Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

slimákov by si zrejme objavil, sú zvyčajne neprehliadnuteľné ... toto vyzerá dosť vážne

premiestnenie fólie na iné miesto, alebo je kdesi v záhrade nákaza ?

skús choroby papriky / aj vo fóliovníkoch / : http://www.google.sk/#sclient=psy-ab&hl=sk&source=hp&q=choroby+papriky&pbx=1&oq=choroby+&aq=3&aqi=g4&aql=1&gs_sm=c&gs_upl=1493l3662l0l6919l8l8l0l1l1l1l795l2286l0.2.1.3.6-1l8l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=604cd8cdcc1d5455&biw=1366&bih=595

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ešte sú a existujú, dokvitajú, ale pomaly sa budú sťahovať - muškáty z balkóna, dnes v noci tu teplomer ukazoval -1, trochu chránené čidlo, hore na kovovom zábradlí bolo muškátom asi zimšie ...

do -5 by mali vydržať, nemám na ne veľmi dobrú pivnicu, ale jedna suseda, ktorá býva na poslednom poschodí, kam takmer nikto nechodí, máva svoje na schodoch cez zimu ...

pred nedávnom sa veľmi sľubovala, že sa postará aj o moje ... uvidííííme :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

komentovať to nebudem, brusel s drahoplatenými a premnoženými úradníkmi bude raz príčina, že celá európa zajde na úbytě.

 

záhradkári všetkých krajín, nedajte sa! a rajčinu si zasadím just !

 

------------

k téme je téma tu : http://forum.freespa...totalitny-stat/

/ odcitované tam, dokonale sa to tam hodí /

 

pokračovanie k eu totalite tam !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doplněno 20.1.2012, v 17 hod.

P.S. - Ač se mi tomu nechce věřit, spousta čtenářů tento můj článek bere vážně. Od jeho zveřejnění denně odpovídám na řadu mailů, ve kterých se mě čtenáři tážou na reference odkud jsem čerpal informace... Tak tedy naplno a se vší vážností - TENTO MŮJ ČLÁNEK JE MYŠLEN JAKO ŽERT A PARODIE NA TÉMA BRUSELSKÝCH ZHOVADILÝCH VYHLÁŠEK, KTERÝMI NÁS TENTO TAK VYDATNĚ KRMÍ. Prosím, aby tedy k němu bylo takto přistupováno. Víte co mě děsí nejvíce? Ne to, kolik lidí tomuto článku věří, ale to, PROČ mu věří. A víte proč?

Protože není hovadiny, kterou by lidé ze strany Bruselu nepovažovali za možnou. Tento fakt svědčí o mnohém...

 

http://vladimirkroupa.blog.idnes.cz/c/241657/Brusel-hodla-zakazat-zahradkarum-pestovani-ovoce-a-zeleniny.html
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

neviem sa dockat jari, zahajila som pestovatelske prace v domacnosti - len tak, na skusku som pred tyzdnom vybrala semiacka z cervenej papriky a supla ich do kvetinaca a dnes som ich obzerala a uz sa tlacia zo zeme...

a zasiala som dnes jarny salat a pazitku... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

alarm, ja som si terminy precitala na sackoch :)

papriku som iba tak vyskusala, ak by sa nic nedialo, tak sa nic nestane, obchody este existuju..

ale moje papriky uz maju tak 7-8 cm, mam ich 50, vcera som ich supla do vacsich hrantov, kazde rano ich vylozim na slnko, vecer dam dnu, teraz je dost chladno.. moja pazitka ma do 20 cm a salaty uz jem.. sice po listkoch, ale da sa.. vcera som vysiala dalsiu varku.. minuly tyzden bolo super teplo, vcera padal sneh na rozkvitnute pupavy, tak vidim, ze je este trochu chaos v prirode :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to "peklo" vysej teraz do zohriatej pody, dobre polej odstatou vodou izbovej teploty, na kochlik daj sacok /priesvitny :) / a vsetko daj na slnecne okno.. mikrosklennik..

a potom potom uloz semiacka z plodov, nestaci iba behat po byte a chladit si usta... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A POTOM TO BUDE PEKLO HEHEHEHE.

 

južan, vlani mi dal sused pol pohárika z horčice mletej habanery, s tým sa musí manipulovať opatrnejšie ako s nitroglycerínom :zubiska:

v porovnaní s ňou mi mletá čili z obchodu pripadá ako detský zásyp :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Máte záhradu?

 

Mám, a v nej rozkvitnuté marhule, broskyne, nektarinky, aj čerešňu. Ale je také vachrlaté počasie že nelietajú včely ani iní hmyzovia a z úrody bude asi veľké...nič :angryfire: Neviem či to mám ísť opeľovať ja :( alebo si u Iľka objednať lepšie počasie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mame novu susedu na zahrade, teda o dve chaty dalej. Este som nemal tu cest zoznamit sa, ale nasi stari susedia mi povedali, ze sa im vyhrazala, ze zavola policiu, ak nezahasia ohen, na ktorom si opekali klobasky. Skusal som najst nieco, o co by som sa mohol ja, alebo privolana policia opriet, ale nenasiel som. Zahradkarska osada sa nenachadza v lese, ani v intriviliane obce. Jedinu pouzitelnu formulaciu som nasiel v Obcianskom zakonniku §127, kde stoji:

 

 

nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.

Z obcianskeho zakonnika cituje aj Osadovy poriadok Zvazu zahradkarov.

 

Opekam, alebo varim gulas tak 5 krat do roka, na prenajatom pozemku a riadne upravenom ohnisku. Zakazuje mi to nejaky zakon?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musíš pohladať v regulách Miestneho zastupitelstva....

Tam býva, že nemožno "páliť". Platí to napr. v Blave na Trnávke, kde sú rodinné domy. Samozrejme, dá sa to obísť tam, že si kúpiš vonkajší kozub, a keď v ňom budeš páliť aj gumu, môžeš povedať, že griluješ :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zlý sused hotový nebeský dar ... aj na záhrade.

alebo sa spýtať kamaráta čierneho šerifa, podľa mňa takéto veci riešia často ... keď takého nemáš, na udanie susedy ti prípadne ku gulášu prídu, nasadia náramky a predvedú ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked sme este mali zahradu, bol v internych predpisoch zahradkarskej osady zakaz palit konare a odpadky v sobotu (ked tam tradicne byvalo najviac ludi)... ale na nejake to distingvovane opekanie ci grilovanie to neplatilo - alebo sa nedodrziavalo a nikomu to nevadilo....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No nic, zapalim ohen a uvidim, ci aj vasne :)

 

Na stranke obce sa dost tazko hladaju informacie, ak tam ohladom takeho problemu vobec nejake su. Ak budem mat cas a naladu, pojdem sa opytat policajtov na obecnom okrsku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že nie policajtov, ale príslušný mestský/obecný úrad, odbor životného prostredia.

Ale ešte lepšie by bolo mať toto vyjadrenie na papieri, aby to neskôr, ak by okrem ohňa horeli aj vášne,

toto stanovisko úradu nebolo možné "odvolať", aby to potom nebolo "tvrdenie proti tvrdeniu".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov