Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Belianky, druhy zprava je najvyssi vrch Havran.

 

Tipujem, fotene z Jahnacieho stitu?

Na Jahnaci stit som mala namierene, ale v polovici sme to otocili, mali sme za sebou vystup cez chatu Plesnivec v Beliankach na Zelene pleso, a bolo toho akosi moc :)

Inokedy boli vzdy tury naplanovane inak, a na Jahnaci uz nevydalo. Ale raz vyda :)

 

 

Tatry, moja laska :srdiecko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ono na vyber tam toho moc nie je, takze pomylit sa neprichadza do uvahy :)

 

Toto sme zazivali my na rovnakom chodniku, cely cas nas sprevadzala rodinka :)

 

post-16-0-20076500-1467713425.jpg

 

post-16-0-57447400-1467713439.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okrem ramien a na nich plavenia. Som spokojny. Nadviazal som kontakt s kamaratom, nastivili sme ZOO, Devin - bola tam bitka zbrojnosov, na Kamziku sme sli prvy krat na bobovej drahe, sli sme na bazovovu limonadu za 5 eur v restaracii na Kamziku - krazny vyhlad - videl som jaslovske bohunice a kopce za, ci Zobor a pod. Dobra viditelnost. A potom mesto katedrala, hrad a parlament a potom demonstracia. Ja a myslim rodina je spokojna.

 

Co som si vsimol je nenormalny rozdiel medzi Bratislavou a vidiekom. A to dobre nieje - je to zufale.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nenormalny rozdiel je medzi BA a KE a nielen KE a RA.

 

A vcom? Realne?

Pil si pivo za tri eura? Liter vody za 5 eura?   Unas sa za desat rokov nepostavil jeden dom - v BA postavili desiatky domov - desiatky ulic. U nich ulica ma vo financnom ohodnoteni viac ako cely nas okres. V 96stom to bolo zruba rovnako aspon som to tak v nimal. Dnes? Tie hodnoty co nakradli cez statny rozpocet a eurofondy - to je ten rozdiel. 

 

V realnom podnikani - sa ti to nestane. Nikdy nevysolis na drahe auto. Vysolia to len ty co k tym peniazom lahko prisli a vedia ze im este prijdu.

 

Ak niecomu nerozumies -rad ti zodpoviem.

 

Ty nevidis diametralny rozdiel medzi Ratkovou a Bratislavou?

 

Ak to mam dokoncit - pre mna Bratislava je chemenistom zla. Na Ratkovu uplne kaslu ...dobra cesta je do Sali - siel som vnoci. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja Tatry nemusim - ked sa mi pacia tie zelene - rohace. Nemam ich rad kvoli predrazenosti , skalam - niesom kamzik. Nie je tam zelen. Mne sa pacia kopce kde su lesy. ci aspon trava, ci kosodrevina. Skaly ma nezujimaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani ja Tatry nemusim. Ciastocne preto, ze mi vadia ludia. To sa da ciastocne eliminovat tym, ze ides tam, kde to nie je pre beznych navstevnikov atraktivne, alebo tam, kde je to zakazane :)

Druha vec je, ano skaly... Tatry su ako geologicke muzeum, tiez mi tam chybaju lesy, ale niekde su - kde ich nevytlkli lesozruti...
tretia vec je, ze uz tie vyssie kopce tak nezvladam, ako pred 30 rokmi :(

 

ale tie kamziky su fakt blbe... alebo premnozene; podla posledneho scitania okolo 1200 ks ? to je uz asi naozaj vela

 

Belanske Tatry som kedysi presiel aj hrebenovku, bola to svadobna cesta, ale to je uz do inej temy....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na zaklade coho tvrdis ze su kamziky premnozene? Nie su skor premnozeni ludia? Problem nie su hlupe kamziky ale hlupi ludia. Ked tie zvierata krmia, tak zdivocele uz nikdy nebudu. Svist ti pride bezproblemov zobat z ruky, to nie je normalne. To iste medvede v kontajneroch. A potom ich idu strielat. Ludi by mali vystrielat, nie medvede.

 

Ryan odkiaľ že sú tie fotky čo si dal?

Minislovensko, Liptovsky Jan. V pondelok sa otvaralo.

http://minislovensko.sk

https://m.facebook.com/MiniSlovenskoASKP/

Vcera bola inak na jojke reportaz v spravach.

Nenormalny rozdiel je medzi BA a KE a nielen KE a RA.

 

A vcom? Realne?

Pil si pivo za tri eura? Liter vody za 5 eura? Unas sa za desat rokov nepostavil jeden dom - v BA postavili desiatky domov - desiatky ulic. U nich ulica ma vo financnom ohodnoteni viac ako cely nas okres. V 96stom to bolo zruba rovnako aspon som to tak v nimal. Dnes? Tie hodnoty co nakradli cez statny rozpocet a eurofondy - to je ten rozdiel.

Kde na svete nemas taky rozdiel medzi mestom a vidiekom? Taka krajina neexistuje. Co ti maju v 5-10 tisicovom meste postavit? Aupark, ci vyskove budovy? Komu a naco?

 

Medzi KE a BA nejaky priepastny rozdiel nie je. Media radi vytvaraju taky dojem, ale realita je trochu o inom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem kde si videl kamziky alebo sviste, ktore sa nechali krmit ludmi.

Tatry mam prechodene, a vidiet svista je unikat. Su neskutocne plache.

A kamziky detto, mlade su akurat tak zvedave, ale k cloveku nepridu.

 

Kamzik vrchovsky tatransky je endemit, ktoreho stavy kolisu. Premnozene? Nie som si uplne ista. Pocty sa rataju spolocne aj s uzemim polskych Tatier.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm, o kamzikoch toho nieco malo viem ;)
 

samozrejme, mnohokrat krat som mal kamzika na menej ako 50 m, najblizisie na menej ako meter - ale to som stravil niekolko hodin prakticky bez pohybu na jednom mieste, kym sa crieda 27 kusov pasla v okruhu par metrov okolo mna

 

najma tvoja druha fotka (doll) nie je z hladiska zivotneho priestoru kamzika celkom v poriadku; iste je, ze niektore criedy stracaju plachost

VT kamziky maju jeden problem (ci vyhodu?) - ze ludia z velkej casti Tatier vytlacili predatorov - vlka a rysa, tak ich nema kto poprehanat

v NT sa populacia kamzikov drzi stabilne na +/- 120 kusoch

ano, aj v NT sa pasu kamziky napr. okolo Kamienky na Chopku, ale skor rano, alebo neskoro vecer, ked uz je tam klud

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1345155775512796&id=529854053709643

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pisem ze su zvedave, cize pridu na urcitu vzdialenost. To ze sa nechaju krmit je cisty blud.

O kamzikoch toho moc neviem, len vravim z bohatych skusenosti, z terenu.

 

Tamto bola odvazna rodinka kamzikov, plasili sme ich, aby sa bali. Ale hrali sa s nami. Hore ked sme funeli provokovali mrstnymi skokmi, priamo na chodniku pred nami. Cestou naspat to iste, ked sme ich vyplasili, vykukali za chvilu spoza kosodreviny.

Ten pohlad na chatu, to som este cvakla, ale potom sme ich rozohnali, lebo keby ich vidi osadenstvo chaty, bolo by zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem kde si videl kamziky alebo sviste, ktore sa nechali krmit ludmi.

:) V Tatrach kde asi? Asi si to prepasla, kedže to prebehlo aj mediami. Tak rok aj viac dozadu bežalo aj video ako turisti krmia z ruky svište (už si nepamätam v ktorej doline).

Nehovoriac o tom že im "uvedomeli" turisti hadžu žradlo. Takže nečudo že stracaju zabrany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len ze pises, ze svist pride bez problemov zobat z ruky. To je blud :)

To ze sa najdu "zbludile" kusy je mozne...este to vsak nerobi z tatranskej fauny automaticky zvierata navyknute na ludsku pritomnost.

 

Zazila som mnozstvo tur, kedy som svista ani len nepocula, nie tak este videla. A ked pocula, vystrazny piskot, mali sme problem ho zbadat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamziky by mali byt aj v Slovenskom raji.

 

inak ak som isiel hodinu asi 40 km pred Velkym Krtisom - som na ceste videl cupitat jezka - asi na styroch miestach srnky, na dalsom srnca a na dalsom lan. To ani v zologickej neuvidis - a kedze behom hodiny som videl srnku aj lan na zivo- viem aky je medzi nimi rozdiel aspom objemovy.

 

5 lysok a jednu macku. 

 

Kosice su chudobny pribuzni voci Bratislave - zlodejov tam mate tiez - ale ste len vidiek. Tak to vidi vidiek - ja. Len moj odhad - Ke nevyrobi ani desat percent ako BA a neukradne ani 5 percent ako BA. Vidiek. Aby si chapal co sa rozkradne je viac ako sa vyrobi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ja nespochybnujem ze je BA vykonnejsia ekonomika. Ved je to skoro 2x take velke mesto. Tak by bolo cudne keby nebola. Ale otazka je co z toho, ked vela z tych penazi v tom meste neostava. A ani pre obyvatelov sa toho vela nerobi. Ako vyzeraju verejne priestory? To sa velmi nemaju cim chvalit. Uz len take stanice ako vyzeraju. V hlavnom meste. Ved to je hanba.

 

Ja len ze pises, ze svist pride bez problemov zobat z ruky. To je blud :)

 

Asi to nebude blud ked sa to deje. Logika nepusti. :-)

A netvrdil som ze to robi kazdy jeden.

A zvyknute na ludi samozrejme su, ved sa bezproblemov pasu vedla turistickych chodnikov. A ludi stretavaju denne, tak nevrav ze nie, lebo to je klamstvo. Ved sama tu mas fotku, tak ju nepopieraj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi to nebude blud ked sa to deje. Logika nepusti. :-)

A netvrdil som ze to robi kazdy jeden.

A zvyknute na ludi samozrejme su, ved sa bezproblemov pasu vedla turistickych chodnikov. A ludi stretavaju denne, tak nevrav ze nie, lebo to je klamstvo. Ved sama tu mas fotku, tak ju nepopieraj.

A kde mam prosim Ta fotku svista? :)

 

A to ze tu mam foto kamzika v blizkosti, stalo sa mi to raz. Z mnozstva tur po vsetkych dolinach v Tatrach, v roznych rocnych obdobiach, ci na ture vo dvojici v tyzdni alebo v masovke cez vikend.

Rozsirene su v okoli Jahnacieho stitu, ale to tiez pozoruju z dialky. Vynimocne sa priblizia.

 

Nehodnot podla jednej reportaze. Vyber sa do Tatier a garantujem Ti, ze blizky kontakt s kamzikom nezazijes, a uz vobec nie so svistom.

 

Mas Tatry obehane ked ma o tom presviedcas? Lebo ja takmer cele.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A kde mam prosim Ta fotku svista? :)

Pisem snad niekde ze mas fotku svista?:O

 

Nie veru, nehodnotim podla jednej reportaze. Netusim ako si k takemu zaveru prisla. To ze som ju spomenul, neznamena ze hodnotim len podla nej.

Videl som, zazil som na horach X krat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wau. Rozmyslam kde si mohol vidiet pritulneho kamzika alebo svista. Asi si narazil na ine kusy ako ja pocas x rokov a x tur rocne.

Daj tip kde si to videl ;)

 

Ale ok, nejdem Ta presviedcat o opaku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani to neskusaj.

Napr. v Mengusovskej sa obcas pasu blizo pri chodniku. A aj na Deresoch som uz zazil tak na 3-4 metre. A ani v pate nemali ze niekto sa okolo nich prechadza. Len tam netreba chodit v case ked je tam tisic ludi. A v Žiarskej hadzali "uvedomeli" turisti svistom mrkvu aby si ich mohli fotit z blizka.

 

Tak ma nepresviedcaj ze som nevidel to co som videl. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamzik smrdi, asi aj horsie ako cap a lietaju okolo neho muchy :) S tatranskym zverincom je to podobne ako s medvedmi, Niektore chodia po nastupisti elektricky na stanici v Smokovci a niektore nevidis, lebo ked ta pocuju, maju v pazi sa promenadovat a idu radsej prec. Videl som jelena na schodoch hotela Morava v Tatranskej Lomnici. Okolo Rainerky chodi liska, ktora ked sedis, pride k tebe a zoberie ti desiatu z ruky. Kamziky co mam tuna v galerii mi dovolili priblizit sa tak na pat metrov. Jeden strazil, ostatne stado sa kludne paslo. Strazca stal stale medzi mnou a stadom. Kamoska co bola so mnou ich niekedy chodila ratat, vravela, ze vedia aj zautocit. Svista som odfotil asi tak z 50 metrov, ked som isiel blizsie, zmizol medzi skalami. Su to proste individuality.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pavel Ballo pomáhal vrátiť svište do  Belianskych Tatier

 

Už detstve mal veľmi blízko k zvieratám. Svoj druhý domov našiel medzi tatranskými štítmi. Pavel Ballo sám o sebe so smiechom tvrdí, že je reinkarnovaným svišťom. Práve zhovorčiví spachtoši sa stali jeho najlepšími priateľmi. Aj vďaka jeho snahe sa ich domovom opätovne stali Belianske Tatry.

Čítajte viac: http://poprad.korzar.sme.sk/c/8163945/pavel-ballo-pomahal-vratit-sviste-dobelianskych-tatier.html#ixzz4Dq0koviE

fotografie: http://www.horyamesto.sk/program/specialne_tematicke_sekcie/fenomen_svist/  :klobuk:

 

 

ešte jeden svišť :)

P.S.  ja som svišťa naživo ešte nevidela. kamzíka, áno.

post-2385-0-88312400-1467997434_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov