Skočiť na obsah
  • 0

RS 232 kábel


Klingonka

Otázka

Zverejnené

Dá sa kúpiť celý RS 232 kábel (sat/pc) alebo sa dá iba poskladať ? Aké súčiastky na to treba ?

 

Vopred ďakujem.

  • Odpovede 14
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • Nokia

    5

  • Klingonka

    4

  • alfi

    3

  • Darkman

    1

Top Posters For This Question

14 odpovedí na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0
Zverejnené

k comu potrebujes ten RS232 kabel? ako ho vyuzijes pri prepojeni sat/pc?

ano da sa normalne kupit, ci samec ci samica na kazdom konci, ako potrebujes

bezne sa vyuzivaju ako konzolove kable ku roznym zariadeniam

  • 0
Zverejnené

Na aktualizáciu SW satelitu (mrzne, pomaly sa zapína, pomalé prepínanie programov).

  • 0
Zverejnené

Vacsi problem je to, ze seriove porty dnes bezne PC nemaju.

  • 0
Zverejnené

Keby len seriové, aj paralelné, aj FDD a čaká to aj IDE... ale dá sa to riešiť tým vysokorýchlostným USB... sú prevodníky. Ešte ale sú ešte aj lepšie MB aj s tými seriovými aj paralelnými výstupmi.

  • 0
Zverejnené

do tisic korun kupis prevodnik usb-rs232 :lol:

Skúšal som - dosť často to celé zamŕzalo...
  • 0
Zverejnené

Hedge este v starej robote som to denne pouzival

kedze vsemozne cisco, dlink, siemens zariadenia pouzivaju casto seriove rozhranie na konzolu nebola ina moznost...na novych nb neexistuju seriove porty

a fungovalo to bez chybyciky :lol:

  • 0
Zverejnené

Našla som v robote taký podobný kábel lenže na obidvoch koncoch sú dierky. Druhý koniec by mal mať ihličky, nie ?

  • 0
Zverejnené

Klingonka, kukni sa na PC, ku ktorému potrebuješ ten prístroj pripojiť. ako sem už písal Darkman a Nokia, niektoré novšie (väčšina novších : ) PC už sériový port nemá, a tak budeš možno potrebovať USB adaptér, akúsi "redukciu". najprv by bolo podľa mňa dobré pozisťovať, aké koncovky sú na PC (resp. USB adaptéri) a na tvojom satelitnom prijímači a nakoniec podľa toho treba pozháňať kábel.

 

v mojom PC má sériový port koncovku s ihličkami, na kábli by teda musela byť opačná - tá s dierkami.

aká koncovka je na satelitnom prijímači, to neviem, kukni na ten svoj.

 

("s ihličkami" - samec, "s dierkami" - samica, elektrikársky slang. : )

  • 0
Zverejnené

Klingonka, tieto kable maju vacsinou vzdy na oboch stranach samice, kedze seriovy port na pc aj na zariadeniach ma samce...

praveze byva vynimka ze je niekde samica a kvoli takym sa obcas kupuju redukcie

  • 0
Zverejnené

Na satelite je koncovka s ihličkami to sedí.

 

Na NB sú obidve /ihličkový aj dierkový port 5+4/, aj na PC. ďakujem, budem skúšať.

  • 0
Zverejnené

na tom nb ten dierkovy bude vystup na monitor, tam by si nic neporiesila :lol:

  • 0
Zverejnené

... a to je ešte aj trojradý - a s menšími "dierkami", takže ani omylom sa nedá vopchať...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov