Skočiť na obsah

Kontrafakt - áno či nie?


nufan

Odporúčané príspevky

celé to hiphopové a rapové čudo by už mohlo odísť do ústrania, už to trvá pridlho

Myslim, ze ten hiphop a rap je nieco ako svojho casu bol rock-and-roll. Forma rebelie voci spolocnosti. Ta rebelia patri ku mladym.

Kym rapuju o problemoch ako drogy tak to beriem. Ked zacnu rapovat o tom, ze nejaka ina hudobna skupina su buzeranti, tak v tom uz problem vidim.

Problem preto, lebo prave z takych skupin si mladez casto robi vzory a moze aj preberat take spravanie, ci vyrazy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, o hovne to nie je, o hovne je to co sa tu snazis nanutit takymito vyrazmi..

Čo? Čo sa snažím nanútiť? Povedal som len svoj názor na Kontrafakt a ich texty a tým to pre mňa haslo, takže nerozumiem prečo máš zase potrebu niečo obkecávať :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No však keby si to aj ty počúval tak by si zistil že o čom to je a zistil by si že je to celé o hovne.

axel, reagovala som na toto...a aj to, ze tych tvojich nazorov tu padlo bohate...a furt dokola to iste...

 

a neobkecavam, ja som si uz zvykla ze byvam zmazana za to co sa ti nepaci :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo to má spoločné s témou o Kontrafakte? Asi tu fakt začnem mazať. Keď máš nejaký problém kontakt na mňa máš v mojom profile a môžeme si to vydiskutovať.

 

Takže moje stanovisko poznáš, tým som debatu ukončil a vrátime sa k téme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kontrafakt - áno či nie ?

 

premýšľam, či pridať dodatočne anketu, bolo by to síce veľmi preukazné, ale asi aj zbytočné ... podľa odpovedí kontrafakt priveľa priaznivcov nemá ... teda tu.

nezaujímam sa o nich, ako je v skutočnosti ? robia aj koncerty, kto ich vlastne počúva ? či stačí jedna dve pesničky a na dokonalý úsudok to stačí ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi sa treba zmierit s tym, ze vulgarny rap je dnes podobnym vyjadrenim protestu mladych ako bol kedysi punk. Je to samozrejme posunute do inej ligy, ale viem si predstavit poburenie prudernej spolocnosti 70 rokov pri pohlade na kapely ako Exploited ci Sex Pistols :) Mladi su navyse v zabere starsej generacie zdiskreditovani aj bez prvoplanoveho nadavania (vsak my sme zili inak :)) Pride vsak cas, ked deti dnesnych rapperov budu hodnotit svojich rodicov a to si uz naozaj neviem predstavit :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... kiss a sex pistols a podobní boli takým vrcholom jedného procesu ... medzitým si aj tá staršia generácia stačila zvyknúť na rebéliu, hoci samozrejme táto rebélia bola staršou generáciou považovaná za niečo pohoršujúce, ale v podstate neškodné, niečo, čo oni nerobili, ale keď prežili neopakovateľné 60. roky, vedeli prijať kdečo ...

/ soc propaganda robila z týchto skupín strašiaka, aj tak boli steny kdekade popísané obľúbeným slovom KISS ... a ešte kdečím ... u nás to bolo trochu iné ako na západe /

 

neprešlo až tak veľa rokov, zo dve generácie, aby sčesané ofiny Beatles pohoršovali stredostavovských pánov a dámy ... až po Eminema a niečo, čo sa po ňom opičí

vývoj sa nedá zastaviť, cez deti kvetov a antimódu a predlhé vlasy sme sa dopracovali ku Kontrafaktu a podobným týpkom - ale je tu jeden rozdiel : je tu, len konkrétne tu v tejto téme kopa mladých ľudí, ktorí ten ich slovník a urážanie matky hocikoho iného nemusia ... v tomto prípade to nie je celkom stret generácií

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chtěl jsme ti mámo má, chtěl jsem ti říct

že medzi punkerama, cejtím se líp :lol:

 

...a poznam aj kopu jatrnejsich textov, kedysi vsak tito interpreti boli sucastou podzemnej sceny, kdezto dnesny rap je tlaceny peniazmi do popredia. Casto sa pouziva argument o zlom vplyve na mladez. Samozrejme ze nieje dobry, ale vacsina mladych neskor vyrastie a su schopni zaradit sa do spolocnosti. Podobne je to pri experimentovani s drogami atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mala som na mysli text o tejto matke

nie stret generácií, nie punk, je to len dosť úbohé a pripadá mi to dosť umelé, akýsi humus nasilu ...

no aj predchádzajúce generácie z kdečoho vyrástli, tak snáď ... : )

 

 

 

o tom, akí sú KF super iní, je plný net, páči sa mi tento článok, okrem iného : )

.... ako na jar na Aureloch /pozn. autora: cenu za najlepší album v kategórii hip-hop síce prevzal, no vzápätí teátrálne roztrieskal o zem/ ....

fakt sa neodlišujú od ostatných ničím, nie sú ani len kontroverzní, len pozéri ... : )
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bolo úplne iné kafe

 

myslíš, že z kontrafaktu niečo vylezie ? : )

 

 

už len keď pozriem na obálku toho albumu, ten postoj, pohľad tvrdého chlapíka, ktorý ťa na počkanie zapichne a tvoju mater pri tom pošle kdekade, je vlastne na smiech ... no dobre, chápem, že mu to mládež žerie ... každá nová hudba sa robí pre mladých, je to istý druh protestu ... súhlasím ...

prachy sa dajú zarábať všelijako, a možno im/ mu robí dobre, že ich šestnásťroční žerú ...

dekadencia je úpadok, ale smutný, únik z reálneho sveta, mystika, zmyslovosť, ...

tam nie je ani slovo o tom, že niekomu niekto verejne pošle matku niekam, že posielať v každom druhom slove do p... je in ...

no dobre, tak teda úpadok ako taký ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred 2 dňami som sa z kamarátkou ktorá je z Piestan bavil aj na tému Kontrafakt. Povedala mi že síce ma vúlgarne pesničky ale človek je to super. Neviem kde je pravda ale že vraj si Tásler začal a preto on potom naspieval takú pesničku. Ale zas na druhej strane ak si chcel pán Rytmus dačo sním vybaviť tak mu mal dať cez hubu a nie vulgárne sa vyjadrovať na adresu jeho matky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ah, nechapem ako niekto zere tychto loserov len kvoli tym vulgarizmom. Umelecka hodnota tychto sraciek je nulova!!!

Na mieste Taslera by som si tohoto debilka dobre podal - najradsej poriadnou zalobou na tychto loserov a hlavne na Rytmusa!

 

 

btw. dolphinka ... no nejako uz na Slovensko moc nenadavam ak si si nevsimla! (iba obcas na tieto slovenske "sluzby")

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna ked niekto nevie povedat 2 suvisle vety po sebe bez nadavky tak to asi uplne normalne neni! Pre mna je taky clovek proste Loser. A kedze ja hudbu povazujem za sucast kultury, tak Hip-Hop, a obzvlast takyto agresivny a arogantny HipHop ja nepovazujem ani len za hudbu - proste je to zufala snaha uputat na seba pozornost aroganciou a nadavkami. Je to ubohe!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov