Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

ano, trochu som sa na to pozrela - môže byť pláňka a nemusí, ale asi bude, rozdiel oproti materskému stromu tam vždy nejaký je ... a trvá dlho, kým zo semienka vyrastie strom.

ale aj pláňka sa dá naštepiť ... ale to je hudba budúcnosti, keď dožijeme, a stromček prežije mičurinské pokusy a potom nedajbože aj pôsobenie divokého okolia ...
uvidíme - je to len pokus
ale ako maličký vyzerá na balkóne zatiaľ pekne - len neviem, čo s ním cez zimu :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

babkina záhrada v polovičke septembra tohto roku ... ťažko sa fotilo v tom ostrom slnku, takmer poslepiačky.

prežiarená slnkom, všetko kvitne, zelená sa,

studňa ešte na mieste,

motyky a rýle a sekerky pripravené a nabrúsené ... :)

 

post-3-0-10322600-1473863189.jpg  post-3-0-50166200-1473863185.jpg

 

a jednu malú sekerku sme tam našli, tá už potrebuje kováča, nabrúsenie jej nestačí ... pamätná sekerka,

patrila ešte dedkovi, a ja som s ňou rúbala drevo a vyrábala triesky ako decko ... tak som si ju brala domov ... a je v pivnici teraz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ako maličký vyzerá na balkóne zatiaľ pekne - len neviem, čo s ním cez zimu :hmmm:

hlavne je zabranit dvom veciam  - vyschnutiu a zamrznutiu

moznosti - po opadnuti listia a prichode mrazov strcit do pivnice, nezabudnut (velmi malo) zalievat

alebo

- nechat v zaveternom kute na balkone, kvetinac obalit kartonom a pod, v teplejsich dnoch je mozne opatrne poliat, inak je dobre nahodit niekolko hrsti snehu

 

to biele v babkinej zahrade je co ? odkvitnute lalie ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám menšiu dilemu. Mám na výber dva pozemky: Jedna záhrada s chatkou (rozloha asi 4 áre), vhodná na sadenie, ale aj relax, opekačky, chlastačky a pod. Druhá záhrada (podobná rozloha) bez chatky, len pozemok, ktorý má možnosť stať sa v budúcnosti stavebným pozemkom. Čo by ste si vybrali?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi tú prvú.
záleží od toho, či aj na tej prvej bude možné v budúcnosti niečo rozumné postaviť. či budeš niekedy chcieť stavať dom.

prvá je pripravená na používanie a užívanie, aj s chatkou.

 

 

hlavne je zabranit dvom veciam  - vyschnutiu a zamrznutiu

moznosti - po opadnuti listia a prichode mrazov strcit do pivnice, nezabudnut (velmi malo) zalievat

alebo

- nechat v zaveternom kute na balkone, kvetinac obalit kartonom a pod, v teplejsich dnoch je mozne opatrne poliat, inak je dobre nahodit niekolko hrsti snehu

vďaka - či sneh bude, nevieme, v našej pivnici by sa mi predpokladám nepáčilo - tam sa nepáči ničomu.
skúsim zabaliť ochrániť pred mrazmi a sem tam mu dať glg vody ... ďakujem :)

 

 

to biele v babkinej zahrade je co ? odkvitnute lalie ?

 

to biele v babkinej záhrade sú prastaré kvetiny, ktoré sme my vždy volali cintorínové - kedysi u nás nebolo hrobu, kde by neboli posadené, buď v strede menšieho, alebo v štyroch rohoch väčšieho, alebo tak nejako...

občas to bolo treba trochu zregulovať, lebo sa vedia rozrásť pekne doširoka.

konkrétne tento druh s veľkými svetlozelenými listami tam bol veľmi častý. bol takmer všade.

dnes, keď pozerám fotky záhrad, sa znovu objavuje aj tento konkrétny druh - je to hosta /starý český názov bohyška/, rastlina, ktorá si proste rastie sama, a vyhadzuje občas krásne kvety - nikdy som nevedela, ako sa tá rastlina volá, teraz ma tá otázka prinútila hľadať : )

 

je dekoratívna, zaplní priestor, a rastie kdekoľvek, má viacero odrôd, ale pre konkrétne túto mám slabosť, možno pre tie spomienky z detstva.

 

http://www.zahrada-sk.com/e/sk/00404-hosta-hosta-royal-standard/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bohy%C5%A1ka

http://www.eurohosta.sk/hosta-august-moon

https://www.google.sk/search?q=hosta+kvet&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiTiZeoiZHPAhUBuBQKHWQjBa4Q_AUICCgB&biw=1366&bih=634#imgrc=q3AH_xvTsHEGLM%3A

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som najprv rozmýšľal nad tou s chatkou, ale čím ďalej, tým viac uvažujem nad tou druhou, Však kebyže chcem stavať dom, pozemok mám istý. A je tam výborný výhľad široko ďaleko na celé okolie, keďže je to hore na kopci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, dobre si prever, ci naozaj bude ta moznost zmeny na stavebny pozemok;

t.j. pozriet uzemny plan, ktory ti napovie aj opacny pohlad - ci nie je pravdepodobne, ze pozemok s peknym vyhladom sa v buducnosti zmeni na neatraktivny kus zeme s vyhladom na niekolkoposchodove panelaky, pripadne s blizkosotu rychlostnej cesty alebo priemyselnej zony

v pripade zahrady s chatkou samozrejme je tiez riziko, ze uzemny plan ti neumozni inu stavbu ako s rekreacnou funkciou, resp. budu tam nejake vyznamne regulativa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem, počítam so všetkým, paneláky tam určite stáť nebudú, ale v blízkosti sa už stavajú rodinné domy. Pri tej záhrade bez chaty už jeden stojí, asi 20 metrov odtiaľ. A či tá záhrada bude raz stavebným pozemkom, tú sú zatiaľ len špekulácie, potvrdiť, ani vylúčiť sa to nedá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoniec sme predsa len našli jeden mobil, ktorý odfotil tohtoročné muškáty v takmer skutočných farbách, alebo sa aspoň trochu priblížil : ) ... takto podobne vyzerali, ružové a cyklámenové,

keď boli najkrásnejšie a v plnom kvete - teraz sú už len zelené a znovu nahadzujú puky, možno stihnú ešte trochu rozkvitnúť.

 

post-3-0-34965300-1474194872.jpg     post-3-0-99701400-1474194874.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gratulujeme - ja som si aj myslela, že alarm je v záhrade a hňogá, preto nemá na nás čas ...

ale chválime - keď sa zima opýta, alarm, čo si robil v lete?! alarm sa bude len umievať, s dokatovanou chrbticou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, alarm sa bude usmievať v novom aute... potrebujem ho pred zimou trochu prerobiť, chýbajú mi tam nejaké veci, bez ktorých to nie je ono...a medzitým záhrada, návšteva rodičovského kraja, skrátka všetko na jednu kopu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

Mám menšiu dilemu. Mám na výber dva pozemky: Jedna záhrada s chatkou (rozloha asi 4 áre), vhodná na sadenie, ale aj relax, opekačky, chlastačky a pod.

 

Tak som sa rozhodol pre tento pozemok. Budem tam musieť vyťať tri stromy, dva určite a ten tretí tiež asi určite, lebo je to orech, ktorý síce dáva, ale keď vyrastie poriadne, tak z lístia bude viac bordelu ako úžitku z orechov.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) takže  záhrada s chatkou (rozloha asi 4 áre), vhodná na sadenie, ale aj relax, opekačky, chlastačky a pod.  viem si to živo predstaviť. gratulujem, nech prináša pozemok spokojnosť, úžitok, relax.. :) 

 

naša záhrada vyzerá farebne sfarbená, kochám sa v nej, muškáty  sme už preniesli  na prezimovanie, chryzantémy sa pekne pestrofarebne vynímajú, úroda uskladnená, manžel porýľoval.

 

tiež sme si kúpili pozemok v meste,  nesadíme naň, ale rozhodli sme si postaviť svoje vlastné kancelárske priestory a sklad, aby sme nemuseli stále platiť za prenájom kancelárii. stavebné práce pokračujú podľa plánu.  je to pekný pozemok, na perfektnom mieste.

až to bude hotové, plánujeme si tam aj malinkú záhradku,  aby bola čerstvá zeleninka po ruke, a samozrejme aj zeleň, kvety.  :) 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Dnes som nevydržal a nasadil hrach a cibulu.

Bolo to ale zaujímavé... Najprv bolo v záhrade ticho. Keď som začal sadiť, ani šuchot peria. Pri sadení som zaregistroval slabí čvirikot. A potom to prišlo...

Ten vrabec, prieskumák, zistil, že už krtím, asi vybral mobil a poslal všetkým známym sms-ky. Už len čakali, kedy odídem, aby mi cibulu povyťahovali von :nono: . Zobral som teda latu, a po nasadení zahrnul, aby nič nebolo vidieť a postupal po nej. Tak, a teraz hladajte...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Zacnem so zahradou o dva tyzdne ci dva mesiace. Sa prestahujem do domu. zo zahradou co ma cca cez tisic metrov .  Je tam trava(je je viac ako 60 percent - tam budem so synom trenovat). Sklenik, na uhorky ostala byvala konstrukcia foliovnika.  Teda v tejto teme sa zacnem viac angazovat. Mam aj ja aj zena nejake skusenosti ale viac ako desat rokov sme sa tomu  nevenovali,zili v panelaku.   Budeme sa opat ucit, ci skusat. Ja som aj tri ci styri mesiace sa zivil ako pestovatel.  Su tam aj stromi co za nic okrem orecha nestoja - to pestoval otec- ten tomu nerozumel.

 

Hned ma napadlo ze tie uhorky - aj ked neviem ci v tomto roku budu inde. Ta konstrukcia foliovnika sa prenesie inde(ona tam bola stabilna - blizsko vody - cim to musis zalievat,ale mam syna co to bude mat v ramci treningu). Jahody, inde - proste ja to budem prehadzdovat. Hrach bude - lebo mam rad -vzdy inde. ALe ten "foliovnik" z uhorkami zas nemozem dat niekde kde to zostreli syn. Ak sa nauci presne strielat - mozno aj ,niekde nizsie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a vybabral si s vrabcami...  vsadím dva k jednej na vrabce :)  :innocent:

Vsadila si zle... hrach má cca 10cm, a cibula je vonku, žiadnu nevytiahli tie svine operené :zubiska: .

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja uz  nemam, len rodinne latifundie - sestra, syn. Mama ma vo vlastnictve par hektarov, je to v prenajme agropodnikatela. Teraz dostala ponuku na odpredaj za celkom slusnu cenu. Ale este rozmyslame, ci cast z toho nenechame v rodine, ze by to casom preslo na mojho syna. Ten teraz kupuje luku, ktora susedi s jeho pozemkom, z dvoch dovodov - aby ziskal pristup aj z opacnej strany a aby si nahodou niekto nezmyslel tam nieco stavat... Ma to cez 20 arov, takze slusny kus pozemku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov