Skočiť na obsah

Sci-fi či fantasy - knihy


game

Odporúčané príspevky

dobré science fiction je niečo, čo človek len tak nepustí z rúk.... a teraz sa dopúštam na týchto stránkach určite svätokrádeže :) , hoci nemôžem nikoho postrieľat a tak :) .... ale pri knihách môžem zapojiť fantáziu .... už len to, že máloktoré sfilmované sci fi sa mi páčilo .... :lol:

 

iné je to s fantasy .... nečítam, pozerám obrázky ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 81
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • chorche

    17

  • game

    10

  • phersu

    9

  • weirdo

    8

Top prispievatelia v tejto téme

Populárne príspevky

ClinGon

cav

zatial som moc knih s touto tematikou neprecitala ak neratam Pana prstenov, Hobita a Harryho Pottera(toto sem asi ani moc nepatri) a jednu knihu od Terryho Pratchetta (Barva Kouzel) takze moc sa v tomto nevyznam..

 

ale chystam sa vrhnut na tych Prachettov, mam doma ceske ebooky, takze ked docitam to co citam teraz, tak asi si dam Lehke fantasticno, kedze to je pokracovanie Barvy kouzel pokial viem a ja som strasne zvedava ako to dopadne s Mrakoplasom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja citam dost vela sci-fi kniziek ako napriklad ako programovat v nejakom jazyku ...

clovek si niekedy ani nevie predstavit ako musi napnut mozgove zavity aby prisiel na to ako to vobec autor myslel :)

 

:lol:

 

 

..dakedy som cital sci-fi knizky a velmi som ich mal rad o to vacsie sklamanie som mal ked to sfilmovali :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž tie rôzne predstavy ... preto nepozriem sfilmovanú žiadnu už prečítanú knihu ;)

 

nielen sci fi... darmo mám svoje predstavy, keď režisér a scenárista a výtvarník a celá záľaha ďaľších ľudí má svoje.... ;)

a pri sci fi je to zvlášť vypuklé ... :) :lol:

 

 

/ hm... tie jazyky na programovanie....aha... kedysi ma to učili :) no veľmi ďakujem ... tam mi nepohla ani fantázia .... ;) ;) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klasik sci-fi Isaac Asimov. Už to bolo dávno, takže vám nepoviem názov knihy ani presný obsah, ale muselo to byť niečo, keď aj po 15 rokoch vo mne zanechalo matnú spomienku. A fantasy? Pána prsteňov som si prečítal, až keď som sa dozvedel o filme, ale zasa predtým, než som ho videl. Knihy sú neporovnateľne lepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi si nespomenieš, čo to bolo ... :lol:

 

Asimov je skvelý.... nedávno som niekde čítala, ako sa s Clarkeom vzájomne naťahovali ... a to podporovalo vznik stále lepších spisovateľských kúskov.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vieš čo, naozaj si nespomeniem, ale mám taký nejasný pocit, že dej bol podobný ako vo filme Andrew s Robinom Williemsom - o robotovi, ktorý sa chce stať človekom. Celkom určite tam boli vymenované tri robotické pravidlá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

1984 je vôbec sci-fi ? je to dobrá kniha a dosť bezútešná ....

 

vlastne mi pripomínala 451° Fahrenheita - Ray Bradbury, / sfilm. r. 1966/ len tu aspoň na konci svitla nejaká nádej ... čo v 1984 nebolo ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rada čítam sci - fi ... nie vždy a stále, ale mám občas obdobia, keď sci-fi priam potrebujem ....

Pratchett je extra kategória :lol:

ja mám na mysli také klasické sci -fi, ako písal Asimov, Clarke a podobné veľké mená, prípadne klasické poviedky .... sú to síce vízie budúcnosti, často nie veľmi optimistické, a často riešia úplne nečakané veci ....

a 1984 je tiež extra ... ale práve opačným smerom, ako Pratchett... je to tá najbezútešnejšia vízia, ešte viac, než vízie po atómových ohňoch a podobných katastrofách.... je to ubitie človeka bez možnosti zdvihnúť hlavu ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to ubitie človeka bez možnosti zdvihnúť hlavu ....

Mam rad Sci-fi a fantasy, ale dielam, ktore cloveka nechaju bez akejkolvek sance, sa radsej vyhybam. Vie ma to dost zobrat. 1984 ma doslova znicila. . . Davam prednost fascinujucemu Pratchettovi, uzasnemu Sapkowskemu a zo sci - fi Strugackovcov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nazačiatku treba povedať že knihy moc nečítam ;) no pravdupovediac ich nečítam vôbec ;) aspoň nie tie papierové(týmto nechcem povedať že čítam každý deň tie elektronické tzv. eBooks to nie naposledy som takú čítal pred rokom ;) ) späť k tým papierovým naposledy som takú držal v ruke keď som bol ešte šteňa ;) takže to boli také decké knihy ;) , pre dospelých som žiadnu nečítal :) . Tak a teraz je dobrý čas spomenúť niečo o tej elektronickej(maximálne názov a autora) vlastne bolo ich päť :lol: a to

 

Adams Douglas:

1.Stopárov sprievodca galaxiou

2.Reštaurácia na konci vesmíru

3.Život, vesmír a vôbec

4.Zbohom a vďaka za ryby!

5.Prevážne neškodná

 

tak ma dostali že som ich ponúkol aj spolužiakovi tiež si ich extrémne obľúbil(obľúbili sme si ich natoľko že sme špekulovali ich kúpiť :scem: ale našťastie sme z toho vytriezveli a kúpa sa nekonala :) ) no ale teraz uvažujem že si ich zase niekedy prečítam už to mam také mlhavé a informácie sa strácajú a pokukávam aj o Dune (počul som veľké ohlasy).

 

Frank Herbert

1.Duna

2.Spasiteľ Duny

3.Deti Duny

4.Božský imperátor Duny

5.Kacíri Duny

6.Kapitola Duna- je neuzavretá nestihol dokončiť dokonca sa hovorí o tom že začal pracovať aj na 7. časti.

 

Po predčasnej smrti Franka to zobral do svojich rúk jeho syn Brain a Kevin J. Anderson spolu napísali diela

 

1. Predohra k Dune: Corrinovia

2. Predohra k Dune: Harkonenovia

3. Predohra k Dune: Atreidovia

 

1. História Duny: Služobnícky džihád

2. História Duny: Krížová výprava strojov

3. História Duny: Bitka o Corrin

 

 

Vyjde(možno už aj vyšlo) od nich ešte Hunters of Dune a Sandworms of Dune ktoré majú nahradiť 7. časť a uzavrieť tak ságu Duna po týchto knihách by malo nasledovať Trilógia Paul of Dune ktorá má kryť detstvo Paula Atreida (pred knihou Duna) a jeho život po nástupe na trón Zlatého leva (medzi knihou Duna a Spasiteľ Duny).

 

Ale ako tak pozerám na ten počet tak to vidím na veľmi dlhú dobu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Adamsa Douglasa som zabudol. Stoparov sprievodca po galaxii bol moj prvy kontakt zo sci - fi. Ako tak spominam, mam chut zasa po tomto autorovi siahnut. Videl niekto sfilmovaneho Sprievodcu. . . dufam, ze to nedo. . . :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Varsava 27. marca (TASR) - Vo veku 85 rokov dnes zomrel polský spisovatel Stanislaw Lem. Svetoznámy autor zánru science-fiction zomrel v Krakove. Informoval o tom Lemov osobný tajomník. Lem sa narodil v roku 1921 v meste Lvov - v tom case polskom, teraz súcast Ukrajiny. Prvú poviedku Muz z Marsu mu vydali v roku 1946. Medzi jeho najznámejsie diela patria Astronauti, Návrat z hviezd, a najmä Solaris. Príbeh tohto románu sa odohráva na vzdialenej planéte Solaris, osídlenej zivým oceánom, ktorý prejavuje inteligenciu, avsak tak odlisnú od vsetkého, co poznajú ludia, ze ich pokusy o nadviazanie kontaktu sa nielen nedaria, ale vedú k úplne necakaným efektom. Lemove knihy prelozili do 41 jazykov a po celom svete sa predalo 27 miliónov exemplárov.

 

 

Trochu si pamätám na jeho knihu EDEN, ktorú som čítal dávno, ešte na ZŠ. Bola súčasťou otcovej knižnice. Bol to príbeh o kozmonautovi, ktorý sa po dlhých rokoch vo vesmíre (v hybernácii?) vráti na Zem. Svet je však úplne zmenený. Ľudia sú geneticky upravení a z mužov sú "papuče", úplne zbavení akejkoľvek prirodzenej agresivity. Keďže je mohutnejší a vyšší než zbytok chlapov, ženy sa za ním obzerajú. Aby boli muži úplne povoľní, dávajú im látku brut. Tá však naňho nepôsobí a vyvolá to v spoločnosti menší škandál. Aby získal nejaké prostriedky, začne hľadať prácu. Po veľkom úsilí nájde jednu ponuku - naštiepať drevo. Po dobre odvedenom výkone sa dozvie, že všetko robia roboti a práca je považovaná za hobby, takže za to musí ešte zaplatiť. Peniaze môže získať len predajom vlastnej tekutiny - odparovaním.

To by malo byť stručné zhrnutie, ale bolo to tak dávno, že je možné, že som spojil dva príbehy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Ze som sem este nezabludil. Saq Stoparov Sprievodca Galaxiou. :lol: A samozrejme Tolkien a Pratchet, to su umelci!

Douglas,Pratchett,Toklien-to su moji traja oblubenci :)

a uz dlhsiu dobu sa planujem pustit do sci-fi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov