Skočiť na obsah

Sniper

Naozaj je dobry fotak?  

  1. 1. Chcem si kupit tento fotak http://www.fotoman.sk/?id=nikon-d5100-18-105 a co myslite, je dost dobry?

    • Môžem kúpiť? Čo myslíte?
      0
    • Je to dobrý fotak?
      0


Odporúčané príspevky

Dnes som dostal bojovú úlohu a síce mám vybrať najvhodnejší stroj z týchto troch. Podstatné je, aby pomer ceny a výkonu (možností) bol čo najlepšie vyvážený. Má byť určený najmä na fotenie po dovolenkách a pod. Ponuka z NAY.

 

OLYMPUS FE-350

 

Obrázok

 

Cena: 6 990 Sk

 

  • digitálny fotoaparát
  • rozlíšenie 8MPix
  • 4 x optický zoom
  • širokouhlý 28mm-112mm
  • 7,6 cm/3" LCD, kovové telo
  • 16 scénických režimov
  • videosekvencie 640x480
  • záznam zvuku
  • ISO 80 - 640
  • slot na xD kartu
  • Li-ion bat, nabíjačka
  • 97.7 x 55.7 x 26.5 mm
  • 138g
  • strieborné prevedenie

 

SONY DSC-W170S.CEE9

 

Obrázok

 

Cena: 8 990 Sk

 

  • digitálny fotoaparát
  • Kovový tenký Cyber-shot W
  • 28 mm širokouhlý objektív
  • 5 x optický zoom
  • 2,7"/ 6,75cm farebný LCD
  • ISO až 3200
  • Super HAD CCD s 10,1 Mpx
  • HD výstup
  • fareba: strieborná

 

PANASONIC DMC-FX35E-S

 

Obrázok

 

Cena: 11 490 Sk

 

  • digitálny fotoaparát LUMIX
  • rozlíšenie 10,7 Mpx
  • 4x zoom LEICA od 25mm
  • 2,5" LCD s vys.rozlíšením
  • optický stabilizátor
  • MEGA O.I.S, inteligentné auto
  • detekcia tvárí,detekcia scén
  • redukcia červených očí
  • predostrenie, expozícia
  • formát 4:3/3:2/16:9, JPEG
  • objektív VARIO-ELMARIT
  • f-2,8-5,6/25-100mm
  • makro od 5cm, uzáv. 8s-1/2000s
  • 22 motívových programov
  • superrýchle ostrenie aj v tme
  • manuálne vyváženie bielej
  • videoklipy vo vys.rozlíšení -
  • - HD 1280 x 720/30fps
  • + VGA videoklipy 16:9/4:3
  • inter. pamäť 50MB, audiodabing
  • USB/SW, HD výstup
  • kompletne v češtine
  • batéria Li-ion 3,6V / 1000 mAh
  • telo prístroja z hliníku
  • farba: matná strieborná
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 137
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    21

  • alfi

    21

  • Ryan Giggs

    19

  • cizy

    9

Nooo, tazko poradit... ale ja osobne mam dobre skusenosti aj s Olymupsom aj s Lumixom, takze by som si osobne vyberal medzi tymito dvoma moznostami. Na Lumixe je mnozstvo uzitocnych funkcii a aj farby sa mi zdaju odost lepsie, aj celkovo tie fotky sa mi zdaju lepsie a ostrejsie. No ale keby mal sluzit na take oslavy a podobne akcie tak by mohol stacit aj Olympus, s ktorym sa mi robi ovela lahsie (kedze nema az tak vela funkcii), no a na take prilezitostne fotenie by uplne postacil... takze tazke poradit! Ale kvalitou z tych troch by som bral urcite LUMIX :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sem by sa kvôli celkovému prehľadu hodila aj anketa, názory sa tuším budú rozchádzať. ja by som si z týchto troch vybral práve Sony. : )

 

myslím, že oproti Olympusu má Sony kvalitnejší objektív i optický snímač, škoda že tam nie je napísané aká batéria v ňom je. radšej mám vo foťáku klasické AA baterky, ktoré sa dajú v prípade núdze kúpiť na každom rohu, to však asi nie je podstatné.

 

Panasonic sa mi zdá zbytočne komplikovaný, to záleží už od budúceho majiteľa, na čo si potrpí. nahrávanie klipov vo vysokom rozlíšení napríklad vo foťáku vôbec nepotrebujem, tiež neviem, či niekto v praxi využije manuálne vyvažovanie bielej farby a podobné funkcie, ktoré zvyšujú cenu.

 

písal som o modeloch, ktoré sú v úvodnom príspevku, nie o výrobcoch celkovo, z týchto troch by som bral Sony.

 

(a neodpustím si, ale musím napísať že radšej by som prešiel pár predajní a pohľadal nejaký kompakt Nikon. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pridaný anketový formulár, kto ste napísali príspevok, dodatočne odhlasujte : )

 

 

na fotenie na dovolenky olympus alebo sony, keď to budú fotky len pre spomienku, a ani ja neznášam priveľa funkcií, asi by to vyhral Olympus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uprimne, z tychto troch jedine tak to sonycko

ale ked uz, tak v danej cenovej kategorii jednoznacne canon ixus 70 alebo 75... mozno aj 80ka by za to vysla...to je najlepsia volba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz som si všimol, že Sony ako jediné z týchto troch má aj klasický hľadáčik, to môže byť užitočné ak ti pri fotení svieti slnko na chrbát, vtedy asi na displeji veľa nevidno.

 

a ak by tam náhodou mali aj Canon Ixus, ktorý tu spomenul Nokia, tiež si myslím že by to bola oveľa lepšia voľba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tie ceny su vazne pekne...ako pise nokia, za tie prachy mas ixus 80,85 alebo 90 a este usetris a taktiez ako pise weirdo nay je predrazeny dost.

 

K tym fotakom, urcite by som nekupoval olympus, ISO len 640 a XD karty su katastrofa, najdrahsie a najpomalsie karty co su. Taktiez videa v MOV...

 

Ten panasonic - 11 490??? preboha ked si predstavim ze o 200 korun lacnejsie sa da kupit novy Nikon D40 aj s objektivom co je zrkadlovka tak mi az doslo zle, v zivote by som nedal tolko za kompakt

 

 

Z tychto troch jednoznacne Sony, aj ked si myslim ze tie ceny su prehnane

 

edit.: ten sony sa predava aj o celych 2000 sk lacnejsie novy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri canon.sk tam mas pekne specifikacie

ako pozeram tak ixus 860 je sirokouhly...robia aj take aj take, staci si vybrat

ale optika je ovela lepsia ako pri tychto troch a hlavne u malych kompaktov to je citit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ sa nezmenili závažne veci v tých fotofirmách, tak poradie ozaj dľho bolo Nikon, Canon, Olympus a niekde medzi tým bola konzervatívna Leica. Aj tak ide o účel použitia. Pokiaľ iba momentky a rodinná fotografia, tak ide iba o cenu. Pokiaĺ ide o kvalitu a vačší formát výstupov /aj optika/, tak svetové poradie. Ja som išiel roky ekonomicky - Olympus, lebo sú dobrí a lacní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sony má objektív Carl Zeiss Vario Tesar, Panasonic vsadil na Leicu, Olympus má vlastnú optiku. V tom by asi nebol problém, sú to staré osvedčené značky, čo optiku od nepamäti vedia robiť.

Sony má najvyššiu citlivosť (ISO až 3200) a spolu s Panasonicom má stabilizáciu obrazu (oba parametre vhodné najmä pre horšie svetelné pomery a nočné fotenie). V konečnom dôsledku, kto ide po takýchto kompaktoch, asi nočné fotografie robiť nebude a na tie vždy treba vláčiť statív - inak je výsledný efekt naprd.

 

Inak tie technické parametre nie sú úplné, až tu som zistil, že Sony má stabilizáciu oprazu http://www.hop.sk/index.php?page=11&itm=4800

 

 

Ja som zaťažený na Sony (mám už druhý - teraz DSC H2), takýmto mrňavým kompaktom moc nefandím a pri nasledujúcej inovácii skočím na pravú zrkadlovku s vymeniteľnými objektívmi. Načo zbytočné kompromisy?

 

Hlasoval som za Sony - doterajšia dobrá skúsenosť + stabilizácia obrazu, najvyššia citlivosť, zoom a primeraná cena - i keď v cene napr. Panasonicu by som radšej bral napr. SONY DSC-H50

http://www.sony.sk/view/ShowProduct.action...ry=DSC+H+Series

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sony je optimálna volba. Iba je to o kompakte, takže "rodinná" fotografia, prvý fotoaparát. Niečo také, ako kedysi Polaroid - náhĺad, ako to bude vypadať a korekcia záberu. Ja som mal pri sebe stále 3 aparáty a 3 objektívy. Minolta Hi - matic F na color Dia, automat a rychlovka. Na vážnejšie veci už Olympusy OM - 20 telo, OM - 30 telo a transfokátory. V oblasti "normálneho" objektivu s automatickým zaostrovaním /OM 30/ a "tele" 60 - 205 s prídavnou predsádkou až do 400 mm... ale poteboval som kvalitný výstup na formáty fotografií do 50 x 60 cm, čo u digitálných aparátov ešte roky nehrozí :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alfi zas dalsia o hovne rada

realne je beznemu cloveku aj 5 megapixel vela, ked nechce fotit plagaty

tu nejde o megapixle ani trosku, 6 a 8 je az moc...tu ide o optiku, o funkcie fotaku atd....a tie maju canony jedny z najlepsich

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iba skromno podotýkam, že aktívne fotografujem ozaj dlho. Ostaň vo svojom odbore, please. :lol:

alfi ako vidim, dalsia z tvojich dlhorocnych cinnosti co robis na hovno :)

 

ale aspon vidim, z coho ziju vyrobcovia ktori masiruju mozgy tym ze cim viac megapixlov tym viac to je fotak...(cim viac pasikov tym viac adidas)

zi si dalej v tom, aspon maju par blbcov odberatelov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cizy

 

Súhlasím s Tebou, je to pre rodinné fotografie a aj pre reportážne, novinárčina. Ja som v oblasti inej, kde aj kinofilm bude dľho nedostižitelný, a následne aj formáty 6 x 6, 6 x 9, deskáče. Skús si urobiť s najlepším digitálom fotku formátu 50 x 60 cm, to je test pravdy. Ale súhlas, málokto to potrebuje.

 

Nokia

 

Z tohto hľadiska sú všetci, ktorým ide o kvalitu, blbci. Ostávam tým blbcom. Mám rad umenie. Digitál ešte nekúpim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nemam zaujem fotky vytlacat na plagaty, nemam bilboardovu spolocnost :) :)

 

a si predstav alfi, ze poznam aj ja dakych tych profesionalnych fotografov (ahoj tomask ;) ) a radim sa aj s nimi

 

a ja sa neradim, ja sa len verejne tesim ;) ;) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov