Skočiť na obsah

Sniper

Naozaj je dobry fotak?  

  1. 1. Chcem si kupit tento fotak http://www.fotoman.sk/?id=nikon-d5100-18-105 a co myslite, je dost dobry?

    • Môžem kúpiť? Čo myslíte?
      0
    • Je to dobrý fotak?
      0


Odporúčané príspevky

Andulqa

 

Nikon 40 je solídny. Dajú sa meniť objektívy. A časom sa zlepší aj kvalita tela, dokúpiš druhé a je to. Pokiaľ Ťa to pochytí. Ide stále iba o toho, kto fotografuje a o to, čo si želá. Takže nie o mne. O Teba. Ja mám iba hlas poradný. Niečo málo s tým robím. Priateľská rada. Nie hádka.

 

Kvalita sa spozná práve na velkoformátovom výstupe. Aj superobjektív pri menších schopnostiach chipu je k ničomu na rozdieľ od možností aj toho kinofilmu. Sme na hraniciach možností technológie, ktorú bežný uživateľ nevidí, lebo potrebuje obyčajné pohľadnice.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 137
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    21

  • alfi

    21

  • Ryan Giggs

    19

  • cizy

    9

alfi pridaj sa ku jehovistom ci andelom svetla ked tam este niesi

hodis sa im priam dokonalo

 

tak ako ty dokazes prekrutit temu, to by aj slovenski politici zasli

 

k teme:

 

Cat, aj ja mam fotak ale mobil ma jednu velku vyhodu :lol: mam ho vzdy po ruke, ked potrebujem spravit momentku niecoho, co viem ze sa nebude opakovat, tak hold musi postacit aj mobil :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam ho vzdy po ruke, ked potrebujem spravit momentku niecoho, co viem ze sa nebude opakovat,

V takýchto momentoch si vychutnávam ten okamih a zafixujem do kešene. Neviem prečo, ale trpím pri pohlade na zjavne nepodarené fotografie - bez milosti ich mažem. Ale pripúšťam, že vec názoru. :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia

 

Niesom typom človeka "ignore".

 

Sme v odbornej téme, o fotografovaniu. Niečo málo o tom viem, skromno podotýkam. Potrebuješ aj výstupy ? Niektoré som dal do fotogalerie. Daj aj svoje a pokecáme si o tom, konkrétne. Jehovistov si nechaj doma, please.

 

Mobil na fotenie - neberiem. Ide iba o kvalitu. Ja mám síce 2 megový, ale fotografujem predsa len foťákom. Veci bývajú určené ku svojmu používaniu, aj na momentky. Jem príborom, keby si nevedel, nie mobilom. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

suhlasim ze tie fotografie su casto "nepozeratelne"

ale ked potrebujem zdokumentovat havariu, nez mi vinnik zmizne tak mi nic ine neostava :lol:

casto sa hodi na rychlu dokumentaciu niecoho, co proste musi byt zadokumentovane :)

 

alfi, ja jem obcas aj rukami a nehanbim sa za to, pouzivam to co je najrychlejsie k dispozicii ak je nutne treba a co je pohodlnejsie a prijatelnejsie...nebudem jest pukance priborom ze?

inac z toho co si napisal ze mas vybavu by som ocakaval lepsie fotky, ako tie ciernobiele, vacsinu podexponovane ktore mas v albume

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k fotografovaniu mobilom sa chcem vyjadriť aj ja.

 

jediná fotografia, ktorú som cvakol foťákom zabudovaným v telefóne je cestovný poriadok ŽSR. :lol:

potreboval som sa naň pozrieť aj neskôr, ale nebol čas si ho opisovať.

 

a ešte jedna vec ma napadla pri čítaní tejto témy. videl som reportáž, v ktorej rozprával profesionálny fotograf o fotení. keď sa ho reportér spýtal, ktorá časť jeho výbavy ho stála najviac peňazí, fotograf povedal že mnohonásobne viac než za všetko svoje vybavenie zaplatil za negatívy, ktoré skončili v koši plné nevydarených záberov..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, ak myslíš zdokumentovanie niečoho pre následné konanie, tak to beriem. Ale nazvať to momentkou v klasickom ponímaní asi nie je celkom správne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vaše opovrhovanie mobilom je úplne jasné, aj ho chápem ...

vystúpim ráno z domu , hore na schodoch ma primrazí, taký východ slnka s mrakmi tak hrubými a podivnými som ešte nevidela ... nemám čas sa vracať pre fotoaparát, odomykať dvere, pobehať byt, mobil mám vo vrecku ... tak si to odfotím ... a celý deň sa teším z toho pohľadu, a ešte to dám aj do galérie, aby to videli aj ostatní ... ja viem, je to nehoráznosť , hanbím sa ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ako momentky beriem situacie, ktore proste potrebujem cvaknut a nemam ako

 

a fotak v mobile ma aj dalsie dobre vyuzitie, ako tu uz valcik spomenul, nahradza papier a pero

tiez som si uz nie raz fotil nejake dokumenty (napr ordinacne hodiny atd) ked som nemal po ruke papier a pero...

myslim ze toto je spravny ucel fotaku v mobile, na dokumentovanie potrebnych veci...nie na robenie normalnych fotiek

 

a este, tu je priklad momentky fotenej mobilom...fotak na chate 20km od miesta kde sme sa nachadzali...ale proste chcel som si to odfotit a teraz ked si to pozriem, viem ake to bolo pekne v reale

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik

 

A je to tu. Človek má v hlave nejaký úmysel a čaká na okamih - režíruje. Samozrejme je to o množstve záberov. Mňa tieto situácie na koncertoch stáli niekoľko fimov, lebo nebolo dovolené rušiť umelcov bleskom. Takže som išieľ v ťažkých podmienkách a s odstupom teleobjektívom na supercitlivý film tej doby - Ilford 30 Din a to som ešte aj podexponovával a expozícia 1 sekunda z ruky... tažko si to predstaviť teraz. A aj jeden záber , ktorý bol podľa želania z tých 5 filmov po 36 políčkach mi to mnohonásobne vrátil... samozrejme v minimálnom formáte výstupu 24 x 30 cm... no skúste fotiť Gotta bleskom na koncerte - a mne to nik nezakázal, lebo som blesk nechal doma a uspel som, nájdem a zavesím.

 

Nokia

 

Ide o konkrétne situácie, ktoré nezvládne žiadny mobil. To celkom isto vieš. Je to tvrdá drina a veĺa skúseností pre použitelný výsledok. Celkom isto vidíš, že je to teleobjektívom vo tme. Skús si to a potom hovor. A daj to do toho formátu.

 

game

 

Neopovrhujem mobilom. Iba chcem viac. Tak som navyknutý z AFIAP. Tvrdá kritika všetkého. Pod 24 x 30 sa s Tebou nik ani nebaví. Iná cesta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa nechcem baviť s nikým

moje fotky z mobilu sú ilustrácie, nie umelecké predmety

netvorím pre časopis, tvorím pre radosť , netvorím to ako živnosť, tvorím pre seba , nevidí to nikto iný, len zopár priateľov

a keď sa so mnou o tom nebude baviť nikto, jeho problém, nie môj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre, a čo zajtra ? Budú chcieť kvalitnejšie, holča. A aj Tebe vzrastú nároky, príde HDTV a uvidíš to aj doma. A to čoskoro. A už teraz sa to dá lepšie. Som azda náročný ? Iba chcem maximum, ktoré sa dá aj teraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Neopovrhujem mobilom. Iba chcem viac. Tak som navyknutý z AFIAP. Tvrdá kritika všetkého. Pod 24 x 30 sa s Tebou nik ani nebaví. Iná cesta. Iná cesta.

alfi, toto by si mohol upresniť.

pretože si oslovil game, dá sa to pochopiť tak, že si jej adresoval poznámku " Pod 24 x 30 sa s Tebou nik ani nebaví."

 

dá sa to však chápať aj takto: "Tak som navyknutý z AFIAP. Tvrdá kritika všetkého. Pod 24 x 30 sa so mnou nik ani nebavil."

 

upresni mi to prosím ťa, je dôležité vysvetliť ako si to myslel.

 

edit: a tiež ťa tu nikto neoslovuje "chlapče", ako som si všimol. spomeň si na svoje zásady slušného správania, o ktorých si nedávno písal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oslovenie býva o vzájomných vzťahoch, ktoré nemusíš predsa vedieť. Odozva býva z inej strany, nie z neadekvátnej.

 

Ide o kvalitu výstupu, o formát fotografií 24 x 30 cm minimálne. Ide o umeleckú tvorbu, tam je taká požiadavka, spodný limit. Štandart je 30 x 40 a najlepšie 50 x 60 cm. Takže nieje to o mobiloch.

 

Celkom isto je to aj na nete. Ibaže koho to vlastne zaujíma ? Kto je v tej oblasti aktívnym, tak má potrebné informácie. Sme už mimo témy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mimo témy sme sa ocitli už pred pár hodinami.

 

zhrňme to teda, ide o radu pri výbere fotoaparátu. prečítal som si všetky predošlé príspevky a mám dojem, že radíš študentovi, aby si kúpil profesionálny fotoaparát na kinofilm, k nemu niekoľko objektívov, zariadenie tmavej komory a počas fotenia aby používal kvalitný materiál, teda filmy.

 

nebolo to tu napísané takto konkrétne, preto neviem či sa nemýlim. viem však, že nemá význam žiadať ťa, aby si to upresnil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ide o kvalitu výstupu, o formát fotografií 24 x 30 cm minimálne. Ide o umeleckú tvorbu, tam je taká požiadavka, spodný limit. Štandart je 30 x 40 a najlepšie 50 x 60 cm. Takže nieje to o mobiloch.

a kto tu tvrdi, ze mobilom chce fotit nejake umelecke velkoformatove fotky? Bavime sa o tom ze fotakom v mobile sa daju zachytit nejake neopakovatelne momenty, ked lepsi fotak so sebou nemame, lebo aj to sa bohuzial stava, to ze ty asi celu svoju vybavu nosis so sebou asi vsade, aj tam kde aj krali chodia peso, to neznamena ze vsetci :lol:

 

 

 

ja som raz sla s otcom do Billy na nakup a nezobrala som si fotak so sebou (si predstavte) a sedel tam na zabradli taky biely vravec :) tak som ho odfotila mobilom, kvalita otrasna v porovnani s fotakom, ale som sa z toho potom tesila, ze mam na fotke bieleho vrabca a bolo mi jedno ze to je mobilom, bola som rada ze to mozem niekomu ukazat, lebo biely vrabec to sa asi tak casto nevidi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mobil na fotenie - neberiem. Ide iba o kvalitu. Ja mám síce 2 megový, ale fotografujem predsa len foťákom. Veci bývajú určené ku svojmu používaniu, aj na momentky. Jem príborom, keby si nevedel, nie mobilom. :lol:

Tak co tu pre boha trepes o mega pixeloch. Pretoze keby si sa podla toho rozhodoval, tak ti mobil staci, kedze uz dosahuju mpixele beznych kompaktov. Su to presne tie dalsie parametre v ktorych zaostavaju.

 

 

Zas k fotkam mobilom.. podla mna toto je na mobil celkom slusna fotka a aj celkom pozeratelna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik

 

Pokiaľ iba debatujeme, čo je dobre, je čas na usporiadanie si vlastných priorít. Každý prispejeme svojou trochou a záverečné rozhodnutie ostáva na tom, kto sa práve rozhoduje. Takáto kúpa býva na dlhší čas. Ja som hovoril iba o mojom prístupe. O mojich prioritách. Cesta digitalizácie je dobrá, ale ešte sa to vyvíja, a to dosť rýchlo. Dnešných 6 megapixelov bude zajtra 20 a pozajtra 100. Takto je to postavené.

 

Filozofia okamihu, to sa mi páči. Momentky sa málokedy opakujú a škoda ich nevyužiť. Bieleho vrabčeka by som aj ja chcel odfotiť. U mňa na balkóne majú hniezdo iba takí bežní, polní, a aj tento rok mi o chvíľu predvedú mladých, ako vlani. Majú ho v stene pri vývode z plynového kotla, takže majú teplúčko.

 

Darkman

 

tá fotka je slušná. A megapixele mňa nezaujímajú. Možno časom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja osobne si neviem pomoct..ak by som mal nieco fotit mobilom, radsej to neodfotim a vychutnam si caro okamihu bez fotky

Oslovenie býva o vzájomných vzťahoch, ktoré nemusíš predsa vedieť. Odozva býva z inej strany, nie z neadekvátnej.

 

Ide o kvalitu výstupu, o formát fotografií 24 x 30 cm minimálne. Ide o umeleckú tvorbu, tam je taká požiadavka, spodný limit. Štandart je 30 x 40 a najlepšie 50 x 60 cm. Takže nieje to o mobiloch.

 

Celkom isto je to aj na nete. Ibaže koho to vlastne zaujíma ? Kto je v tej oblasti aktívnym, tak má potrebné informácie. Sme už mimo témy.

houbelec ide o umeleckú tvorbu

koľkokrát mám opakovať, že je to fotenie pre mňa, pre radosť, o uchovanie chvíle, a je mi jedno, či mám poruke fotoaparát alebo mobil, a nebudem opovrhovať mobilom len preto že je mobil

 

nejdem z tých fotiek robiť fototapety, nejdem ich vystavovať, nejdem ich posielať do časopisov, nejdem sa nimi vychvaľovať, že všetci padnite na zadok, ako ja viem fotiť ...

 

sú to fotky niečoho, čo sa mi páčilo, čo ma prekvapilo, v danom momente nebyť mobilu pri ruke, nevzniknú ... a že sú niektoré z nich vo Fotogalérii na tomto fóre, to je len výsledok a dokument radosti či spokojnosti či prekvapenia nad tým, aký zážitok som mala, čo som dnes videla, pozrite si aj vy, keď chcete - to je fotenie mobilom

a nebudem zo seba robiť niečo, čo nie som

 

toto bola tá ranná momentka, o ktorej som písala .vyššie ...

Obrázok

 

a niečo, čo tiež nevidím každý deň, ale mala som poruke "len" ten opovrhovaný mobil

Obrázok

 

keď nechcete, nepozerajte, vaša vec ... ja som rada, že tie fotky sú

 

 

/ a prosím nevolať ma holča ... každého volám nickom, aj keď prípadne skráteným, ale nickom. nepáči sa mi to, ďakujem pekne. /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja to zase neberiem preboha tak aby nikto nefotil na mobil..to co som napisal plati len a len o mne..ze radsej nic ako mobil..moze sa aj nim fotka vydarit..ale radsej taku nechcem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Ale veď to neber až tak vážne. Samozrejme ide o vlastné uspokojenie. O radosť. A nie o pohrdanie mobilom. Keď nieje nič vhodnejšieho po ruke, aj mobil splní účel. A tie fotky sa ti ozaj vydarili, zaslúžili by si zvetšenie.

 

P.S. Prosbe je samozrejme vyhovené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmmm, nechť je na Tebe. Na mojom názore ozaj nezáleží. Moje sklá nejestvujú. Nemám nič. Ani trebárs OM system Zuiko 65-200 mm 1:4 v.č.v 135123 Japan. Je to iba prelud, aj keď ho mám v ruke a stál ma ozaj dosť. A mám tu celú fotobrašňu, no a čo. Nič. Kašli na to a choď si vlastnou cestou.

neda mi nevyryvat :) neviem, kolko presne stal ten tvoj objektiv, ale ja som teraz kupil sklo Tokina 70-210 f/4 v skvelom stave za 50 dolarov... preco by potom porovnatelny Olympus stal "ozaj dost?" Pozeral som po internete a tento Zuiko 65-200 f/4 stoji okolo 100 usd. Ked uz, tak dost stoji napriklad Zuiko 35-100 f/2 (cca 2000 usd)

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mňa stál v dobe nemožnosti kúpy v CS obchodnej sieti dovoz z USA okolo 10 tisícok a je dobre, že išli ceny dole. Tá Tokina je tiež dobrá a tá cena je perfektná, máš šťastie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ci 20 - 30 tisic za priemerny objektiv je lacne, ale dobre... asi mame iny pohlad na to, co je 'lacne'.

Minule som e-mailoval s jedným chalanom, vážne sa zaujíma o fotografovanie a vravel že plánuje v blízkej dobe kúpiť objektív za 70 000 Sk.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov