Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

krátky report z víkendu:

zasadené zemiaky (aj krumple), cibuľa (žltá aj červená), zasiata reďkovka, cukrová kukurica, a hrášok. ešte ma čaká mrkva, petržlen...a kopa ďalšieho.

marhule začínajú odkvitať, nektarinky a broskyne kvitnúť začínajú, a slivky jablone a hrušky sa už už chystajú. ak sa traja najvyšší ústavní činitelia - Pankrác Servác a Bonifác príliš nevybúria, mohla by byť slušná úroda :thumbsup:

a na dvore nám takto krásne zakvitla čerešňa, premávka okolo nej pripomína letecký deň :) post-2793-0-95567600-1366658990_thumb.jpg

fotka nie je príliš dobrá, ale nechcelo sa mi liezť na rebrík aby som ju zachytil v celej paráde.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naša orezaná čerešňa prežila....

a pre syna som mal dnes smutnú správu...zasadil hrach a vyšiel, takže sa osvedčil a na rok sadí znova :zubiska: .Od radosti vyskakoval z kožky....

post-2333-0-16766200-1366744402_thumb.jpg

post-2333-0-18026200-1366744411_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s takýmito krásami sa nemôžem pochváliť, ale už mám muškáty ... krvavo červené aj plazivé aj klasické, a nech sa im darí ...
s rajčinami neviem ako bude tento rok, ešte sme žiadne plantičky nedostali, no uvidíme

 

a mame v záhrade tiež takto krásne vyšiel hrášok - a vzápätí došli nejaké potvory a pekne tie čertsvé výhonky vyriadkovali ... a v celej záhrade, každému záhradkárovi ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prvomájový report :zubiska:

zasiate kaleráby, mrkva a petržlen. záhradu som mierne fúkol postrekom proti burinám.

v sobotu sa chystám kúpiť a sadiť priesady papriky a rajčín.

 

a takto ide do kvetu najnovší prírastok z ovocných stromov :thumbsup:

post-2793-0-56301800-1367449200.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som bol vcera, neplanujeme uz sadit nic lebo na to niet casu. dohodli sme sa ze z toho spravime  miesto na oddych, travnik, stromy, lehatka.

aspon som si vcera roztiahol stanicku, vyvesil antenu a snazil sa o nejake spojenie zatial co lila spokojne behala okolo.

23w1d0h.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som dal pred pár rokmi na 1/3 plochy trávu a ešte jeden rad stromov a tento rok som trávnik ešte rozšíril, tiež to časovo nejak nestíham.

stanička je CB alebo nebodaj na amatérske pásma? nedá sa to z fotky rozoznať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ceresna odkvitnuta, co sa jej tak skoro este hadam nepodarilo... za tri tyzdne od snehovych zavejov uplny prerod prirody.. pred tyzdnom prve sadenie a siatie... moje paradajky na balkone maju desat centi, zacalo mi rast v kvetinaci pripravenom na surfinie nieco, co vyzera na ribezlu.. nechapem, co to je, odfotim, poviete.. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie ,nie som, ale ak nestoja v rade, tak pri záchvate odburiňovania ich vytnem....ja vytnem všetko, čo nie je v zákryte, lebo logika mi povie, že to musí byť burina...

Základ je zeler pri uhorkách a bude mať hlavy ako melóny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

pekné ...

 

my sme len teraz vysadili 4 priesady balkónových paradajok - koktejliek, až teraz sme sa k nim dopracovali - sú už síce väčšie, 20 - 30 centi, ale na paradajky si ešte počkáme ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nám v záhrade srnky zožrali jahody. Len pár holých poplazov nechali...teraz tam nemáme nič, ale ukazujú sa celkom pekné paradajky. Ak ich zasa srnky nepožerú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj, moje ruky, nohy, krize a vobec vsetko...

najprv kosit a potom oberat ceresne..., no ale 12 poharov je uz hotovych ;)

kazdopadne v mojom veku a pri mojich kilach balancovat na vrcholci ceresne uz nie je to prave orechove ceresnove

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mamina čerešňa má čerešní moc, čosi sa oberie, ten zvyšok zostane asi škorcom ...

 

a moja minizáhradka má už poriadne polmetrové paradajky, a muškáty sú krajšie ako na obrázku ... tfuj tfuj tfuj, nech sa im darí aj naďalej

 

post-3-0-23446800-1371569210.jpg   post-3-0-67383400-1371569202.jpg

 

 

mám otázku na záhradkárov :
potrebujem jeden malý priestor zakryť drvenou kôrou, aby tam nič nerástlo

nikdy som to nepoužila, ale tu musím

tá kôra sa len vysype priamo na od buriny očistenú pôdu ? nedáva sa pod to nič ? ako dlho to vydrží zadržať rast zeliny ?

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov