Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

@game

Biela hortenzia je zasadená  v kyslejšom substráte s pH 5,5, záhradnícky substrát, rašelina a piesok. Zasadenú ju máme v polotieni, chránenú pred vetrom. Biela hortenzia je kúpená a u bielych hortenzií farbu nezmeníme, stále bude biela.

Doma máme aj ružovú hortenziu, ružovú sme aj kúpili. Modrú hortenziu zatiaľ nemáme. . Ak by sme chceli aj modrú hortenziu, tak je potrebné pridať k ružovej hortenzii, síran hlinitý pH 3,5-4,2.  Ak chceme mať ružový odtieň.., pridáme hnojivo s obsahom vápenca. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes  som pvykrat chemicky striekal. Nemam rad chemiu v zahrade, ani pridavanie umelych hnojiv do pody. Co tiez nerobim. Ale ako  kvety rozoberaju game a iskra - jednotlive rastliny potrebuju ine prvky, inu kyslost zasaditost pody. Aj niektore rastliny. Priklad karfiol. Ak  nedas rastline co potrebuje nebude pekne rast, ci ani nenarastie.

Striekal som vosky. Na fazuli ich je tolko ze miestami nevidis stonku. A ten pripravok je aj na pasavku,tak som postriekal aj zemiaky. Narobil som 10 litrov - striekal takym rosprasovacom co do neho pumpujes vzduch. Pokazil sa, stratil som gumicku - tesnenie - neskor som nasiel. Potom taky  kde to stlacas prstami.  Ten bol aj lepsi aj ked som sa nastlacal dost(prsty boleli). Ale asi vacsia drina bolo tlacit ten vzduch a vysledok(ako to rozstrekovalo) mizerny.

Dnes som bol na zahrade cely den. Neprsalo dnes, a po predoslych dazdoch sa dobre vyberala burina, aj dobre sadila mrkva a dalsia redkovka. Aj sme varili na zahrade, grilovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dozreli marhule...ešte sme ani nestihli oberať, len zbierame, čo pozrážal vietor. Lekvár je urobený, dnes ideme niečo obrať, lebo ak to neurobím, vždy budem mať len popadané... Už som vyhodil asi 2 desaťlitrové kýble...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, slimak napísal:

Striekal som vosky. Na fazuli ich je tolko ze miestami nevidis stonku.

aj u nás bolo všetko obsypané, ale potom sa namnožilo toľko lienok, že ich larvy boli všade a teraz už vošky skoro nikde nevidno. a robil som aj taký postrek, že jednu cigu vytrúsiš do litra vody a necháš stáť 24 hodín. ja som nechal 48 hodín. možno aj to trochu pomohlo proti voškám.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mala som pred rokmi napadnuté kvety doma skočkami... to sú také biele skoro ako vošky, len skáču a keď poleješ kvety, tak sú hore na vode a skáču... je to hnus, to sa nedá vyhubiť... ale napadlo mi to práve kvôli nikotínovému roztoku... vôbec im neuškodil, nakoniec som roztrúsila tri cigy do litra vody - bol to roztok takmer čierny, skočkám neublížil... nakoniec išli všetky napadnuté kvety rovno do kontajnera... to len taká spomienka na hnusné potvory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono tie bio postreky treba pravidelne opakovať. lenže keď som videl tie larvy lienok, tak som to nechal na nich a potom prišli tie lejaky a vošky medzitým zmizli, takže neviem zaručiť, či to malo nejaký efekt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bio postreky sú účinné. Našťastie teraz nemáme vošky, ale keď v minulosti sme niekedy mali, radšej sme volli bio postreky.

Z vlastnej skúsenosti sa nám osvedčila  aj voda s octom a prostriedkom na riad. Naliať do rozprašovača, poriadne pretrepať a postriekať postihnuté miesta. Podľa potreby aj viackrát opakovať.

 

20210705_122608.jpg

20210705_122626.jpg

20210705_122644.jpg

20210705_122721.jpg

20210705_122740.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som sa opytal otca, ci si papriky polial kuracnikmi, ze nie ze tam budu vosky.   Len na tie papriky nepridu vosky - lebo vyzeraju ako zdochnute rastliny.  Ja som tom tam dal aj pred tyzdnom aj vcera a na druhu stranu aj dnes. Zacinaju mat zelene listky. A su tam vosky. Tri cigarety som roztrhal, za hodinu mas kavu.Farbu.  Skusim to. Stym postrekovat. Asi uz netrhat cigarety, a kupit tabak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 7. 2021 at 14:49, iskra napísal:

sa nám osvedčila  aj voda s octom a prostriedkom na riad.

tiež som čítal o saponáte, prípadne čokoľvek olejovité vraj funguje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, sahara napísal:

tiež som čítal o saponáte, prípadne čokoľvek olejovité vraj funguje.

ako som písala kdesi predtým, nikotínom možno povražddiť pol mestečka, s voškami a skočkami to ani nehne...
tento ocot-saponát som raz odskúšala, zaberá.
a zaberalo aj mlieko voči peronospóre na tekvice a uhorky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, sahara napísal:

tiež som čítal o saponáte, prípadne čokoľvek olejovité vraj funguje.

:smile: nám sa osvedčilo, áno,  aj ekologické olejové prípravky môžu pomôcť, tie si tiež môžeme vyrobiť aj doma..

 môže pomôcť aj postrek  vyrobený z chilli papričiek.. a iné .. rastliny, stromy, kry... si vyžadujú veľkú starostlivosť, to dobre vieme.... vošky a iné..., nenapadajú úplne zdravé rastliny..skôr už chorľavejšie... je prospešné pestovať v záhradke aj  napr. aksamietnice, či tymian, saturejku napr. v blízkosti fazule, tiež bylinky ako tymian, alebo bazalku,  či mätu...nevoňajú voškám... my doma pestujeme okrem iného..aj spomínanú  bazalku, tymian, mätu..  využitie v kuchyni..  :smile: .. nevítaných hostí našťastie nemáme..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto dopadli moje marhule. Vyhodil som 4 kýble+3 kýble+ 3kýble+ 2kýble. Sú výborné, sladké, šťavové, ale nevedia sa urdžať na strome. Aj preprava autom je problematická, Odtrnem tvrdú marhulu, a cestou zmäkne...

A moja nová marhula...

a1.jpg

A2.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento rok je neskutočne veľa mravcov... lozia po balkónoch až na štvrté poschodie, po kuchyniach majú chodníčky, ale všade ich je strašne veľa... minulý týždeň som s nimi zvádzala boj na život a na smrť v muškátoch a na zábradlí balkóna, už som z nich bola zúfalá...
nebolo dažďov, čo by ich trochu vyliali...  :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nastriekal ten nikotin na papriky a ich tam nebolo vela(vosiek) neprezeral som ich pozorne asi len tri listky a neboli ziadne. Mravce tam tam len splasene pobehovali. Ten chemicky pripravok tiez zabral na vosky na fazuli, jedna uschla.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekde som čítal "babský recept" proti mravcom. Vraj zaberá káva po vyluhovaní, že vraj ju mravce neznášajú. Ak nebudú mravce, tak nebudú vošky na paprike, a netreba striekať chémiou.

Má s tým niekto skúsenosti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si rozomeliem kavu a dam do papieroveho sitka a zalejem kavu. Vyzera to ako filtracia len vyjde cista kava bez usadenin. Teda ten zvysok je trosku hrubsi ,alebo hruby ako pri kave uplne rozbitej. Taku kavu pijem roky a, teda rozomeliem asi 3kg za rok. A som to dal na zem kde bol chodnicek pre mravce. V pohode cez to chodili.Ale davam to  aj s papierovym sitkom do kompostu.

Teda moja skusenost mravce kaslu na kavu. Apon kratkodobo - sledoval som ich dva dni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na mravce už skôr odjakživa, čo si pamatám ešte ako decko, sme liali ocot... babka aj dedko to doniesli ešte od nich z domu, je to snáď 150 ročný recept na mravce... a zaberal a zaberá dodnes, hnusoby mravcovité... pred pár rokmi si urobili smerom na poschodie cesticku pod kobercom krížom cez našu kuchyňu do stupačky a tam šli ktovie kam... ničili sme ich octom a cyperom... cyper by sa v záhrade sakra predražil, ale ocot pomáha, aj pod stenami v škárach a tam, kde sa v zemi dostávajú na povrch a kam lezú...

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov