podmienky ... skor sa zamysliet nad tym, preco sa to takto zacalo vo velkom rozoberat

to ma desi

a desi ma aj to, ako si vytypuju niekoho, kto je nepohodlny

preco USADA nemedializuje ine pripady? boli by sme nemilo prekvapeni

 

ja nie som naivna, je mi jasne ze cisty nebol, ale za to nebudem predsa teraz nenavidiet legendu, vdaka ktorej ta cyklistika bola proste fantasticka .. a takisto nie som naivna, aby som si myslela, ze to co predviedol v tej debate, malo byt uprimne ospravedlnenie sa

len robi to, co sa mu momentalne hodi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a na co sa mu vlastne prislo? .. aha, na nic sa mu neprislo :)

Aha, čiže je nevinny a priznal sa len tak z nudy.

 

Ano, testosteron brať mohol. EPO či tranfuzie potreboval tiež však?

 

Medialne hry boli aj s atletmi okolo Johnsovej a spol. keď sa prvykrat prevalila afera s EPO. Tiež sa na to prišlo len na zaklade bonzov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ze sa dnes niekto prizna, predsa neznamena ze dokazuje svoju vinu

teraz pisem cisto teoreticky, lebo tiez neverim ze bol cisty, ale to ma v tomto case, ked sa deju tieto veci, vobec nezaujima (stale opakujem, a on sam to potvrdil, z pola, ktore startovalo na preteku, bolo z 200 jazdcov cistych tak 5, takze vsetci mali rovnake podmienky, jeden z tych doperov musel byt najlepsi)

 

clovek by mozno siel na trh s kozou preto, aby mu ludia odpustili, ... aby sa zachoval ako spravny clovek, ktory olutuje (aj ked to on tak neciti, ide o pocit) ...dalej, prachy z ucasti v show...a isto kopec inych veci, kvoli ktorym mu jeho pravnici poradili to co bude nasledovat potom

 

aby bol ocisteny a mohol s cistym stitom pokracovat dalej

a to posledne, medialny klud, casom

 

lebo ruku na srdce, po tomto divadle by sa neocistil ani keby je cisty ako lalia

 

a vobec, ved on sa nepriznal, nic nehovoril pod prisahou, takze zajtra moze tvrdit, ze hral divadlo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

snad by som uz len dodala vyjadrenie prezidenta Slovenskeho zvazu cyklistiky, Petra Privara:

 

 

 

"Povedzme si na rovinu, že dnes celý svet zaplavujú informácie o 10-15 rokov starom prípade. Vedeli sme aká bola doba, aj to, že dopoval. Chýbalo k tomu už iba jeho priznanie. To dnes prišlo. Aké súdne spory budú nasledovať, to už nás nemusí zaujímať.

 

Boj proti dopingu výrazne pokročil. Armstrongovo vyjadrenie, že po návrate už nedopoval, si myslím, že je pravdivé. Štyrikrát do roka sa cyklistovi zaznamenávajú údaje do bilogického pasu a ak niečo nesedí, ihneď je posudzovaný ako dopingový previnilec. To pred tým neexistovalo. Rovnako neboli časté ani námatkové kontroly a kontroly pred pretekmi. Armstrong a spol sa na to vedeli dobre pripraviť. Čo som sa bavil s našimi chalanmi, za rok majú priemerne asi 25 dopingových kontrol. Všetky tímy majú v zmluvách s jazdcami, že ak bude odhalený doping, budú za to obrovské sankcie. Mnohé reprezentácie majú pravidlo, že dopingoví hriešnici nemôžu štartovať na MS či OH. Niektoré krajiny už húfne zakazujú účasť cyklistov s dopingovou minulosťou na svojich pretekoch (najnovšie je to Holandsko, pozn. red.). Dnes sú sankcie a dopad odhalenia dopingu také obrovské, že si to cyklista nemôže dovoliť riskovať. Vždy budú jednotlivci, ktorí to nepochopia z frustrácie či nanaplnených životných snov, ale je len otázkou času kedy ich chytia.

 

Rozmer Armstrongovho prípadu, mediálna príťažlivosť a veci s tým spojené, sú však nad rámec cyklistiky. Armstrong bol jedným z najväčších hrdinov na svete. Z prahu smrti sa dostal na absolútny vrchol. Milióny ľudí nevedia koľkokrát vyhral Tour, ale symbolizoval pre nich silný životný príbeh. Preto je to dnes o to väčšie sklamanie pre verejnosť aj médiá.

 

Tento prípad sa hlboko vryje do dejín športu aj cyklistiky, ale nemôžeme dopustiť, aby nás neustále mátal aj v budúcnosti. Tešme sa z našich cyklistov, ktorí vyrastali už v inej generácii a koniec-koncov, výsledky lekárskych testov Petra Sagana pri prvej skúške v Liquigase ukázali, že taký talent ešte nikdy v živote nevideli. Ivan Basso tuším Petra nazval živočíchom. Dnes je cyklistika jedným z najčistejších športov na svete. Štatistiky to dokazujú."

http://www.cycling-info.sk/magazin-cycling-info-sk-clanky/1043-reakcie-na-armstrongovo-priznanie

 

 

Ja len dufam, ze cyklistika bude mat aj nadalej vacsiu a vacsiu podporu zo strany fanusikov a dokaze, ze je naozaj cistym sportom. Na rozdiel od vsetkeho ineho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som tu cyklistiku v minulosti nesledoval. V prikl.2000.

Ale djokovic sa vyjadril - ze armstrong by mal aj trpiet a v diskusii niekto napisal, ze vraj mlady ten skot(co vyhral olympiadu,US minuly rok) sa vyjadril(este ked len zacinal), ze on nikdy nebude svetova jednotka lebo nechce brat doping.

 

Ja djokovica uznavam mam ho rad a je pre mna hviezda. Najvacsia tenisova. Moze sa mi stat to iste(ze ma sklame). Tenis je fyzicky narocny. Kondicka je tam velmi dolezita. nevyznam sa v dopingu. Ake ma moznosti,ale necudoval by som sa keby tam bol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak, a mame tu novu sezonu... Nakolko sa P. Sagan a bratia Velitsovci zucastnia mnozstva pretekov, ci uz roznych tour, klasik ci inych podujati, nebol by cas vsetko rozoberat detailne, preto sa aj tento rok zameriam iba na tie naj a tie ostatne mozem pripadne spomenut.

 

Z tych tohtorocnych naj sa Peto Sagan zucastni za team CANNONDALE PRO CYCLING na nasledovnych:

 

TIRRENO – ADRIATICO

MILÁNO – SAN REMO

GENT – WEVELGEM

OKOLO FLÁMSKA

AMSTEL GOLD RACE

OKOLO KALIFORNIE

OKOLO ŠVAJČIARSKA

TOUR DE FRANCE

USA PRO CHALLENGE

 

Zdroj: http://sport.aktuali...o-forrest-gump/

 

Ako aj minuly, tak aj ten dnesny ho po Amerike caka Oman, kde pred rokom triumfoval v bodovacej sutazi. A zvysok sezony prevazne Europa.

_____

 

Tie aktualne:

 

V Argentine sa zacal 7.rocnik TOUR DE SAN LUIS. V prvej etape sa umiestnil Peto Sagan v zaverecnom spurte na 5.mieste. 164 km najlepsie zvladol rychlik Mark Cavendish. Jazdci maju pred sebou dalsich 6 etap, v nasledujucich dnoch bez prestavky. Spolu 1008,6 km.

Na startovej listine je aj Martin Velits, ten dnes so stratou 10 sekund obsadil 114. miesto.

Je tu plno zvucnych mien ako A. Contador, V. Nibali, M. Cavendish, A. Petacchi, a mnoho dalsich.

 

 

V Juznej Australii sa zajtra zacinaju profilovo lahsie preteky nez v Argentine, 15. rocnik TOUR DOWN UNDER. Pocas siestich etap o dlzke 758.5 km sa takisto predvedu kvalitni pretekari. P. Gilbert, A. Greipel, A. Schleck, M. Goss, E.B. Hagen, M. Kittel, ale takisto Peter Velits a Juraj Sagan.

Pred prvou etapou sa zvykne konat kriterium v meste Adelaide. "Vitazom" toho tohtorocneho bol A. Greipel.

 

Chlapci, drzime palce :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov