Skočiť na obsah

Sniper

Naozaj je dobry fotak?  

  1. 1. Chcem si kupit tento fotak http://www.fotoman.sk/?id=nikon-d5100-18-105 a co myslite, je dost dobry?

    • Môžem kúpiť? Čo myslíte?
      0
    • Je to dobrý fotak?
      0


Odporúčané príspevky

mne minuly rok umrel (odisla uzavierka) moj Pentax K10D po 8 rokoch a iba nieco malo cez 72000 zaberoch. Horsie je, ze sa to stalo uprostred vyletu :)

 

Teraz mam Pentax K5 s 17-50 f2.8 ale zaujali ma tie mirrorless zrkadlovky, konkretne toto - Fujifilm X-T10. Ma to APS-C snimac ako zrkadlovka, el. hladacik s vybornym rozlisenim a je to o polovicu mensie.

 

Teraz ma aj trochu serie, ze som si iba minuly rok kupil novy fotak, inak by so masi siel uz do tohto :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 137
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    21

  • alfi

    21

  • Ryan Giggs

    19

  • cizy

    9

Ved objektiv musis menit aj na tej bezzrkadlovke. A rovnako ako na tej bezzrkadlovke, si mozes zadovazit nejaky univerzalnejsi objektiv aj na klasicku zrkadlovku. V tom sa to predsa nijako nelisi takze toto ako argument neobstoji.

To nevyhadas ani sam so sebou a svojou lenivostou. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved hej hej,len si to potrebujem nejak sam predsebou obhajit :D

kazdopadne som rozhodnuty, ze dalsi fotak uz bude mirrorles (s aps-c), dslr uz oproti tomu nema pre mna tolko pridanej hodnoty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

Uvazujem nad analogovym fotakom. Mate niekto realne skusenosti? Nieco od japoncov chcem. Ci uz canon ae1, canon a1, nieco od minolty, yashica... 

Asi bude jedno, ktoru, pojde o objektiv, zachovalost fotaku. A pravdaze aj na cene bude zalezat. Tie canony su dost drahe, minolty clovek vie kupit lacnejsie. 

Stale vsak bojujem, ci budem vediet vyuzit fotak casovo. Mozno kupim, odlozim a ked mala povyrastie, pouzijem. Zatial mam kompakt 7rokov. Mal som aj zrkadlovku, ale bola to opacha, po vyletoch zbytocne zavadzala. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak chceš fotiť spôsobom, že ideš do prírody a z času na čas si niečo cvakneš, tak na to ti bohato stačí digitál.

Ak chceš robiť profi fotky, tak sa musíš hrať s nastavovaním pri každej fotke, čo ti sprvu môže zabrať dosť času.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasne, digitak by som nemenil, je ovela viac praktickejsi. Aj ked mi tento odide, tak kupim digi tiez. Skusam nastavenia, jeden objekt odfotim aj 10x s roznym nastavenim :) 

Skor mi ide o nostalgiu. Fotil som na analog ked som bol maly s otcom. Nebol by ako primarny fotak. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nad tym som uvazoval tiez, avsak sa mi nechce este teraz davat 500€  za fotak, ked mam funkcny fujifilm x20 s objektivom f 2.0. Ten je super. Skor uvazujem tak, ze kupovat analog s takym objektivom co by do buducnosti pasoval na digitalny. Lebo si povedzme pravdu, setakovy objektiv je hrozny, povacsinou zacinaju na f 3.5-5.6

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kúpil som nakoniec Minoltu X300 s pevnými sklami 50mm f1.7

Môžem začať fotiť. Ku digitálnemu som objednal nové baterky, včera som ich už mal, ale miesto 1000mAh mi poslali 650tky. Tak som im ich rovno vrátil. Nakoniec som našiel 950tky. Mám doma tri 1000mAh, ale už majú svoj vek, tak aspoň doplnim. Chcem si ho dať zoservisovať, hľadáčik nefunguje pri základnom postavení objektívu. Nejaký ten filter ako ochranu na sklíčko a nový popruh, tento starý je už zničený. Keď bude dcérka staršia a bude vonku krajšie, budem s ňou chodiť fotiť. Taký je predpoklad, uvidíme, či mi dovolí :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov