Skočiť na obsah

IndyCar Series


tiborco

Odporúčané príspevky

Ahoojte  :lol:

Sledujete Americké formulové závodenie?Ktorá z týchto dvoch najznámejších US-formula sérii sa vám najviac pozdáva?A čo hovoríte všeobecne o sitúacii tam o problémoch atď...?

 

Dúfam,že pár ľudí na diskusiu sa nájde :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 84
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • aljak63

    52

  • tiborco

    32

  • Tom182

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Ahoj tibbi, jasne ze sa niekto najde kto to okrem teba sleduje :)

 

Ja mam rad obe serie - aj IndyRacingLeague a tiez Champ Car, aj ked minuly rok som viac sledoval IRL pretoze CCWS nikde nedavali (iba na Europsorte2), co ma poriadne sralo! Takze jedine IRL som pozeralaval na Galaxii! :lol:

 

Co sa tyka CCWS, posledne 4 roky su v znameni jedneho pretekara - Sebastian Bourdais! Skvely pretekar ktory mal len malokedy konkurenciu - tento rok prestupil do F1 (do teamu ToroRosso), takze som nesmierne zvedavi ako sa uchyti tam! CCWS som ale vzdy rad sledoval kvoli neskutocne napinavych, niekedy priam az brutalnych subojoch dvojice Seb Bourdais a Paul Tracy - nerozlucna dvojka jazdcov ktori si nikdy nedarovali ani centimeter trate - radost sa na nich pozerat! Som zvedavi aka bude seria CCWS bez takej ikony ako bol Bourdais - ale iste to bude v pohode a v boji o titul sa mozu angazovat aj ostatni - aj ked myslim ze nastupcom Seba sa moze stat Justin Wilson... Sezona startuje az 20.aprila, cize je to este daleko! :)

 

Co sa tyka IRL - to ma vzdy bavilo, preteky na ovaloch su proste nieco uzasne, aj ked niektori si myslia ze to nieje ziadna veda, ale to teda neni vobec pravda - treba tam neskutocne sustredenie po celu dobu! Aj tu sa neviem dockat novej sezony, ktora zacina uz 29.marca! Bude sa na co tesit!!! ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejako specialne to nesledujem ale vzdy ma potesi ked v IRL zvitazi Helio Castroneves

a v Champ Car je moj favorit Bruno Junqueira...

obaja su brazilcania co je zaujimave....pretoze v F1 tych expertov z brazilie vobec nemusim..taky massa? fuj :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne uprednostňujem ChampCar...ale minulý rok,keď sa objavili nové Panoz DP01 som prakticky z celej sezóny prd videl,keďže to dávajú iba na Eurosport 2 :lol: Do riti s nimi...

V CCWS som fandil Sebastienovi - i keď šasi majú rovnaké,predsa každý team má iné zázemie...ale i napriek tomu som prevedčený,že bol najlepší a nie náhodou získal 4 tituly...čo sa týka Tracyho,toho nejak nemusím...nehovorím,že je neschopný,ale extra triedou vôbec nie je...zas ale je to závodník nedaruje ani centimeter,ale až príli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ChampCar sa minuly rok bohuzial ako uz bolo spominane sledovat nedalo :lol: ale aj tak to bola jedna z tych klasickych sezon ked Sebastian bol fenomenalny a zo 14 zavodov vyhral 8 z nich... V minulej sezone mu najviac konkurovala trojica J.Wilson, W.Power a aj novacik minuleho rocnika R.Doornbos, a niekolko krat sa podarilo dostat do suboja so Sebom aj jeho rivalovi Paulovi Tracymu, ktory dokonca raz aj vyhral! Inak tato seria sa odohrava vacsinou na severo-americkom kontinente (USA - 7GP, Canada - 3GP, Mexico - 1GP) a okrem toho je jeden zavod aj v Australii, a ako uz tibbi spomenul - 2 su v EU (Belgium a Netherlands)... to je take mensie minulorocne zhrnutie :)

 

ale zamerajme sa na tento rocnik ... 2008 !!! Dufam ze sa to bude dat sledovat aj niekde v TV!

Tento rok sa opat serial CCWS predstavi na 14 okruhoch - bude to podobne ako minuly rok, akurat nam pribudne GP Spain na okruhu v Jereze co moze byt dobrym prinosom, este okrem toho sa bude opat jazdit na okruhu v Lagune Seca (zname aj z MotoGP), a naopak ubudne Las Vegas a San Jose!

 

 

a este som zabudol napisat komu fandim v CCWS ... takze minuly rok som fandil najma Oriolovi Seviovi, kandankom Tracymu a Taglianimu, a tiez Katherine Legge, ktoru ale asi tuto sezonu bohuzial neuvidime :) V tejto sezone zacina pretekat v serii CCWS Ernesto Viso, takze aj ten ziskava moju podporu a priazen! Asi tolko...

 

 

Ohladom IRL sa vyjadrim zase inokedy, uz sa mi nechce ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do média prenikla zaujímavá správa - SpeedTv informoval o možnom spojení CCWS a IRL už tento rok!...Ale tak ľahko to len nepôjde - je to mnoho problémov,jednak so zmluvami,s tratmi(Long Beach/CCWS a Motegi/IRL,obidva 19.4),so spoznormi no a šasi Panoz DP01,ktoré CCWS začalo používať od minulého roka...ale bolo by dobré keby sa série spojili...bol to smutný okamih,keď sa bývalý CART pomaly rozpadol...a takto zvlášť majú obe série mizivú popularitu...No každopádne uvidíme v CCWS sa zatiaľ testuje na novú sezónu...viac info. nájdete Tu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No veru aj ja som o tom pocul ze sa rokuje o spojeni serii uz v tento rok, co je ale podla mna predsa len unahlene, resp. ani nie ze unahlene ale skor neskoro na to aby sa tak stalo uz tuto sezonu! Sezona startuje uz za mesiac a pol a trebalo by upravit monoposty na rovnaku uroven, sklbit technicke kriteria, pravidla, proste vsetko... Myslim ze tento rok sa spojena seria este nepojde, ale ked uz tak buduci rok by to mohlo mat realne podklady keby sa dohodli uz teraz! A bolo by to uzasne keby bola v amerike opat len jedna seria, lebo takto rozdelene to je predsa len stratove pre obe strany...

 

Uvidime teda ako sa rozhodnu a ako to nakoniec dopadne!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opäť prebehli rokovania....Tony George navštívil Japonsko ohľadne Motegi,ale i o finačnej situácii oboch sérií,ale zatiaľ sa vyjadruje opatrne...

Podľa zákulisných informácii by údajne ešte tento týždeň malo CCWS vyhlásiť bankrot...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Waw, no veci su v pohybe... len ja si vazne neviem predstavit ten kalendar - ved by sa ti jazdci z toho asi zblaznili jazdit pomaly v kuse kazdy tyzden a za rok prejst 30 GP...

 

len tak asi ako by vyzeral kalendar:

 

29.3. - Homestead-Miami Speedway (IRL)

6.4. - Streets of St. Petersburg (IRL)

19.4. - Twin Ring Motegi (IRL)

20.4. - Streets of Long Beach (CCWS)

27.4. - Kansas Speedway (IRL)

27.4. - JAGFlo Speedway (CCWS)

18.5. - Mazda Raceway Laguna Seca (CCWS)

25.5. - Indianapolis Motor Speedway (IRL)

1.6. - The Milwaukee Mile (IRL)

1.6. - Zolder (CCWS)

7.6. - Texas Motor Speedway (IRL)

8.6. - Circuito Permanente de Jerez (CCWS)

22.6. - Iowa Speedway (IRL)

22.6. - Burke Lakefront Airport (CCWS)

28.6. - Richmond International Raceway (IRL)

29.6. - Circuit Mont-Tremblant (CCWS)

6.7. - Watkins Glen International (IRL)

6.7. - Exhibition Place (CCWS)

12.7. - Nashville Superspeedway (IRL)

20.7. - Mid-Ohio Sports Car Course (IRL)

20.7. - Blatchford Field Airport (CCWS)

27.7. - Portland International Raceway (CCWS)

9.8. - Kentucky Speedway (IRL)

10.8. - Road America (CCWS)

24.8. - Infineon Raceway (IRL)

31.8. - The Raceway on Belle Isle (IRL)

7.9. - Chicagoland Speedway (IRL)

14.9. - TT Circuit Assen (CCWS)

26.10. - Streets of Surfers Paradise (CCWS)

9.11. - Autodromo Hermanos Rodriguez (CCWS)

 

nooo tak to som necakal ze az tolko okruhov sa kryje - AZ 9 terminov sa prekryva!!! - takze Motegi a Long Beach neni asi jediny problem! no to by ma zaujimalo ako toto chcu zosuladit a poriesit... nooo tak toto bude este fakt zaujimave ak to spoja uz tento rok - vobec netusim ako to chcu spravit - ale ved uvidime!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to pochybujem,že by išli 30 GP...ale z nejakého dôvodu(neviem akého) sa aj tak Motegi/long Beach zdá pre nich najväčším problémom...možno kvôli sponozorom,zmluvám...možno kvôli Honde,keďže je to japonská firma...no skrátka netuším...a nechápem,prečo by mali práve jazdiť na tých zastaralých Dallara šasi s motormi Honda(na ktorých jazdií IRL),keď CCWS jazdí od minulého roka na nových Panoz DP01.... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak dohoda je už asi definitívne naspadnutie - zajtra má byť vyhlásený bankrot ChampCar a aj to, ktoré tímy prestúpia do IRL/ICS...Dallara musí vyrobiť várku ďalších šasi...uvidíme, čo bude zajtra na tlačovke....ešte netreba predbiehať udalosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak toto bude este zaujimave, inak Bourdais sa stiahol do F1 v presne spravny cas... jeho jedine stastie! :lol:

 

sam som zvedavi ako toto vsetko dopadne - kolko monopostov bude v seriali a aj kolko GP sa pojde... no bude to zajmave

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No je okolo toho bordel...tlačovka bola presunutá...myslím si, žeby sa radšej mali spojiť budúci rok a tak by mali viac času na vyriešenie problémov...fakt mi Tony George lezie na nervy...hlavne jemu sme "vďačný", že je US formulové závodenie v kríze, bol to hlavne on, ktorý sa postarol o rozdelení sérií...no je v tom teraz absolútny zmätok :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla poslednych sprav: Seria ChampCar officialne konci!!!

 

A zaroven bola podpisana ramcovana zmluva o zluceni oboch serii, po 12 rokoch bude tak v Amerike opat znovu len 1 spolocna sutaz... Tony George, Kevin Kalkhoven a Gerry Forsythe podpisali primerie! Co sa tyka detailov tak by mali byt oznamene na tlacovej konferencii niekedy v blizkej buducnosti - som teda zvedavi ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

By som bol zato, aby sa to volalo CART ako volakedy(tuším ešte do 2003, potom skrachovali a nastúpilo CCWS)....ale nechápem - roky nič a teraz na poslednú chvíľu sa idú spojiť, keď už pomaly zzačne hlavná motoristická sezóna...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bola tlačová konferencia...ale i tak až veľa detailov nebolo objasnených...neviem, aká budúcnosť čaká US formulové závodenie... :lol: ...spojenie je dobrá vec...to som rád...ale celé mi to prijde v tejto chvíli úplne nedomyslené, narýchlo zpackané... :) Ktovie, čo bude s popularitou, ktorá je i tak o svetelné roky za Nascar-om. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

TENTO WEEKEND TO VSETKO ZACINA!!!

 

Uz zajtra (zo soboty na nedelu) zacina 1.gp tejto sezony: Homestead Miami Speedway :lol:

a vsetko to bude mozne aj vidiet na Galaxii co je podla mna vynikajuca sprava...

 

Na start by sa malo postavit zrejme 26 monopostov, takze o zabavu bude postarane! Snad budeme svedkami skveleho zavodneho zazitku...!!!

Uz teraz som zvedavi ako sa bude komu darit v sucasntnosti JEDINEJ americkej zavodnej serii zlucenej z 2 konkurencnych serii IRL a CCWS!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono, to je aj super, že došlo k spojení sérií, no teraz bude v tom veľa zmätku...roky nič a teraz na poslednú chvílu...jednak sa bude jazdiť s Dallarami, ale zároveň v sérii ešte budú aj tri preteky ChampCar...a v CCWS mali od roku 2007 nové šasi...zmätok nad zmätkom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A za nami je 1.velkolepa GP tohto roku ... Homestead-Miami Speedway !!! Tak co, komu sa chcelo vstavat o jednej rano? :lol:

 

Kto nevidel tak v strucnosti vam prezradim o co ste prisli... :)

 

Bola to celkom zaujimava GP! Z pole startoval Scott Dixon, a nakoniec to aj vyhral... ale nemal to vobec jednoduche!

Od zaciatku sa na 1.pozcii hned udomacnil Scott, a bol tam vlastne az po 1.zltu fazu vyvolanu hodinami Milky Duno, pri ktorych stiahla z trate aj Ryana Briscoa, ktory ju prave predbiehal (Milka bola o niekolko kol v strate) - chudak Ryan bol v nespravny cas na nespravnom mieste a tak na to doplatil! Po tomto incidente sa na 1.poziciu dostal Marco Andretti a neskor Tony Kanaan... avsak par kol pred koncom sa stalo cosi neuveritelne! Na trati sa roztocil dalsi kolumbijcan Ernesto Viso (opat o par kol spat), a tak ako aj v 1.pripade tak aj teraz niekoho zasiahol - hadajte koho... na samotneho Kanaana, ktory uz realne pomyslal na vitastvo! Zlomilo sa mu pritom "len" predne zavesenie kolesa a tak vysiel na trat SafetyCar, a on dufal ze tam ostane az dokonca a pride tak do ciela na 1.mieste aj ked len na 3 kolesach! Na jeho skodu ale 3 kola pred koncom SC odisiel a musel zajst do boxov... a tak sa vitazom stal Scotty Dixon! Naozaj zaujimavy priebeh vratane sokojuceho konca (ako to v IRL zvykne byvat)!

 

Ocividne bude dlho trvat kym sa podari aklimatizovat byvalym jazdcom ChampCars... dokazom je aj fakt, ze najlepsi z nich Oriol Servia skoncil az na 12.mieste a s 5 kolovou stratou, co je veru poriadna nadielka!

 

Doplnim poradie aspon TOP10:

1.Dixon, 2.Andretti, 3.Wheldon, 4.Castroneves, 5.Carpenter, 6.DANICA, 7.Hunter-Reay, 8.Kanaan, 9.Foyt, 10.Meira, ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ah jasne, pomylil som sa ... to bude tou podobnou vlajkou :lol:

 

Ale zavod bol naozaj skvely... skoda ze Danici nevysli zastavky v boxoch a tak je to az 6.miesto, myslim ze mala minimalne na TOP5! A tiez Wheldon bol skvely - startoval z poslednej pozicie a famozne vsetkych popredbiehal... A je to skvele ked je nocny zavod, hlavne ked po starte slahaju tie iskry a plamene z monopostov - prekrasna atmosfera!

 

Ale nieco mi tam chybalo... Sam Hornish & Dario Franchitti ... odisli do NASCAR :) nooo skoda toho!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, lenže popularita v Nascare je neporovnateľne vyššia....počnúc marketingom, účastníkov atď...takže aj preto tam idú...a "stock car-y" lepšie pasujú nejak k oválom, proste taký mám pocit :lol:  Jasné aj IRL poskytuje dramatické preteky, ale kardinálna chyba sa stala, keď sa začal rozpadávať bývalý CART...kým sa US formulové závodenie dostane opäť na výslnie, prejde veľa rokov...

 

btw. výsledky kvalifikácie v St. Petersburgu: http://www.autosport.com/news/report.php/id/66409

 

No a jedna pozitívna správa pre IRL - od sezóny 2010 je oficíalnym sponzorom série bude Coca Cola...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A mame za sebou aj 2.GP tohto roku ... Streets of St. Petersburg !!!

 

Bohuzial to nebolo v TV live, iba zaznam (ale to uz nieje ono) ...

 

Ale podla vysledkov a aj podla toho co som si precital o tom ... vyzeral to byt celkom dobry zavod!

Vyhral len 19rocny GRAHAM RAHAL a stal sa tak najmladsim vitazom serie IRL! Podarilo sa mu to dokonca hned na 1.pokus - bola to jeho 1st GP v tejto americkej serii! Monoposty ChampCar sa dostali riadne dopredu - hlavne preto ze sa nejednalo o klasicky oval ale o mestsky okruh... Graham Rahal bol prave jednym z tych co prestupovali do IRL vo vlne ChampCars!

a je mi luto ze Danica skoncila az na 10.mieste :lol: ale taketo mestske okruhy - tak to su jej slaba stranka!

 

RESULTS TOP10 in Streets of St. Petersburg:

1.Rahal, 2.Castroneves, 3.Kanaan, 4.Viso, 5.Bernoldi, 6.Mutoh, 7.Servia, 8.Power, 9.Wilson, 10.DANICA,...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ah jaj, neska som sa tesil ze rano o 6tej si pozrem LIVE prenos z Twin Ring Motegi, a pozeram a ze zavod je prelozeny na zajtra, lebo na ovale bolo naprsane a tak sa pretekat nemohlo... to by ani nebolo take hrozne ako to ze to presunuli zajtra na 4:00 rano, no a nebudu to davat na galaxii LIVE, lebo davaju sa mi zda ze NHL (COL vs MIN), takze z toho nic nebude! A ako keby to nebolo este dost, zrusili aj prenos derniery ChampCars v Long Beach!

 

Totalne ma nasrali!!!!!!! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov