Skočiť na obsah

Freespace Online


Nohiki

Odporúčané príspevky

Nazdar,

 

Zrodil se mi v hlavě šílený nápad. Docela mě štvalo, že freespace 3 byl stažen, a že nakonec nevíme, jak to všechno skončilo. Volition sice vypustil zdrojové kódy hry, což umožnilo několika tvůrcům vytvoření jejich vlastního pojetí toho, jak to mohlo vypadat, ale nemohu se ubránit pocitu, že to není správně, protože si to vymyslel pouze autor sám. Rozhodl jsem se nechat to na větším okruhu lidí a vytvožit online hru zabývající se tímto problémem. Sice jsem se neubránil počátečnímu nasměrování dění v galaxii, ale zbytek bude nyní záviste zcela na vás všech. tu je nějaké info:

 

Co to bude FSO

Freespace Online bude webová hra založená na dějové bázi 7. a 12. nejoblíbenější hry světa - Conflict: Freespace a Freespace 2: Colossus. Herní systém však bude zcela odlišný. Zatímco v klasických hrách jste se proháněli ve stíhačkách GTA, PVE či GTVA a plnili jednu misi za druhou, tady budete dávat rozkazy. Každý hráč bude ovládat svou frakci některé z nově vzniklých aliancí, kolonizovat vesmír a válčit s nepřáteli o systémy. Více v příběhu dále.

 

Storyline

Příběh se odehrává po skončení FS2. Poté co lidé s vasudany izolovali jejich vesmír od shivanského, postavili subprostorový portál vedoucí zpět ke ztracené Zemi. Věci se však nevyvíjely tak, jak lidstvo předpokládalo. GTVA si již tak zvykla na nezávislost na Zemi, že ji již nechtějí do vedoucího postavení, navíc když je kvůli rokům izolace technicky pozadu. To se nelíbí pozemšťanům a GTVA je rázem v troskách. Začnou zuřit urputné boje, ve kterých má technicky vyspělejší Terran Vega Alliance (TVA) nad Earth Alliance (EA) navrch. Pozemšťané však TVA rychle předeženou a uzavřou mír s PVE, čímž dají TVA šach. Konflikt se zdá vyřešen a TVA konečně souhlasí s výsadním postavením Země. Mír ale netrvá dlouho, neboť vesmír vydal odpověď na otázku: Co se stalo s Akenem Boschem? V okrajovém systému galaxie je zaznamenána supernova a v několika systémech terranů se objeví nové skokové uzly. Velitelství dlouho přemýšlí, jestli je prozkoumat nebo radši uzavřít, ale to už je v jednom z systémů spatřen nový shivanský křižník. Dříve než mohl být chycen je zase pryč a lidé začínají s přípravou uzavření uzlů. Shivani ale zaútočí dříve a odříznou spojovací systémy od armád lidí a vasudanů. Pak nastane průlom, který otřese celým lidsým vesmírem. Aken Bosch dokončil Etak a shivani s lidmi komunikují. Znovusjednocené lidstvo je opět rozloženo na malé celky, nikoliv však vojenským, ale politickým konfliktem. Bývalá EA chce mír s shivany, TVA je chce potrestat za genocidu, kterou způsobili během FS2, a PVE již začalo s protiútokem za padlou Vasudu.

Ve vesmíru se pak objevují i Pradávní (Ancients), kteří po téměř totálním vyhubení rukou Shivanů opustili Mléčnou dráhu a odlětěli daleko do Andromedy. Nyní se však vrátili a ve hře budou působit jako "policejní" rasa administrátorů.

Dále už budete moci psát historii freespace sami. Jen na vás bude, k jaké alianci se přidáte. Ve hře bude na výběr ze známých 3 ras a 4 aliance - Jednotné vasudanské impérium, složitě organizovaná demokratická TVA, mírně totalitní a technicky vyspělá EA a také shivani, přičemž není vyloučeno například členství Terrana v Shivanské alianci (že Boshi?) a podobně.

 

Jak by to mělo fungovat

Hráč by ve hře vystupoval jako vládce/velitel frakce jedné z aliancí. Jako takový by vlastnil svoje planety či celé systémy, svou armádu a bude mít možnost kandidatury na vyšší posty v řízení aliance. Ve hře se časem objeví i nějaké cíle, ale z počátku půjde o stabilizaci politické situace.

 

Co by hra měla nabízet

Ve hře by mělo být možné:

Vlastnit planety a věci s tím spojené (výstavba na planetách, těžba surovin, obchodování s nimi atd.)

Vlastnit armádu (armáda by hlídala všechny planety v daném systému. Přesun mezi systémy je však náročnější [nutnost použití jump node] a bude muset být na rozkaz a potrvá delší dobu. Dále by sem patřily subprostorové portály a různé stanice)

Obchodování (Se surovinami, jednotkami, planetami atd)

Vytváření vlastních typů jednotek (pokrok musí jít v před, a budeme 1. hra která něco takového umožní)

Možnost zastávat vysoké alianční posty (diplomatický vliv)

Války (buď o planety, s cílem zničit nepřátelskou armádu nebo třea obchodní stanici či vesmírné zbrojnice a skladišťe)

 

Současný stav

veškeré pokroky ve vývoji hry můžete sledovat na

http://galaxie.yc.cz
což je testovací stránka hry. Hra je zatím ve stádiu vývoje (v době kdy píšu tento příspěvek je na ní odpracováno asi 6 hodin :-P ) a sháním nějaké další lidi co se vyznají ve vytváření stránek, konkrétně umí HTML, CSS, PHP a SQL, kteří by byli ochotní přispět svým dílem ve vývoji. V případě pozdějšího zavedení zpoplatněných bonusů ve hře by jim část samozřejmě patřila, ale to je zatím ve hvězdách :-P

 

Toť zatím vše. Na hře se snažím pracovat co nejintenzivněji, ale dost času mi momentálně žere škola. Zájemci o pomoc se mohou hlásit na emilu nebo ICQ.

 

FS Zdar :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Odpovedí 2
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nohiki

    2

  • bad_guy

    1

Top prispievatelia v tejto téme

OK lidi, pár novinek:

 

Kvůli tomu, že nemám dvakrát moc času a z původně tříčlenného programátorského týmu jsem zůstal sám, jsem byl nucen drasticky změnit to, jak hra bude vypadat. Původní projekt nebude zapomenut, a možná se ho časem dočkáte, ale nyní jsem zvolil jiný systém.

Místo strategie je hra nyní RPG, kde píšete příběh vlastní postavě. Věe potřebné je již napsáno na stránce. chybí ještě dodělat encyklopedii lodí, ale ta by se měla stihnout rychle, a lidem co FS znají její absence nebude dělat problémy.

 

FS Zdar

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach


×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov