Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

Priroda(rastliny) je zazracna. V minulosti tam boli mravce, mozno budu aj tento rok. Ale ze tam vylezie toto som necakal,alebo ma to prekvapilo.  Na lavo dole. Tie kvety maju tak dlhe korene?

 

Do travi nejdu ale do betonu.

post-1625-0-35255400-1553954164_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wau Mirabelka tak super vyzera ??? 

Tak to bude do zoanamu stromov co si zasadim utcite. 

Zatial mam Sakura alias ceresna,  potom Magnolia,  potom bud Javor alebo Dub,  a gastan by som velmi chcel.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som zjedol prvu redkovku, zajtra by sa mali vediet zberat aby boli na ranajky - desiatu. Teda 5-desat. Bola aje este zima.

 

http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_apocasie_sk&ii=11953

 

Dnes otec nechal paradajky v skleniku vraj uz zima nebude. Pocuva tie vseobecne spravy - tie paradajky podla mna 5 noci nepreziju, raz bude mraz. Redkovkam, ci kalerabom,kelom karfiolom nevadi - budu rast pomalsie aj rastu - paradajku zabije. Ztychto teplot to co bolo dvadsiateho osmeho(to ostatne by vskleniku mala prezit),ale to kludne moze byt aj o tyzden. Ze rastu pomali je zima. Pruser je ze neprsi a podla mna ani nebude. Zopakuje sa minuly rok. Teda ani nema zmysel nieco pestovat. Ja mam vodu na dva tyzdne,ak budem setrit na mesiac. Ale pri zalievani tie rastliny len prezivaju ako teraz ked je zima. Oni nenarastu,nie kvalitne. Bez dazda nema zmysel cokolvek pestovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rastlinky v skleniku a v sobotu ma sice prsat(mesiac neprsi),ale planujeme orat,ak bude prsat nechame to na nedelu.

 

Otec asi toho nasadil viac. Nam by bohato stacila patina. Ale on to nepozna, nikdy to nesadil. A ked tak do hliny a tam by vyrastla mozno patina. On priesady kupoval na trhu.

post-1625-0-25165900-1554401042.jpg

post-1625-0-30862800-1554401199.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jé, to je chválihodné  slimak..  pekný skleník..., pole..., krajinka.. tvojmu otcovi patrí tiež  môj obdiv..  :klobuk:

 

my si tento týždeň vysádzame okrasné stromčeky okolo nového domu. počasie nám praje, aj syn pricestoval domov z Prahy, tak sme si to skĺbili príjemné s užitočným... :)

záhradka v rodnej dedinke  je tiež pripravená k výsadbe zeleniny.. stromy pučia, niektoré kvety už kvitnú..   :yes_yes: mám veľmi rada jar, keď to kvitne, pekne vonia, zelenie sa..  :slniecko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zajtra ma prsat, Pojdem sa pozriet na syna ako hra futbal. A snim a zenou si to poorem sam v nedelu. Otec ozaj vsetko spravi ako mu poviem opacne(neviem ci zlomyselne,ci uz je stary,ci demntny,ale on zahrade nikdy nerozumel,nic sa nenaucil). Co ja poviem ma v prdeli. No moze. Ale uz ma to nebavi. Zbytocna robota,nie moja. Jeho Jeden den to zakryje druhy odkryje - kompost. Jahody tu potom tam, nie o polroka po tyzdni. Vsetko co mu poviem,ma v tej prdeli , niektore veci niesu zle - treba skusat aj sa popalit aby si zistil ,co nefunguje Inak to nejde. Niektore sa aj vydaria ako niekedy pocasie.

 

Ale mi sa rozpravame - nie ze dohaujeme, vsetko naozaj na 90 percent nieze spravi opacne(ko...ko..tne - ze to by ani mravca nenapadlo,ze sa to neda ani vysvetlit) - ja len ziram ak sa vratim domov.  

 

Ja by som ho nechal robit, bavi ta to rob. A nech robi, je mi to jedno. Ale uz bezo mna. Naozaj nechapem, sto veci mu povies ak 5 urobi ako som si prial -za dva roky - nie - on ich robit nemusi. On tie veci blbo robi sam ,ze chce(a opacne). Jehoto bavi. Nie ze zle mi robit. Blbo to robit - on si mysli,ze to robi spravne. Ale ozaj, aspon na 80% veci co urobiˇmi zastava rozum. Prides do zahrady a sa len cudujes. Lebo nevie rozmyslat. Nerozumie tomu.

 

Na zahrade nemas robit 5 hodin denne(v priemere staci polhodina). Ani na komposte(ani pri komposte sa nemas zodrat, co musis spravis a dost). Mas urobit to co treba - rastlinam vytvorit podmienky a oni aj sami budu rast.  Ked je sucho polejes. Je burina vyplejes.  Zahrada ta musi bavit. Ked sa nedari, sa nedari,treba rozmyslat preco a nabuduce sa skusit urobit to lepsie. 

 

Moj otec este v com ma irituje - on nechce rozmyslat - ako mat lepsiu urodu. On na urodu kasle - on chce mat peknu zahradu. Nie funkcnu, nie rodiacu - ale zjeho pohladu peknu. Skarede rastliny vyhadze. on bude mat radsej rovnu plochu hliny, pooranej a potom si to vyhrablickuje- ako keby tam ostalo este na desat dni dvadsat kalerabov. Co by mohli rast. 

 

On bude pochodovat po tej hline - cim ju len utlaci - aby tam nebola na jesen nejaka mensia brazda - ako keby to na zimu nebolo jedno. Voda a mraz aj tak tu pracu spravia za neho a nemusis tam dupat. Ale on si to neuvedomi. A povedat mu to mozes aj 5 krat. Myslim,ze tuto jesen,zimu tam na zoranu podu nevkrocil.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme to zvladli. Prvu polhodinu som bol na prasky. Ale potom sa naucili co maju robit. Poorali sme zahradu aj trosku zbranili. 

Aj zena aj deti sa to musia naucit - je to ich zem a otec tu nebude vacne(je aj stary(teda tu pracu by uz nemal robit) a sa mi snim uz anii robit nechce,musia sa ju naucit robit moja rodina,po pol hodine to aj slo). Zvladli sme to v obvyklom case do troch hodin. Po dvanastej sa vratili z omsi a o piatej sli na krizovu cestu. Pred druhou sme dojedli obed ..teda dva hodiny driny. 

 

Dnes pomohla zena - chalan ju bude moct nahradit mozno za dva roky. Je este slaby. Maly. Dnes mi s dcerou tahal lano.  Chalan aj vyryloval vstup do pody, chodil s furikom. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes otec pripravil zahony, to vie mozno dobre(vytka je ,ze nevyberie ziaden kamen, ziadne sklo, ziadnu buriny,ziaden plast a to tam je)-pekne isto. Som vylapatoval chodniky aby s chodnika hrudu rozbil, ci to pohrablickoval.

 

Ale presadil do dvadsat kalerabou, posial petrusku inde ,rano som mu povedal ,kde to ma dat. Nerobi to naschval. On si to nepamata,ci si robi ako vie(ako robil dosial- prenho je petruska podradnejsia rastlina ako mrkva da ju na horsie miesto), na len o desat centrimetrov sirsiu hriadku mal dat petruzku, dal ju na tu uzsiu.  Mna neposluchol,lebo to tak robil tridsat rokov - mozno blbo.

 

Ja som zasadil mrkvu. Urobil dalsie chodniky. Ani nie vela. Lebo neviem co kde dalej budem sadit. Rastlin je vela, ci v skleniku, ci zemiaky. Tohto roku by som potreboval zorat aj ten travnik - len tam je cista hlina - zlta. A kollo bude vody.

 

-----------------

Nam dvom rodinam ten priestor isto musi stacit. Aby si vypestoval,vsetko co potrebujes aspon na 6-9 mesiacov - ci aj cely cas.

 

Ak sa nam nieco nepodari - je to len nasa blbost.

 

----------

Otcovi rano som povedal,ze daj najvacsie rastliny von, zo sklenika. On to spravil, vecer som bol na redkovky a pozeram,kde zmizli tie kaleraby? Zena mi ukazala asi desat centimetrovy vysek odkial by to mohol mat. Ja som bol nasraty,ze to siel kupit na trh ci od kamarata,ked  tych rastlin ma plny sklenik.  Zena to nasla odkial to zobral. - Max desat cm. Tych kalerabov - tych osemnatich co to tam dal,je este mozno za meter a pol. 

 

------------

Teraz ma napadla myslienka ze to nasadim do tej travi. Urobim dieri,kompostu az tak vela nemam, pokompostujem aj travnik.

 

V travniku bude rast karfiol. Kapusta ci kel.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez robim dlasie truhliky na zahrade.  Stevka uz ma doma pripravene redkovky ,mrkvu , uhorky, este nam dojdu zase z vychodu SK tie super mega Cernobylove paradajky a bude super :D  uz len tie egrese a maliny a ribezle presadit do truhlika a bude super...  

 

Inak tie paradajky fakt neviem odkial ich ma ta sestra Stevky ale minuly rok sme mlai paradajky ako pomarance aj grepy. Fakt velke. Tak si robim prcu ze to musi mat z Cernobylu dovezene sadenice :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si z juhu? Alarm. Jahody,hrach,mrkva,petrzlen. O dva tyzdne(jahody a hrach(hrach vychadza,ale o tyzden budem mat mozno dva centimetre ci pat ). Mozno len tyzden je rozdiel. Rozsadzat co? Kaleraby ,Karfioly zmensej zasi su uz von. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozsádzam mrkvu ,prípadne petržlen. Každý rok. Ide o to, že mám napr. 8 riadkov, z toho len polovica výjde. Výjde ale tak, že miestami ich je na 10-tich centimetroch 20-30 korienkov a potom pol metra nič. Robím to tak, že vykopnem takuto húštinu, rozdelím na kusy a doplním tak, kde chýba. rozsadím ich tak 4-5 cm od seba, takže netreba pretrhávať. Podmienkou je, že "zelené" musí byť okolo 3-5 cm.. Neskôr sa to už ťažko príjme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim,se by to slo. Ale v mojej pode tvrdej neviem ci by to bolo na osoh. Ved uvidim ako mrkva a pertzlen vyjde otec sadil petrzlen ja mrkvu.  Minuly rok som v na prelome juna a jula posadil mrkvu nevysla ziadna. Preryloval urobil este raz a nic. Ani jedna rastlinka. Pred rokom v pohode - preschnuta a prehriata poda - preschnuta aj ked ona bola vlhka. Nic tam nenarastlo,preto som to urobil uz teraz. 

 

Mrkva na riedsie - na sacok si daj dvadsat tridsat semien. Zo sacku rastlin si to zohni a postupne ich odklepavaj. Niekedy spadnu tri semena. Ale vacsinou sa to da davkovat po jednom semene.

post-1625-0-94401800-1555266354_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To mas pravdu a zrejme robis dobre. Ja vodu este mam a polejem to pred zapadom slnka - aby co najviac vlahy bolo co najlhsie. Cez den sa tie dva centimetre presusia a potom to v noci je vlhke(teda velke vykyvy, ty to tou textiliou priemerujes.). Ak tohto roku mrkva nevyjde ,to budem musiet robit rovnako, ma to aj dalsie vyhody - mne sa to nechcelo,lebo sa mi nechcelo.  Hrasok uz dva centimetre ma. Dnes bol mraz jeden stupen a prizemny mohol byt aj vacsi. Rano listky karfiolu aj kaleraby mali na sebe namrazu.

Redkovky este su ale si tie najkvalitnejsie som povyberal. Dobra redkovka je pekne gulata s malim(tenkym) korienkom - kludne aj male listy. Ta co je nafigu - zle posadena narastla relativne v horsej pode. Hruby koren, maly plod a velke listy(tie velke listy mozu mat aj sikovne redkovky). 

 

https://tv.idnes.cz/rozstrel/rozstrel-jakub-hruska-cely-zaznam-agro-zemedelstvi-cesko-voda.V190411_153525_idnestv_jaha

 

Ja s tym chlapom suhlasim na sto percent. Zachytavanie vody v nadrziach je pre mna nezmysel - pri dome, urobim tratovod. Teraz som si klikol ci som napisal to cosom chcel na obrazky - to ma zmysel.

 

Nema to zmysel  , lebo dve nadoby po tisic litrov nic neriesia - zaprsi mozno desat krat za rok kedy sa to naplni a je to od zahrady aj daleko ,ale nic to neriesi. Teda kludne to moze tiect do zeme. 

 

Sa mi zda ,ze pribudlo vtakov, dnes som videl aj krdel malych vtakov a u mna v zemi dazdovky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ahojte, je tu niekto, kto sa vyzna do zahradnych kosaciek?

potrebujem inovovat, lebo historicky kusok McCulloch M5553D uz melie z posledneho

 

tam je Honda motor 4,1 kW / 5,5 hP, sirka zaberu 53 cm s vyskou 25-85 mm, pojazd, dokonca s regulovanou rychlostou, myslim ze to pred nejakymi 15 rokmi stalo cely majland

 

teraz by som sa asi rad zmestil do sumy okolo 350 eur, ale cim viac recenzii citam, tym v tom mam vacsi zmatok :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov