Skočiť na obsah

Sniper

Naozaj je dobry fotak?  

  1. 1. Chcem si kupit tento fotak http://www.fotoman.sk/?id=nikon-d5100-18-105 a co myslite, je dost dobry?

    • Môžem kúpiť? Čo myslíte?
      0
    • Je to dobrý fotak?
      0


Odporúčané príspevky

cizy gratulujem ku zrkadlu, len mi napadla otazka, co ta primelo vybrat si pentax, kedze tie u nas moc rozsirene nie su

ako je to na ne s objektivmi, prislusenstvom a ake maju ceny?

lebo na jesen by som si aj ja rad kupil zrkadlo, ale stale sa rozhodujem ci nieco z dua canon nikon alebo nieco na nasom trhu exotickejsie ako pentax, ci sony alpha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 137
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    21

  • alfi

    21

  • Ryan Giggs

    19

  • cizy

    9

diky, vybral som si ho preto, lebo bol za dobru cenu (neni novy) a co som sa docital je vpodstate v rovnakej triede ako nikon D80, ktory sa ale predava pouzity o dost drahsie.

takisto by som v buducnosti si chcel kupit daky portretovy a makro objektiv co boli este na analogy, treba tam ostrit manualne, ale nato pri portrete a makre je cas. a na nikon, ktory ma nejak dalej zrkadlo ci snimac alebo co uz neviem presne ,treba redukciu aj so sklom, a to sa mi nepacilo, tak som nikon zavrhol a canon ma drahe fotaky ako nikon, resp nenatrafil som na ziadnu dobru ponuku, no a potom sa tam obajvilo toto

 

objektivov neni v ponuke az tolko ako pre canon a nikon, ale ani si neplanujem kupovat niekolko drahych objektivov, to to radsej precestujem, ale pre pentax vyrabaju aj sigma napr. alebo tamron, takze da sa zohnat vpohode

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj keď je to už viacmenej deduško, kupa to je dobra a Pentax ma dobre stroje. Gratulujem, už sa ho len naučiť použivať. Nikon a Canon su drahe preto, lebo su najlepšie a môžu si to dovoliť. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaleži na tom? Tie rozdiely medzi značkami (nielen mezdi tymi 2) nie su veľmi veľke. Kľučovym prvkom je kvalita objektivu na tele zaleži menej. Netrufam si hodnotiť. V testoch však zvyknu viťaziť Nikony, ale to su len testy. Každopadne, človek ich kupou chybu neurobi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nezalezi len ma to zaujalo ked si povedal ze tie dve su naj...ja som uz v podstate rozhodnuty pre canon, uz len zalezi od toho aku cenu sa podari vybavit ci to bude 500D alebo 50D :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 1 mesiacom...

prosim o radu pri vybere fotoaparatu, vyber medzi

Nikon Coolpix P300 obchodny-dom[bodka]sk[lomka]digitalny-fotoaparat-nikon-coolpix-p300-cierny/z236073/

CMOS 2,3/1; 12 Mpx

Nikon Coolpix S6200 obchodny-dom[bodka]sk[lomka]digitalny-fotoaparat-nikon-coolpix-s6200-cierny/z264058/

CCD 1,1/1; 16 Mpx;

 

vypisal som hlavne rozdiel v snimaci, kde som nasiel na nete (pre mna) rozporuplne info o vyhodach/nevyhodach CMOS vs. CCD

urcite prioritou pri rozhodovani je kvalita snimania, dalsie parametre - display, zoom, scenicka rezimy ani cena nie su podstatne

vdaka (sry za obchadzanie linku, ale fakt nie je reklamny....)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

Fotoaparáty

 

Zdravim chcem sa opytat: chcel by som zalozit novu temu vo fotografovani ale neviem ci mozem. Je tu na fore nejaka nakupna poradna ? Lebo sa rozhodujem o kupe fotoaparatu (nejde o to ze chcem sa opytat ci niekto nepreda ale vseobecne info ci sa mi to oplati kupit alebo ci si nemam kupit nieco uplne ine). Pytam sa preto lebo nechcem porusit pravidla fora. Viete ci mozem take nieco zalozit

 

 

 

edit:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Ja mam P300 a je to asi najlepsi fotak (v ramci kompaktov), ktory som mal. Naozaj odporucam, myslim ze uz teraz je P330 na trhu co musi byt este lepsi smak. A za tie peniaze nic lepsie clovek aj tak nenajde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

co k tomu povedat ? Nikon je vzdy dobra volba a len fanaticky Canonak ti povie, ze nie

zakladna otazka, ktoru si vzdy treba polozit je, na co ten fotak budes pouzivat

na stranke sa nic nehovori o znacke setoveho objektivu, co byva casto kamen urazu

kto to s fotenim mysli vazne, tak s tymto nevystaci

na rodinne foto plne postacuje slusny kompakt - ultrazoom (a ver mi, aj dnes sa da uspiet s fotkou fotenou na 3,2 alebo 5 Mpx ;) )

 

este k tej stranke - Nikon vs. Canon - neprofesionalita z toho tryska prudom :D

 

post-2373-0-38960400-1376432417.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov