Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

mame uhorky pekne po radoch vždy nanovo vykutali krtkovia ...

 

na padnuté liesky a padnuté mandle chodia škrečkovia a veveričky ...

 

aj na nazbierané ... nazbierala, čo ráčili nechať, dala do kýblika, a keď išla pre kýblik, že ho berie domov, zavrčal na ňu z neho škrečok ... to sú najčerstvejšie záhradné historky :) -_-

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tá nepríjemnejšia stránka záhrady....

Konár je naklonený nad susedov pozemok, čerešňa má asi 45 rokov a je totálne prehnitá. Dnes sme urezali asi 40cm hrubý konár....jeden, a mali sme dosť. Ale čo budem robiť s týmto , to fakt neviem. Plot je asi dva metre od stromu......Mám rebrík, A-čko,4m s vysúvatelnou časťou, takže sa dostanem do výšky asi 7m, ale to nie som ešte ani pri tej hnilej časti, a nad ňou sú nové konáre s dĺžkou okolo 7-8m, priemeru asi15-20cm(nie je vidno na fotke). A čo je dôležité, nemám rád výšky a mám "pokazené" kolená. Jediné , čo ma napadlo bol nápad z minulých rokov.Privaril som na pílku na drevo ocelovú ruru s dĺžkou asi 4m, a pomali som šmidlal.Problém ale je, že nech sa postavím kde kolvek s rebríkom, tak odpílený konar ma môže vždy trafiť. Je to tak vysoko, že ho neviem ani uviazal na lano a spustiť... babo raď. :confused:

post-2333-0-15315300-1348858294_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ti nevim, chlape ... ale na podobný strom zavolala rodina technické služby mesta, bol to už dvasaťročný strom, aj tak museli mať povolenie na vypílenie celého ... rameno dosiahlo z ulice na začiatok záhrady, a popílili po kúskoch, vypílili, zachytili, odviezli, bolo vymaľované ...

radšej ako spadnúť z výšky desať metrov alebo sa nechať zahlušiť padajúcou nadstavovanou pílou či tonovým konárom ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Autom s plošinou sa tam dostať nedá....Ja ho nechcem vypíliť celý a naraz, má nádherné obrovské srdcovky. Na potreby rodiny by stačila jedna haluz, väčšinou rozdám 5 bedničiek ja, niekoľko švagor , a takých 10 bedničiek opadne.

 

že dvadsať ročný..ha ha ha, to by mal našej čerešni onikať :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je mu pomoci ... on na tej čerešni ide píliť ten konár ... a už ho aj straším, a nič :(

 

tak jo ... na balkónovej paradajke, tento rok boli dve sadeničky, absolútne nevydarené, vyhúknuté, slabé, aj vyviazané sa prevaľovali, vyhúkli von z balkóna, ale vyeralo to vcelku veľmi zaujímavo :) ...

ale aspoň v auguste konečne začali červenať bobule, zelených bolo statočne ešte aj pri likvidácii rastlín, keď ich chytila peronospóra či podobná pliaga ... nakoniec ale bolo dokopy asi 6 - 7 takýchto misiek malinkatých chutných koktejlek ...

 

post-3-0-67118200-1348922334.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyťal som dnes slivku, listy osekal a dal do igelitových vriec, drevo rozrezal... a bol som tak unavený, že na rebrík k čerešni som sa dostal len raz. Ale aspom tu jednu som odrezal, to bol buchot, keď sa to rútilo k zemi. A na pílku som navaril 4 m dlhú rúru. Aj som vyliezol ešte raz na rebrík, ale už som nevládal píliť. Zase o týždeň....(žijem :ahooj: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie je dobre. a čerešňa ? :)

 

ináč vážne, na tejto poslednej fotke je vidieť, aká je obrovská. kedysi boli podobné prastaré dva stromy, jedny čerešne skoré, jedny neskoré na dvore u tety, keď došla sezóna, viseli sme na nich ako deti v strapcoch ... a boli obrovské. ale ako pozerám len ten odpílený konár, táto čerešňa je ešte väčšia. :klobuk:

koľko má vlastne rokov ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetkym zahradkarom zavidim ich urodu,a to aky maju pekny vztah k zahradkarceniu :) Ja zahradu nemam,ale chcel by som mat.Je to relax,praca a hobby v jednom.Co uz moze byt krajsie, ako spojit prijemne z uzitocnym :) Drzim Vam palce a vela urody zelam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tot otazka - co je to dobra uroda ? mas malo, zle je, mas vela, tiez je zle, hadam este horsie... o jablkach sa mi tento rok uz aj sniva

to je nekonecny pribeh a zacina to uz v lete, ktore bolo ake bolo, takze padali este nezrele - treba to zbierat, lebo to nemozes nechat hnit pod stromom... postupom casu uz mas plne kompostovisto/hnojisko a tak tie hnilicky sypes len tak k plotu; ako postupne dozrievaju, tak tie krajsie oberas, horsie zasa zbieras a sup s nimi do suda; jedneho pekneho dna sa rozhodnes, ze uz je cas to otriast, lenze to treba najprv pokosit travu popod stromy... tak kosis, potom zbieras, potom melies... apropo, elektricky "home made" mlynec prestane posluchat akurat v najnevhodnejsej chvili... aby som nezabudol, predtym este musis zohnat co najlacnejsie cukor, poumyvat a nachystat sudy

tie krajsie idu stale do bedniciek a sup s nimi do pivnice a do komory; po par dnoch pozries - aaaa, ku**a, mysi! v kazdej bednicky aspon jedno jablko nahryzene... tak zhanas pasce, lepidla, macku ;-)

jablk zo zahrady sice ubudlo, ale este stale je toho hromada na stromoch neskorsej sorty a samozrejme pod nimi; najdes na povale vrecia, zbieras a zbieras a zbieras, potom to odtrepes autom do vykupu vzdialeneho asi 10 km, aby si dostal cca 7 centov za kilo.

Ked sa doma pozries do komory, tak tam troni v sudoch 1200 l kvasu... hmm, este treba nachystat drevo do palenice... tak startujes cirkular a potom svoje ruky a tazku dvojkilovu sekeru...

 

jj, praca v zahrade je nielen praca, ale aj relax a hobby :zubiska:

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.... nooo, ale keď sa ťa zima opýta, čo si robil v lete, budeš sa môcť pochváliť. :klobuk:

Nie ako niektorí, ktorí v lete ležali hore pupkom na pláži a teraz kupujú jablká v supermarketoch. :smile2:

 

Oni sa budú chváliť maximálne tak opáleným bruchom, v lepšom prípade aj chrbtom,

ale ty budeš mať svaly na rukách, opálené celé telo /skoro celé/, plnú pivnicu,

pocit z dobre vykonanej práce a ešte aj "bonus" na "vypálenie červíka". :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D Ady a sahara mal som na mysli male zahrady,preto som napisal relax,hobby a praca.Samozrejme suhlasim cim vacsia, tym je roboty viac a uz to zabavne nie je :) ;) A D Ady a co je na tom smiesne praca,relax,hobby? Vsak praca - pracujes na zahrade. Relax - po praci mozes aj relaxovat na zahrade. Hobby (konicek) keby ta to nebavilo asi by si sa o zahradu nestaral nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Relax ako relax... keď tam nebývaš, tak sú to väčšinou soboty strávené s motykou, ale bez dozoru ...(manželka je doma) :zubiska: . Časť, o ktorú sa starám ja, je cca 3 áre, a aj to som už vysial trávu, lebo nebolo čo sadiť, len rástla burina. Ale aj tá tráva chce starostlivosť... A preto som zasadil teraz hrozno, a ešte mi nejaké korene prídu, aby som ubral z obrábanej plochy. Najkrajšie na záhrade je chvíla, keď si uvarím kávu a sadnem si na 20 sekúnd, pričom si zapálim.. ale po dvoch šlukoch už držím motyku. Našťastie mám hubu z azbestu, takže horúca, ešte vriaca káva mi neublíži.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov