Skočiť na obsah
  • 0

Internet -> Router -> LAN -> PC -> VPN -> WLAN -> Telefón


sedimin

Otázka

Internet -> Router -> LAN -> PC -> [Tunel] -> WLAN -> Telefon

 

(pod windows)

znamena to, ze chcem pristupovat na nejake nieco, co tuneluje spojenie, cez wifi cez moj telefon, s tym ze VPN driver a vsetko s tym spojene mi bezi na PC.

 

terajsi setup je takyto: Internet -> Router -> LAN -> PC -> WLAN -> Telefon

postupoval som k nemu tak, ze som na sietovom pripojeni LAN nastavil zdielanie pripojenia (ICS), a pocitac to pravdepodobne routuje tak,

ze ked pride z telefonu poziadavka na nejake pripojenie cez wifi, tak si to sam vypyta cez LAN od routera a posle to naspat telefonu.

 

Otazka teraz je, co ak chcem pristupovat cez nejaky tunel? Dajme tomu ze pocitac je pripojeny na siet, a na pocitaci mi bezi nejake tunelovanie spojenia

(napriklad sifrovane pripojenie cez Tor alebo proste nieco). Ked chcem na pocitaci spustit konkretnu aplikaciu cez tento tunel, tak ju spustam cez nejaky frontend

k tomu tunelu. Co ale ak ja chcem tunelovat cele wifi pripojenie cez ktore na internet pristupuje moj telefon?

 

To znamena, ze ak by som bol napriklad na telefone a otvoril si nejaku stranku, tak by to pripojenie od telefonu do pocitaca bolo stale nesifrovane, ale od mojho pocitaca po router by to uz slo tunelovane cez SSL alebo cosi.

 

A neviem, ze ako mam zariadit, aby sa mi vsetko, co pride cez wifi spojenie s telefonom, teda poziadavky co idu cez internet connection sharing, sli NIE cez moje LAN pripojenie k routeru, ale

cez moj tunel.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovede 4
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • Nokia

    2

  • sedimin

    2

  • Darkman

    1

Najaktívnejšie dni

Top Posters For This Question

Najaktívnejšie dni

4 odpovede na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0

fuuu, no dost tazko sa to chape, ale ak som spravne pochopil tak traffic co pride cez wifi (ktore ak dobre rozumiem uz mas secure) z telefonu na pc nechces aby odchadzalo von cez bezne lan pripojenie ale cez nejaky dalsi tunel co ide von??

ak ano, tak ten tunel by si mal nastavit nasharovany pre wifi spojenie, ale! pokial viem, windows nevie sharovat ine ako pevne pripojenie, takze ziadne virtualne spojenie ti nenasharuje

uplne najjednoduchsie by bolo nejaky windows router soft nainstalovat a nim si routovat vsetko cez wifi na tunel...bola by to zalezitost par klikov, napr cez kerio win route

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

dik,skusil by som ten routovaci soft, ale Kerio winroute nie je zadarmo, existuje dake riesenie,ako toto spravit s nejakym free softom?

Alebo to mam skusit priamo cez windowsovy "route" prikaz? Ze routovat vsetko z wifiny na ten tunelovaci adapter?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov