Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

Podobne aj môj starý otec. Umrel ako 92 ročný, ale do posledných dní mal čistý mozok a počuval správy a vhodne ich komentoval. Oslepol, ale to mu nebránilo ísť rúbať drevo.Stačilo povedať, "potrebujem narúbať drevo" A tak ,keď povedal švagrovi, aby mu nabrúsil sekeru, tak švagor išiel na brúsku a otupil  ju....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Páni,   ako vidím  napísali ste to, čo aj pre mňa nie je tabu.. sama som napísala, že:" viem, oni chcú pomáhať zo všetkých síl, všade..." sú proste pracanti, aj tvrdohlaví... ale vzácni ľudia :)

 slimakovi  som chcela týmto povedať toľko,  že má  šťastie, že má otca, pracovitého... a jeho deti dedka... že taký otec, dedko určite stojí aj za otravovanie..   :)

aj môj otec, dedkovia boli pracovití....bola to ich vec, ale aj moja, naša.. boli radi, keď mohli pracovať, oni si tiež nevedeli život bez práce "od vidím do nevidím" ani predstaviť... mohli byť tvrdohlaví... ale viem, že ak im ich dieťa, vnuk povedali milé slová, dali najavo, že si veľmi vážime ich prácu a všetko, čo robia.. ak sme im boli na pomoci, ako sa len dalo... a keď im bolo aj priamo vysvetlené, že predsa by sa mali trošku viac chrániť od ťažkej práce, horúceho slnka počas dňa, že môže im to ublížiť.. a my to nechceme, lebo ich máme veľmi radi...  ak ich človek objal,  potešil.. oni nežiadali pochvalu, ani aby sme im pomáhali, ochraňovali ich ... ale ak sa to dialo... tak bolo cítiť úžasnú radosť, šťastie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v sobotu praca na rodinnych latifundiach - okrem jedneho stromu s neskorsou sortou su vsetky jablka v pivnici, cast v bednickach, cast v sudoch (mnozstvo kvasu sa blizi k 800 litrom)

styria sme mali co robit, v nedelu ma boleli vsetky kosti... a to som ani zo stromu nespadol :D

aj otec s mamou su momentalne v dobrej kondicii, takze robili, dokonca mama odniesla aj zopar vedier, tiez som jej to nevedel zakazat (darmo som na nu krical zo stromu...) -  to na margo predchadzajucich postov

post-2373-0-75183500-1411973470.jpg

tato fotka je uz starsieho data, moja starka mala vtedy 88 rokov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a rajčinky - denne oberáme pár kúskov, stále :) listy už vlastne nemajú, len začali vyháňať čerstvé výhonky zospodu, tie už nechávam, nech sú ešte chvíľu pekné

 

takže tie výhonky, ktoré som na rajčinách nechala len pre zeleň - dnes som lepšie pozrela, a vyhnali puky a idú kvitnúť !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Mam zasadeny hrach, cibulu sazačku, a keďže robim experimenty, tak som zasadil na balkone cibulu zo semiačka. Počkal som kým výjde a už je v zahrade , asi 180 ks...

Tento rok som už vyhodil asi bedničku cibule, tepla zima, tak hnije, ale v minulosti, keď som sadil cibulu zo semiačka, tak bola menšia, ale tvrdá cez zimu. Tak uvidím...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejde o skodu, ale robotu a cas. Aj ked jasne, je to na par minut ale aj tak.

 

Vzdy co sa pamatam, sadilo sa v maji. Neviem kam sa teraz v poslednych rokoch vsetci ponahlaju. Pred dvoma ci troma rokmi sa im to ale vsetkym vypomstilo ked este prisla koncom marca snehova kalamita a pomrzlo im vsetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V principe máš pravdu,...a niet sa kam ponáhlať, ale ak zasadím skorej hrach, na na jeho miesto pôjde cvikla.

A ešte...globálne oteplenie spôsobuje, že tak, ako bolo 15 apríle je dnes 15 marca. Ja už sadím uhorky dva krát.

A možno dôležité: je dosť možné, že sa tým predíde zahmyzeniu, jednoducho ,rastlinka je väčšia ako by mala a pliaga ju tým padom menej devastuje, ale to je len moje dúfanie... :)

Kolegyňa sadí mesiac po mne, lebo majú záhradu zaliatu vodou a rastlinky to dobehnú a má viac uhoriek ako ja. :angryfire:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No 15. marec sice moze vyzerat ako 15. april, ale len kym sa nebude opakovat situacia spred 2 rokov.

 

Nemam pocit zeby ludia ktori sadia skor mali menej skodcov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o sadeni hrachu v marci je aj pranostika - "Ak nebude hrach v zemi v marci, tak nebude v hrnci." (zapocute niekedy minuly tyzden niekde v telke)

ja som v sobotu povykladal von zimujuce kvety

ale naozaj je este priskoro, pravda, zalezi od lokality a nadmorskej vysky

 

alarm, a ako mas uskladnenu cibulu cez zimu ? co si pamatam, tak starka zimovala cibulu rozlozenu na povale, pozakryvanu vrecami (handrami a pod.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dnes je takmer extrémne teplo, žiadalo si to ísť pookriať do nášho vychýreného záhradníctva a potešiť oči, aj keď chrbtica vehementne protestovala ... nakoniec som si kúsok z neho priniesla domov ...

tento rok to budú takéto muškáty

majú jemný cyklámenový nádych, mierne do ružova až fialova ... na fotke to vyzerá trochu ináč - nie sú to tie moje klasické červené, ale chcelo to trochu zmenu ... :)

 

post-3-0-87018400-1429174892.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes otec si vymyslel, ze ideme orat - najprv mu jeho kolega prisiel pozvarat spice na kolesach co sme rozmlatili na jesen,ale oralo sa dobre zacali sme pred dvanastou a o druhej uz bolo aj pobranene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekné, ako každý rok.

dnes som konečne zakochlíkovala muškáty, zasa som do toho ochromela a chrbát mi odišiel, kamsi, ...ale dnes v noci u nás mrzlo.

prízemné mrazy a námraza ráno na tráve

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

moja včerajšia záhradka ... už rastú aj rajčinky ...

a muškátom neviem odfotiť tú ich úžasnú farbu - na fotke vyzerajú furt ako mierne prepraté : )

 

post-3-0-30115700-1431265116.jpg   post-3-0-57847600-1431265118.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Foto z unaveného víkendu......aj manželka, aj zahrada, aj hokej....aj kríže....

Zasadil som papriku, uhorky, zeler, rajčiny, manželka šalát (aj tak pôjde do semena), vyšla fazula, prežil cesnak, cibula a aj cibulová plánta (75%), vyšla manželkina mrkva, môj petržlen zatial odoláva vyklíčeniu...

 

Ako mám opeliť balkonové rajčiny? Čital som, že netreba, že sú samoopelivé, že stačí vietor... predsa, ktorá ščela by sa kydala na 10-te poschodie.....

post-2333-0-30726500-1431273112_thumb.jpg

post-2333-0-19733700-1431273124_thumb.jpg

post-2333-0-53771400-1431273148_thumb.jpg

post-2333-0-26479500-1431273158_thumb.jpg

post-2333-0-46356400-1431273173_thumb.jpg

post-2333-0-11720600-1431273276_thumb.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásna záhrada, pozor na kríže ...

sme síce na prvom poschodí, ale nikdy sme neopeľovali rajčiny, a dokonca som na nich nikdy nevidela ani včely ... a rajčiny zato vždy boli, a hodne.

 

keď chceš opeľovať, tak potom klasicky tradične ako to robia s vymazlenými kvetinkami v skleníkoch - pekne mäkkým štetcom, jeden kvietok po druhom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov