Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

Prva fotka nemoze byt hocikde. Taky pamatnik je len jeden. Je to Dukla.

 

2. nejaka hranica mozno.

3. to bude Morske oko

4. Spissky hrad napadol aj mne

5. Spania dolina

6. Asi Kyseľ

 

// tak nie Kyseľ ale ako pise dAdy Sucha Bela. Teraz som si uvedomil ako velmi podobne to je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heh, neplanoval som to ako hadacku, ale chytili ste sa toho dobre, hlavne D'Ady :)

Takze,

1. Je samozrejme Dukla. Cestou na nu nas dojala 45minutova zapcha, sposobena prejazdnostou vozovku len v jednom smere, kvoli oprave cesty. Na tom by nebolo nic zle, keby cely pracovny ruch na kilometrovom useku neboli 4robosi pokladajuci rigol...

2. Bolo neuhadnutelne (kedze som to nedaval ako tipovacku). Je to 'skratka' (podla GPS) medzi Stakcinom a Morskym okom :D

3. Morske Oko

4. Spissky Hrad

5. Spania dolina

6. Sucha Bela v Slovenskom Raji. V ten den sme stihli este Demanovsku Jaskynu Slobody, Vlkolinec, a poprepletat sa pomedzi burky cestou do Hrinovej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dolezite je ze si sa pridal.

 

Blbost je ak zo slovenskeho raja odbehnes do demenovskej jaskyni a este k Hrinovej.

 

Ja mam za den tri ciele - ale tie musia byt v tej lokalite 30 km - ty si dal 300? Lebo ci si hocikde - Na 30-50 km najde aj 7 zaujimavych miest(hocikde na Slovensku) -treba si nato pripravit - .

 

Pre mna tie tvoje fotky neboli nijak zaujimave. To teda dufam ze si videl aj krajsie veci a neber to ako kritiku - ved kazdemu sa nieco ine paci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco by to mala byt blbost? Jasne, ze si schopny stravit den aj viac na jednej lokalite, ale o tom predsa nie je road trip. Ten je prave o tom, ze si kazdy den niekde uplne inde a samotna cesta je rovnako dolezita, ako destinacie, ktore chces navstivit. Ja som si tych 300km denne roznymi horskymi cestami a priesmykmi uzival rovnako, ako destinacie, do ktorych na doviedli. Videli sme roznorodost Slovenska, a tu na jednom mieste, teda neuvidis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapes - roznorodost na Slovensku mas aj na 30 km.  Aj prirodnu,aj kulturnu - na 5 km mozes mat aj 5 nabozenskych spolocenstiev - vo Svidniku to je iny galimatias.

 

Blbost je prejst 300 km naraz - co si videl - hovno. To zasa neber v zlom. Lebo viac si stihnut nemohol. 300km - to tade kde si siel ti trvalo a neviem ci si dosiel az domov do bratislavi,zrejme nie koncil si v Hrinovej. Ale aj tak - strateny cas v aute. 

 

Co mohol vidiet od spiskej cez mikulas do hrinovej.

 

Pre mna zoo spiska - nezaujimave - pre neho a to chapem - uz nic v slovenskom raji -  pridem do jaskyni . v podstate nic..

 

----------

Kto si da plan - road trip -ako pises ako si to spravil - vie hovno mozno aj o tej dukle na ktorej som nebol . Neviem ako to tam je - vysiel si aj do prirody a vedel si si predstavit ,kde sa ti ludia zabijali v akom terene v akom case? A preco prave tam?

 

Ved si vygogli co je na spisi - trebar levoca. Tam som bol.  pod hradom spisky stvrtok ci co, tam som nebol.

Keby si sa aj motal po prielome hornadu aj dva dni - uvidel by si maximum polovicu jeho krasy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tusim to bol moto ride ;) s nejakym sprievodnym vozidlom, ako som vydedukoval z tej fotky pri rampe...

 

ono sa toho da za den vela stihnut, ked prejdes 100km k zaujimavemu misetu, venujes mu hodinku-dve a tak to tri krat zopaknes

ale samozrejme mas pravdu, ze na SK sa mozes cely vikend prezabavat na 30 km, lenze to je iny styl vyletov

a stale este pri tom zistis, ze na tych 30 km je kopa miest, ktore si nestihol navstivit, hoci do okolia chodim cele roky

 

napriklad kopec, z ktoreho som fotil tu stiavnicku Kalvariu - bol som tam prvy krat za 40 rokov (co sa tam potulujem) a som rad, ze som objavil ten pohlad

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapes - roznorodost na Slovensku mas aj na 30 km.  Aj prirodnu,aj kulturnu - na 5 km mozes mat aj 5 nabozenskych spolocenstiev - vo Svidniku to je iny galimatias.

 

Blbost je prejst 300 km naraz - co si videl - hovno. To zasa neber v zlom. Lebo viac si stihnut nemohol. 300km - to tade kde si siel ti trvalo a neviem ci si dosiel az domov do bratislavi,zrejme nie koncil si v Hrinovej. Ale aj tak - strateny cas v aute. 

 

Co mohol vidiet od spiskej cez mikulas do hrinovej.

 

Pre mna zoo spiska - nezaujimave - pre neho a to chapem - uz nic v slovenskom raji -  pridem do jaskyni . v podstate nic..

 

----------

Kto si da plan - road trip -ako pises ako si to spravil - vie hovno mozno aj o tej dukle na ktorej som nebol . Neviem ako to tam je - vysiel si aj do prirody a vedel si si predstavit ,kde sa ti ludia zabijali v akom terene v akom case? A preco prave tam?

 

Ved si vygogli co je na spisi - trebar levoca. Tam som bol.  pod hradom spisky stvrtok ci co, tam som nebol.

Keby si sa aj motal po prielome hornadu aj dva dni - uvidel by si maximum polovicu jeho krasy. 

Ako vzdy maju tvoje vecerne prispevky mudrost, ktoru nikto iny nevidi. Mas pravdu, Slovensko je jedna fadna nudna krajina a medzi lokalitami, ktore zaplnaju stranky turistickych sprievodcov, nie je co vidiet. Ta krajina je monotonne nudna. Aj doktorka prirodnych vied, ktora nam zo zadneho sedadla robila sprievodcu vie urcite hovno. To taky slimak by nam o zmene porastu, podlozia, procesoch tvorby krajiny, ktorou ideme povedal urcite viac.

 

ps. Aj v Levoci sme boli, pozreli sme si kostoly, radnicu, dali obed, opravili defekt a tiahli dalej na duklu. ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V podstate mas pravdu vecer som mal vypite. Nevedel som ani neviem co je road trip - jeho vyznam - ale ak ti to tak vyhovuje OK.

Len je skoda podla mna - co som sa snazil pisat - nevidiet z toho zdanliveho kuska ak si uz tam ovela viac. Co by sa dalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som na motorke nesedel od 17-18 rokov(to bolo len kvoli tomu ze brat co mal motorky v tedy bol na vojne - a cez nu a po nej sa venoval svatbe, ci rodinnemu zivotu - jeho vtedy jeho motorky nezaujimali) - a po ceste som nejazdil. Skoncil som ak ich dal prec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4v1ule.jpg

 

Toto je ustie javornikovej doliny - nic zvlastne - neviem cim ona moze byt zvlastna - lebo aj z ineho uhla vidis aj koniec doliny. Inak to pisal dady - a vraj hrdzava je nic moc - pre mna aj hrdzava dolina pride pekna a zaujima. 

 

Pre mna najlepsia dolina a nieco aj najkrajsie aj nastrasnejsie dat si dolinu ani neviem ako sa vola, medzi pasekami a voniacou - odporucam v zime - aby neboli listy.

 

http://mapy.hiking.sk/?zoom=14&lat=6226649.18163&lon=2225421.248&layers=00B0FFTTTTTTFFFFFFTT

 

Dole na zaciatku januara -nebol sneh zelena trava a mach  - vela zelene(sitej zelenej farby) - potom hmla skaly a diery kde spia medvede - hore fukalo a bolo 20 cm snehu a padalo - to je na 3-4 km? Zena sa mala vratit pre auto a mi ze ideme dalej do Tisovca - mi sme nenasli dalej cestu(a nevladali) a zena sa odmietala vratit medzi medvede pre auto.

 

Inak to je ta zlta trasa na zaciatku kosti a nejaka lebka nejakeho zvierata a vystrihaju vas ze tu su medvede.

 

V zime nemas listy a ty vidis skaly na jednej aj druhej strane a vzdialenost nieje ani 100 metrov - a v tych skalach aj vidis jaskyne ci dieri - kde mozu tie medvede" nocovat" . Teda ani ty ani medved  nemate kam utiect. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme boli na tomto dvojkopci - vidite ten vyssi(na pravo a nalavo je ten nizsi) - ale medzi nimi je len mensie sedlo.

2ccnwqp.jpg

 

Toto je vyhlad z tej skaly co ste videli na prvej fotke.

o8dxyf.jpg

 

Tieto dve dalsie su z toho mensieho. Dnes bolo aj dobre pocasie aj viditelnost.

 

2ufrg44.jpg

 

Podla mna tato fotka by vam mohla naviac pomoct urcit o aky kopec ide.

 

2hdmbsn.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To hadanie asi tazke je. Je to Radzim - sli sme od Brdarky -  dnes som mal navyse 5 rocne dievca(teda celkovo tri deti, dve 5rocne a 7 rocneho chalana) - zvladlo to - lahka trasa - ci pololahka(4 hodiny v prirode).

 

Radzim som sa docital ,ze je najvyssi kopec(998,5 mnm) Revuckej vrchoviny - ona len po Revucej je pomenovana -nieje to ziaden - chrbat - ziadne horstvo - je to cca 20 km pas od Roznavi po ten Radzim smerom na zapad po Malinec(teda dlzka toho pasu je cca 60 - 80 km). 

 

Teda z geomorfologickeho hladiska co vidite na fotke - najvacsi kopec na lavo je Turecka(953,patri do rev.vrchoviny a vlastne vedla toho kopca je Roznava) -Napravo toho chrbta  teda vstrede je plesivecka planina - patri do slovenskeho krasu a vzadu vidite pohorie v madarsku. Patri to pod Matru.

 

Na druhom vyhlade - je vidno Vysoke Tatry a Kralovu holu - Dobsinsky kopec. To bolo len pre zorientovanie - Tento Radzim ma same skalne brala okolo - pripada mi ako mala planina - resp - velmi mi pripomina Vepre.

Teda z tohto vyhladu ak ste sa pozreli dole by ste videli Vysnu slanu.

 

Posledna - tam vidite Stolicu , Rejdovu a vzadu Kralovu holu. Podla mna podla tohto sa dalo lahko zistit odkial to fotene bolo.

 

http://hiking.sk/hk/ar/2538/velky_a_maly_radzim_z_brdarky.html?ref=mapa

 

Tu mate viac popisane o ture. A viac farebnych jesennych fotiek. Pre dadyho je tam fotka dalsieho prielomu tento je pri Plesivci - medzi Plesiveckou a Koniarskou planinou.

 

A dam nejaku fotku nie svoju - vedeli ste ze nieco taketo je na Slovensku ma to 115 metrov?

http://hiking.sk/hk/ga/32861/cukrova_homola.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som tam bol tri krat - trikrat som si asi dal aj pivo na Zadielskej chate - vzdy som isiel po ceste hore a dole po modrej najprv cez les potom luky nakoniec - strmo dole. Neviem ci to na tej trase je ale myslim, ak si spominam - vtedy ked som o tom pisal som to videl prvy krat a bolo to vyssie. 

 

Takze nie.

 

http://mapy.hiking.sk/?y=48.628860&x=20.831620

 

Ja som chodil na jar a zavadzaju asi stromi ci zo spodu to take vyrazne nieje. A zvrchu si to nepamatam - takto - mozno to z toho vyhladu vidno je..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidno ju aj z parkoviska, aj z hlavnej cesty. A zhora skoro z každej vyhliadky. A v tiesňave maš aj naučne tabule kde sa o nej piše. Zo spodu kvôli stromom samozrejme ťažko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tak som sa bol na vlastne oci presvedcit, ze na juznom Slovensku je kadeco vhodne na pozeranie
par dni v Podhajskej a okoli rozhodne nestaci

a este na Velkolelskom ostrove (Dunaj, par r.km zapadne od Komarna) som bol kuknut, ale tam odporucam ine obdobie ako uprostred leta a iny cas ako na sumraku :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zajtra pojdem na vylet  - najprv som mal mat tri deti ,ze sa len v Ciernom Balogu povozime na vlaciku a pozrieme muzeum lesne- ale jedno dieta odpadlo - zena je v cechach na vylete - snou som sa asi hodinu ako som naposledy odisiel s fora pomeril - a pustil ju do ciech na vylet.

 

No a zajtra skusim sa dostat do kratera polany s dvoma detmi.  Deti maju nove turisticke topanky(neviem ci take su,zena kupila) - doteraz chodili bud v zimocnych, teniskach ci aj sandalach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

Ako? Bol si na výlete so synom a dcérkou? Je milé, že svoje deti vedieš, aj  s manželkou k láske k prírode. Pekné fotografie.

 

O tom, že je Slovensko  krásne, niet pochýb. Milujem prírodu, je nádherne vidieť, spoznávať  všetky tie krásy, priamo vidieť, prejsť si to,  precítiť..

Mala som to šťastie vidieť naše Slovensko aj z výšky.  Je to skutočne  prekrásny pohľad, Slovensko je nádherné, rozprávkovo krásne. 

 

Naposledy som bola  zrelaxovať tu neďaleko nás v Nízkych Tatrách v Jánskej Doline, prekrásna príroda, skvelí ľudia, mám milé spomienky a rada sa tam túžim vrátiť. Rada by som    toho vidieť ešte oveľa viac z nášho Slovenska,  ale aj inde, život tak rýchlo uteká, musím sa poponáhľať, neodkladať na neskôr, no snažím sa, snažíme...

 

 

Práve si čítam tento zaujímavý článok, prezerám  fotografie http://www.manmagazin.sk/video-nocne-tatry-ako-na-dlani-krajsie-zabery-slovenskej-pychy-ste-nevideli/

Vlado Šifra

Krásne  video

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano boli sme v nedelu aj s navratajsou zenou natej Polane - sli sme po zltej na Kyslinky a nazad po modrej. Chcel som nejaky pekny vyhlad zdola. Nebol po ceste este sa tam budem musiet vratit -niekde inde. Detom som slubil ze nepojdu do kopca ako obvykle ale dole kopcom - to sa im pacilo. 

 

Mna tam prekvapilo strasne vela malych potocikov - neviem ci tam nejak vela prsalo - nemyslim - ale podlozim - tam voda steka popovrchu - ved aj na vrchu polani mas mokrad. CI studnicku skoro uplne na kopci - odkial to tecie?

 

A hlavne vo vnutri kratera  - fakt velke stromy - ci ihlicnany - jedle,smreky, ci listnace, javor,buk. Ja som este tak velke stromi nevidel. Aj meter dva vedla tej asfaltky.

 

141mlwx.jpg

 

V sobotu som bol v Ciernom Balogu s detmi - previezli sme sa na zeleznici a za tri hodiny prechodili cely ten krasny lesnicky skanzen. My sme tam uz s detmi boli, aj ked neviem ci aj dcera- ci bola na svete. Ale ani chalan si to nepamatal. Aj tam su krasne neporusene lesy - aj v celom okoli Revucej boli krasne neporusene lesy mal si jeden maly vyvrat ci jeden ban. Vsetko zalesnene.

 

Ked teraz ides prirodou v okoli - a vidis toto.

 

 

 

Ci niekde hocikde aj horsie. Toto este na fotke vyzera dobre. Niekde,kde to je cerstve len podu a ppadame stromy. A ta ak som sa poducil v skanzene sa tvori 6-7tisic rokov.

 

Teraz mi nejde neviem preco nacitat fotku cez tinypic - prva sla. Nieco skusim neskor ju dam.

 

 

Proste bol to zazitok byt v prirode- kde su krasne lesnate hory.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimak, Polana je nadherna, tam sa da chodit cele roky a stale clovek nespozna vsetky jej zakutia. Navyse my tam vasinou chodime mimo znaciek.
Nerozumiem celkom tvojej poznamke, ze si chcel vyhlad zdola. Myslis tym, stat vo vnutri kratera, akokeby si bol vo vnutri sopky a videl jej okraje hore ? To je dost tazko, ten teren je clenity...

Napriklad zhruba z tychto miest je pekny pohlad na severnu cast kaldery a Janosikovu skalu http://mapy.hiking.sk/?x=19.39023&y=48.64875&ref=permalink

Na druhu - juznu stranu, su pekne vyhlady odtialto http://mapy.hiking.sk/?x=19.44241&y=48.67505&ref=permalink

Pokial sa chces pozerat z okraja kratera, bolo by dobre prejst usek cervenej znacky od Hotela Polana cez Zadnu Polanu smerom na Kopce niekde v tejto oblasti http://mapy.hiking.sk/?x=19.48837&y=48.64359&ref=permalink

Len to su casovo aj terenne narocnejsie veci na tury s detmi, hlavne ked sa nedaju zokruhovat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Je zvlastne ze tuto temu som si musel vyhladat - ze nieje aktivna.

 

Ano cakal som ze najdem bod ze si to vznutra cele pozriem - ano je to clenite. Niekde su aj stromy - inak ak som tam bol nazivo a vsetko zalesnene a na googly pozrel ako to tam drancuju  - tiez by som neveril. 

 

-------------------

 

Ale su novinky co som zaznamenal - Na burde bola koliba - po roku vyhorela a teras po troch rokoch je tam postavena zo skal. Bude a je noclah(20ludi - pre mna to vyznam ani nema) mozno aj cez zimu. SU nove 3 tie vyhliadkove veze v povodi rimavi a vraj mali prbrigadu a vycistili Fabovu holu.

 

---

 

Vlastne co som chcel - raz som pozeral asi spravy RTVS a neviem ci viete - asi nie vo Velkej Fatre uz nieje najvyssi ostredok - nebudem napinat - nebol som tam - je to o 300 metrov vyssi kopec o tri metre. 

 

A v malejj fatre tam hned dali ze nejaka fermata. Konci sezona - som sa nato pytal kamarata - sefa nasich turistov - ze tam este nebol.

 

------------

Naposledy som bol za Muranom - ten predseda mi povedal - dal info co nebola pravdiva - ale nasie som nejaky chodnik. V krasnej doline. A Medzi tym som nasiel aj ine veci ale to spominat nebudem . Budu to hadanky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov