Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

to bolo dobre,citujem:soboty stravene s motykou ale bez dozoru...(manzelka je doma) :zubiska: alarm s tebou si viem predstavit kazdu sobotu u teba na zahrade s chladenym :pivo: pivkom :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi ťa sklamem.

Po prvom pivku by si mi nedokázal zavrieť hubu a boleli by ťa uši, po druhom sú všetky susedy pekné (dôchodkyne) a po treťom netrafím domov.....

a navyše som autom. Riešim to obyčajne nealko pivom, keď už, ale častokrát, aj keď viem, že nerobím dobre ,nepijem okrem 2-3 káv vôbec nič, aj keď je vonku 35 a vo fóliaku 70. :zubiska:

So mnou na zahradu by si išiel len raz, hnal by som ťa ako zdutú kozu,: motyka, hrable, burina, zálistky, kosenie.......... :ahooj:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tak, nebyvam tam, ani nemozem, takze v zasade je to len praca a praca a zas len praca

& su to rodinne latifundie, s ktorymi nemozem hybat, to len tak na okraj, keby sa niekto chcel opytat, preco to robim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja to tu necitam,ja len dedukujem, alarm si chce na zahradke oddychnut. A tesit sa z uspechov. Co som videl papriky - OK.

 

Ale chlastat sa da ked chces a ked je motiv. Ale to musi byt aspon dvojhodinova tvrda praca. nevravim ze pri paprikach to nieje ovela narocnejsie. Tvrdsia praca - oranie sadenie za pluhom - proste ked dve tri hodiny musis makat - okopavanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, máš pravdu s tou manželkou....

Už si to nevšímam, keď tam zavíta, a krotím sa, ale skoro vždy som vybuchol a povadili sme sa. Potom nasledovalo oddelenie od stola a od lože...no potrebujem to :zubiska:

Napr.

prídeme tam, ja hneď do pracovného, motyka a hneď kopem, vytrhávam, buriním....za 3/4 hodinu, za mnou príde, oblečené ešte v čistom... že bola hladná, že bola smädná,že bola na WC že sa rozprávala s.....a to ja už som vypotil druhý kybel. :zubiska: .To sú pre mňa infarktové stavy, lebo čas ide a za chvílu sa pýta, kedy pôjdeme domov (Panelák)

...a navyše, nevie "buriniť". Za mnou ostane čisto, bez jediného zeleného.

Ona, aj keď sa snaží, tak podlahne ilúzii väčšej buriny, to znamená, že ak niekde okopáva a naraz uvidí velkú burinu, urobí krok do predu, zatne a vytrhne ju. samozrejme pri tom zahrabe hlinou všetko na okolí .Burina je tak maskovaná, že keby ju vzali k armáde, a uplatnila by svoje vlohy, tak tank by nenašli, aj keby na ňom stáli. :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už si to nevšímam, keď tam zavíta, a krotím sa, ale skoro vždy som vybuchol a povadili sme sa. Potom nasledovalo oddelenie od stola a od lože...no potrebujem to :zubiska:

Napr.

prídeme tam, ja hneď do pracovného, motyka a hneď kopem, vytrhávam, buriním....za 3/4 hodinu, za mnou príde, oblečené ešte v čistom... že bola hladná, že bola smädná,že bola na WC že sa rozprávala s.....a to ja už som vypotil druhý kybel. :zubiska: .To sú pre mňa infarktové stavy, lebo čas ide a za chvílu sa pýta, kedy pôjdeme domov (Panelák)

 

:zubiska: máš len asi slabé nervy :D

samo, že sa musí najesť, napiť, vycikať, veď v paneláku na to nemala čas ani pomyslieť, lebo Tebe chystala raňajky, uvarila džbán čaju ..., proste stihla, čo sa len dalo, pokiaľ Ty si už sedel ako taký namosúrený kohút v aute .

A áno, musí sa porozprávať aj so susedkou, veď dobré susedské vzťahy sú nadovšetko a tiež chlapčisko pamätaj, že keď tá Tvoja zlatá, vzácna žienka príde domov (Panelák), tak ju čaká druhá riadna šichta. Ona veru nezapne telku, do ruky nevezme noviny, ovládač atď,. ale realita. :D

:P

a to, že pre také hovadinky nasleduje oddelenie od stola a od lože, to hovor tomu, čo seno žerie... :smilieee:

.....................

 

Najnovšie sme do záhradky vysádzali : jahody, egreše, hrozno a okrasné stromčeky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to, že pre také hovadinky nasleduje oddelenie od stola a od lože, to hovor tomu, čo seno žerie... :smilieee:

 

Ako slušne vychovaný človek ti prajem "dobrú chuť" :zubiska:

My sme sa totiž pri tom povadili do krvi.

Existujú ale aj logickejšie dôvody, prečo tam nie je.

1)V sobotu varí, žehlí, perie upratuje....

2)Manželka robí vo firme sekretárku, a ja patrím k tým šťastlivcom, čo nesnívajú o tom, že sa vyspia so sekretárkou, ja to mám v náplni domácich prác.

A preto, je lepšie, ak sa chvílu nevidíme, sme spolu už 26 rokov, a keby sme boli spolu ráno, v práci, po práci, večer...a ešte aj celú sobotu v záhrade, tak to je na picnutie sa. :thumbsup:

Záhrada je preto RELAX :agree:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napodobne "dobrú chuť" :zubiska:

veď píšem, že máš asi slabé nervy :D

čo sa týka tých bodov, mám pocit, že odo mňa opisuješ, lebo tie body sedia na moje manželstvo :smile3:

aj jaj, RELAX :lol: Zelená je tráva...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja balkonova zahrada je toho roku plodna... moje semiackove paradajky vysiate v marci narastli do vysky viac ako meter, v septembri som zozbierala dokopy nejakych sto paradajok z dvoch rastlin... nemala som cas rastliny vybrat z kochlika a vyhadzovat, tak tam zostali dozivat a zrazu zacali rast, kvitnut a teraz mam 31 dozrievajucich paradajok... ma byt teply tyzden, tak hadam aj dozru... :)

 

moje februarove papriky, zas dve rastliny, rastli a bujneli, v auguste zakvitli, zacala rast jedna paprika, teraz ma asi desat centimetrov, stale sa zvacsuje a mala by byt cervena /taka ta cervena sladka velka paprika, co si kupujeme v zime/... vykvitli dalsie kvety, asi 8, z dvoch odkvitnutych uz vykukaju malinke papriky... jednoznacne ju neskor prestahujem do tepla... som ju piplala od narodenia, tak si pockam..

 

kvetom sa mi toho roku nejak nedarilo.. biele hrozno obrate v prvy septembrovy vikend, cukornatost 20.. jablk na mariu a detto zeleniny... bob dostal nejaku ciernu pliagu, najskor rodil, potom ochorel.. citronova trava ani nevykukla.. zbytok dobre, ved bolo teplo.. toho roku narastene figy aj dozreli.. darmo, meni sa klima, v tatroch budu za par rokov pestovat bavlnik a olivy..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nachystat drevo do palenice... tak startujes cirkular a potom svoje ruky a tazku dvojkilovu sekeru...

 

vcera som dochystal a odfotil ;-) vyska naukladaneho dreva cca 1,20 - 1,30 m, dlzka polien cca 0,5 m

post-2373-0-93459400-1350896156.jpg

 

a este nieco zo soboty:

5 metrov dreva, 5 nadrziek benzinu v Husquarne 365, cca 5 hodin cistej prace dvoch ludi

post-2373-0-75386800-1350896240_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

zahradkari, tak ako? 

 

ja som zacala predminulu sobotu - 03.03. - vysiala som 23 semiacok paradajok, jedny su rosso sweet, druhe su mix, aj tie male zlte, aj tie male cervene.. dala som to do okna, zakryla sackom, sa mi kamoska smiala, ze skapu a na stvrty den boli prve vonku... po desiatich dnoch mam 20 rastliniek vonku, maju prve poschodie listov... v aprili dam salat este dnu, viac na balkon davat nebudem.. okrem kvetov... ten paradajkovy mix sa vlani velmi vydaril, este v oktobri som zbierala urodu, boli sladke a zdrave, rastli ako keby boli z cernobylu... pred mesiacom som ich vyhodila z kvetinaca a to este pucali nove listy, hoci to bolo na balkone v zaveji...  v novembri som mala urodu tmavocervenych paprik... krasne boli, ale chutili uplne naprd... papriky toho roku okaslem... 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

broskyne a nektarinky ostrihané, streknuté proti kučeravosti. patrilo by sa už ostrihať aj tých pár koreňov viniča čo mám, ale skolila ma strašná nemoc :zubiska: takže pokračovanie neviem kedy. a dnes mi doviezli 20kg sadbových zemiakov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skvapalnene produkty z vlanajska su od piatka minuleho tyzdna doma ;)

tiez som minuly tyzden zacal strihat hrozno (konecne... uz malo byt davno hotove), ale kedze nestiham, pokracuje v tom otec a ako a kedy to spravi... nuz, porucenopanubohu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes nám tu pekne nasnežilo, zima ako v decembri, vy ste iní záhradkári, ja som ešte ani nepomyslela, že čosi treba aj na balkón a nemám zabeštelované ani sadeničky paradajok, nič nič ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Dnes som pracoval ako ščela... aj som synom. Od 10 hod do 13 30 sme pokopali a sadili. Zasadili sme mrkvu, petržlen, hrach, zemiaky, cibulu normálnu a cibulu bielu. Akurát som sa trochu oklamal... Kupujem dva balíčky cibule sadzačky, aj teraz som to tak urobil. Až na to, že bola nejaká menšia, a kým som ju zasadil, tak kríže ostali v záhrade, ešte šťastie, lebo doma by ma boleli. Plocha cibule je asi polovica celej sadenej plochy......

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nie je este studena zem?

moje paradajky /vysiate do kvetinaca zaciatkom marca/ konecne zacali rast ako sa patri, za dva dni podrastli, lebo bolo slnecno.. aj uz paradajkovo smrdia, aj uz maju zubate listy... viac sa o zahrade ani neda pisat, zatial.. cakam na prihodny cas, aby som hodila do kochlika salat... hm hm

 

mame na strome vraniu rodinu, na velku noc mama sedela na vajciach, bola zasnezena, az mi jej bolo luto, ale prezili..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, zem nebola studená, tu svietilo slniečko a po dosadení bol vrch až suchý-prachovitý. Ja som nejaký posunutý... tým že mi nevyšla paprika, tak som nesadil ani paradajky, ani uhorky....v mozgu je zafixované, že po výjdení papriky sa sadí zbytok....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov