Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

Veru, presne tak, ako z tvojich "skorých marhuliek" ... :)

... asi to dobre poznáš ... podľa seba, súdim teba.

 

 

Ale nie, dobre sa pozerá na tú vašu úrodu, len sa chváľte aj ďalej,

nech vám my, čo ani na balkónoch okrem kvetov nemáme nič, závidíme. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

rajčinka, teda tri rajčinky ma prerástli, a takto vyzerajú po dnešnom zbere úrody a dnešná úroda je na väčšom tanieriku než tá naposledy, plus muškáty ... hnusne sa vychvaľujem, a musím to odklopkať, urýchlene ;) ... hm. celá moja záhrada, tie rajčiny prvýkrát po dvadsiatich rokoch vyzerajú ako rajčiny ... nech im to vydrží dlho dlho :zubiska:

 

post-3-0-28833400-1310308110_thumb.jpg post-3-0-47846000-1310308129_thumb.jpg post-3-0-76834600-1310308377_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje muskaty napadlo nieco, co neviem, co je - mikroskopicky male, snehobiele, lieta to a kladie vajicka na spodnu stranu listov.. tie napadnute listy maju hnede suche flaky a rastlina kape... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead, pekná fotodokumentácia dňa.

 

My sme včera strihali živý plot a dnes som práve dokončila prácu so zaváraním marhúľ.

Tiež v záhrade kladieme dlažbu, no skrátka, práce je v dome a akolo domu stále dosť.

Momentálne je na nejakú chvíľu doma aj druhý syn, tak práca ide oveľa rýchlejšie, čo ma teší.

Milo ma mladí prekvapili a vysadili vzadu v záhrade aj nejakú okrasnú zeleň.

Keďže chatu nemáme, rezervovali sme si ju v najbližšom čase v Liptovskom Jáne. Záhradu tam tiež majú, aj ohnisko s grilom.:dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dva dni svietilo trochu slnko, ale skôr to, že bolo teplejšie, prinieslo ďalšiu várku - malú misku červených mojich malinkých rajčiniek ...

a ešte chvíľu, a budú ich oberať aj susedia zhora ... táto rajčina mi bude príšerne chýbať, keď už na balkóne nebude - oplakávam ju už teraz, dopredu, okrem červených krások to vyzerá a vonia na balkóne fantasticky ... dvadsať rokov experimnetujeme na balkóne s rajčinami, konečne sa nad nami zľutovala. nech jej to dlho vydrží - vlastne všetkým trom pôvodným rastlinkám :)

 

post-3-0-56670600-1312406270_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera sme povyťahovali cibuľu, dnes som si očistila karfiol, porozoberala na menšie ružičky a odložila do mrazničky. Manžel bol na huby, doniesol dubáky, očistil, pokrájal a teraz sú v sušičke. Tiež doniesol bedle, tak som ich obvarila, obalila v trojobale a veru sme si pochutnali. Nakoniec som poliala muškáty, malé stromčeky a konečne "fajront". :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://oxforddictionaries.com/page/tomatofruitveg

 

http://www.sciencebob.com/questions/q-tomato_fruit_vegetable.php

 

najdôležitejšou otázkou pri rozoznávaní teda bude otázka

DOES IT HAVE SEEDS?

 

čiže všetko, čo má semienka bude ovocím: rajčina, uhorka, fazuľa

a zeleninou sú len listové(šaláty), koreňové(mrkva), stopkové(celer), kvetové(karfiol) rastliny

 

poprosil by som o presun

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

černice :thumbsup: aj my máme, veľmi mi chutia napr. s čokoládovým pudingom.

 

neviete poradiť, kde by som zohnala stomčekovú magnoliu bielu ? (v Rozhanovciach momentálne nemajú)

 

do záhrady nám pribudla hojdacia sieť http://diva.aktuality.sk/clanok/26042/tip-na-leto-zahradna-hojdacia-siet/

trošku konkrétnejšie :) http://imgs-static.pricemania.sk/c/170e170/obrazok881375.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

moje paradajky dobojovali súboj s časom ...

nakoniec neodolali tohtoročnej chorobe paradajok, stále tam bola kopa krásnych a stále väčších zelených plodov, ale zhora listy chytili nejakú múčnatku či niečo podobné, a spodné usychali,

každý deň vypila zo 6 - 7 litrov vody, a každý deň boli na nej červené plody, stačilo trochu tepla ...

 

teraz je bez nej na balkóne pusto, normálne v tom rohu chýba ... :D

spomínať ju určite budeme dlho dlho ... :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov