Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

vďaka, páni :agree:

 

asi by mi poradili aj v záhradníctve, ale nechcela by som zbytočne platiť za niečo, čo nepotrebujem 

ide to na miesto, kde skutočne nemusí vyhrať súťaž krásy, len musí zamedziť rastu kdečoho zeleného a malo by pôsobiť navonok upravene a nejakú chvíľu aj vydržať

 

 

/ videla som to kedysi prvýkrát u jednej známej na záhrade ... ale už veľmi dávno, záhradu jej robia profesionáli, a kôrou mala vysypané časti priamo na zemi, ale tam sa robila záhrada pomerne často /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa veru nerad hrabem v zahradke. Uz davnejsie som si urobil toto:

 

post-42-0-87587400-1371745900.jpg

 

Co na obrazku samozrejme nevidite je asi 50 cm lesenarska rura kolmo zabetonovana v zemi /aby nedoslo k epic failu, ked je v kotliku vela gulasu/. Ta kolma rura, ktoru vidite je volne zapustena v tej lesenarskej a tym padom je vytahovacia a otacatelna. Aj tie jakle, ako vidite na spodnom roste sa zasuvaju do seba, tym padom su rosty polohovatelne v kazdom smere, daju sa vysunut, vsunut, otacat a daju sa oddelit od konstrukcie. Pod miestom, kde su nasunute na kolmej rure su poistky z kratkej rurky, s prevrtanou dierkou v ktorej je vyrezany zavit a upraveny srob s ruckou na utahovanie. Ked varim gulas, co dost dlho trva, na spodny rost si ulozim spekacky alebo klobasky, otocim to pod kotlik a robim na ohni dve veci naraz. Na konci kazdeho rostu je hacik na kotlik, je teda mozne pri vacsom ohni varit v dvoch kotlikoch naraz. Rosty su zo starej chladnicky, ocistene od plastu a dobre vypalene. Pre mna perfektna a prakticka vec :)

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Záhradu mám, aj keď niekedy to ľutujem. :D S polovičkou sme nedávno boli kupovať záhradný nábytok v Baumaxe a neverili by ste, koľko druhov toho existuje (kuk na tom linku). :D Pol dňa sme vyberali, aby sme nakoniec nič nekúpili, lebo sme doma nechali kartu. :-!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V poslednej dobe som si všimla, že niekoľko záhrad rodinných domov v blízkom okolí je "vyzdobených"

trpaslíkmi rôznych tvarov a druhov :hmmm: ...

... je to nová móda, alebo tí trpaslíci mávajú aj inú funkciu ako záhradu podľa majiteľa "skrášľovať"? :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno strašia krtkov či nálety drozdov :)

 

trpaslíci z módy zjavne nikdy nevyjdú, len nech to nie sú tie desné umelohmotné, to radšej žaby a vodné víly z umelého kameňa ... ale to už brúsim do inej témy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

aktualne spracovavame slivky, postupne ako dozrievaju jednotlive sorty, na kompot - slivky polene, ktore posluzia neskor na kolace

zvysok putuje na skvapalnenie

 

jaj, a gombolce sme mali minuly tyzden na obed ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nepôjde alarm, pretože nijakú manželku nemám (mne život strpčujú mravce v záhrade :D ), ale zato mám v záhrade a vo dvore 42 ovocných stromov + 2 stromkové ríbezle + niekoľko koreňov viniča.

 

broskyne na fotke sú odroda Flamingo, Redhaven mala prvú úrodu 2ks ale tam ma mravci predbehli a ani sme ich neochutnali, a Cresthaven ešte len dozrieva, tiež má prvú úrodu tak som zvedavý aké budú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov