Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Francisovi určite šancu daj, len treba naďabiť na tie správne knihy. ja som od neho prečítala nejakých tridsať, pár ich ma nudila, ale niektoré sú fakt výborné a oplatia sa prečítať. len treba mať šťastie a správnu ruku :)

 

McBainove knihy sa ti budú určite páčiť. pozerám, že si sa rovnako ako ja zamilovala do Stoutovho Archieho, takže sa určite zamiluješ do McBainovho Carellu :) :lol:

 

ak ti môžem ešte doporučiť /ak si to už neprečítala/, určite si prečítaj aj knihy od Raymonda Chandlera. skvelá drsná amerika tridsiatych rokov a drsný chlap v hlavnej postave. fakt tie knihy stoja za to ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dick Francis je tu zastúpený ...

 

mám od neho doma nejakých 20 kníh ... alebo aj viac ... a je pravda, že nie všetky sú na tej krásne vysokej úrovni .... keď budem mať čas, popozerám názvy tých, ktoré treba čítať ...

 

keby to dlho nebolo, treba ma popohnať ... :)

 

McBain je dobrý každý ... 87. obvod ide dokonca aj v čase ... takže treba zrejme začať staršími príbehmi ...

 

/ len na rozdiel od úžasného Archieho sa Carella šťastne ožení ... :) ;) /

 

Meno ruže ... to je moja milovaná kniha ... nie je to klasická detektívka, ale je absolútne nádherná

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dick Francis je tu zastúpený ...

mám od neho doma nejakých 20 kníh ... alebo aj viac ... a je pravda, že nie všetky sú na tej krásne vysokej úrovni .... keď budem mať čas, popozerám názvy tých, ktoré treba čítať ...

Jej,tak to by som ti bola vdacna. :)

 

nutrinka

Chandlera poznam,este som ho necitala,kuknem ci ho maju v nasej kniznici

inak vo fime s Agathou,z tych co teraz prednedavnom bezali v telke,slecna Marplova citala Chandlera...ale bol to asi len vymzsel scenaristu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemesis

 

 

mám tu pre teba jeden krátky zoznam :)

 

Dick Francis, knihy, ktoré si určite prečítaj, patria k tým najlepším :

 

Dymová clona / Smokescreen /

Bankár / Banker /

Reflex / Reflex /

Betónový tip / Dead Cert /

Nervy / Nerve /

 

a tieto vyšli tiež v Zelenej knižnici, len neviem ich angl. názvy :

 

V ráme

Minimálna šanca

V poslednej chvíli

 

 

no ... tak pre začiatok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vdaka game. :) Ked docitam,co ma rozcitane,hned sa do Francisa pustim. :lol:

 

Pozeravate niekto teraz Poirta na Prime?Teraz v nedelu bude moja oblubena poviedka-Byt na 3.poschodi a o tyzden Rhodosky trojuholnik. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz ich práve nepozerám, ale niekoľkokrát som ich už videla :lol:

 

 

/ teraz ma napadlo, že občas hlavne ORF dáva staršie, čiernobiele filmy so slečnou Marplovou ... sú skutočne dobré, a geniálne ju hrá Margaret Rutherfordová /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepozerávam, ale chystám sa, keďže som zistila, že ho vysielajú, túto nedeľu...ale mám to napozerané už niekoľkokrát. a ešte niekoľkokrát to pozerať samozrejme budem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Najnovšia dobrá detektívka je od Cody Mcfaydena - Muž z temnôt ale dosť nechutný pribeh :lol:

 

O titule

 

Zvláštna agentka FBI Smoky Barrettová kedysi prenasledovala masových vrahov a patrila k najlepším. Jedného dňa jej však šialenec pred očami pripravil o život manžela i dcéru a Smoky brutálne mučil. Hoci sa jej maniaka napokon podarilo zabiť, život pre ňu stratil význam. Túži spáchať samovraždu; veď čo ešte môže stratiť, keď už stratila všetko? Netuší, že život pre ňu chystá ďalšie prekvapenia. Smoky sa za roky práce v FBI ešte nestretla s niekým ako on – fascinujúcim netvorom, zvráteným géniom, ktorý nespadá pod žiadny známy profil.

 

Zabijak nahrá svoj posledný zločin na videokazetu – po ňom ostalo nažive len dieťa bez matky – a pošle ju Smoky. Správa ju prinúti vrátiť sa späť do práce a osirelé dieťa v nej prebudí city, o ktorých si myslela, že sú dávno mŕtve.

 

Stávky sa náhle zvyšujú. Hra sa mení. Vo chvíli, keď sa tento choromyseľný netvor dopúšťa nevýslovných perverzít a vrážd, Smoky sa opäť preberá k životu, aby čelila svojmu najväčšiemu strachu ako policajtka, žena, matka... a ďalšia obeť neľútostného zabijaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja rada detektivky :lol: Ked som bola mensia vsetky casti troch patracov a aj Slavnu patku som precitala niekolkokrat. Ale dobru detektivku som uz dlho necitala. Z tej nasej kniznici v Krtisi velmi na vyber nieje :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo niekto navštevuje www.martinus.sk Ja tam tiež chodim a ušetríš 15 korún :lol: ale dalších 69 korún musiš dať na poštové a balené a to ti ešte príde zabalané v nejakých katalógoch ako mne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na martinus .sk možno zaplatiť hneď, pri vhodení do košíka platobnou kartou, neviem už, koľko to stojí, ale je to najlacnejší spôsob

 

na martinus.sk sú spoľahliví, takže nie je problém zaplatiť hneď priamo z účtu, a v pokoji čakať na knižku

 

stačí na to úplne jednoduchá debetná visa karta / to je tá obyčajná, nie kreditná /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

ja som zas tak vela autorov necitala, ale milujem Perryho Masona, slecnu Marplovu a Hercula Poirota :lol: chcela by som dakedy skusit aj ine knihy, napr niektore z tych co tu spominate, lebo detektivky patria k mojim oblubenym :)

 

len to by zas trebalo oprasit moj citatelsky preukaz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do zbierky mi pribudli dve najnovšie od Michaela Connellyho ... už ich mám nejakých 11 :lol: / ale nechce sa mi vstať a spočítať ich :) /

 

/ jeho detektívom je hlavne Harry Bosch /

 

nedá sa nič robiť, detektívky sú moja srdcovka ... začala som ich čítať hneď ako som odložila rozprávky a povesti - a zatiaľ ma držia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no isteže :lol:

 

ty si bibliofil všeobecný, ja detektívkový :) :)

 

ja som maniak hlavne na detektívky, a dobré detektívky - keď ma nezujme prvých 5 -10 strán, tak sa zaradí medzi knihy, ktoré sklamali - boli veru už aj také ...

dokonca také, ktoré boli ohromnými bestselermi a akosi boli pre mňa o ničom ;)

 

 

takže pokiaľ ide o detektívky, som taký maličký / aj zberateľský / maniačik ;)

 

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov