Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

neviem, čo je to za sortu...dostal som ich pred dvomi rokmi, pár koreňov a rozmnožoval...

prípadným záujemcom na jeseň venujem, ak si ich prídu zobrať...."Bratislava"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, dávaš niečo na zem ? Dávaš nejakú fóliu okolo koreňov ?

Môžeš priložiť náhľad, ako vyzerá tvoja "jahodová plantáž" ? :)

Nemaj obavu, neprídem pre úrodu ... možno len budem trošku závidieť :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"plantáž" odfotenú nemám, cez vikend cvaknem. Zem je nehnojená 20 rokov. Žiadne fólie, ale znovu spomínané jarky.

Jahody sadím do radu, ale na "kopec".Medzi riadkami je jarok, do ktorého napúšťam vodu (jahoda je len voda)a sú na kopci preto, aby neležali vo vode, aj po daždi...

Nedodržiavam ani 3 roky a dosť, a nechávam na jeseň v danom riadku nové, a niektoré staré vykopnem, alebo splanírujem celý riadok a "vyrobím nový" o 5cm vedľa.Urobím si uličku kde chcem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pol úrody :)

 

odrastené rajčiny dostali vo včerajších búrkach zabrať, a muškáty nosím na balkóne hore dolu ako mačka mačence pre vetrom a dažďom :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neee, celej! :flowers:

 

mama občas dáva porýľovať svoje 3 áre jednému loptošovi z krčmy, ktorý je vôbec ochotný zdvihnúť zadok a ktorý si takto zarába, nestačí, že si vypýta peniaze / to je pravda, nie veľa, ale neviem koľko - ale len keď dostane naturálie ! /,

ale musí mať prichystané pivo, a nie bársjaké, on si povie, nenápadne, aké pije, a fľašu trvdého, lebo keď nemá, za chvíľu oznámi, že má smäd, a utečie do krčmy, a príde až na druhý deň ... keď príde :)

to nie je len tak, pokosiť, minimálne pol úrody :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, ako "bojujete" proti púpave... kolega kúpil v Lídli "Odpúpavovač"... Požičal mi ho, išlo to perfektne. Asi za hodinu som vytiahol zo zeme asi 80 koreňov. Horšie bolo, že kým som prišiel do obchodu, už ich samozrejme nemali. Stálo to 5 €.... :)

A tak som sa pustil do výroby. Najprv som si napísal momentové rovnice, zahrnul do toho merný odpor pôdy, z derivoval, navrhol najoptimálnejčiu krivku zaoblenia...... skrátka zobral som kladivo a namlátil 60 mm rúre, kým nedostala požadovaný tvar. Navaril na to rúru s T-rukoväťou ,nabrúsil, a kupodivu...funguje to :flowers:

post-2333-0-62970500-1306783260_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozeram tie vase fotky a nechapem, kde ste schovali burinu, sakra, u nas rastie ako keby sme ju hnojili.. vy mate ukazkove zahrady, totok...

taku vec na pupavu a inu smet mame aj my, ostry plech do tvar V na rucke.. zapichnes k burine a kopnes do poriska a burina je fuc.. :flowers:

jo a mame jahod ako dreva, nahodne som prisla na celkom dobry sposob uchovania cerstvych bez toho aby splesneli - zaliat ich medom..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve som zasadil do pohárikov kareláb-Gigant a cviklu.O týždeň-dva pôjdu do záhrady.

Dôvod, prečo až teraz je skúsenosť.Ak by som kúpil planty na jar, tak kareláb je obrovský, ale začne praskať a zle sa skladuje.Moje, ak dorastú, budú mladé a dlho vydržia...

Zistil som, že ak to posadím do pohárov a vysadím ako rastlinku z listami, je skoro o 100 % väčšia pravdepodobnosť, že to prežije.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež máme záhradu, vlastne patrí svokre a manželovi. Ak tam idem, tak hlavne kvôli prechádzke cez les, je to naozaj pekná prechádzka, ale oni dvaja radšej chodia po asfaltke kade chodia aj autá, a to ma nebaví, jednak ten smrad dýchať, a tiež slnko páli do chrbta aj ráno, a potom aj cestou späť. A tiež tam chodím kvôli chlpáčom, čo tam žijú. nejaký čas som tam naozaj chodila každú voľnú chvíľu, ale teraz, keď aj niekoľkí susedia sa o ne radi starajú, tak už sa len občas s nimi poteším. Občas tam vyšklbem nejakú zelinu a keď je úroda, tak pomôžem obrať a odniesť. Na okopávanie máme kultivátor, ale aj tak ostane aj na ručné okopávanie, čo však zďaleka nie je nejaká hrozná drina...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzerajú byť pekná úroda, tfuj, nech to nezakríknem :)

 

zabudla som odfotiť rajčiny na balkóne / skúsim potom doplniť / ...

mimoriadne narástli, a majú kopu zelených plodov, ale pre známe príčiny sa im zrejme nepodarí dozrieť ... nevadí, tento rok narástli do krásnej a na našom balkóne nevídanej veľkosti, a ja milujem tú ich úžasnú vôňu ... :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm

krásne uhorky a aké sú už veľké. Aj marhule sú pekné. Moje uhorky sa práve začínajú ťahať, tak zatiaľ musíme jesť tie "španielske".

 

game

Veď jedna pekná hustá paradajka. Prečo by nedozreli? Možno to skús dať trochu vyššie nech na ňu svieti slnko, aby jej neprekážalo to zábradlie. A možno by bolo dobre, aby mali viac svetla obtrhať aj niektoré listy. Je pekne hustá a potom to slnko nedopadá na plody.

To ma len tak napadlo keďže vravíš, že nedozrejú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

problém je, že je to veľmi zle otočený balkón, na východ, slnko tam svieti pár hodín doobeda, ináč je tam chladno a hlavne je to na rohu, točí sa tam vietor a je tam príliš veterno.

veľmi treba vyberať, čo tam posadiť, tie chúdence paradajky ani schované pri stene na najslnečnejšom mieste jednoducho nemali dosť slnka a tepla :ax:

 

no ano, ale o problémoch s tým balkónom som tu už párkrát písala, tam proste nesvieti dosť slnka. je otočený na SVV, počas letných mesiacov tam svieti slnko pár hodín doobeda, to je všetko :ax:

ale muškátom sa tam zvyčajne celkom páči, a tento rok sa rajčina aj tak prekonáva, a pestuje sa pre pestovanie samotné, pre vôňu, pre zeleň, len tak pre radosť, nežiadam od nej, aby nejako výnimočne sčervenala ... minulý rok sme mali tri zrelé koktejlky na malinkom krpatom kríčku, ani len kríček nerástol, tento rok narástol, a skutočne ho chodím viac voňať, než by som čakala na dozretie plodov :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game:

a nepomohlo by nejaké veľké zrkadlo na tie rajčiny?

Inak...čo je to za sortu?...silne mi to pripomína aj hustotou, aj tverom plodov na rajčiny, ktorých sa cice urodilo na mraky, ale nikto to nechcel jesť-boli také.....hm...prachové, bez šťavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to zrkadlo nie je kam alebo odkiaľ nasmerovať, jedine ho postaviť najbližšiemu domu do záhrady :ax:

 

neviem, aká je to sorta, dostali sme od kohosi tri malinké priesady, len tak na balkón, a takto sa rozrástli ... tie plody sú vajcovité od začiatku, teraz sa im začína robiť špica ... ale fakt neviem, čo to je :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

premýšľam, kam dať tie rajčiny ... rastú ako divé do šírky do výšky, ale je pravda, že boli trochu prihnojované - oni sú hlavne na to, aby boli dekoratívne a zelené na balkóne.

ale zaujímavé plody to má - ešte maličké, zelené, majú to byť koktejlky, ale sú oválne, ako minivajíčka :ax:

 

trochu prihnojovane? usla ti ruka s tym hnojivom? :ax: sak take krasne paradajky /rastlinu myslim/ nemame ani za zahrade... take podlhovaste paradajky sme pestovali jedno obdobie, boli suchsie, take mucne, ale na pretlak boli dobre, sladke..

ak narastu byvolie srdcia toho roku, tak sem dam foto... mam rada take masite paradajky, jedna vazi aj viac ako pol kila..

 

inak alarmova zahrada je nejak popredu, aj uhorky uz ake mate, aj baracky... nemas zahradu nahodou na skladke radioaktivneho odpadu? :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov