Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

u nás dnes trošičku ráno popršalo ... ale už je neskoro na všetko

 

už tie prvé teplá neprežili v zdraví ani muškáty, rajčiny síce rodili, aj u mamy v záhrade, ale napolievala sa desne ... pukliny v zemi, asi také ako na východe až nie, ale pukliny sú statočné, a zo studne mizne voda

 

keď už to muškátom na balkóne prekážalo, to som ešte nezažila ... začali sa spamätávať, trochu, ke´d po prvej veľkej vlne horúčav na chvíľu schladlo, ale druhá vlna im dodala, už len dodýchavajú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vo štvrtok šiel Flinstone do Rače a doniesol košík hrozna z vinohradu, ktorý sme celý rok ani nevideli, nikto ho nepooral, nepoškrabal, neostriekal, a hrozno je síce drobné, ale pekné a chutné, zožrala som ho asi 1/4 košíka a dobrý nápad, použijem ho okrem konzumácie aj na koláč, na koláč si nechám to tmavé. Urobím slivkový a prázdne miesta medzi slivkami vyplním bobuľkami toho tmavého hrozna!!! To bude dobrota!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

po horúcom a dlho horúcom lete si to odniesli muškáty ... také som tuším ešte nevidela: začali zakrnievať, vôbec nevyháňali nové vetvičky, aj čo trochu vyhnali, uschli. zhadzovali nové lístky, kvety uschli už v púčikoch alebo síce sem tam púčik vykvitol, ale už zostarnutý ... toto leto im po nádhernom úvode dalo nesmierne zabrať

 

teraz, asi v polovici septembra sa začali spamätávať, ešte stále trochu schnú maličké lístky na nových výhonkoch, aj zhadzujú nové malé lístky, ale konečne začínajú vyháňať kvety, ktoré vyzerajú ako zdravé kvety ...

 

ešte chvíľu snáď vydržia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Juuuuj, planujem ja intenzivne zacat studovat nejake mudre knihy, stranky, na margo pestovania vsetkeho mozneho na balkone.

Sice nie zahrada, ale taka mini, vlastna, iba moja, ňuňu ... klud :D

 

Od byliniek, muskaty, po trvalky, vsetko :)

Ehm ... a este nejake zviera....ehm, a .... na chlapa uz nebude cas, a vlastne ani miesto :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dnes bolo parádne počasie na posledné /alebo predposledné/ záhradné práce ...

teplo nebolo, ale slnko svietilo, bez mráčika, blato také akurát, vydržateľné, hoci namoklo statočne

 

vyhodené takmer všetko, čo bolo treba vyhodiť, studňa zazimovaná, sudy založené - ochrana pred chmatákmi, posledné plody pozberané a rozsortírované:

nejaké tekvice na semeno, jablká prebraté, orechov spústa, a ešte väčšia spústa lieskových orieškov a cvikle ... mandle tento rok  sa nekonali ... ani veveričkám nezostalo, kvety na jar zmrzli ...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

tie najväčšie mrazy už škody narobili, záhradkári sú potešení, všetci doradu ... :(

 

od piatku u nás už trónia na balóne tohtoročné muškáty, pre začiatok, snáď už pod mínus päť teplota neklesne ...

tentokrát som išla do ružova ... ružové kombinované so svetlými cyklámenovými, tentokrát mobil priniesol trochu reálnejšie farby než minulý rok, cca, v skutočnosti sú tie farby menej krikľavé:

 

post-3-0-11087700-1462786568.jpg   post-3-0-74510900-1462786565.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Dnes bol Flinstone v našej bývalej, teraz už brachovej záhrade, bracho mu ponúkol, že si má naoberať čerešne. A doniesol za košík tých takých sladkých ako ešte v máji bývajú, a za kýblik srdcoviek. Mňamm, už som za tanier zožrala. A z košíka som si odobrala tých "májových" a pridala srdcoviek a košík poputoval mladým. Doši li pre ne. Malá najprv krútila hlavou, že ne, ne, keď sme sa jej pýtali, či chce, ale potom jej náramne zachutili. Len už bola taká omrdená, furt si šúchala oči, asi už mala toho všetkého dosť. Jej by sa v tej záhrade určite páčilo...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

až teraz som zasa nakukla do tejto témy...oooch, aké pekné maliny!!! Kedysi sme aj my mávali pekné maliny, a koncom leta zasa pekné veľké černice. O tie sa ani nikto nestaral, len si tam rástli as rok čo rok priniesli krásne plody. To sa páslo! To boli lekváre a sirupy! Potom neskôr, keď už boli menšie, tak zas na koláče. Mňamm. A teraz máme prd motorový.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

 ja tiež s láskou spomínam aj na záhradu v mojom rodičovskom dome ..  veľká záhrada, ovocné stromy, pestovali sme zemiaky, repu, kukuricu, fazuľu, cibuľu, papriku ...  orobili sme sa,  ale bolo dobre.., rada na tie chvíle spomínam.. spomínam ako môj otec aj  každú nedeľu  rád šiel do záhrady, (do humna), bolo dlhočizné .. miloval to tam, prešiel až na lúku,  ja som občas bežala za ním .., poprechádzali sme sa, porozprávali.. často sme cez lúku prešli až na cintorín k starým rodičom, zaniesli kvety..

záhrada nie je.., otec zomrel.., zostali spomienky.. 

 

dnes bývam vo svojom dome, máme tuná  menšiu záhradku, otec,  to aj tu  miloval.. mal veľmi rád zeleň, prírodu, zvieratká,  človeka .. vedel sa tešiť.  :)  

 

časť našej záhrady momentálne vyzerá takto   :)  tu relaxujem

post-2385-0-96345500-1469362734_thumb.jpg

post-2385-0-19337000-1469362928_thumb.jpg

post-2385-0-32342100-1469363000_thumb.jpg

post-2385-0-47744100-1469363073_thumb.jpg

post-2385-0-91066600-1469363171_thumb.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Siatie a pestovanie papriček chilli

Čas od času pozeram sa na túto tému,
pretože mam záujem o amatérskom chovu niektorých zelenin.

Bohužiaľ som nie zistil, žiadny príspevok o chovateľstvé chilli.

A chilli papričky možno pestovať aj na balkóne (presklené)

podobné ako cherry paradajky.
Možno, že niekto chce sa podeliť o svoje skúsenosti
s pestovaním týchto papričkov ?  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David

a vy máte skúsenosti s pestovaním chilli papričiek?

 

my sme minulého roku pestovali chilli, ale kúpili sme si už hotové priesady, sadenice, chilli paprík v plastových kontajneroch a vysadili do záhrady ... pestovanie úplne jednoduché .. urodilo sa chilli neúrekom, po zbere sme ich sušili na šnúrke a uskladńujeme ich v špajzke vo fľaši ..

používame ich ako dochucovadlo k mäsitým jedlám .. mám rada guľáš kotlíkový, maďarský .. keď to aj tak primerane páli :dalbysomsi:

 

aj na internete je toho bohate o pestovaní chilli papričiek, aké odrody existujú,  že chilli sú jednak super ako dochucovadlo .. aj sú zdravé :)

http://www.citrusar.sk/chili.html

http://www.seminka-chilli.cz/druhy-papricek/?gclid=CPi38v3ims4CFYkp0wodnMUOcA

 

Liečivé účinky Chilli

http://chillichilli.sk/%C3%BA%C4%8Dinky/lie%C4%8Div%C3%A9-u%C4%8Dinky-chilli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David

a vy máte skúsenosti s pestovaním chilli papričiek?

Tento rok som začal pestováť papričky chilli.( 12. marca tr.)

Bohužiaľ neviem názov odrody, pretože semená som dostal od jedného zo strukov,

ktorého manželka kúpila v zeleninaku.

Zo struky som vybral 15 zrna,

ktoré som zasial v polystyrénový podnos lemovanú 2-vrstiev hodvábneho papiera

O týždeň neskôr sa semená začali klíčiť. od 15. zasianoch zrna vzrástli 12.

Tak naklíčené semená som zasadil

do plastových téglikov 0,5 l (po kefíre) naplnené záhradnej pôde.

Takto pripravené sadenice som dal v sklenenej balkónom, kde sa zvýšila na 20. mája

Po tomto dátume prehnané už kvitnúce rastliny zasadil som na pridomovom záhrade .

Tak pestované papričky už majú krásne ovocie dlhu. cca 20 - 25cm, ale stále zelené.

Takže to vyzerá, že moje predchádzajúce skúsenosti v pestovaní papríček.

Chcel by som sa spomenúť, že sadenice papríček,

nasadený 12.marca teši oko svojom rýchlom rastom a zdravý vzhľad   :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Rado sa stalo, aj nabudúce. 

David, TY polepetko  :smilieee: .. ja Ti predsa nevykám, písala som to Tebe aj Tvojej ctenej manželke, ktorú spomínaš. :flowers:

 Pánečku ,  na fóre si občas  pripadám ako v  Tatralandii ... :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

papričky budú, zrejú pomalšie ... tento rok máme ako každý rok na balkóne zasa rajčinky cherry, ale tie sadeničky zostali tentokrát maličké, iný druh - merajú len nejakých 20 - 25 centi.

 

doteraz sme mali vždy obrovské, ale napodiv aj na týchto malých paradajky dozrievajú pekne zaradom, len ich je trochu menej.

ale jednu rastlinu už chytila múčnatka ... dlho už nevydrží.

ale čo je nové, v tom istom kochlíku máme aj orech - schválne zasadený ... nech sa mu darí, má tak okolo 20 - 30 centi, pekný výhonok, a dobre by bolo, keby vydržal cez zimu ... radi by sme z neho mali stromček.

neviem celkom presne, ako ho ochrániť alebo ako sa o neho starať. stromy som ešte nepestovala od semienka nikdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov