Skočiť na obsah

Green Day


tiborco

Odporúčané príspevky

Vsetky nie, niesom masochista :lol:

 

Ono prave tie chytlave skladby (teraz to bude cisto moj subjektivny pocit) su najmenej hodnotne. Nieje ziadny problem spravit chytlavu melodiu, s chytlavym pravidelne sa opakujucim refrenom, jedna sa o milionkrat okopirovany a preto aj osvedceny postup, struktura takychto skladieb je pre mna vrcholne nezaujimava, staci si to vypocut raz a viac krat sa k tomu nevratit. Co vyhladavam v hudbe je neocakavatelnost, ked si nemozem byt isty, co v skladbe nastane o par sekund, o minutach nehovoriac. Toho Green Day niesu schopni a viem ze to ani nieje ich zamerom, kedze sa stale rozpravame o punku, ze ano :) Ten v sebe nesie ine hodnoty, ktore na stranku hudobnej kvality nekladu az taky doraz. Punk je, ako som uz pisal skor o uprimnom presvedceni, kde hudba funguje len ako doprovodny prostriedok k vyjadreniu vlastnych postojov a nazorov, nie o planovitosti a premakanom PR, co bolo mimochodom vlastne aj spomenutym SP o Green Day nehovoriac. Punk je (resp. bol) trebars aj zivotnym stylom. Na to aby sa mohli oznacit za punkerov, by sa GD museli akosi inak tvarit, inak zit a hlavne nezmeskat (nesnazit sa vratit spat, nekopirovat?) dobu. Punk je vo svojej podstate davno mrtvy a podobne pseudo(neo)punkove kapely to len potvrdzuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 46
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tiborco

    16

  • Tom182

    9

  • dead

    8

  • aljak63

    3

Top prispievatelia v tejto téme

ved GD nieje punk tak o com..ani sa na punk nehraju

je to hudba..a v nej sa ludia nikdy nezhodnu..kym teba nemoze v GD nic prekvapit..mne nudi iny typ hudby..a tiez ho mozem donekonecna ohovarat..mne sa paci ten zvuk..gitary, basa, bicie..vsetko v kope..

vidis sam pises..ze pre teba je ta chytlava melodia nezaujimava...pre mna zaujimavou je..takze o com sa tu potom mame bavit...ty budes vzdy tvrdit nieco ine ako ti, ktorym sa tato hudba paci....

keby ta hudba bola o nicom...vsetci sa na nu vyseru a nikto to nepocuva

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak teda tvrdis, ze nehraju punk, je to s nimi o to horsie :lol:

 

keby ta hudba bola o nicom...vsetci sa na nu vyseru a nikto to nepocuva

Poznam x kapiel, ktore vydavaju nosice v naklade do 1000 kusov a GD by som sa s nimi neodvazil porovnavat. Popularita, resp. pocuvanost nieje znamkou kvality.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasnze ze to nieje punk..a neviem co je na tom

aj ja poznam x kapiel, ktore maju do 1000 nosicov a su pekne o hovne..takisto ako niektorie ktore mozu mat milion a su tiez o hovne..ale vzdy to bude o subjektivnom nazore

popularita, resp. pocuvanost nieje zaruka kvality, ale taktiez nieco dokazuje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si zas dovolím tvrdiť, že popularita u nich práveže dokazuje kvalitu...napr. zatiaľ posledný American Idiot(2004) bol aj odborníkmi vysoko hodnotení...a sú tam aj momnety prekvapenia, po čo ty tak v hudbe "túžiš"...ale vyslovene ja nemám pranie na neočakávané momnety, mám také rád síce(napr. Jesus of Suburbia, Homecoming),ale pre mňna to nie je základná podmienka a dôkaz kvality...ale neide len o to...jednoducho sa nevyhlasujú za čisto punkovú skupinu, ale za punk-rockovú skupinu...okrem toho - keby boli na prd, ani Grammy by nikdy nezískali(a nie len jedno získali)...okay, aj Grammy nie je čisto objektívne ani Oscary, tiež sa mnohokrát čudujem...ale dokazaje to minimálne toho, že nie sú to sračky, ako to tu furt omielaš...

End

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Počúva z Vás niekto tiež songy od Green Day? Prípadne ktorý album alebo song sa vám najviac páči?

 

Počúvam samozrejme je to dobrá skupina ................ a najviac sa mi páči Minority,American Idiot,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata - tak aspoň sa v niečom zhodneme  :lol: ...mňa by už ale zaujímalo kedy vyjde nový album...minulý rok totiž Green Day robili na projekte Foxboro Hot Tubs a Billi Joe robil aj koncert so svojou ďalšou skupinou, Pinhead Gunpowder/po piatich rokoch/...čo nie nejak známa skupina, ale tam o to ani nejde...jo a ten nový album bol už avizovaný na minulý rok, teraz je zatiaľ avizovaný na Q1 v tomto roku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Konečne! Pred dvoma týždňami Green Day oficiálne potvrdili príchod nového albumu, bude sa volať 21st Century Breakdown :lol:

Už sa neviem dočkať, album je ohlásený na máj :) :)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

no super, novy album sa GD naozaj vydarilo, po prvom singli Know Your Enemy som sice mal zmiesane pocity co od neho mozem cakat ale ked som si ho dnes rano vypocul, tak sa mi naozaj velmi paci :lol: hned na prve pocutie ma zaujali pesnicky ako 21st Century Breakdown, Viva La Gloria, Peacemaker alebo pomalsia pesnicka 21 Guns...podaril sa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Musím vyjadriť svoju spokojnosť s novým albumom...trochu si síce naň musím zvykať, keďže predchádzajúci American Idiot bol taktiež vynikajúci /a hlavne pesničky ako Jesus of Suburbia.../, ale čím viac počúvam nové pesničky, tým viac im prichádzam na chuť... :) niektorí možno odpisovali Green Day/podobné to bolo aj pred 5 rokmi/ ale opäť prekvapili :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som zatiaľ len trochu nakúsol :) Jednoznačne ma oslovila pesnička Viva La Gloria - skvelý song s výbornou hudbou a pôsobivým textom! No ale k tým iným songom som sa buď zatiaľ nedostal alebo ešte ma plne neoslovili. Tibbi, čo mi odporúčaš? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

¡Viva La Gloria! je skvelá...odporúčam ti aj "druhú" Gloriu - ¿Viva La Gloria? (Little Girl)...tá je trochu v inom štýle ...je to o žene so silnými drogovými problémami...ďalej Murder City, Christians Inferno, East Jesus Nowhere, Horseshoes And Handgrenades - tá ja asi najviac približuje k punkovému štýlu... proste je tam veľa ozaj dobrých pesničiek :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

som rada ze aj u nas na slovensku su nejaki fanusikovia green day, uz som sa zacinala bat ze som tu sama. musim povedat ze som mala velke stastie a podarilo sa mi zohnat listky do viedne:) aj ked uplne dozadu ale hlavne ze tam budem. chcem sa opytat ze kto z vas tam este ide? chcem vedet ze kolko slovakov tam bude. a k novemu albumu len tolko ze zo zaciatku som bola trosku sklamana ale cim viac som ho pocuvala, tym viac som chapala o com je a tym viac sa mi pacil. mam rada vsetky albumy od green day, kazdy je iny ale pritom vzdy najlepsi. tak ako green day. uz sa tesim na 6. november

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mne sa nový album od začiatku pozdával, i keď nejak u mňa to nedosahovalo úroveň American Idiot...a hlavne pesničky Jesus of Suburbia...ale čím ďalej tým viac sa mi 21st Century Breakdown zapáčil a myslím si, že je aj o dačo zaujímavejší ako spomínaný American Idiot...

 

No a na koncert sa žiaľ nedostanem...už len dajaký zázrak :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som si to stále celé nevypočul, vždy skončím tam pri Viva la Gloria a potom tú počúvam aj viacej krát po sebe a už sa mi to potom nechce ďalej. No a z tých 2 singlov, čo zatiaľ vyšli tak ten prvý - Know Your Enemy, tak ten song sa mi vôbec nepáči, úplne taký nudný celý ... ale aspoň, že druhý singel už stojí za to - 21 Guns, výborný song aj text. No a budem veriť, že 3.singel už bude Viva La Gloria, to by bola škoda z toho nespraviť singel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov