Skočiť na obsah

Po Bc., no pred prijatím na Mgr.


tomassi

Odporúčané príspevky

No mám taký problém

Včera som si bol na študíjnom pre potvrdenie o návšteve školy

no nedali mi ho pretože som včera štátnou skúškou ukončil štúdium na univerzite

takže teraz ma asi nezoberú na žiadnu brigádu, keďže nie som študent

a na úrad sa prihlasovať nebudem, lebo aj tak by som sa asi začiatkom júla musel odhlásiť

 

je nejaká možnosť brigádovať aj bez toho,

aby som bol študent a súčasne nebol registrovaný na úrade práce?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 22
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    6

  • tomassi

    4

  • Eiensama

    2

  • chlapeczjuhu

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Máš možnosť pracovať tiež napríklad na základe Dohody o vykonaní práce alebo Dohody o pracovnej činnosti. Výhodou sú v takom prípade napríklad nižšie odvody, je tu však obmedzenie týkajúce sa času, ktorý je možné takto opracovať V prípade Dohody o vykonaní práce rozsah takejto činnosti v kalendárnom roku nesmie presahovať 350 hodín, pri Dohode o pracovnej činnosti je možné odpracovať najviac 10 hodín týždenne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tu dohodu, to by bolo ok... Len treba zistit, co a ako.. Mam na mysli tie odvody... Tu dohodu s tebou zamestnavatel spise zrejme tak ci tak, ostava len ta otazka tych odvodov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

každý si podáva prihlášku, len mne poslali pozvanie! :lol:

 

teraz som zistil, že mán dať nejaký papier do sociálnej poisťovne

zajtra by sme ma,i mať rozlúčkovicu, tak sa popýtam čo a ako treba

zatiaľ vďaka

 

inak nechápem ako môže niekto rozmýšľať, že by nepokračoval

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej

obhajoby som mal pred nejakými dvoma týždňami a teraz v pondelok štátnu skúšku

 

problém je v tom, že mi na štúdíjnom odmietajú dať potvrdenie o tom, že som študent

 

teraz sa vyskytla ďalšia vec

istý okruh ľudí stresuje, že sa treba prihlásiť na sociálnu poisťovňu

a ešte neviem kde, lebo nemá kto za mňa platiť odvody, či čo,

no ja si s druhým okruhom myslíme, že je to obdobná situácia ako po maturitách,

čiže je tam povolené nejaké prechodné obdobie (maturita - prijatie na VŠ)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ako je to so sociálnou poisťovňou. Skôr by ťa mala zaujímať zdravotná, kto bude za teba zdravotné poistenie platiť. Sociálnej poisťovni idú odvody a tie platíš vtedy ak zarábaš (ak sa zamestnáš tak zamestnávateľ ich odvádza z tvojej mzdy). Zdravotné poistenie za teba platí tiež zamestnávateľ, alebo Úrad práce ak si nezamestnaný, alebo si ho platíš sám ak si živnostník.

A odporúčam si odkladať všetky doklady o zaplatení poistení (najmä zdravotného), nikdy nevieš kedy tie krysy to budú od teba chcieť. A zo všetkých dokladov si urob kópie, nikdy nevieš kedy ich budeš potrebovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi akorat vcera pisali v novinach rozdiely o tom ze ked si po maturite tak mas do 31 augusta havaj ,nemusis sa starat, ale ked mas po vyske do 8 dni treba ist to nahlasit, takze prvy okruh ma pravdu

 

edit.

 

tak nakoniec to pisali predvcerom:

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Potrebujem jednu vec v ohľade tohto. Na stránke Všeobecnej čítam:

 

Máš viac ako 26 rokov a stále študuješ?

Štát je platcom zdravotného poistenia aj v prípade, že má študent viac ako 26 rokov a spĺňa všetky nasledujúce podmienky:

  • štúdium nesmie presiahnuť štandardnú dĺžku štúdia,
  • študuje dennú formu štúdia,
  • študent nezískal vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a nebol mu priznaný akademický titul.

Mám viac ako 26, skončil som externé, mám Bc., prijali ma na denné Mgr., ale ešte nie som zapísaný. Ak to chápem správne tak akonáhle sa stanem denným študentom tak odvody do zdravotnej začne za mňa platiť štát? Ten posledný riadok a najmä ten dodatok "nebol mu priznaný akademický titul" ma mätie, lebo akademicky titul mám alebo to sa týka len Mgr. titulu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://mic.iom.sk/sk/zdravie/zdravotne-poistenie/39-za-koho-plati-zdravotne-poistenie-slovensky-stat.html

 

tu je vyslovene napísané, že "neposkytuje záväzné právne stanoviská."

a ako študenti sa tu spomínajú zahraniční a doktorandi.

 

podľa toho tu vyššie spĺňaš kritériá, je to tu : http://peniaze.pravda.sk/zdravotne-poistenie-studenta-pozor-na-termin-hrozi-pokuta-p4m-/sk-pstat.asp?c=A100722_135411_sk-pstat_p45

 

overiť u svojej zdravotnej poisťovne asi bude istejšie.

a možno tu niekto takto študuje, hoci to bude väčšinou asi externe

alebo účtovník, daňový poradca, ktorý má kopy pokynov a zákonov doma, inovovaných. skúsila som sa dovolať svojej účtovníčky, ale nie je dostupná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si mi dala odkaz, ktorý odkazuje na stránku na ktorú ja odkazujem, takže to mi nepomôže. Ale vyzerá to tak, že platiteľom by za mňa mal byť štát, ale to si pôjdem overiť na VšZP, lebo ten môj vek mi robí starosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a) nezaopatrené dieťa;39a) za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba, ktorá študuje na vysokej škole, okrem externej formy štúdia, do skončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa alebo do skončenia vysokoškolského štúdia druhého stupňa, ktoré podľa študijného programu nepresiahlo štandardnú dĺžku, okrem fyzickej osoby, ktorá už získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a bol jej priznaný akademický titul podľa osobitného predpisu,

§11 odsek 8 zakon o zdravotnom poisteni

Takze bude za teba platit stat, ak nemas ine prijmy, pr. ak sa zamestnans(si) tak zamestnavatel, ak SZCO sam a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Po Bc. no pred prijatim na Mgr... Presne moj problem. Hned po (uspesnom! pochvalit sa musim) zvladnuti statnic to cely rocnik riesil; kam ist, co tam dat, co povedat, komu ako preco, co spravit, odkial co zahlasit...

 

Kamoska mi vtedy povedala jednu verziu, ze kam treba atd. Povedala som to matke; ta ma zdzubala ako sirotu, povedala, ze to je blbost, a prisla s vlastnou verziou, ze co a ako. Potom sa kamoskin otec pytal po uradoch a jemu povedali inu verziu. Kamoska sa potom pytala kamaratky, ktora pred rokom zostatnicovala, a ta jej povedala inu verziu. Potom sa kamoska pytala spoluziacky, ktora sa bola opytat do skoly - tej povedali zase inu verziu. Medzitym matka volala na urady a povedali jej inu verziu. Potom dlho nic - potom volala este raz a zase ina verzia!

 

... Potesi, ze to maju takto zosynchronizovane. Nakoniec iba stacilo ist na urad; zobrat potvrdenie o ukonceni studia a prijati na Mgr a bolo. A stale neviem, co sa presne stalo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nakoniec iba stacilo ist na urad; zobrat potvrdenie o ukonceni studia a prijati na Mgr a bolo.

 

Nie som si istý, ale tuším nestačí len potvrdenie o prijatí. Ak to chápem správne, študentom Mgr. sa stávaš dňom zápisu, čo v mnohých prípadoch ešte len bude, u mňa 30.8. Takže to znamená, že odo dňa bakalárskych štátnic po zápis na ďalšie štúdium si musíš splniť svoje povinnosti v ohľade zdravotného poistenia.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4. ročník to je ako 1. ročník Mgr.? Tak to áno.

 

Študent VŠ - denný študent - je poistenec štátu, teda zdravotné poistenie za neho platí štát a nemusí si robiť žiadne starosti. Študentom sa stáva dňom zápisu a študentom prestáva byť dňom štátnic. Potom si musí buď nájsť zamestnanie alebo sa evidovať na úrade práce - ak si nechce platiť zdravotné poistenie. Na ÚP nemusí ísť, ale potom musí navštíviť svoju zdravotnú poisťovňu a nahlásiť sa ako dobrovoľne nezamestnaný, tzn. že si bude platiť sám zdravotné poistenie, čo je zhruba vo výške 29€ mesačne. Ak sa rozhodne neskôr pokračovať v štúdiu - na dennom štúdiu - tak to musí nahlásiť Úradu práce, resp. svojej zdravotnej poisťovni a odo dňa zápisu sa opäť stáva študentom a poistencom štátu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov