Skočiť na obsah

Sci-fi či fantasy - knihy


game

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 81
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • chorche

    17

  • game

    10

  • phersu

    9

  • weirdo

    8

Top prispievatelia v tejto téme

Populárne príspevky

ClinGon

cav

ako myslis, ked je jediny tvoj dovod ze HP nepatri medzi fantasy to, ze je to podla teba rozpravka a nie si to ani schopny podlozit nejakymi argumentami, tak sa asi uz dalej nemame moc o com bavit

 

este na zaver, detske (mladeznicke) fantasy je uplne normalny bezny pojem, ak ho nie si ochotny akceptovat, je to tvoja vec:

 

Juvenile fantasy is children's literature with fantasy elements: fantasy intended for readers not yet adult.

 

The protagonists are usually children or teens who have unique abilities, gifts, possessions or even allies that allow them to face powerful adversaries. Harry Potter is the powerful young wizard, some of the children of the The Dark is Rising series are immature Old Ones with magical abilities and in His Dark Materials series they have magical items and animal allies. The plot frequently incorporates a bildungsroman (A novel whose principal subject is the moral, psychological, and intellectual development of a usually youthful main character.)

 

inac povodne boli rozpravky urcene pre dospelych, to az casom sa tak vyvrbilo, preto napr aj Dobsinskeho rozpravky su take nasilne...neboli totiz pisane pre deti (sa mi tak mari)

 

 

koncim, nema to zmysel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Harry Potter je Fantasy, aj keď Detská. Rozprávka to nie je, je tam dosť drsných pasáží.

Keď sú tam čarodejníci a mágia už to patrí pod Fantasy. Kniha vs Film... Filmy sú dobré, ale kniha HP je

samozrejme lepšia. Ale knihy HP aj filmy sa mi páčia. Aj keď knihy viac. :lol:

 

Mne sa páči viac Fantasy ako Sci-fi.

Ale okrem LOTR, moc dobrých Fantasy nie je, skôr brakov.

Zato medzi knihami, je dosť dobrého Fantasy.

Mám rozčítané DragonLance Kroniky: Draci letního žáru, a je to dosť dobré.

Občas je tam aj trochu humoru. O jednej blondíne, ktorá má veľmi drahé šperky.

Ale vôbec o tom nevie. Napíšem ukážku? :-)

 

Ale zase zo Sci-fi viac sa mi páčia seriály napr. Heroes, Smallville, a filmy Star Trek, Matrix, Star Wars, a iné

ako sci-fi knihy. Zo sci-fi kníh je naj Duna: Franka Herberta, a zase ten starý film od Lyncha je otrasný.

Celkom dobrá je tá nová seriálová trilógia Duna a tirlógia Deti Duny. Zo sci-fi kníh ma toho veľa nezaujalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

fikcia patri medzi moje oblubene citanie, myslim tym fantasy ako aj sci-fi. to, ze tieto zanre su spojene, uz v tomto prispevku upresnil weirdo. ak najdem dobre dielo, vzdy si ho s radostou precitam. trocha uprednostnujem sci-fi, tu sa da najst casto zaujimava vizia buducnosti a to ma pritahuje. to iste plati aj pre hry - ak maju dobry pribeh a su pekne spracovane, je to vynikajuca zabava na mnoho hodin, ci uz ide o klasicke stolne RPG s kockami alebo zdigitalizovanu verziu urcenu pre PC. herne konzoly akosi neberiem do uvahy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

takamnte to krasne zhrnul. Ja som Dunofil - snazim sa zhanat vsekty knihy. Duna bola prva, zakladatelka sci-fi ako ho pozname dnes. Je zaujimave, ze tento zaujem u mna zacal pri pocitacovej hre - Dune 2 od Westwood Studios. Aj Dune 2 bola prva - realtime strategia. Zda sa, ze Duna je vynimocna, ked ma tolko prvenstiev...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Keď sa povie sci-fi a kniha tak (takmer) každého napadne sci-fi film 2001: Vesmírna Odysea od Arthura C. Clarka (na základe ktorého napísal nemenej slávnu knihu).

 

Arthur C. Clark dnes v noci zomerl, R.I.P.

 

Zomrel svetoznámy autor literatúry sci-fi Arthur C. Clarke

 

Arthur C. Clarke

 

Na Slovensku bol známy taktiež mysterióznym dokumentárnym seriálom Tajomný svet A. C. Clarka (alebo tak nejako sa to volalo).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2001: Vesmírna Odysea od Arthura C. Clarka (na základe ktorého napísal nemenej slávnu knihu).

axel, nie som si istý, či to bolo takto. doteraz som myslel, že Artur C. Clarke najskôr napísal román 2001: Space Odyssey, podľa ktorého natočil Stanley Kubrick film.

 

film vznikol v roku 1968. na románe pracoval autor od r. 1964 do r. 1968 a vydaný bol v júli 1968, krátko po tom, ako mal film premiéru.

 

vyzerá to, že obidve diela vznikali súbežne, ale myslím že film sa inšpiroval románom.

 

--

artur c. clarke patrí k mojim obľúbeným autorom sci-fi, jeho knihy čítam rád. i keď už medzi nami nie je, zanechal po sebe zaujímavé a hodnotné diela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Clarke napísal niekoľko poviedok zhrnutých v diele The Sentinel. Na základe tohto diela vznikol film 2001: Vesmírna Odysea, súbežne s týmto filmom Clarke písal rovnomennú knihu, ktorá bola vydaná krátko po premiére filmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sa povie sci-fi a kniha tak (takmer) každého napadne sci-fi film 2001: Vesmírna Odysea od Arthura C. Clarka (na základe ktorého napísal nemenej slávnu knihu).

som dost fanusik scifi ale urcite nieje prve co ma napadne vesmirna odysea :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel,

 

áno, predchádzajúci príspevok som napísal len podľa toho, čo som si o diele 2001: Vesmírna Odyssea zapamätal. pretože som si doteraz nevšimol, že by si písal do vetra, pre istotu som popátral vo wikipedii a trocha sa musím poopraviť:

 

pôvodne vznikli spomenuté poviedky, zhrnuté do jedného celku - The Sentinel. vtedy Artura C. Clarka oslovil režisér Stanley Kubrick a požiadal ho o napísanie románu, ktorý by vychádzal z diela The Sentinel a ktorý by sa mohol stať námetom na výnimočný sci-fi film. román teda vznikal spolu s filmom, film bol dokončený v r.1966 a premiéru mal v r.1968. (tu som sa predtým pomýlil.) krátko po premiére filmu vydal Artur C. Clarke aj svoj román.

 

toto sú odkazy na stánky wikipedie, kde som pátral:

Artur C. Clarke

2001: Vesmírna Odyssea

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napadne ma ako prvá " 2001: Vesmírna odysea ", okrem toho, že je "otcom " telekomunikačných satelitov, a zároveň jeho sci fi, ktoré mám v češtine " Setkání s Rámou" ...

také, ako jeho romány ... Ráma je obrovský obluda, umelý svet plávajúci vesmírom, vynoril sa z ničoho, aby pri Slnku začal naďalej nepoznaný ožívať a vnoril sa do ničoho ...

čítal to niekto ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, game.

 

Setkání s Rámou som si prečítal niekoľkokrát po sebe, sci-fi je môj obľúbený žáner.

 

..i keď Ráma sa objavil ako prvý, autor nechal na koci knihy nádej, že sa objavia ešte ďalšie 'lode', veď neznámi konštruktéri všetky systémy pre istotu vytvorili trojmo. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

práve som zistil, že Rámove tajomstvo nezostalo neodhalené.

 

dielo Setkání s Rámou získalo v r. 1973 všetky dôležité ceny, ktoré boli v tom čase autorom sci-fi udeľované: Huga, Nebulu, Cenu Johna W.Campbella a Cenu Jupiter za najlepší román roku.

 

na pokračovaní pracovali spoločne A.C.Clarke a Gentry Lee, spolu vydali knihy Návrat Rámy, Zahrada Rámova a Ráma tajmství zbavený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie pokračovania sú dokonca stiahnuteľné z netu, na nejakej stránke som ich videla, len radšej by som ich čítala v knižnej podobe, v pohode a ležiac na bruchu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

game, co sa tykal Strugackovskych...citala si ich "Pondelok sa zacina v sobotu? "

 

ja od nich milujem Stalkera, tak som siahla aj po tejto dalsej knihe... a neviem, sice som este len v prvej tretine, ale uz zacinam mat problem sa nou prehryzt dalej

take nejake dost nezazivne sa mi to zda byt

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

strugackých so skúšala kedysi dávno ...

mala som také scifi obdobie, hltala som ich, a pustila som sa do strugackých ...

vôbec si už nepamätám, čo som od nich zobrala do ruky, vtedy sa z knižnice od nás dalo odnášať aj desať dvanásť kníh, takže viem, že som mala naraz asi štyri knihy od nich, názvy si v najlepšom nepamätám ... jednu som dočítala, na etapy, s prestávkami, a myslím že so preskakovala v knihe, pokiaľ si pamätám, a to nie je dobré ...

tie ostatné akosi dočítané nikdy neboli ... snaha bola, ale ... a nikdy viac som im neprišla na chuť.

hm. možno by som im mala dať šancu po dlhých rokoch ... ale neviem. možno skúsim niečo stiahnuť z netu.

uvidíme, či sa môj v zťah k nim zlepšil ... či dozrel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja od nich milujem Stalkera, tak som siahla aj po tejto dalsej knihe... a neviem, sice som este len v prvej tretine, ale uz zacinam mat problem sa nou prehryzt dalej

take nejake dost nezazivne sa mi to zda byt

 

Kniha je dosť ťažko straviteľna. Filmova podoba sa mi zda ďaleko lepšia. Inak, odkedy sa aj kniha vola Stalker(asi od filmu?)? Ja som to čital pod (časkym)nazvom Piknik u cesty.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan, pod tazkou stravitelnostou teraz myslis Stalkera? ten je stravitelny viac nez lahko, ja som ho zhltla v priebehu jednej noci a potom este asi dva razy :lol:

 

hej, povodne knizne dielo sa vola Piknik u cesty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov