Skočiť na obsah

Rande naslepo


starsi

Odporúčané príspevky

vlastne áno ... i keď som hovoril len o dvoch možnostiach nie o tretej :joint: ale viem že vlastne z týchto dvoch možností čo som ponúkol by sa vyberalo zložito
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co je pekna? co je skareda?

definuj

:D

 

Chaa!! No sak ciste subjektivne, nie? Taka co sa mi paci :D

A ukazuje sa, ze niektore parametre krasy (napr. zenskej) su viac menej univerzalne. Ovsemze na sexicu maju v Senegale ine naroky ako v Gronsku, ale je tu zopar znakov... ako napr. sumerna postava a tvar, nijake vyrazne odchylky, vzhlad ukazujuci zdravie, jednoznacne pohlavne znaky atd.

 

 

 

nebudem s niekym predsa len kvoli tomu, ze je inteligentny, musi tam preskocit aj iskra, ktora u mna zakonite preskoci na zaklade sympatii (po fyzickej stranke)

staci? :joint:

 

Iskra neskace :D

A veruze mas pravdu.... aj preto ak zoberieme zeny, ako tie (udajne) menej "prizemne" - tak najlepsej kamaratke sa zdoveria a veria jej, ale nespavaju s nou. A filmy Woodyho Allena (ci pripadne ine intelektualne a oblubene relacie) nevyvolavaju orgazmus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len na vysvetlenie aj pre Axelka:)

 

Pánenko skákavá, mám pocit, že ten monitor niekedy asi ukazuje niečo iné ako píšeme:D

 

Alebo sme už tak trošku osprostení zo seba, alebo sa nevyjadrujeme jasne, zle to formulujeme, alebo sa len nechápeme správne a tak vznikajú zbytočné nedorozumenia.

Proste asi sa ťažšie komunikuje virtuálne, ak človek nevidí druhému "do tváre", alebo sa tu len naťahuje, šaškuje, žiadalo by sa aj vidieť cez monitor..

Niet nad osobný kontakt, darmo realita je realita.:joint:

 

Môj názor je, že má nám záležať na našom vzhľade, nikde som napokon ani nepísala, že máme byť k výzoru ľahostajní, veď hygiena by mala byť pre každého samozrejmosťou, aj športovať treba - robiť niečo pre svoje zdravie, aby sme sa cítili fajn aj fyzicky, aj sympatie musia byť medzi dvomi ľuďmi aby to zaiskrilo, veď to je vari jasné.

 

Tvrdím len, že človek je jedinečný, unikátny, svojim spôsobom pekný a nemali by sme posudzovať UNAHLENE len podľa výzoru, vzdelania, vekového rozdielu ...

 

City sú dôležité a ak jeden druhého má veľmi rád, tak rád málinko prehliadne trebárs cyklamenové vlasy, bodkovaný nos, väčšie bruško, krivšie nohy, biceps, že nám práve chýba zub - osmička vpravo dole atď.

 

I lowe you a bodka. To je NAJ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chaa!! No sak ciste subjektivne, nie? Taka co sa mi paci :)

 

a co myslis ze som mala na mysli ked som lopate odpisala tak ako som odpisala? (otazkou) :)

ved samozrejme je to subjektivny nazor a krasa je pojem relativny

 

Iskra neskace

A veruze mas pravdu.... aj preto ak zoberieme zeny, ako tie (udajne) menej "prizemne" - tak najlepsej kamaratke sa zdoveria a veria jej, ale nespavaju s nou. A filmy Woodyho Allena (ci pripadne ine intelektualne a oblubene relacie) nevyvolavaju orgazmus.

 

iskra skace, samozrejme obrazne, ty si schopny ma tu chytat za slovicka aj ;)

ako bolo dokazane aj vedcami, ide o chemicky proces v tele cloveka, v mozgu, ktory sposobi, ze nam dotycny/a zacne byt po istej stranke sympaticka a zacne nas zaujimat...a bla bla

co ty vies..mozno nie jedna zena by tuzila sa so svojou dovernickou vyspat :D (nieco ako bi-chutky ti nic nevravia?)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tvrdím len, že človek je jedinečný, unikátny, svojim spôsobom pekný a nemali by sme posudzovať UNAHLENE len podľa výzoru, vzdelania, vekového rozdielu ...

 

Človek môže byť jedinečný aj unikátny, ale nič to nemení na tom, že by som mal byť uchvátený z niečo, teda z niekoho, kto sa mi proste nepáči. Ty keď ideš von medzi ľudí, tak tiež na seba nenatiahneš šaty, ktoré sa ti nepáčia, aj keby mali byť pohodlné. Ja neviem, ja ťa nepoznám, možno ty by si išla von aj vo vreci, ale bežne to funguje trochu inak.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co myslis ze som mala na mysli ked som lopate odpisala tak ako som odpisala? (otazkou) :)

ved samozrejme je to subjektivny nazor a krasa je pojem relativny

akej lopate ? haaa ....ajšššš

áno krása je vec relatívna a počas naše života sa aj mení náš pohľad na ňu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeminenky, to už v akej téme sme?

 

Axel,

veď chápem a nevravím, že ty, alebo ten tvoj kamarát, mal byť uchvátený z dievčaťa s ktorým sa stretol, keď pri stretnutí to dievča neočarilo až natoľko, aby mohli pokračovať v budovaní pekného perspektívneho vzťahu, to všetko je ok.

 

Chceli sa stretnúť, stretli sa .. aspoň si to nebudú vyčítať, že sa o niečo pekné nepokúsili, ale ak to nesplnilo ich vzájomné očakávanie, tak je dobre sa navzájom neraniť ..slušne komunikovať aj rozísť.

Neposudzovať, nejako to potom nerozpitvávať, "taká onaká" len rozumne oni dvaja sa porozprávať a dohodnúť, buď koniec alebo "aspoň" kamaráti?

Veď ak to dievča, chalan majú dobré srdce .. ak sa fyzicky navzájom nepriťahujú, to nevylučuje ani nie je na škodu byť trebárs kámošmi. Ale, jasné, to len oni vedia, čo a ako to všetko bolo a mohli sa slobodne rozhodnúť.

 

Obidvaja, majú určite svoje kvality a možno skôr, či neskôr stretnú a možno už aj stretli tých svojich pravých partnerov. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak sa fyzicky navzájom nepriťahujú, to nevylučuje ani nie je na škodu byť trebárs kámošmi.

 

Hej však na druhý deň mi ona písala SMS, že sú najlepšími kamarátmi. To už vtedy som vedel koľká bije :D

 

Ak dvaja plánujú spolu chodiť, príp. niečo spolu mať viac, a zrazu po stretnutí sú už "len" najlepšími kamarátmi, tak už vtedy je jasné, že z toho nebude nič a za pár dní/týždňov už nebudú ani tými kamarátmi :)

 

Kto hľadá partnerstvo príp. viac, tak nemá záujem o neviazané kamarátstvo. Takto to fungovalo odjakživa :)

 

Pokým sú minimálne z jednej strany nesympatie, že ten človek sa mi nepáči, nič ma na ňom nepriťahuje a určitým spôsobom ma dokonca aj odpudzuje, tak tam je to bez šance.

 

Prvotný kontakt je dôležitý. On na nej nevidel nič ženské. Takže hneď od začiatku sa tam vytvorila bariéra, ktorá sa už nedala prekonať a ani o to nemal záujem. A viem, že tam nešlo len o "bicepsy". Lenže keď ženská vyzerá tak, že vlasy má jak metla a na brade jej začínajú rásť fúzy, tak tam nie je šanca už ani na to kamarátstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prvotný kontakt je naozaj dôležitý. Osobné fluidum, vyžarovanie, čo cítime pri dotyčnom človeku.

Podľa toho čo píšeš, chápem, že chalan bol sklamaný, keď chýbala u dievčaťa dokonca aj základná osobná starostlivosť o seba. O tom, sme už predsa aj písali ...

Hmm ... len nerozumiem, prečo ten chalan sa teperil z TN do NZ a bol nadržaný jak stepná koza :) , čím ho pred tým upútala ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iskra nehovor mi že si nikdy nezažila a ani nepoznáš vzťahy, ktoré vznikli na diaľku a skončili po prvom stretnutí. Vtedy keď sa to stalo, tak internet a preposielanie fotografií bolo neznámym pojmom, nezvládali to ani mobily. Vtedy pojem "rande naslepo" bol skutočne na mieste. Sorry, naozaj nič v zlom, ale píšeš ako keby z pozície úplne neskúseného dievčaťa, ktoré ako keby nikdy nezažilo žiadny vzťah.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže sa to stalo s tým tvojim kamarátom už dávnejšie? Nevidel ju ani na fotografii, len si písali, hádam si museli aj trošku viac rozumieť, keď sa za ňou vybral.. a potom prišlo k tomu rozčarovaniu.

 

Nezažila som vzťah, ktorý vznikol na diaľku a skončil po prvom stretnutí, som vadná? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to predsa nie je nič nové ...

rande naslepo sa konali dávno pred vynájdeným mobilu s fotoaparátom a rozšírením internetu a takým dobročinným programíkom, ako je photoshop ...

 

rande naslepo nie je predsa nový vynález ...

predchodcom písmekovania predsa boli inzeráty ... to boli ozajstné rande naslepo

svojho času kolovalo zopár pekných historiek o zoznamovaní cez inzeráty : )

 

buď bez fotky, a existovali retuše fotografií, prípadne sa poslala fotka kamaráta či kamarátky, dnes zafunguje photoshop a rovnako fotografia kamaráta či kamarátky ...

kto chce, to využil a využije, kto nechce, nie.

 

písať listy či písmenkovať je v podstate to isté, aj papier, aj sklo znesú všetko, akékoľvek prikrášlenie čohokoľvek.

 

princíp rande naslepo je ten istý, / keď vynecháme prastarú inštitúciu dohodnutých manželstiev / od vynálezu inzerátov až po písmenkovanie na akomkoľvek xate ...

 

aj v tejto téme je zopár príbehov k dobru o skúsenostiach rande naslepo :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím si, že človek by sa nemal zamilovávať platonicky do písmienok, naslepo, do človeka ktorého skutočne nepoznáme, ak už si človek s niekym píše a zdá sa obom, že si rozumejú, majú si čo povedať a majú obaja záujem o stretnutie, tak je potrebný čím skôr živý kontakt, stretnutie, len vtedy sa môže začať niečo normálne.

 

Spomenula som si, že poznám príbeh, keď sa zoznámili dvaja mladí ľudia cez zoznamku, čím skôr sa stretli, začali sa navzájom spoznávať a sú stále manželia.

 

My, sme sa zoznámili s manželom zase klasickým spôsobom a žijeme svoj harmonický vzťah už pekných 26 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím si, že človek by sa nemal zamilovávať platonicky do písmienok, naslepo, do človeka ktorého skutočne nepoznáme

 

Ale, no tak ... predsa forma zoznámenie a vytvárania vzťahov cez internet je v dnešnej dobe niečo úplne prirodzené. Už práve podľa "písmeniek", podľa napísaných slov si o človeku ktorý je na druhej strane robíš určitú mienku a jednoducho sa ti ten človek stáva milší ako ostatní.

Tešíš sa, že si s nim môžeš písať, tešíš sa, že sa môžete prekárať ...

... a že cítiš niečo viac?

Čo je na tom zlého, však všetci máme aj srdce a city, nemôžeme reagovať iba ako stroje.

 

Že sa potom pri stretnutí z toho človeka "vykľuje" niekto trošku, či aj trošku viac iný človek, ako sa javil cez písmenká? Môže sa stať. Ale stať sa to predsa môže pri akejkoľvek forme zoznámenia.

 

Myslíš, že ľudia v manželstve sú aj po viacerých spoločne prežitých rokoch stále takí istí ako boli keď sa iba zoznamovali, keď sa každý snažil všetky svoje mínusy zahladzovať a ukázať v iba tom lepšom svetle, keď sa snažil v maximálnej miere pripôsobovať?

 

Nemyslím, že by sme sa vekom nemenili, že by sme boli stále úplne rovnakí, a navyše, keď už je "ruka v rukáve" /keď sme už tú svoju "obeť ulovili" a dostali tam kam sme chceli/, že by sme sa ešte stále snažili tváriť len ako stelesnenie dobra.

 

A to nechcem doslova povedať, že sme len prešpekulovaní a celú tú hru "na dobrých" robíme len úmyselne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, toto mi propomina taky argument mojich znamych, ktori tvrdia, ze nic ako internetove kamaratstvo neexistuje... A ani laska a nic ine. Ako keby zabudali, ze tam, na druhej strane pc, sedi skutocna osoba... A samozrejme, ci je to naozaj ten clovek, za koho sa vydava, tak to nikdy nemozeme vediet :D

 

Inak, tu na fore mame viacero pribehov lasky cez internet, no nie? A moja najlepsia kamaratka si taktiez pismenkovala s jednym chlapom a teraz su spolu. A sice okolo 20 stastnych rokov to nie je, je to par stastnych mesiacov a kamaratka sa nestazuje : )

 

Iskra, podcenujes vplyv internetu a silu ludskej tuzby hladat svoju polovicku a spoznavat ludi. Taky argument typu "je to len internet" je uz davno passe. Ludia vzdy mali chut sa zoznamovat, stretavat, siahat za hranice svojich fyzickych moznosti cestovat... Holt, niektore tie stretka vysli, niektore nie. Ja som tiez mala par rande naslepo, myslim... :) Nevysli ;) A co to znamena? No ze nevysli, bodka. Vyjde ine. Mozno. :)

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepodceňujem vplyv internetu, len píšem, že treba byť opatrnejší, aby niekto nedopadol tak, ako tí dvaja z príspevku Valčíka z 3.apríla. :D

 

Od kedy som "objavila" PF aj ja som sa už zoznámila s človekom,(ženského aj mužského pohlavia - kamaráti), manžel o tom vie, tiež ich pozná, takže nebojte sa, internet naozaj nezatracujem. :)

 

A dobre viem, že aj pekné manželstvá sa zrodili cez net. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zase na net by som sa az tolko nestazoval. Ani ho nebral ako povodcu nejake zla... Pravdu povediac, ked na diskoteke, ci party alebo nejakej inej akcii zbalim holku a skoncime v posteli, alebo zacneme randit... Hm?

Netvarme sa, ze "kedysi" (kua, ved to bolo nejakych 10 dozadu, nie?) si to ludia hlboko rozmyslali, analyzovali druheho a mali dokonaly prehlad a vsetko premyslene. Ani nahodou, skakalo sa rovnako do neznama a to podstatne clovek zistoval az za behu.

A z kratkeho poznania, aj nazivo, ludia vacsinou nedokazu spravne odhadnut druhych.

 

Rozdiel bol akurat v tom, ze niektori - vizualne menej atraktivni, privelki introverti a pod. - to mali ovela, ovela tazsie. Rovnako aj niektore extremne hovada.

 

Net dal ludom akurat moznost ako robit to, co veeeelmi chceli robit aj predtym, len to bolo komplikovanejsie.

 

A tiez je rozdiel v ludoch...proste, ked ma niekto 15, tak ovela skor naleti, ako ked ma 25 (aj ked, vynimky sa najdu). Naletiet nie nejakemu odrbavacovi, ale vlastnym iluziam. Ked clovek trosku rozmysla, tak velke rizika nehrozia - a dokaze aspon zcasti rozpoznat, kto sa skryva na druhej strane. Co je vlastne vyhoda, pretoze to "rande naslepo" uz nie je az take naslepo.

Teda, ako nepocitame, ze vyzor toho kto pride oze niekedy sposobit zastavu strdca :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked clovek trosku rozmysla, tak velke rizika nehrozia - a dokaze aspon zcasti rozpoznat, kto sa skryva na druhej strane.

 

tak je ... a ženy majú aj šiesty zmysel - Intuíciu .. :smilieee:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A dobre viem, že aj pekné manželstvá sa zrodili cez net. :smilieee:

 

A ktovie koľko rozvodov sa zrodilo práve kvôli netu :agree:

 

 

Jediný normálny vzťah sa mi zrodil, keď sme sa osobne zoznámili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bude to podobné ako v živote.

 

máloktorý prvý vzťah vyjde, a v živote, skutočnom, to ide tiež, zaľúbene vidieť veci ináč, trochu sa prikášliť, trochu sa predať ... a pri uháňaní budúceho partnera vyzerajú často veci ináč, než vyzerajú po uhnaní.

a je jedno, / vynechávame uchylákov každého druhu /, či v živote, v kine, na diskotéke, v bare, na susedovej svadbe, cez inzerát, na nete, ten patrí k dnešnému životu bezpochyby, či kdekoľvek sa už ľudia môžu zoznámiť ... prakticky každý sa ukazuje z tej lepšej stránky, ale na tom nezáleží - buď si ľudia sadnú, alebo nesadnú.

niekomu to vyšlo cez net, niekomu nie, niekomu naživo nie, nikomu nijako nie ...

ono vlastne - všetky zoznámenia naživo sú v podstate rande naslepo.

 

alebo veľmi pekne staromódne: keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.

to fungovalo vždy, aj funguje.

nikto sa nedokáže pretvarovať nafurt, a je lepšie, keď rande naslepo nevyjde, než keď nevyjde manželstvo po "slušnom" zoznámení sa kdesi tam, kde sa to akože patrí.

všetko je to tak trochu rande naslepo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel to bude asi tym ze ty alebo dotycna ste sa na nete hrali na nieco co nie ste

 

Prečo by sme sa mali? V dobe internetu nie je problém si vymeniť fotografie, zavolať cez Skype, ale nič sa nevyrovná osobnému kontaktu. A najmä takému, keď tí dvaja môžu byť spolu kedykoľvek. To je základ. Zažil som aj také vzťahy, ktoré začali naživo a pokračovali väčšinou cez net. To nie je ono a nikdy sa to nevyrovná vzťahu naživo. Osobne sa takýmto vzťahom už čudujem. Možno to niekomu tak vyhovuje, proti gustu žiadny dišputát. Mne vyhovuje vzťah naživo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to je chyba ked sa ludia na nete uhanaju za vztahom, najst frajera/ku...lepsie je nehladat frajera/ku...proste len osobu s ktorou mi je fajn a dobre sa mi s nou bavi...a az nazivo ak preskoci iskra tak sa snazit o nieco viac...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov