Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

Normalna uroda zemiakov co vieme dat na policku je 20 vriec(tohto roku bola taka - to nam staci svokrovcom a nam) - najlepsia bola cez 30 - neviem ci nie k 40(CI 34 CI39 je to jedno je ich vela) -ale to tiez nieje bohvie co tolko zemiakov preberat a zjest to nemas sancu - v maji mas zemiakov ako v oktobri a ti hniju. Najhorsia bola asi 13 vriec.

 

Dnes co sme vyberali bol uplny nezmysel. Ja keby ze to nevidim neuverim. Tam nebolo nic. Vybrali sme asi 10 vriec o tretinu vacsom policku ako ma svokor - teda cislo co je realne ktomu co som daval v prvom odseku asi 7 vriec - a z toho ziju dve rodiny a ich svine. Normalna ich uroda je 30 vriec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prosím génových inžinierov, sadičov, okopávačov, oberačov a iných áčov o konzultáciu:

Zasadil som na jar odrodu rajčín SPENCER. Po manželkinom frfote, že nie sú do leča, som kúpil 2 korene PARTNER a 4 korene TORNADO. (človek nikdy nevie, čo mu predajú....)

Moje pôvodné rajčiny nevyšli v termíne a tak som otvoril druhý sáčok. Z toho prvého som mal rajčiny minulý rok. Zasadil som druhý krát, ale medzi tým vzišli aj z prvého. A tak som zasadil aj z prvého vrhu, aj z druhého vrhu, aj kúpených 6 koreňov. Všetky boli na jednom place vedĺa seba.

Teraz mám velikánske obrovské bulharské rajčiny a žiadne SPENCERY. 

Pripadá mi to tak, ako by pri opelovaní včeličky doniesli pel z obrovských bulharských rajčín na malé SPENCERY a z nich sa stala sorta, ktorá podlieha plesni a černeniu, čo SPENCERY nerobili a navyše aj velkosť plodov sa zdvojnásobila.

Je to realne?

Tak isto aj zemiaky.

Mal som naše biele a holanské ružáky (nežerú ich mandelinky). Pri vykopávaní som našiel biele ,ružové a....gaťkové.

Tá istá otázka:

Môže sa to stať opelovaním?

 

Počul niekto o horúčke papriky? (google nie, ale známy mi to povedal a je to to, čo mi likviduje papriku)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi každá rada drahá, ale pri opeľovaní je to s rajčinami možné.

včeličky dokážu urobiť v záhradách harakiri.

pýtala som sa mamy na horúčku papriky ... nechyrovala o nej, ani jej susedia záhradkári ... a praje si, aby ste si horúčku nechali u seba, neposielali ju ďalej :innocent:

pri zadaní hesla do googla mi akurát našlo, že červenú pálivú papriku treba jesť, aby človek nedostal horúčku ... na čo podľa mňa ako zdroj vitamínu C, za preukázanie čoho dostal prof. Szentgyörgyi Nobelovu cenu kedysi  - stačí jesť aj zelenú a neštipľavú ... ehm.

 

pardon - nie, nepodarilo sa mi dozvedieť o horúčke papriky zatiaľ nič :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nevie. Ta voda bola k tej mensej odolnosti.

 

Lenze ta zmena sorty nie je mozna ani opelenim. Resp. je ale urcite nie tak ze z X to hned spravi Y. Takato premena trva v prirode X desatroci. Rychlejsie len v laboratoriu krizenim.

 

A tie zemiaky, to mohli byt nejake v zemi zabudnute z predoslych rokov. Oni vedia prezit par zim. Nemal si tam niekedy predtym zasadene tie ine?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jablka celkom OK, ale este vsetky sorty nedozreli; tak som obral len z dvoch stromov, padanky idu postupne do sudov, uz mame cez 400 litrov kvasu

o dva tyzdne pokracujeme, hadam prestane prsat a dozreje aj zvysok

 

dazd hodne poskodil hroznu - ako sa ukazovala dobra uroda, tak teraz vela hnije, asi to vypijeme uz v podobe burcaku :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Baya Marisa - prvá úroda

post-2793-0-98787400-1410812631_thumb.jpg

ešte by boli potrebovali tak týždeň - dva, na dozretie, ale tí moji neplešníci sa už nevedeli dočkať kedy ich ochutnajú :)

o väčšine súčasných nemeckých nápadov nemám príliš vysokú mienku, ale musím uznať že šľachtenie ovocia im ide celkom dobre :thumbsup:

 

starostí s hroznom ma elegantne zbavili škorci, pretože ho obrali nakomplet. keďže nám pred časom zmizla kočka, tak nám nemá kto udržiavať poriadok na dvore, a škorci, vrabci a ostatní lietavci majú u nás teraz samoobsluhu. len s platením za tovar je to horšie... :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak trochu aj ja, muškáty stále krásne, aj keď teda tie neustále dažde im dodali, ale na slniečku sa spamätávajú, a majú hromadu púčikov ... aj keď listy pomaly odchádzajú, stále sú k svetu, nech len ešte vydržia.

 

a rajčinky - denne oberáme pár kúskov, stále :) listy už vlastne nemajú, len začali vyháňať čerstvé výhonky zospodu, tie už nechávam, nech sú ešte chvíľu pekné

tento rok ich nechytila peronospóra ... čomu sa čudujem, lebo vo všetkých záhradách okolo ju mali ...

 

minule sme odvážili jednu obratú úrodu, a odhadom doteraz bolo asi 2 - 2,2  kg malých zrelých rajčiniek

aj keď to neboli tie mini-mini koktejlky, trošinku väčšie, a po dlhom váhaní sa začali červenať, červenajú stále - tiež nech im to vydrží

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) game, super

môj obdiv patrí ľuďom, keď si aj v útulnom byte, na balkóne, vypestujú bylinky, zeleninku, kvety

  :flowers:

náš syn ma tiež potešil e-mailom, v ktorom poslal aj foto: Naša záhrada :) je to super pocit :srdiecko:

post-2385-0-26781100-1411206543_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som bol posledny krat orat za navyjakom - otec 77 rocny uz na to nestaci - lano prerezava a teda tym sa straca sila a zmysel prace(ten je aby tahal pluh), bocne stlpiky. Doje.li sme aj pluh  - nevypol navyjak. Nadreli sme sa. Inak on vladze dost vela kludne ako ja - a je tvrdohlavejsi. CI ked bol mladsi bol. Ale ma to v sebe.

 

Spravili sme pracu tak na 80 percent.

------

Teda ked nad tym rozmyslam - orat by sa dalo aj nadalej - len treba zobrat niekoho mladsieho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

Tvoj otec je pracovitý človek.. :klobuk: , no vzhľadom na jeho vek, tak ako aj píšeš  na konci príspevku,  je potrebné otca  chrániť od takejto ťažkej namáhavej práce, ktorá dá poriadne zabrať aj chlapom mladším vekom...viem, keď naši chlapi vyorávali a to sú 50-tnici.., že je to náročné, nieto ešte pre 77-ročného človeka. Otec nech  zbiera zemiaky, podrží vrece, ak mu to zdravie dovolí...viem, oni chcú pomáhať zo všetkých síl, všade..., ale je potrebné brať ohľad na ich zdravie..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bude rozmarín ... asi :)

 

ja som dnes obrala posledné rajčinky ... bolo ich tam ešte 13 kúskov, všetky takmer úplne zrelé, mierne potrebujú dôjsť, a ešte tri, ktoré potrebujú viac dozrievať.
rastlinka je zlikvidovaná, ale výhonky zdola som ešte nechala žiť ... ešte pekne zelenejú na balkóne, a muškáty tiež, trochu im zospodu odchádzajú listy, ale ináč sú stále v pohode a plné kvetov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

Tvoj otec je pracovitý človek.. :klobuk: , no vzhľadom na jeho vek, tak ako aj píšeš  na konci príspevku,  je potrebné otca  chrániť od takejto ťažkej namáhavej práce, ktorá dá poriadne zabrať aj chlapom mladším vekom..

To je jeho vec - ked chce a on chce nech maka(co ineho by mal aj robit? otravovat mna?_) - inak my sme nevyberali zemiaky(tie si vykopal sam) - jeho srala burina. Nechcel ju vidiet - preto sme orali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nazoru ineho byt mozes kolko len chces. Stareho cloveka od roboty neochranis. Oni su tvrdohlavi a zatati a mozes sa postavit aj na hlavu, robit bude ked chce darmo ho budes milion krat presviedcat. Oni su nauceni na tvrdu robotu a nic ich neodradi.

Ja mam to iste s dedom. Hoci ma X diagnoz, ma bypass, uz vela nevladze, doktor mu zakazal namahu atd. A ked chce tak robi aj tazku robotu. Ma 85 rokov a minule aj na strechu vyliezol a opravoval. A nijako mu nezakazes. Neda sa nad nim stat cely den ako nad 3-rocnym deckom s tym ze toto nono, toto tiez nono.

Takze ano, slimak ma pravdu je to jeho vec, ked chce nech robi. Pretoze to aj tak nezmenis. Niet tej sily.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov