Skočiť na obsah

Aké zvuky máte najradšej?


Sniper

Odporúčané príspevky

Ja keď som bol malý, vždy som pozorne počúval zvuk motorov lietadiel letiacich nad našim mestom (nemám na mysli linky New York-Teherán, ktoré na oblohe akurát zanechávajú biele stopy), tento tichý bzučiaci zvuk mi vždy pridal na nálade neviem prečo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 20
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • arwiel

    3

  • Sniper

    2

  • tomassi

    2

  • aljak63

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Chrámový organ. Tie zvuky píšťal sú ozaj unášajúce. Občas ich preniesem z "konzerv" /LP/CD/pás/ domov, v plnej kvadrofónii. Iba sa pri tom nedá nič robiť, iba počúvať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V podstate mam najradsej Hudbu - aj to je v podstate splet zvukov, ale ak ide o tie "ine" osobite zvuky tak zvuk Bassgitary je na nezalplatenie, no a potom sa mi velmi paci zvuk trenia korcul o lad - v podstate hokej a krasokorculovanie! A este mam rad zvuk co vydavaju lammy (lamm lamm), no a este sa mi paci ludsky smiech - ale nie zase kazdy, to len vybrate typy (hlavne jednej kamaratky smiech je prekrasny - tzv. Diankin smiech :lol: ), a uz ma asi nic nenapada... mozno casom doplnim! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Diankin smiech

- nechcem sa nikoho dotknúť, ale to čo si púšťal znelo skôr ako na zakálačke,

ale iste to bolo spôsobené zníženou kvalitou nahrávky, keďže to bolo z mobilu

 

trenie korčulí o ľad je skutočne super

taktiež mám rád tupé kovovo-oceľové zvuky ( železná tyče, nákova, plech)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Diankin smiech

- nechcem sa nikoho dotknúť, ale to čo si púšťal znelo skôr ako na zakálačke,

ale iste to bolo spôsobené zníženou kvalitou nahrávky, keďže to bolo z mobilu

Mne je jedno ako sa to komu zda, ja na Dianku nedam dopustit! NIKDY! :lol:

Ved to je uplne krasne ako sa smeje, a zazit to nazivo - to je ako splneny sen o ktorom som nikdy nevedel ze o tom snivam!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam velmi rad zvuk bicich...tie by som mohol pocuvat dlhooo...taktiez sa mi paci zvuk dvoch zeleznych mecov ked sa stretnu..a zamiloval som si aj hlas muezzina rozlievajuci sa z mesity (dokonca to mam aj ako budik) :lol:

a potom samozrejme hudba ;)

 

a Diankin smiech..tak to je naozaj pecka..take nieco som este nikdy nepocul..a ked som bol pri tom prvy krat ani som nevedel ci sa nieco deje alebo sa naozaj len smeje ;) :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa páči monotónny šum výdatného dažďa, najlepšie je, ak prší na drevenú strechu. ukľudňuje ma aj vŕzganie čerstvo napadaného snehu pod nohami, keď v zime zájdem v podvečer na prechádzku.

 

občas si počúvnem niektorý album od Enigmy, pri tej muzike si aj čítam, aj relaxujem.

 

a zistil som, že ma ukludňuje šum ventilátorov v zapnutom počítači. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milujem zvuk kontrabasu

 

korčule vs ľad

 

zvuky lesa - šum stromov, praskanie dreva, čviríkanie vtákov, kdesi z diaľky hukot sovy, do toho kroky napadaným lístím, zurkot potoka... zvuky lesa ma dokážu nenormálne ukľudniť a nabiť energiou.. do prdele, že my sme sa presťahovali z tak bohovského miesta, kde som mala les pod oknom a každý deň pár krokov k duševnej očiste :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa je to napríklad zvuk klasického, naťahovacieho budíka. Alebo zvuk, pri kosení klasickou kosou. Ale obe tieto zvuky sú dnes už čoraz zriedkavejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V podstate mam najradsej Hudbu - aj to je v podstate splet zvukov

Máme tu podobnú tému Čo sa vám páči na hudbe, tu píšme čisto len o zvukoch.

 

Diankin smiech

- nechcem sa nikoho dotknúť, ale to čo si púšťal znelo skôr ako na zakálačke,

:lol:

 

a zamiloval som si aj hlas muezzina rozlievajuci sa z mesity (dokonca to mam aj ako budik) :)

Mám dve také mp3, už som parkrát uvažoval ráno o pol piatej dať repráky do okna na našom sídlisku a len tak zo srandy to naplno pustiť :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám dve také mp3, už som parkrát uvažoval ráno o pol piatej dať repráky do okna na našom sídlisku a len tak zo srandy to naplno pustiť

tak nad takouto srandou som uvazoval aj ja..ale najlepsie by to bolo napojit sa do nejakej dediny na obecny rozhlas..rano pustit...to by bolo vystrasenych tvari ktore by netusili co sa deje :):lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- pískanie rôznych vtáčikov (Vlha žltá nenormálne krásne píska)

- keď sa otvára rúž na ústa alebo pomáda

- klopkanie topánok

- keď sa niekto prehrabuje s CD/dvd tak ten zvuk plastových obalov z cd

 

- zvuk zo seriálu Stargate keď sa vytáčala brána alebo v Star treku zvuk všeliakých laserov / phaserov / canonov

 

- zvuk pevného disku v starých počítačoch tak pekne to "chrčí"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

aj mne, tobôž, keď sa mi chce už predtým :lol:

 

ukľudňuje ma aj vŕzganie čerstvo napadaného snehu pod nohami, keď v zime zájdem v podvečer na prechádzku.

áno, to je krásny zvuk, ešte taký nedotknutý sneh

 

ešte mám rada vŕzganie nových kníh, keď ju tak otváram a držím stránky a ono to tak zavŕzga

a štikanie pera, vždy vyzerám, že som nervózna, keď stále otváram a zatváram pero, ale mne sa ten zvuk len páči

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

páči sa mi zvuk pálenia papiera cigarety keď si potiahnem... upokojuje ma...

 

tiež šum stromov v jemnom vetre...

 

a zvuk drahého nepravidelného dýchania keď spí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera som bola na jednej western show, len tak som si lahla do travy, zavrela oci, a vnimala tu atmosferu...zrazu som sa ocitla niekolko rokov dozadu, ked som sa aj ja aktivne zucastnovala tychto sutazi...prislo mi to luto, na druhej strane vsak prijemne, zaspominat....

zvuky ako sum listia na stromoch, erdzanie koni, dupot, country hudba....proste parada...clovek zrazu zabudne na to vsetko hekticke okolo seba a ma pocit ze sa nachadza v dobe, ked bol zivot o niecom inom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mne imponuje zavýjanie vlka a trúbenie slonov.

Ani nie tak dávno som si kúpila CD, na ktorom mám práve to zavýjanie vlka. Chystám sa ho v noci pustiť do éteru, v prípade, ak ma o 00:00 opäť zobudí naša potrundžená suseda vytrvalo bliakajúca do nočného ticha. :lol: Brekeke.

 

Mám rada zvuk tibetskej misy, pravidelný tlmený rytmus kolies vlaku, zaklapnutie knihy.

 

Vo všeobecnosti ma dokážu nadchnúť zvuky prírody - hrmenie, dážď, zurčiaci potôčik, trilkovanie vtáčikov, morské vlnobitie, šum stromov, zavíjanie vetra.

 

Príjemné sú mi aj zvuky zvonkohry.

 

No najviac ma vie vyburcovať lesné ticho... Keď stojíte sami niekde hlboko v lese, nepočuť vtáky ani ľudský hlas a predsa máte pocit, že čosi visí vo vzduchu. A potom odrazu kdesi blízko vás zapraská suchý konár. No, a tento zvuk mám asi najradšej zo všetkých! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sneh praskajuci pod nohami

dazd

tecucu vodu, zblnkotanie, sumenie mora...vodu mam asi najradsej :lol:

sum stromov

 

zvuk klavira, husli, saxofonu a aj zvonkohry ci uz take tie kovove alebo drevene :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov