Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

D´Ady,

Lom v Skrabskom ,  boli sme sa tam pozrieť, ale nekúpali sme sa. exotika  :)

My, chodíme častejšie na  Domašu (to som už aj spomínala), tiež do Michalovského okresu na Šíravu, a iné .. :)

https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%C5%A0%C3%ADrava+Thermalpark

post-2385-0-27578600-1471593712_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes sme boli vysypat biele kamienky na hroby. Ked este babka zila, nadavala, ze dedko sa nechal pochovat tam, na konci sveta, ked sme k nemu pochovali babku, nadava mama, no co uz.. Bindt je stara banicka osada v Slovenskom rudohori, zhruba 20 domov utopenych v lese, nie je tam ziadny obchod, nechodi tam autobus a povodni obyvatelia uz asi do jedneho lezia na cintorine.

 

post-42-0-71052600-1472497327_thumb.jpg

 

post-42-0-59861900-1472497391_thumb.jpg

 

Co sa mi tam paci? No ze nikto tam nenapcha nasilu plastove okna, lebo nikto tam nema peniaze a ked uz chalupa chatra, je to aspon prirodzene /az na jedneho curaka, ktory stavia trojposchodovu haciendu s vezickami, mam nafotene, ale nebudem si to tu kazit/

 

post-42-0-97319100-1472497438_thumb.jpg

 

post-42-0-17357000-1472497699_thumb.jpg

 

Ked som bol maly, v tejto stodole chovala teta Karolinka zajace. Ked videla nase auto, uz tahala jedneho za usi.. :(

 

post-42-0-89959600-1472497727_thumb.jpg

 

Vchod do stolne Grünblatt, tu sme chodili tete Karolinke /nesmejte sa z tych zdrobneliniek, ale takto si to z detstva pamatam/ po vodu. Dedo Jozef mi odtial nosil krystaly a vselijake mineraly /game vie/. Nikdy som nebol na konci, ak to nejaky koniec ma. Aj teraz, ked som otvoril tie vrata, ovanul ma studeny prievan a povedalo mi to "idz het". Tak som zavrel a isiel. Prestalo sa tam tazit na prelome 19 a 20 storocia.

 

post-42-0-91100500-1472498204.jpg

 

No a ked som pochodil, vysypal som kamienky na cintorine, pozbieral som styri jedle bedle, par cernic zo starych hrobov a isli sme domov.

 

Trochu desivy je ten cmiter. Nie preto, ze je cmitrom, ale je na nom vidiet zub casu, Krize z roku pana, no.. hrdzaveju. Hroby zarastaju, niekde je uz vidiet iba kopceky s trsami travy, clovek ani nevie kde chodi a na kom stoji. Ked umrie posledny clovek, ktory si ta pamatal a poznal, skoncil si, zhrdzavies v lese na Bindte.

 

post-42-0-98357900-1472498332.jpg
 

na hrobove miesto nesahat, pouze koukat!

 

post-42-0-30506200-1472498437.jpg

 

post-42-0-90833200-1472498471.jpg

 

post-42-0-22206800-1472498511_thumb.jpg

 

a vecera bola fajna

 

post-42-0-13884200-1472498544_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak po poriadku

 

Skrabské - v nedelu som bol pozriet; hafo ludi na prechadzke, len asi malo kupajucich sa - zly pristup k vode; mali sme este pred sebou skoro 4 hodiny cesty, tak som kupanie odlozil na inokedy; kazdopadne je tam pekne, sice pristup cez cigansku ulicu v dedine, problemove parkovanie, cedule zakaz vstupu a zakaz kupania, atd...

Bindt - isiel som okolo asi pred rokom, ci dvoma, skoda ze som nevedel; znacim si do databazy vyletnych tipov; mozno ked budeme najblizsie v Poráči...

no a takto si my tu zijeme... Slovensko je prekrásne ;)

post-2373-0-66460500-1472559354.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cez Bindt som uz parkrat siel. A vcera cestoval vlakom "okolo". Vo Volovskych je takych, v doline zapadnutych dedin hned niekolko. Zivot v lone prirody kde zastal cas. Na Slovensku celkom bezne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Bol som dnes na vylete, bol som minulu sobotu. Aj predtym.

 

Ale ze dam hadanku.

 

 

 

 

 

Z toho kopca viac neuvidite,lebo su tam take stromceky. Ale na uhadnutie to nebude tazke,lebo je to najvacsi kopec v pohori ,kde ste asi vy vsetci boli co to citate a dam este jedno foto na mesto.

post-1625-0-16148700-1473543926_thumb.jpg

post-1625-0-82417500-1473544521_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som rad ,ze som bol trpezlivy. Ano je to z Knoly.

 

To druhe je kopec nad Jelsavou. Podla map maju tam byt dve hrady - my sme nasli jeden.

 

 A dodam. Ta Knola ma sklamala - lebo ja som videl pekne fotky odtial aj na Stolicke vrchy ja nie. Videl som ich pri stupani ale som si myslel ze tam bude siroky vyhlad na hory. Ani vysoke tatry som nevidel. Pri vystupe som videl polovicu vychodneho slovenska ,co sa mi pacilo , ja si robim nazor podla toho co vidim. A pacilo sa mi to. Pohlad na krajinu. Ja som ju predtym nevidel.

 

---------

Priklad vylet na tie Jelsavske hrady . Tam na prvy hrad mas znacenu cestu. Nechal som pri znacke auto. Ale podla map som si nacital asi ako to tam je a potom siel okrem prvej znacky som polhodinu a potom neskor zas nic nevidel. Tam nik nechodi a je to velmi zarastnute. nehovoriac ked som hladal ten druhy. Povalane stromy. Ale dali sme ich. A navrat ku autu lesom to slo a na tych lukach. Mal som palice tak rucal tie jeden a pol metrove rastliny aby rodina mohla prejst.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez si myslim. Bolo by krasne vidiet udolie Hnilca(ja neviem mozno aj samotny Slovensky raj), ale je tam okolo vela pohori co odtial vidiet je.

 

Mal si tam aj tanier - kde co kde aky vrch je len si ho nevidel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V nedelu sme boli v Sokolej doline v Slovenskom raji.  Ja sa tam viem dostat do 50 minut. Preskakoval som nespocetne krat cez potok. Ked bola nizka hladina a blizko kamene skakali deti sami. Ked sa mi to nezdalo som ich prenasal aby sa nezamocili - lebo by sme to nepresli ci by v kuse mrncali.

 

Ale zas. Chalaan sa mi zdal menej schopny a odvazny ako dcera. Ked som nan zahucal vyletel tymi polenami ze som ho desat minut nevidel. (to vtej metrovej tiesnave - co tie brvna su nad  potokom). Lebo som cakal na zenu a dceru ci nebudu potrebovat pomoc a ci ist za synom. Ale boli useky ked dcera aj syn isli predomnou mal som ich predsebou keby spadli ich musim len lovit, uz som bol unaveny aby som im stal vkuse za chrbtom.

 

Je to blizko. Ja sam tam sm sa bal ist detmi. Ale zvladnu to -naucia sa. Najblizsie Piecky, suchabela, klastorska dolina a dalsie dve, a...

 

Su tam prekazky ktore musime zdolavat.  Je to dobre na koordinaciu,ale neh tie deti zacnu aj rozmyslat hladat si cestu ako sa to da prejst.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som sa pomylil. Neboli sme v Sokolej doline, ale v doline Velky Sokol. Do Sokolej doliny nepojdem s detmi ani na buduci rok. Raz som tam bol. Tam je ten najvacsi vodopad a ten rebrik co ide ponad vodopad.

 

Ja som bol v tej doline co je najblizsie od nas. Vedla Piecky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov