Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

ako vám dámy a páni vyzerá nádejná úroda?

 

tento rok máme rajčiny na balkóne inde, namiesto závetria priamo vonku, sú viac ohrozené kdečím ... a namiesto obligátnych štyroch koreňov len tri ... práve dnes vyzerajú takto:

 

post-3-0-41658500-1434043924.jpg   post-3-0-60935300-1434043926.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a dnes mamina záhrada ...

zrejú maliny, semtam ešte jahody ... úchvatné višne, červené ríbezle, biele ríbezle, stará skvelá odroda, a samozrejme čerešne ... čierne ako box a strašne dobré ...

 

post-3-0-40584000-1435259826.jpg  post-3-0-28556900-1435259828.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

je pravda, že na balkóne sa to nepomerne ľahšie polieva, ale tak sucho a teplo je, že dvakrát denne  :agree:

rajčinky zrejú, celé tri kusy sme už obrali ...

 

post-3-0-63380100-1436099951.jpg   post-3-0-54600600-1436099953.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pochválim sa balkonovými rajčinami, ...už suším cesnak.

A čo je podstatné, pravdepodobne som našiel príčinu, prečo mi kapala paprika. Teplo. Tak som urobil to, že som vyrezal okno do fólie a do vnutra som dal ešte jednu foliu, ktorá oddeluje priestor na dve časti. Oproti (na fotke nevidieť), je na druhej strane tiež pôvodné okno. Teplý vzduch ostava v hornom priestore a ten je odvetratelný. Hneď po inštalácii teplota klesla citelne.

A takto sa darí paprike...

post-2333-0-29439400-1436609388_thumb.jpg

post-2333-0-45532500-1436609397_thumb.jpg

post-2333-0-23215700-1436609421_thumb.jpg

post-2333-0-41920800-1436609443_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásna úroda ...

 

mojim balkónovým rajčinám už odchádzajú a žltnú listy, tie teplá im dodali, dokonca aj muškátom.

rajčiniek sme nazbierali za tradičnú misku, ešte kopa dozrieva, takže úroda bude cca ako po iné roky, len kratšie ... rozhodne tie rajčiny nevydržia už dlho.

 

parádne máš aj balkónové rajčiny, a papriky nádhera  :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to je paprika po zbere....

Dnes som si mákol, rebrík som musel nadložiť doskami, lebo všetky horné haluze boli vyššie o cca 30-50cm ako dlžka rebríka

post-2333-0-49157500-1436642987_thumb.jpg

post-2333-0-04270500-1436642995_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obdivujem tvoju odvahu na pestovanie kalerabov. Ja som ju stratil....

Vždy to napadnu take biele mušky, treba na likvidaciu tri druhy postrekov, a to sa môžem hneď napiť odpadovej vody z chemičky...

Keď som sa na jeseň chytil kalerabu, že ho vytrhnem, ruka mi do neho vbehla a puch, ktory sa širil bol horši, ako tyždeň neumyvany posraty bezdomovec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kaleraby pestujem aj ja. Chovam na nich aj musky. Nestriekam ich, a kaleraby ich v pohode preziju.

Sused strieka s nejakou cesnakovou vodou. Vraj funguje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, s kalerábmi som to pôvodne chcel vzdať aj ja.

predvlani som skúšal výluh zo žihľavy, smrdelo to jak boľavá noha ale pomohlo - na chvíľu, prvé dni po postriekaní bolo vidieť že tie "biele voskovky" aj nalietavajú na listy ale viac ako na 2 - 3 cm sa k listom nepriblížili. ale za pár dní akoby si na to zvykli, a neučinkovalo ani denné postriekanie tým výluhom...

vlani mi niekto poradil postrek mydlovým roztokom, to bolo o niečo účinnejšie, ale aj tak som musel 2x použiť chémiu...

tento rok neviem čo sa stalo, ale zatiaľ som na kaleráboch nevidel ani jednu mušku, tak dúfam že to vydrží...

 

 

inak, keď si kúpiš kaleráb v hitlermarkete, myslíš že ten chémiu nevidel? agronómovia zvyčajne ordinujú niekoľkonásobok tvojich troch postrekov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

určite aj ten má chemiu...

Ja som skúšal tiež babské recepty, nedával som mydlo ale jarovú vodu. Účinok je ten istý...zalepili sa im krídla a pokapali.

Problém je v tom, že to nestačí, lebo tie biele muchy majú tri štádia vývoja a treba na to tri druhy chémie. Keď som to spočítal, tak, na mojich 10 kalerábov gigantov by sa neoplatilo nakúpiť tieto postreky, ktoré boli navyše aj časovo viazané, že keď jeden v stredu ,tak druhý v štádiu lariev v utorok....a tretí napr. pri vývoji krídiel . No nemám čo na robote, len chodiť kontrolovať ,aké štádium dosiahli tie svine. Záhrada nie je pri dome, musím dochádzať, a tak som sa na to vyprdla velebnosti.

Teraz nemám kaleráby a nič mi nesmrdí :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa to boli molice.

Pred tým som pestoval giganty niekoĺko rokov, vydržali nám v jame celú zimu, boli mäkkučké, maslové, ale posledné dva roky to napadli molice a pri polievaní záhrady normálne "snežilo". A potom ten šok, keď kaleráb vyzeral zvonku ako zdravý, a keď som ich išiel slávnostne vytiahnuť, chytil dedko repku a potiahol, tak sa mi ruky vnorili do dutej šupy a smrdel som ešte týždeň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zhnil asi z ineho dovodu a nie kvoli moliciam. Ako pisem vyssie, ja ich mam tiez vzdy uz odkedy pamatam, nestriekam ich a nic mi nehnije. Ked sa aj stane ze nejaky zhnije, tak iba v obdobi ked je vela dazda. Molice akurat zozeru listy, ale medzitym ten kalerab stihne vyrast, takze to nejako extra nevadi.

Ale mozno zalezi aj na odrode, ale vistriedal som ich viacero a vysledok rovnaky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Keď som to spočítal, tak, na mojich 10 kalerábov gigantov by sa neoplatilo nakúpiť tieto postreky, ktoré boli navyše aj časovo viazané, že keď jeden v stredu ,tak druhý v štádiu lariev v utorok....a tretí napr. pri vývoji krídiel . No nemám čo na robote, len chodiť kontrolovať ,aké štádium dosiahli tie svine. Záhrada nie je pri dome, musím dochádzať, a tak som sa na to vyprdla velebnosti.

 

tak logiku to má, nakúpiť kvôli 10 kalerábom chémiu za xy euro, to by sa tie kaleráby pekne predražili...

ale ako som písal, neviem čo sa deje tento rok, ale zatiaľ som molice nevidel, tak dúfam že to vydrží.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

už nemáme. Flinstone predal svoju 1/2 bratovi. Chudinky mačky, čo tam chodia. resp. chodili. Mávali sme každé leto jahody, ríbezle, egreše, neskôr jablká a hrušky, kedysi aj pekné broskyne (neviem, čo sa tom u stromu stalo, ale nejak sa mu rpestalo dariť už pred pár rokmi). každé leto som zavárala jak blázen, v posledných rokoch už nie, čo sme nepojedli v pohode sa vošlo do mrazáku. Možno to švagor tam nejako vylepší, ale on to chcel skôr kvôli chatke, ktorú sme tam mali. je tam aj udiarnička, oni zvyknú robiť klobásy.

Len mi budú chýbať tie vychádzky hore cez les, a aj tie mačky, čo tam bývali. Aj tým bude koniec, lebo ich pes má rád ich mačku, ale ostatné nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

krásne slivečky ...

 

a moje paradajky, ktoré som pochovávala už začiatkom leta, priniesli tuším doteraz najväčšiu úrodu ... hoci boli len tri korene namiesto obligátnych štyroch, mali menej priestoru na rast, a začínali im skoro odchádzať listy ... miniparadajok bolo nakoniec dvakrát viac, než po iné roky... dnes som obrala poslednú misku, a ešte zopár ich zreje ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov