Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

Par fotiek.

 

Zemiaky. Je co vylepit,aj ked u zemiakov neviem ake budu plody. Ked sme ich posadili vychadzali,postupne aj rychlo. Len bolo sucho.

 

Na rok ich mozno posadim len 4 dvojriadkov ,menej husto a na kratsiu plochu. Neviem aka bude uroda. Ale mne stacia asi dve vrecia. Tam by malo narast aspon 5. Minuly rok sa zemiakom darilo - horsie davam do kmpostu- este aj dnes mam zemiaky z minuleho roku. Vrece mi dal aj svagor.

 

Su tam uhorky na skelete foliovnika - ich bude tiez vela. Kazde tri dni niekto moze zavarat. Nie len zena - to budem musiet rozdavat. Su tam aj kalerabi co sa im dari, a moje priesady pred mesiacom tam bol hrach.

 

Par fotiek, cibula paradajky a orech.

 

Mame maliny(dva litre kazde dva dni), ceresne(to sa pozberat neda - to ma u nas kazdy), ribezle sa priviezli od svokrovcov a jahody spolu dali jeden lekvar.

Kolko je to arov?

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pestujem zeleninu asi na 400 metroch. Dvesto - tristo je trava. V tej zahrade.Pozemok kde mam dom ma asi  7 arou. Teda spolu cez trinast arou.

 

Dnes si zena posadila na komposte tekvice. Tretina kompostu bola urobena o zeleneho len v ponelok a vcera ak som to pripravoval to malo velku teplotu.  Teda ak to prezije mesiac bude to rast. Dnes rano som si myslel ze ta hlina bude sucha. Ale bola mokra a vlhka.

 

Tak si to tam vysadila.

 

post-1625-0-00414700-1529858575_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alarm sa dnes vrátil z dovolenky, zajtra ide pozrieť tú spúšť po týždni neburinenia... Čerešňe sme neoberali, dozreli velmi rýchlo, a všetky boli červivé. Marhule sme oberali deň pred odletom, aspom sme niečo napratali do mrazáku....skrátka naraz sme zistili, že ich treba obrať.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nam sa to stalo na mensich marhuliach v minulosti. Takyto velky strom sa neda ani podopriet. Neviem.. vo vyske zviazat,ale zrejme by sa dolamali mensie konare. Ale mozno strom by prezil. Takto pochybujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iskra  nestíha :) ale snažím sa zájsť  za Vami, tak často ako sa len dá

 

u nás v záhradách, aj v parku, silný dážď a vietor polámali stromy :( aj my doma sme prišli o  stromček, aj časť zeleninovej úrody 

 

 

odfotila som niekoľko okrasných  stromčekov, skalku,  :) iskrin relax

 

(odfotila som ich pre Vás ešte 2 aj zeleninu,  ale aj keď ich  zmenšujem a zmenšujem, stále mi tu s červeným píše, že veľký obrázok, aj keď už sú šmolkovské )  :D  :smile3:  

post-2385-0-14768300-1529936943.jpg

post-2385-0-23853800-1529936959.jpg

post-2385-0-48041900-1529936976.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nadhera u nas paradajky budu super tento rok. Ale ani sa necudujem ked som ich dal do ne ten super kamenistej zeme co mam ale som im urobil uplne novy truhlik  a hodil do neho 10 vriec 75 litroveho zahradneho substratu plus od brata mam zeminu s kompostom zmiesanu a este mi dal zeminu s hovnami od sliepok.  Tak tie paradajky maju riadne stonky Vam poviem. A aj maliny konecne po 2 rokoch mame.  A jahod to tiez bolo dost celkom.  Ani som necakal ze na tej kamenisto - bridlicovej pode sa da aj nieco vypestovat kedze maliny aj jahody este namju svoje vlastne truhliky s 10 vrecami substratu. 

 

Hele Slimak ale papriky  idu ?  U mna ako vravim paradjky to je dzungla. Ale papriky sa nejako nehybu ak vyrastli za dva mesiace o 2-3 cm tak to vela :(  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Papriky - nejakych 10 plodov sme uz odtrhli. Ale su rozne velke. Polovica ako tak vyrastla a polovica rastliniek, preziva. Ja sa ale o ne nestaram,sem tam v nedelu polejem. Stara sa o ne otec(minuly rok som mu ich prelieval - asi 100 litrov vody denne - asi to tiez nebolo dobre). Aj ich okopava, neviem aky kompost a kolko si dal,postriekal proti voskam, mravcom tiez nieco nasypal. Ale co si pamatam - papriky  az v druhej polke obdobia u nas boli pekne. Oni rastu a plodia ak je pekne - priklad.minuly rok, sa vyhadzali az zaciatkom novembra.

 

Mne co sa nedari vypestovat priesady karfiolu a kelu(mi vzide,ci prezije mozno 20%). Kalerab je tiez poslabsi( mozno 30%). Kapustu som sadil len raz ta prvykrat pekne vyrastla,uz som nepotreboval vysadzat. Vysadzam to do nadobiek od solviny,maju jednu dierku na spodu. Zrejme nemaju radi kompost,aj ked ho premiesavam zo substratom. Ci je prilis teplo,co teraz ani nieje, ci to nerovnomerne polievam. Teraz to uz davam na dazd. ci po otvoreni sacka sa semienka znehodnotia(lebo prvy krat som sadil pred vyse mesiacom). Neviem.

 

Narok to spravim inak. V polovici februara si ich vysadim do sklenika,po porozhadzovani kompostu. Ale to tiez nieje idealne. Lebo ak vyjdu budem ich mat naraz vela. A teraz priklad od marca do skoro konca maja neprsalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera sme s manželom zavárali marhule :) máme ich od mojej mamky  a brata. majú veľkú, veľmi peknú záhradu. v nej  ovocné stromy, zemiaky, kukuricu, paradajky, papriku..,  a majú :yes_yes: aj krásny výhľad na Slanské vrchy

 

naše červené ríbezle

 

postla som ešte  zopár našich paradajok, papriku, aj šalát je tam  trošku vidieť

post-2385-0-35698900-1530097440_thumb.jpg

post-2385-0-50401600-1530097494.jpg

post-2385-0-63971000-1530098075.jpg

post-2385-0-27530000-1530098086.jpg

post-2385-0-11970000-1530098163.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vencenie priesad. Tie co su v prepravkach ich vylozim na dazd. Prsi kazdy den. Tie v nadobkach od solviny sem tam poprehadzujem(vcera som ich kypril zo spodu - take esicko co sluzi na vesanie slaniny v udiarni ci na povale na ususenie som prepchal cez spodny otvor a pootacal), su blizko strechy teda niektore mozu mat menej vlahy - tie su tam stale. Medzi priesadami je otvor zakopanej nadrze - ma objem cez tri m kubicke. 


A druha fotka je pohlad z mojho posedu.  Tam travim vacsinu casu, Sledujem skodcov a vymyslam strategie,ci len oddychujem.

post-1625-0-05679400-1530128307_thumb.jpg

post-1625-0-14723500-1530128813_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz prsi asi tri tyzdne. Sem tam vidno aj slnko. Nie su lejaky - len take poprchanie. Ale v tej pode pred par rokmi by vsetko zhnilo - odumrelo - napadla by pliesen,ci ina pliaga. Ked je sucho vsetko ci vacsina by uschla. Tam sa nedalo vypestovat nic.  Preto moj otec vsetko sadi velmi nahusto(lebo vyrastla len cast). Priklad mrkva. Ze to pretrha. Nepretrhal, teraz je nahusto a ta skora mrkva bude mizerna. Ja si svoju nasadim ak sa vyzbiera cibula. Minuly rok sa podarila,presne po cibuli - tak som zvedavy ci pojde aj tohto roku.

 

Otec rozprava casto a opakuje sa, ze ho pestovanie(resp byt v zahrade - pobyt) bavi a ze je to dobre, nikdy nemal taku zahradu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JJ no ja som tiez nikdy nemal zahradu. Az teraz co mame dom tak mam aspon nejaku zahradku. 

Tak tiez ma to celkom bavi.  Celkom dobre na odreagovanie od prace alebo po dlhom dni v praci.

Tesim sa ked uz nasadime stromy. Kedze zatial tu mame iba travu na celkom pozemku a v jdnej casti tu zelenino-ovocnu cast :)

 

BTW nasa paradajkova dzungla :D

 

 

post-17-0-76736000-1530179041_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby si mal jeden riadok paradajok. teda si 4 mozno by si mal aj nejaku cervenu paradajku. Aj ked tam nejaky kvietok bude ho vcela nenajde. Inak u nas sa mi zda ze ani vcely niesu. Nema kto opelovat trebars aj uhorky. Lieta tam jeden tucny cmeliak. Osi co som ich minuly rok vykantril tiez ziadna aktivita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby si mal jeden riadok paradajok. teda si 4 mozno by si mal aj nejaku cervenu paradajku. Aj ked tam nejaky kvietok bude ho vcela nenajde. Inak u nas sa mi zda ze ani vcely niesu.

s včelami je to stále väčší problém, a keď nebudú včely, pokapeme na to aj my.

 

s tými rajčinami - Jovzin ich má pri Brne? či pri Prahe?

tam bude problém aj s tým, že už aj Brno je vyššie... pred rokmi sme mali minizáhradku pri Brne - oproti južnej časti západného Slovenska tam bol rozdiel vo všetkom - všetko neskôr zelenelo, kvitlo, a rajčiny takto vonku dozrievali oveľa ťažšie... ćervenieť začali veľmi pozvoľna a neskoro, nikdy nedozreli všetky, celé hromady zostali zelených a to sme ich mali pekne po koreňoch oddelené, aby každá mala svoj priestor a vyviazané ako sa patrí... a paprikám sa tam všeobecne nedarilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je jedno, cca plati to, co som napisala, vsetko dozrieva neskor a pre juzanske rajciny a papriky je to uz trosicku od ruky.

Najblizsie si postavte malu foliu ci sklenik - casom.

A rozsadte rajciny v rozostupoch aby mali okolo seba miesto a uviazte k paliciam :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K paliciam planujeme dat. A rozostupy budu.  Planujeme este urobit este vacsi truhlik :)  Mam este 20 tych betonovych sivych obrubnikov.  

Takze bude urcite dlhsi. Teraz je 2x2m     Je to prvy rok co skusame nieco take. Takze ucime sa :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobris je len o 50 metrov vyssie ako Revuca(my papriky pestujem len v skleniku). Teda v tom by som problem nevidel. Ze ako tam prsi?

 

V obci Přibice totiž už štyri roky takmer nepršalo.

https://www.voda-portal.sk/Dokument/v-cesku-budu-davat-pozor-na-kazdu-kvapku-vody-100127.aspx

 

Rekord pak zaznamenala stanice v Libědicích na Chomutovsku, kde činí roční průměr 450 mm.

http://www.toulamese.cz/2013/09/vite-kde-se-nachazi-nejsussi-misto-v-cesku/

 

Sklenik pre papriky - je vnoci ,vtedy teploty u nas klesaju nizsie - kludne uz v auguste,sme medzi horami. Zatvoris sklenik a je tam o 5-9 stupnov viac ako vonku,kedy by uz papriky skoncili. Ci nevydrzali tie velke(nahle) zmeny teploty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minulu stredu sme obrali prvych desat litrov a dnes dvadsat pat. Par najvacsich sme uz aj darovali s tekvicou. Zena spominala,ze uz dnes asi nezavari. Uhorky boli v tom vajlingu a v tom zltom vedre.

 

 

Inak na tej prvej fotke je nasa nova ladnicka mraznicka. Ak pred mesiacom narastol hrasok. A pritom sa mu nedarilo uplne. Bolo sucho. Chce poriadny mraziak. 

post-1625-0-09513500-1530553281.jpg

post-1625-0-61141500-1530553451.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naše balkónové paradajky - tento rok sú zasa iné, každý rok je to prekvapenie od suseda záhradkára, aké budú a čo to bude...

nakoľko to narastie, kade to polezie, či to bude mrňavé ako minulý rok, či polezie k susedovi a bude treba palice.... tento rok sa o ne nestarám ja, a netuším, kam vlastne lezú : )

 

post-3-0-51215300-1530707257.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov