Skočiť na obsah

Sci-fi či fantasy - knihy


game

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 81
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • chorche

    17

  • game

    10

  • phersu

    9

  • weirdo

    8

Top prispievatelia v tejto téme

Populárne príspevky

ClinGon

cav

Dakujem za priamu vyzvu prejavit sa. Rozpravka je pribeh cisto pre deticky na urovni Matko a Kubko. Fantasy je pre dospelych. Vo fantasy sa obcas vyskytne veta typu: "K*rv*!", rekl trpaslik a mel pravdu. Alebo: "Mrakoplas prodelal nekolik orgazmu, nektere dokonce v pritomnosti zen...." Alebo: "J*b*n* na (neviemco) zivota!" A z casu na cas sa tam vyskytnu naturalisticke sceny. Utate ruky, hlavy, alebo dokonca totalny hardcore ako ho prezentuje v sci-fi Kulhanek. (Niekedy som mal fakt dost, husty humus.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche

 

Podla tvojho opisu by tam potom mohli patrit vsetky vulgarne knihy.

Harry Potter 4 - Ohnivá Čaša bola prezentovaná do sveta ako thriller takže môže byť pridaný do odielu fantasy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved to je v poriadku ale podla mna do fantasy patrí aj Harry Potter možno prvé dva diely sú rozprávkou ale o ostatných dieloch sa to povedať nedá to skôr Narnia je rozprávka a nie fantasy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

O Plottrovi sa neda povedat nic slusne, okrem toho, ze je to rozpravka. Nech si to citaju male deticky, ale nemiesaj to medzi dospelacke knihy!

tvoj nazor chorche.

u nas si to minimalne polka rodiny nemysli.

 

Dakujem za priamu vyzvu prejavit sa. Rozpravka je pribeh cisto pre deticky na urovni Matko a Kubko. Fantasy je pre dospelych. Vo fantasy sa obcas vyskytne veta typu: "K*rv*!", rekl trpaslik a mel pravdu. Alebo: "Mrakoplas prodelal nekolik orgazmu, nektere dokonce v pritomnosti zen...." Alebo: "J*b*n* na (neviemco) zivota!" A z casu na cas sa tam vyskytnu naturalisticke sceny. Utate ruky, hlavy, alebo dokonca totalny hardcore ako ho prezentuje v sci-fi Kulhanek. (Niekedy som mal fakt dost, husty humus.)

dufam ze vsetci nedefinuju fantasy podla toho, ci sa tam spomina ku_va alebo je_at, bolo by mi tych ludi luto. za film pre dospelych tiez nepovazujes nieco, kde nie je ziadny f.uck, shit, asshole a podobne? smutne. cital si niekedy HP 4, 5 alebo 6? ak nie, tak odporucam nehodnotit, co nepoznas.

 

ak neveris userom tohoto fora, tak mozno zmeni tvoj fundovany nazor tato stranka.

 

 

 

a btw, nehovor mi, co mam a nemam robit, nemam to rad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Hej, k tomu som sa vyjadril predtym! Tak mas nejaku divnu polovicu rodiny. Skratka je to bohapusta rozpravka pre malicke deturence na urovni Matka a Kubka!

chorche, polovica mojej rodiny je v poriadku, presne tak ako ta druha, dakujem za opytanie. Co po tebe chcem, je, aby si si ich nebral do huby.

 

Bohapusta rozpravka to moze byt pre teba, whatever. Ak si to necital (co si necital), tak si laskavo odpust sproste komentare a vyjadri sa ku konkretnym dielom. Dovtedy tvoje reci povazujem za bohapusty bullshit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohapusty bullshit su Tvoje reci, weirdo (Az na prvy odstavec, ziadosti som vyhovel)! Nokia: Kde aku rozpravku si videl zarezanu v zanri Fantasy aby tam nejako vyskakovala? Ziadnu! Trpaslici su vsade, ale vo fantasy su to vojensky hrdinovia a banici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

raz a navzdy toto ukoncim

 

definicia z Wikipedie (dufam chorche, ze sa nemienis po tomto hadat, ze to tak nie je.)

 

Fantasy is a genre of art that uses magic and other supernatural forms as a primary element of plot, theme, or setting. The genre is generally distinguished from science fiction and horror by overall look, feel, and theme of the individual work, though there is a great deal of overlap between the three (collectively known as speculative fiction). In its broadest sense, fantasy covers works by many writers, artists, film makers, and musicians, from ancient myths and legends to many recent works embraced by a wide audience today.

 

The popularity of the fantasy genre has continued to increase in the 21st century, as evidenced by the best-selling status of J. K. Rowling's Harry Potter.

 

volne prelozene:

Fikcia je umelecky zaner, kde sa za zaklad deja vyuziva magia alebo ine nadprirodzenosti. Vo vseobecnosti je odliseny naladou, stylom a konkretnym nametom od hororu a scifi, aj ked sa dost podstatne prekryvaju. V sirsom ponimani fikcia zahrna diela mnohych autorov, umelcov, filmarov ci muzikantov, od starovekych mytov a legiend po mnozstvo diel zo sucasnej doby, ktore maju mnzostvo priaznivcov.

 

Popularita fikcie v 21. storoci narasta, dokazom coho je bestseller Harry Potter

 

snad ti toto nadobro zavrie hubu.

 

 

btw, este raz zdoraznujem - FANTASY = FIKCIA.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dneska som videl vacsiu <!>vinu len raz, mas striebornu medailu! Take daco moze napisat len diletant, ktory o tom NIC nevie! Plotter je sracka, rozpravocka, uplny drist, ktory kedykolvek speciem na radiatore! Ty asi nevies, co je fantasy, ked citas taketo sprostosti. Cital si niekedy Tolkiena? Nie? TAK DRZ HUBU A UZ SI JU NEOTVARAJ!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: oooo, moj velky knizny boh chorche, za to ze si ma vyviedol z omylu, do ktoreho ma dostala wikipedia a google, ta budem uctievat. fakt ze hej.

 

si proste :)

 

... a ked uz rozpravas o chybach, oprav si tu hrubku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mily chorche, neviem co sa tu hned tak strasne rozculujes, ked niekto ma iny nazor ako ty

 

mne osobne je dost jedno ci je Harry Potter fantasy alebo nie, citala som aj Tolkiena (si predstav) aj Prachetta a aj ked Harry Potter je mozno blizsie detom nez Pan prstenov (aj ked Harry Potter 4 a 5 by som dala citat tak od 12 vyssie mozno), neznamena to ze to je brak, pravdu povediac, knihy o Harrym Potterovi patria medzi moje najoblubenejsie.

 

ak si myslis ze rozpravka je len nieco take ako Matko a Kubko tak sa velmi mylis. Neviem ci si si niekedy cital Dobsinskeho rozpravky, ale tie su niekedy tiez dost nerozpravkovske, pre nazornu ukazku uryvok a ked dobre viem tak v kazdej jeho rozpravke je nejake nasilie, takze to velmi zle mas zaradene rozpravky

 

Vtom jeden z dvanástich pochytil milého boháča, trhal ho nemilosrdne a podal ho druhému; druhý ho ešte horšie ponamietal a hodil ho tretiemu, tretí štvrtému, štvrtý piatemu, piaty šiestemu, a tak rad-radom až do posledného, a posledný, keď ho dobre potrhal, ponamietal, hodil ho tomu starému človekovi. Tento ho schytil, mäso z neho driapal a jedol, a bezbožný boháč kričal.

 

takisto kniha pre deti, Ježkovci od Martin Hranka, to ti poviem je dost hnusna kniha, bohuzial nemozem poskytnut uryvok

 

to akoze na margo tvojej definicie rozpravky

 

a k tomu ci Harry Potter je fantasy alebo nie ti poviem este to, ze fantasy ma mnoho podžanrov ku ktorym patri aj tento, len si to pekne precitaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ved to nikto netvrdil (sa mi zda ze nie)

 

ale Harry Potter je fantasy, je to rozpravkove fantasy, je to jednoducho podzaner fantasy pre deti a je to velmi pekna kniha, velmi lahko sa cita a to ze oslovila aj dospelych je len dobre, lebo prave mozno prostrednictvom nej sa odstanu k dalsim dielam z tohto zanru

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov